Terra Wash+Mg - да споделим опит

  • 1 868
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Имаше тема за продукта, която с търсачката не успявам да намеря. Заформи се дискусия за продукта в друга тема, и за да не изместваме нейната насоченост - се пренасяме тук.

Кратко въведение за тези, които не са запознати - Terra Wash+Mg е японски продукт за натурално и екологично пране. Съдържа само пречистен магнезий (с чистота 99,95%), който е обработен по иновативна японска технология, за да влиза в контакт с водата, и да я прави алкална - за около 10 минути. Отделят се мехурчета с водород.

С продукта не е необходимо да се ползва прах за пране, но може да се добави. Също могат да се добавят продукти за отстраняване петна, омекотител или аромати - при желание. Продуктът не добавя аромат, и според производителите ефективно премахва миризмите по дрехите, без да ги маскира с аромати.

Има антибактериално действие. Според качените в сайта тестове - за Ешерихия коли, Златист стафилокок и Легионела.

По моите наблюдения - от ноември до сега - щади цветовете и тъканите. Една опаковка е предвидена да се ползва 365 пъти - при цикъл н апране 40-60 минуто и 40 градса температура на водата, като ориентир, че идва време за подмяна е теглото. Нов продукт тежи около 120 грама, когато теглото падне до 70-80 грама - идва време за ново саше.

Сигурно има още какво да се напише, но да не обременявам темата. Добавям едно видео и линк към сайта.



https://www.terrawash.bg/terra-wash-mg-eco-laundry-sachet

Ще се радвам да споделяме опит Simple Smile

# 1
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
Алена, благодаря за темата!  Flowers Hibiscus
Видях дискусията вчера в другата тема и ми стана интересно! Ще я следя с интерес въпреки, че нямам продукта. Живо ме интересува, защото от скоро имаме бебче и ако този продукт е това, което се описва, би бил идеалния вариант за децата ми. Цената е стряскаща на пръв поглед, но като си направи човек равносметка, дори излиза по-евтино!
За пералните обаче мисля, че нямат цикъл, който да е без изплакване?!  Как процедираш, изключваш след първата центрофуга или си я оставяш да си изкара програмата до край и това как би се отразило на качеството на продукта при условие, че  пише : цикъл 40-60 мин!
Аз пера бялото с прах - 60 С поне 2 часа, а цветното със специалните течни на Миле при Т 30-40 С, поне час и половина. Ясно ми е, че в този случай не е нужно, но се чудя тези 40-60 мин, кои части от цикъла са?

# 2
  • Мнения: 751
Ще следя с интерес. От теб a.l.e.n.a научих за този продукт и ще го купя да го пробвам как пере.

# 3
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 957
То се е видяло, че ще се купува Grinning

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Алена, благодаря за темата!  Flowers Hibiscus
Видях дискусията вчера в другата тема и ми стана интересно! Ще я следя с интерес въпреки, че нямам продукта. Живо ме интересува, защото от скоро имаме бебче и ако този продукт е това, което се описва, би бил идеалния вариант за децата ми. Цената е стряскаща на пръв поглед, но като си направи човек равносметка, дори излиза по-евтино!
За пералните обаче мисля, че нямат цикъл, който да е без изплакване?!  Как процедираш, изключваш след първата центрофуга или си я оставяш да си изкара програмата до край и това как би се отразило на качеството на продукта при условие, че  пише : цикъл 40-60 мин!
Аз пера бялото с прах - 60 С поне 2 часа, а цветното със специалните течни на Миле при Т 30-40 С, поне час и половина. Ясно ми е, че в този случай не е нужно, но се чудя тези 40-60 мин, кои части от цикъла са?

Мисля, че смарт пералните от по-новото поколение имат опция да се пропусне изплакавнето. Моята е един 13г. Сименс и такава екстра няма. Като видя, че започва да изплаква - директно включвам на центрофуга. Разбира се, ако видя - ако съм наоколо - не ми е фикс идея да дебна. А наскоро разбрах, че ако не се изплаква - магнезий остава по дрехите и продължава да действа антибактриално. Това повече ме блазни, но е "казал-рекъл" - докато си говорих с една гъркиня за продукта, която има доста повече опит - има и атопичен дерматит и при нея е необходимост да го ползва. А японците препоръчват да се пропуска изплакването - в грижа към природата и ресурсите, за да се пестят вода, енергия. Затова насочват и да се пере при 40 градуса. Те знаете - друга им е културата. Разбира се, така се пестят и пари, но при мен това не е идея номер 1.

40 - 60 мин - те са изчислявали, че ако сашето е във вода - 40-60 минути и се пере при 40 градуса - ще стигне за 365 пранета. Но, за момента - по моите сметки - ще стигне за повече. Сашето се "хаби", кгато е във вода. Тала, че 1 цикъл следва да е - от намокрянето в пералнята - до ваденето на дрехите. И съответно - когато прането приключи - хубаво е дрехите да се извадят, а сашето да се остави да изсъхне.

# 5
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
Благодаря ти!

В темата за перилни препарати, една от съфорумките, която е капацитет в тази област казваше, че си е купила японски прах и той бил за студена вода с цел икономия на енергия. При пробата, се беше справил добре!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 310
a.l.e.n.a, много ме заинтригува този Terra wash. Първо мислех да си го купя по-  късно, защото догодина ще се местим в ново жилище и тогава ще се купува нова пералня . Сега обаче реших да  го изпробвам веднага. Исках да попитам и за изплакването на дрехите, но вече получих отговора . Интересуваме и този препарат за избелване - натриев прекарбонат .   Само че в сайта не виждам да го продават. Аз ли не го откривам или наистина не го предлагат. Ако някой има информация са сподели.

