Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 27 502
  • 749
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 36 196
Нетфликс имат изключително сериозни проблеми в момента, не съм изненадана, че прекратяват сериали. Те канселираха и Тъмният кристал (сериалът с марионетки), който трябваше да има втори сезон и тази година спечели Еми.

Не знам дали е напълно вярно, но доказателствата сочат, че е възможно: през последните седмици се разви следната драма: Нетфликс започнаха да рекламират френски филм, наречен Кютис (Сладураните). Става дума за мюсюлманско момиче на 9 (!) години, което се присъединява към танцувална група (от момичета на същата възраст) и открива своята женственост(!?)... Ще го напиша направо (с точки, за да не се обиди някой модератор и да ми изтрие мнението) - филмът е п.д.филски - основният сюжет се върти около група малки момичета, които танцуват провокативно и са разголени през повечето време.
Във Франция обичат такива неща, в САЩ - не. Имаше огромен отзвук - можете да намерите трейлъра и да видите колко дислайка има отдолу и какви са коментарите. Имаше и хаштаг в Туитър и ужасно много хора са прекъснали абонамента си. От Нетфликс нямаше истинско извинение, даже директорът им излезе и защити филма. Това доведе до финансови щети за компанията, които още не са преодолени. Те, естествено отричат официално и твърдят, че проблемите им се дължат на други фактори.

# 271
  • София
  • Мнения: 27 021
Знам много добре за този случай и следя скандала, даже мислех да пусна линк тук, но се въздържах.
Ами за Нетфликс има един лаф. Най-доброто ти оръжие ще те убие накрая. Или че ги лекуват с техните лекарства...
Да се оправят. Аз съм разочарован много от политиката на Холивуд и Броудкаста и съм любопитен да видя докога и докъде ще се простре наглата им политика на разделение на хората, защото те от няколко години насам друго не правят, а ако си го мислят, то явно живеят в голяма заблуда.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 16:40 от Diavolo

# 272
  • Мнения: 47 896
Аз бих си прекратила абонамента, да. Не съм попадала на това...нещо.
Без коментар съм
Аха, изгледах трейлъра, на 11 са Joy Бих помислила, че акцента е върху социалния елемент? Сблъсък култури, но от ниския рейтинг явно не е така.

# 273
  • Мнения: 36 196
Телевизия АВС (тази със специалните правила, за която писах преди), е собственост на Дисни. Дисни също имат огромни проблеми в момента, защото парковете не работят и има шанс да не отворят още около година. Губят милиарди. Мулан се издъни много лошо, вероятно същата съдба чака и Малката русалка, както и планираната нова версия на Синдерела (с фея-кръстница мъж в женски дрехи).
И аз следя - любопитно ми е кой ще фалира пръв Wink

# 274
  • Мнения: 47 896
Лошото е, че няма нищо за гледане
Хубавото е, че може да се престане с тези уродливи практики, които се наложиха

# 275
  • София
  • Мнения: 27 021
Едва ли ще ги махнат, не и преди да се опарят здраво, т.е. ще минат няколко годинки. А ако Тръмп спечели отново изборите даже ще ги засилят, но че ще се опарят е гарантирано. Защото в Европа им се дразнят и не им гледат простотиите, но не само това, дори в Щатите рейтингите падат.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 16:55 от Diavolo

# 276
  • Мнения: 6 466
Има си и достатъчно трезвомислещи американци. Достатъчно е белите да бойкотират салоните, след като дискриминацията е вече явна, а вероятно се и случва. Тогава компаниите да си снимат гей феи и бременни трансджендъри.

# 277
  • Мнения: 36 196
Очевидно пропагандата се спонсорира, но все някога ще се стигне до предел - какъв ще да е тоя бездънен паричен кладенец?!
 
Впрочем, ВВС имаха официално изявление, че се гордеят с политкоректността си и ще продължават да правят политкоректни сериали (вкл. от онези историческите, в които известни английски крале и кралици се оказват африканци). Те могат да си го позволят, защото са като БНТ - издържат се от държавна субсидия и дори ако абсолютно никой не ги гледа, пак имат пари.
Доктор Кой е тяхна продукция, което обяснява падението на сериала. В момента рейтингът е по-лош от всякога.

# 278
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
Мулан се издъни много лошо, вероятно същата съдба чака и Малката русалка, както и планираната нова версия на Синдерела (с фея-кръстница мъж в женски дрехи).

Е, не! Вярно ли?

Бонд също май няма да е повече бял.

# 279
  • Мнения: 8 085
Мулан се издъни много лошо, вероятно същата съдба чака и Малката русалка, както и планираната нова версия на Синдерела (с фея-кръстница мъж в женски дрехи).

Е, не! Вярно ли?

Бонд също май няма да е повече бял.
И май няма да е мъж също.

# 280
  • София
  • Мнения: 27 021
Ако не е мъж аз няма да го гледам, сори, а съм фен на поредицата, имам си всичките Бонд филми като златна колекция.

# 281
  • Мнения: 36 196
Този пич ще бъде феята:


Стилът му на обличане ми прилича на смесица между този на Маската и на един тип от Петият елемент (ако го помните - беше някаква дразнеща знаменитост) - точно като за магическо създание.

Що се отнася до Бонд - 007 ще бъде жена, а не Джеймс Бонд - ако улавяте тънката разлика. Явно създателите на филма се опитват да угодят на всички. Когато новината излезе, в Интернет имаше такава ужасна реакция, че режисьорът излезе с изявление, че все пак Джеймс Бонд ще бъде в главната роля (много успокояващо, няма що). Уникалното в случая не е че жената е тъмнокожа, а че е малко грозновата:

Де да знам, на някого може да му изглежда хубава. Холи Бери е красавица (сравнявам, защото и тя е тъмнокожа жена, участвала във филм за Бонд). Може би са искали да не засенчва Даниел Крейг, който също е грозноват...

# 282
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
Ама тази е в последния Бонд "Няма време за умиране". Под една публикация във фейса се възмутих Simple Smile https://www.bestmovie.it/news/il-nuovo-james-bond-non-e-tom-hard … mo-bianco/761374/ В превод, ако е верен, продуцентката заявява, че за нея новият Бонд не трябва да е бял, но определено ще е мъж". Две от споменатите имена са на Идрис Елба и на Джон Бойега. Вторият актьор за мен си е чист майтап.

И за да не е спам - гледах трейлъра към петия сезон на "Експанзията". Нямам търпение. Би трябвало да е брутален сезон.

# 283
  • Мнения: 9 131
Новини от Съединените Щати: компанията Nexflix вече ще предупреждава зрителите си, ако във филма има бели, хереросексуални мъже.
За в момента е виц,но скоро нормален надпис преди филм Joy

# 284
  • София
  • Мнения: 27 021
Тия нещастници когато и да фалират все ще е късно.
Очертава се много малко сериали да се следят от 2021/2022 г. нататък. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт