Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• Публикувана: 4 юли 2020, 09:04 ч.
  • Последно мнение: 4 юли 2020, 09:11 ч.

Лечение при късогледство с атропин 0.01%

• 223
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте , искам да попитам , дали някои провежда лечение за намаляване на растежа на диоптер при късогледство с капки с атропин 0.01%.
Синът ми сложи очила в 1-ви клас -0.5 доптер. На 4 г.е преглеждан и не е имал диоптер. Сега е на 10г.и го вдига през годините до -3.5 , съптветно очилата са ни -3. Ходим при д-р Цонев във Вижън и той каза , че е диоптер на растежа , детето расте интензивно , съответно и диоптера. Но ме притеснява колко бързо му расте диоптера. За това отидихме на преглед и при д-р Оскар , назначи изследвания и сега ми предлагат в продължение на 2г.да се капят какпи с атропин 0.01% вечер. Това може да забави растежа на диоптера. Притеснява ме , че това лечение е ново за БГ , а и не е много доказано.
Има ми дечица , които използват този метод? Ще съм благодарна да споделите 😊

# 1
  • София
Това всъщност е Беладона, която капят за разширяване на зениците. Не е нов препарат. Може би да опитате за месец сега лятото, да видите как ще е, дали му е комфортно. Ако не е - можете да спрете.

Общи условия

Активация на акаунт