Избор на висше образование

  • 1 061
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте

Другата година завършвам а все още се чудя между две неща. Първият ми избор беше колежа по туризъм във Варна защото предлага учене на доста езижи а аз това съм добра а следващата ми беше Икономическия във Варна с информатика. Може ли да ми кажете мнение по тия двете заведения. Някакви плюсове или минуси препоръки. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 10 783
ИУ Варна е пълна смешка... Завършила съм го преди 7 години и тогава що годе нивото беше ок. Сега като гледам куцо и сакато как влиза, как учи и как се дипломира... Шок и ужас. Аз не бих позволила на детето си да учи в този „университет”, ако ще да е последния. За колежа какво да ти кажа - езици може да учиш и в някоя езикова школа. Но все пак от дветв бих избрала ИУ с информатика за дипломата, пък после задължително трябва да изкараш някой практически курс по програмиране, за да придобиеш практически знания. Успех!

# 2
  • Мнения: 8 795
Икономика с информатика се търси като комбинация. Няма значение дали ще получите знания, дипломата може да се използва просто, а знания ще се получат в работата.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 616
Не съм имала досег и до двата университета, но моят съвет е да избереш онова, което ти харесва. Помисли и каква реализация ще имаш след това, дали е пренаситен пазарът на труда в съответната област. Предполагам, че искаш след това да работиш по специалността, така че си помисли какво искаш да правиш едни 30тина години от живота ти.

# 4
  • Мнения: 777
Може и да сме колеги, но мен тази година ме приеха.

Завърших преди няколко години и тогава хич не ми пукаше за оценки затова бях с уникално нисък бал  и въпреки всичко ме приеха на 1во класиране, 1во желание "Информатика и компютърни науки" в Икономическия.

Между "Информатика и компютърни науки" във Варна и "Информатика" - задочно в Пловдив кое бихте избрали?

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 15:14 от NF92

# 5
  • Мнения: 413
Не препоръчвам ИУ Варна. Нещо в Техническия не ти ли харесва?

Общи условия

Активация на акаунт