Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 62

  • 70 077
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 503
Момичета косата ми се омазнява ужасно бързо..с мъка изкарвам 2 дни . Никога не е боядисвана и последно използвах преса преди 4 години(моята е висок клас,ако все още работи). Прочетох доста от коментарите и по ваша препоръка сега ще си закупя шампоана на Здраве с хума.
Моля за още предложения.Благодаря.
В банята следвам този режим: шампонирам косата веднъж (обикновенно почти не добивам пяна ),изплаквам и след това отново нанасям шампоан(тук вече се разпенва и смятам,че се измива),след това нанасям маска за коса само в краищата (заради пустото омазняване) изчаквам малко ,разресвам и след това измивам. След баня я сресвам сравнително лесно  добавям нещо на краищата,защото са много сухи и май това е. Къде бъркам?

# 301
  • Мнения: 2 182
Може би продуктите, които използваш не са за твоята коса.

Аз съм със суха и третирана коса и за мен при душ ваши златното правило - шампоан - маска - балсам.
Забелязала съм, че косата ми се омазнява понякога, когато след баня разреша и добавя някакъв финиш (използвам маслени финиши) и после разреша пак.. т.е. благодарение на четката/гребена финиша отива в корените.

# 302
  • Мнения: 1 224
Софинка
Един бабин илач който на мен ми помага. Изцеждам си един лимон и го прецеждам взимам го с мен в банята. Измивам косата с шампоан и маска. Точно преди да излезна от банята сипвам малко вода при лимона и си поливам косата с него. При мен има ефект и  го използвам само когато видя че започва да се омазнява по-бързо.

# 303
  • Мнения: 1 381
Аз знам, че е много грешно да се мие косата повече от веднъж с шампоан. Аз лично я мия 2 пъти само когато си правя маска с разни масла или мед, зехтин.
Иначе може да пробваш маска с хума и оцет, приди това ме спаси от омазняването.

# 304
  • Мнения: 5 719
Здравейте момичета! 🌺
Прероръчайте ми дневен крем за лице, с мазна кожа съм.
Мислех си за  Mixa, защото четох , че ги хвалите, но в ревюто в Нотино пише, че е подходящ за суха чувствителна кожа.

# 305
  • Мнения: 6 549
Здравейте момичета! 🌺
Прероръчайте ми дневен крем за лице, с мазна кожа съм.
Мислех си за  Mixa, защото четох , че ги хвалите, но в ревюто в Нотино пише, че е подходящ за суха чувствителна кожа.
Биотен с дюля. Blush
П.с. за тези, които използват маска и балсам за коса - кое след кое слагате?

# 306
  • София
  • Мнения: 4 443
Аз слагам маската първо и след нея балсама.

# 307
  • Мнения: 2 442
Аз знам, че е много грешно да се мие косата повече от веднъж с шампоан.
Това не е вярно.Първия път косата се шампонира за да се отстрани мръсотия,прах,себум...втория за да проникнат хубавините в скалпа(вече почистен),като втория път,шампоана се оставя за 2-3 мин да подейства,преди да се изплакне
П.с. за тези, които използват маска и балсам за коса - кое след кое слагате?
Не е задължително да ползваш и двете.Но ако,то първо маската и после балсама.Логиката е,че шампоанът отваря люспиците на косъма (кутикулата),маската прониква дълбоко в косъма,а балсамът затваря/запечатва косъма.Ако сложиш маска след балсам,на вече запечатан косъм,най-много да си докараш мазни и увиснали дължини.

# 308
  • Мнения: 335
Аз също съм с мазна коса и никога не съм слагала маска и балсам заедно!
Или балсам от средата надолу или маска, но маските са ми тежки и предпочитам балсами.

# 309
  • Мнения: 521
И аз преди имах мазна коса- издържах ден с пусната, а на другия ден задължително вързана коса, иначе положението ставаше трагично. Случваше се и всеки ден да я мия. Използвах какви ли не шампоани за мазни корени, сухи шампоани и т.н. Е, ефектът беше нулев, поне при мен. Регулирах омазняването като спрях да я мия често- стоях си вкъщи по цял ден и нарочно не си миех косата. Мина около седмица с ужасно мазна коса и след това я измих с дълбоко почистващ шампоан. От тогава, когато имам възможност, си оставям косата да си е мазна. Вече успявам  2 дни да ходя с пусната коса, на третия или слагам сух шампоан, или връзвам.

# 310
  • Мнения: 6 622
А колко време се очаква да остане една коса чиста? Чета за 2-3 дни без миене. Това не е ли много? Все пак косата ни е част от нас. Коя друга част от тялото си не мием по 3 дни. Цапа се с прах и какви ли не други нечистотии .

