Цитат на: abs
Да споделим и обсъдим на воля какво гледаме/слушаме/четем и каквото друго се сетим.
Нямам обяснение как от това, с което е стартирана тази тема, се е стигнало до това, в което се е превърнала, и го отчитам като огромен пропуск и вина, че аз лично съм пропуснала проследяването и развитието на темата.

Този форум е създаден, за да бъде полезен - за подкрепа, търсене и намиране на решения по различни проблеми и въпроси, за споделяне на идеи, информация и опит... В тази тема няма и частица от тези неща.
Превърнала се е в крещящ пример за хейта - езикът на омразата - пандемията, разпространяваща се и властваща онлайн.

Направих опит да прегледам дали темата не би могла да се спаси, като се оставят коментари, съдържащи информация за блогове и влогове, които съдържат интересна и полезна информация, които се препоръчват, опитах се да намеря публикации, съдържащи някаква полезност дори под формата на градивна критика... уви.

За жалост често, когато се говори за свобода на словото, то се приема, че е безусловно. Свободата на словото и свободното изразяване на мнения обаче се подчиняват както на правила и закони, така и на основни морални и етични норми. Всеки интелигентен човек е свободен да изрази негативно мнение или несъгласие и може да го направи по начин, вписващ се в рамките на тези норми, може да критикува, без да обижда и да поставя етикети.

Аз лично не се интересувам, не следя изявите на спряганите както в темата, така и по други медии т.нар. популярни инфлуенсър(к)и/блогър(к)и/влогър(к)и - не ми допадат този тип изяви и показност, но не мога да приема за нормално и допустимо изливането на толкова злоба, жлъч и обидни квалификации към когото и да било.
Особено публично. Особено тук - в BG-Mamma - мястото, което беше и ще продължа да се боря да бъде място за полезна информация, споделен опит, помощ и подкрепа.

С тази моя публикация заключвам темата и няма да позволя тя да бъде възобновена в този вид и дух, който не само, че е извън рамките на добрия тон и е в нарушение на добрите нрави, а е и в противовес на основни законови норми, които дефинират свободата за изразяване на мнения и разпространението им.


"Признаването на достойнството, присъщо на всички членове на човешкия род, на техните равни и неотменими права, представлява основа на свободата" - из "Декларация за правата на човека"
"Всякакви твърдения и оценки за дадена личност могат да се разпространяват свободно, ако не засягат честта и достойнството ѝ."


Заедно срещу езика на омразата - 10 правила за  онлайн общуване без агресия

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 09:49 от Mamma