WIZZ AIR - 38

  • 46 706
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Ами сметкаджия или не, два работни дни, плюс такси за издаване, плюс пътни разходи минават 300 евро. Дай боже всеки да може да си ги позволи без да си прави сметката. А, да, часове се запазват предварително, не е от днес за утре.
Зададох конкретен въпрос и помолих празни приказки по казуса да не се пишат да се спаами темата.

# 691
  • Мнения: 31
Здравейте,
Ще пътувам за Айндховен през юни. Забелязах, че през май има 2 полета седмично, през юни -4, а през юли -всеки ден. Вероятно като наближи ще редуцират полетите. Въпроса ми е какво ще стане с билетите, закупени за някой от отпадналите полети-дали ще мога да сменя датата,  ще трябва ли да доплащам за друг полет или просто ще ми върнат парите?

# 692
  • Мнения: 1 652
Здравейте,
Ще пътувам за Айндховен през юни. Забелязах, че през май има 2 полета седмично, през юни -4, а през юли -всеки ден. Вероятно като наближи ще редуцират полетите. Въпроса ми е какво ще стане с билетите, закупени за някой от отпадналите полети-дали ще мога да сменя датата,  ще трябва ли да доплащам за друг полет или просто ще ми върнат парите?
Имам поне пет отменени полета тази година и ми предлагат следните варианти:
1. Връщане на пари по сметка (тази година няма такъв бум като миналата пролет и връщат сравнително бързо, до две седмици след отмяната).
2. Ваучер в размер на 120% от платената сума, валиден до две години. Така си заявих един и с него купих следващи билети. С 20% отгоре си избих закупения wizz discount club. Simple Smile
Това е, ако не ми отърва датата, която ми предлагат и не искам да пътувам на други дати.
Ако искам, сменям датата на някой полет или даже и на двата - досега ми смениха един за след три дни и един за след месец без доплащане (а за втория цените бяха доста над това, което платих аз). Първия така и не се осъществи и по-добре за мен. Simple Smile
Хубаво е да се купи отиване/връщане в една резервация (ако ще се връщате), защото ако отменят единия и ви върнат парите за него, ако не осъществите другия, си е за ваша сметка.

# 693
  • Мнения: 31
Имам поне пет отменени полета тази година и ми предлагат следните варианти:
1. Връщане на пари по сметка (тази година няма такъв бум като миналата пролет и връщат сравнително бързо, до две седмици след отмяната).
2. Ваучер в размер на 120% от платената сума, валиден до две години. Така си заявих един и с него купих следващи билети. С 20% отгоре си избих закупения wizz discount club. Simple Smile
Това е, ако не ми отърва датата, която ми предлагат и не искам да пътувам на други дати.
Ако искам, сменям датата на някой полет или даже и на двата - досега ми смениха един за след три дни и един за след месец без доплащане (а за втория цените бяха доста над това, което платих аз). Първия така и не се осъществи и по-добре за мен. Simple Smile
Хубаво е да се купи отиване/връщане в една резервация (ако ще се връщате), защото ако отменят единия и ви върнат парите за него, ако не осъществите другия, си е за ваша сметка.

Много благодаря!

# 694
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Да споделя по моя казус, отговориха ми още на следващия ден.

Please note that if you are prohibited from visiting the country of arrival by the government of that country, or if you do not have the necessary documents for travel, Wizz Air cannot be held responsible for such cases, as these decisions are out of our control.

All of our passengers are required to check in advance with the embassy or mission of the country of arrival to determine whether they can travel.

Please contact the border service or embassy.


Нищо с точност не казват... Аз знам, че няма проблем да се прибера с изтекла лична карта, въпросът как ще чекирам остава.

# 695
  • Мнения: 3 292
Здравейте,
Ще пътувам за Айндховен през юни. Забелязах, че през май има 2 полета седмично, през юни -4, а през юли -всеки ден. Вероятно като наближи ще редуцират полетите. Въпроса ми е какво ще стане с билетите, закупени за някой от отпадналите полети-дали ще мога да сменя датата,  ще трябва ли да доплащам за друг полет или просто ще ми върнат парите?

2. Ваучер в размер на 120% от платената сума, валиден до две години. Така си заявих един и с него купих следващи билети. С 20% отгоре си избих закупения wizz discount club. Simple Smile


Това важи само, ако е купен с пари. Ако е купен с кредит връщат 100%..

# 696
  • Мнения: 2
Здравейте,
Ще пътувам за първи път. Купих си билет, направих чекирането, но нямам бордна карта. Пише, че на летището ще я издадат. Дава ми възможност да си изтегля бордната карта, но се отваря файл, в който най-отгоре пише, че това не е бордна карта: "THIS IS NOT A BOARDING PASS", а по-надолу това:
Скрит текст:
Passengers must proceed to the Wizz
Air check-in desk for document check
and to collect their boarding card before
proceeding through security to
departure. Failure to do so may result in
travel being denied.
Да не съм объркала нещо, на летището ли дават бордните карти вече?

# 697
  • Мнения: 3 721
Това е нещо ново явно.
По принцип на летището чекират безплатно само ако системата им се е бъгнала и не може онлайн.
Да не е заради вируса, примерно да мерят температура и едва тогава да отпечатват бордната карта?
Погледни в първия пост, мисля, че имаше неимпулсен номер, можеш да им се обадиш да ги питаш.

# 698
  • София
  • Мнения: 6 551
От извесно време за определени дестинации чекирането онлайн не работи нарочно. Чекират те на летището за да проверят имаш ли всички изискуеми документи, свързани с covid-19 изискванията на държавата, до която летиш. Би следвало до 4-5 дни преди полета Уиз да ти изпратят по мейл изискванията. Другия вариант е да нямаш закупено приорити, кеото дава право на чекиране 30 дни преди полета и трябва да изчакаш стандартните 48 часа преди полет.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 11:09 от bibi

# 699
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите!
Полетът е след по-малко от 48 часа. Изпратили са ми e-mail за попълване на формуляр, който го изисква държавата, в която отивам.

# 700
  • Мнения: 5 347
Привет. Закупих си билети с Wizz Flex за 6 и 20 юни. Възможно ли е при промяна на полета да сменя не само датата, но и самата дестинация на връщане? Закупих си и Wizz Discount, ако това е важно.

# 701
  • София
  • Мнения: 6 551
Привет. Закупих си билети с Wizz Flex за 6 и 20 юни. Възможно ли е при промяна на полета да сменя не само датата, но и самата дестинация на връщане? Закупих си и Wizz Discount, ако това е важно.
Да, възможно е - както при промяна на полета, така и по Ваше желание. При промяна от страна на Уиз имате списък с алтернативни на Вашата дестинация летища, ако е по Ваше желание  - без ограничния. Флексът важи и за новите полети.

# 702
  • Мнения: 3 721
При промяна от страна на Уиз не се доплаща нищо, докато при промяна с флекс се дължи разликата, ако новият билет е по-скъп. Ако е по-евтин, няма да върнат пари.

# 703
  • Мнения: 5 347
Благодаря. Разликата в цената на билета е някакви си 5 евро, която компенсира в пъти повече цената за бензин.

# 704
  • Мнения: 3 721
Гледа се разликата в основната тарифа, а не крайната цена, без останалите допълнителни такси и услуги. Може да са на една и съща крайна цена, но пак да се налага доплащане. В разбивката на билета може да се види каква е основната тарифа.

Общи условия

Активация на акаунт