# 311
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Защо да е много? Аз моята я мия 2 пъти в седмицата. Дори не се омазнява. Не означава, че не се мия всеки ден. При всеки е различно.

# 312
  • Мнения: 3 640
😊 Ще споделя и аз моя опит с мазната коса.
Това е специфика на скалпа, която имам от ученичка в малките класове. Естесвено, легендата гласеше, че хубава коса се мие в сряда и неделя. Така и правех - два дни чиста коса, а през останалите - мазна. Пукаше ли ми? По-скоро не. Бях чула, че така се прави за хубава коса и точка.
🎀 Малко по-късно обаче, като пораснах, суетата започна да се обажда и гледайки се в огледалото виждах разлика между косата ми когато е измита и когато не. Започнах да правя всякакви опити да скрия мазните корени - връзване, топиране, вафлички и какви ли не други глупости, от които получих накъсване, цъфтежи и косопад.
🎀 Към 11 клас започнах да я мия всеки ден и това продължава и до днес. Използвам продукти, които са подходящи за това. Доскоро бях на корейска козметика, а сега съм на професионална, но няма да изпадам в детайли тук, заради естеството на темата. Сега косата ми е чиста всеки ден, нямам никакви накъсвания, защото не я държа вързана по 8-10ч на ден. Цъфтежи имам ако не ходя на фризьор над 5,6 месеца (изправям си косата след баня).

🤷‍♀️ Относно този мит - "Спри да си миеш косата ие се регулира омазняването", мога само да се изсмея и да споделя болезнен опит.
Ще го правя аз това, моля ви се, и цяла зимна ваканция косата ми шампоан не видя. Измивам я след 10-14 дни и резултат никакъв - озмазаваше пак на следващия ден. Или поне си мислех, че няма "резултат". След 2,3 дни получих жестоко възпаление на скалпа - сърбеж, зачервяваня и доста силен косопад, който едвам спрях с помощта на дерматолог, който ми каза, че скалпът ми е бил "запушен" от мръсотия и е реагирал така.

😃 И за последно, че се олях..
Красивата коса е чистата коса независимо колко пъти в седмицата се мие. За мен няма по отблъскващо нещо от жена с мазна коса - гледаш я гримирана, облечена, а косата вързана,  а то личи от другата учица, че е мазна. Да, мазната коса личи всякак. Не е лъжете, че като я вържете и никой не разбира.
Дори и на мъжете им прави впечатление. Моят мъж ми е казал, че като види мазна коса му става лошо, защото се чуди тази жена защо не се къпе.
Това е като да имаш проблем с интензивно изпотяване и да не използваш продукти за тази цел, защото било вредно както всекидневното миене на косата. Не! От както я мия всеки ден е 10 пъти по-красива, мека, лъскава, жилава и винаги мирише хубаво. 💜

# 313
  • Мнения: 6 622
Защо да е много? Аз моята я мия 2 пъти в седмицата. Дори не се омазнява. Не означава, че не се мия всеки ден. При всеки е различно.

Така ми се струва. Не се ли праши? Аз като изляза навън не мога да изтърпи да не я измия. Мирише ми на прах, а моята коса не се омазнява. Мия я всеки ден.
Анастасия, какви продукти ползваш за ежедневно миене?

# 314
  • Мнения: 3 640
Защо да е много? Аз моята я мия 2 пъти в седмицата. Дори не се омазнява. Не означава, че не се мия всеки ден. При всеки е различно.

Така ми се струва. Не се ли праши? Аз като изляза навън не мога да изтърпи да не я измия. Мирише ми на прах, а моята коса не се омазнява. Мия я всеки ден.
Анастасия, какви продукти ползваш за ежедневно миене?
Отговарям, защото ме питат ..ако модераторът сметне, че не може. Съжалявам!
Около 2 години използвах само серията "Златен елексир" на корейската марка Doori. Маската ит серията ми е тежка и не ми допада, но шампоанът и балсамът в комбинация за чудни.
Сега използвам цялата серия на Loreal Mystic oil за тънка към нормална коса. Шампоан, маска в банята и термокрем преди сушене на мокра коса.
Също .. единично използвам нежния безсулфатен шампоан Phyto, маската Eprouvage, шампоан на Kerastase Genesis (никога всеки ден! Агресивен е. При сезонен косопад го използвам по един или два пъти седмично), шампоан Loreal Solar Sublime, шампоан + балсам  Doori черната серия, балсам Rene Further 5 sant (жълт с 5 масла..май така му беше името).
И горе-долу това са продуктите, които използвам като постоянната ми серия е Митик оийл, а другите ги използвам за разнообразие чат, пат.
След изправяне за финиш винаги слагам от оргиналното олио (не за тънка коса) на Мароканойл.

Общи условия

Активация на акаунт