Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Здравеите!
Аз съм нова в този форум, казвам се Мария, от Бургас съм и съм бременна в седмия месец.Не съм сигурна колко често трябва да ме преглеждат с видеозон.Всеки ми казва различно.Наистина ли облъчва толкова много?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Трябва да ти кажа, че за 9 м. поне по 2 пъти на месец ме гледаха,  накрая и по-често. Моето мнение е , че няма нищо страшно.

# 2
  • Мнения: 591
И мен ме гледаха всеки месец по два пъти - по веднъж на ЖК и след това при частния лекар . Не мисля че е проблем.

# 3
  • Мнения: 115
 И аз мисля, че не е вредно. Преглеждаха ме при всяка консултация.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Мен ме преглеждаха общо 4 пъти,но според мен се довери на лекаря си.Той ще прецени дали има нужда или не.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Не  е вредно ама хич.Има статии по въпроса.
Мен ме гледаха всеки месец... Wink

# 6
  • Мнения: 135
мЕН мЕ ГлЕДАХА 2 ПЪТИ ДО 7-мИ мЕС А ДО 9-ТИ ВСЯКА СЕДмИцА мОЖЕ бИ ЗАВИСИ ОТ брЕмЕННОСТА Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 019
не е вреден,аз ходех 2 пъти на мес.,накрая по 2 пъти на седмица

# 8
Досега съм гледана по веднъж на месец, а към 19г.с. и два пъти защото ходих на фетална морфология.
Доколкото знам няма нищо опасно

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ехографът НЕ ОБЛЪЧВА И НЕ Е ВРЕДЕН! А колко често ще те гледат зависи от бременността. Ако всичо е наред, може и по-рядко. Мен ме гледаха на 2 месеца веднъж, всичко си беше наред. За твое успокоение може колкото си искаш, толкова пъти да ходиш. Hug

# 10
  • Мнения: 2 000
На всяка консултация ме преглеждаха, т.е. всеки месец, а накрая и всяка седмица. Не мисля, че е вредно.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 572
И мен ме преглеждаха всеки месец. А 9-я три пъти. Не мисле, че ми е навредил.

# 12
  • Мнения: 992
ами мене ме гледаха всеки месец от бременноста

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Изследването с ехограф е безопасно! Повече информация можеш да прочетеш тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/674/37/ , както и да се поровиш в интернет.  newsm10

Колкото до това колко често трябва да бъдеш преглеждана с ехограф - според здравната каса 2 пъти за цялата бременност, ако тя протича нормално. Според мен (като немедицинско лице обаче) - доста повече.  Peace

# 14
  • Мнения: 216
ами мене ме гледаха всеки месец от бременноста
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт