Странно течение в начална бременност

  • 985
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, бременна съм в 8 г.с. и от седмица или десет дни имам много странно течение, прилича на тъмно бежово-розово. Без мирис и сърбеж. Виждам го на бельото си най-често след като съм ходила по-дълго време или съм била в седнало положение. Нямам придружаващи болки в корема кръста и корема. Това ми е втора бременност. С първото ми детенце,не съм имала подобни оплаквания и затова доста се притесних. Вече два пъти за седмица ходя при моя гинеколог, но той не вижда нищо нередно. Бебето си расте, отговоря си на седмицата. Има сърдечна дейност. Каза, че може да ми изпише хормони за мое спокойствие, но няма смисъл. Някоя от вас имала ли е подобно течение и кога премина? Пихте ли нещо или свърши от самосебе си? И разбрахте ли каква е причината за него?

# 1
  • Мнения: 450
Най вероятно се преуморяваш,след като доктора не вижда нищо притеснително.Почивай повече и следи да не стане червено.

# 2
  • Мнения: 3 730
Аз имах подобно течение и приемах Утрогестан до 4 месец.

# 3
  • Мнения: 158
Аз имах подобно течение и приемах Утрогестан до 4 месец.

Аз изрично го питах за Утрогестан, каза, че няма смисъл. Много съм объркана. Дано всичко мине скоро и бебето да се развива все така добре

# 4
  • Мнения: 977
И аз имах течение и ми изписа вагинално Утрогестан! Слагах  го до 3я месец,а течението мина още на третия ден.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 19:03 от Mama Martina

# 5
  • Мнения: 450
При мен в 7 г.с. се появи подобно бежово течение. След два дни стана алено. Не се виждаше проблем на ехографа и ми изследваха прогестерон, пролактин и ТСХ. Прогестерона се оказа нисък и започнах да приемам утрогестан и но-шпа. Повече почивка. След два дни течението изчезна. Ще ги приемам така още изяестно време.

# 6
  • Мнения: 158
При мен в 7 г.с. се появи подобно бежово течение. След два дни стана алено. Не се виждаше проблем на ехографа и ми изследваха прогестерон, пролактин и ТСХ. Прогестерона се оказа нисък и започнах да приемам утрогестан и но-шпа. Повече почивка. След два дни течението изчезна. Ще ги приемам така още изяестно време.

Странно защо на мен не ми изписа нищо. Каза, че нямало нужда...хм...но моето си продължава да е в такъв цвят вече доста време

# 7
  • Мнения: 3 730
При мен в 7 г.с. се появи подобно бежово течение. След два дни стана алено. Не се виждаше проблем на ехографа и ми изследваха прогестерон, пролактин и ТСХ. Прогестерона се оказа нисък и започнах да приемам утрогестан и но-шпа. Повече почивка. След два дни течението изчезна. Ще ги приемам така още изяестно време.

Странно защо на мен не ми изписа нищо. Каза, че нямало нужда...хм...но моето си продължава да е в такъв цвят вече доста време
Бих направила консултация и с друг лекар.

# 8
  • Мнения: 977
Моя съвет е да отидеш и при друг гинеколог за второ мнение.

# 9
  • Мнения: 158
Моя съвет е да отидеш и при друг гинеколог за второ мнение.

Всички сте писали за Утрогестан, как го приемахте, вагинално или през устата и по колко на ден?

# 10
  • Мнения: 450
Моя съвет е да отидеш и при друг гинеколог за второ мнение.

Всички сте писали за Утрогестан, как го приемахте, вагинално или през устата и по колко на ден?

Мисля, че и за това се изисква консултация с лекар. Не ми се струва ок самолечение.

# 11
  • Мнения: 977
На мен ми го бяха изписали вагинално-вечер. Но все пак и аз мисля,че трябва да се консултираш. Не рискувай на своя глава.

# 12
  • Мнения: 3 730
Аг трябва да прецени.Самолеченивто е опасно.На мвн ми го изписаха вагинално-сутрин по 1,вечер по 2.

# 13
  • Мнения: 158
Да, да, няма да приема нищо на своя глава. Просто питах.

Общи условия

Активация на акаунт