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Благодаря ти!

В темата за перилни препарати, една от съфорумките, която е капацитет в тази област казваше, че си е купила японски прах и той бил за студена вода с цел икономия на енергия. При пробата, се беше справил добре!

Японците са опасни, но предполагам, че става въпрос за нещо друго. Фирмата предлага още един продукт, той е от черупки на миди - във вид на прах. Реално това е калций. в контакт с водата - отново я прави алкална и с него се измиват плодовете и зеленчуците. По предписание измива ваксите и парафините, с които се обработват плодовете, за да бъдат лъскави, също отмива торове, пестициди и подобни.


Ефектът е най-видим при ябълките, защото те са обрабтени да са лъскави. В една купа слагам вода, прашеца, разбърквам, и като потопя плодвете - стават едни балончета и малко, като мътилка, а отгоре изплува едни, като "петрол". Прозрачно е, но, като мазнина. Ако потопя - праскови, домати, ягоди - отгоре няма такъ ефект. Аз го ползвам основно за ябълките, защото децата обичат да си ги гризкат. За домати, чушки и т.н. - само на чешмата. макар, че го дават да отмива торове, пестициди и т.н. Ама това с просто око не с вижда.

Та, виждала съм японци, които ползват такъв прах за пране - от черупки на раковини, но аз лично нямам опит. А това с магнезия е друго Simple Smile

a.l.e.n.a, много ме заинтригува този Terra wash. Първо мислех да си го купя по-  късно, защото догодина ще се местим в ново жилище и тогава ще се купува нова пералня . Сега обаче реших да  го изпробвам веднага. Исках да попитам и за изплакването на дрехите, но вече получих отговора . Интересуваме и този препарат за избелване - натриев прекарбонат .   Само че в сайта не виждам да го продават. Аз ли не го откривам или наистина не го предлагат. Ако някой има информация са сподели.

Не го продават - аз търсих информация за него и пише, че се продава в нета и че не е скъп, както и че е съставка на еко-праховете. И аз искам да си взема, ама ха сега, ха после...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Само че аз изчетах подробно информацията за Terra wash от линка, който пусна още в темата за сушилните ( както и в в първия ти пост в тази) и там пише , че може да се закупи и от техния магазин.  За това се зачудих дали аз нещо не го намирам. Ще се свържа със сайта и ще попитам.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Свързах се със сайта , но не предлагат този натриев прекабонат.  Ще трябва да потърся другаде. Вече си поръчах Terra wash+Mg и ми го доставиха. Сега остана само да го изпробвам.  🙂

# 10
  • Мнения: 1 153
Свързах се със сайта , но не предлагат този натриев прекабонат.  Ще трябва да потърся другаде. Вече си поръчах Terra wash+Mg и ми го доставиха. Сега остана само да го изпробвам.  🙂

Ако не е проблем, сподели после впечатления.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Да, ще споделя, непременно 🙂

# 12
  • Мнения: 751
Някой има ли код за отстъпка?

# 13
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
Meg_n, имаш ли вече мнение за  Тера уош-а?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Да, ползвах го. Доволна съм. Пробвах различни начини- само с него, ползвах го и с прах за пране , изпира си. Някои петна ги третирам предварително с Вениш, всичко се изпира. Само последно една блуза на детето изцапана със сладолед не бяха изчезнали съвсем петната, но може би защото не ги третирах преди това. В тази връзка да ви попитам какъв обезмаслител  за дрехи използвате?

# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Много благодаря за споделеното и аз Simple Smile На каква програма го ползваш - колко дълга и при каква температура на водата? Изпплакваш ли?

Обезмаслител ползвам какъвто взема - сега е Meglio - в началото само за котлоните, после установих, че уникално чисти вратите - там, където са пипани с мазни пръсти - децата и мъжа ми. И така веднъж ми хрумна да го ползвам за мазни петна по дрехи от храна - и се справи отлично, та сега и за това. Първо пръскам, после изчаквам да подейства. След време разчетквам и леко намокрям, пак пръскам ... после в пералнята. Ако се сетя в пералнята добавям и Vanish.

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
meg_n, и аз ти благодаря за споделеното!

Има ли разлика в качеството на изпиране, като си ги слагала с прах и без прах?

Аз, също използвам Мелио. Доволна съм! Дори, силно омаслените дрехи на ММ се изпират чудесно!

Петната, за които споменаваш, ако са от шоколадов сладолед, са мисия невъзможна! Много  пъти е коментирано в темата за перилни препарати, че не се изпират с нищо! Аз нямам личен опит, споделям пречетено през годините!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Момичета, пералнята ми е доста стара- Аристон на 9 години. Следя темата за пералните, защото догодина ще я сменям. Разбирам, че новите перални перат много по - качествено, моята не изпира белите дрехи, прави ги сиви. Но аз съм доволна от Terra wash + Mg. Пера основно на 2 програми- бяло, на 60 градуса за 2 часа или цветно на 40 градуса за 1 час и 20 минути. Като задължително включвам бутона за накисване. Ако съм вкъщи изключвам пералнята като започне да изплаква и включвам центрофугата , както беше писала a.l.e.n.a. Не намирам разлика между прането само с Terra wash +Mg и ако включа и прах за пране. Интересното обаче, което забелязах е че като пуснах за първи път Terra wash +Mg без дрехи по време на прането имаше много пяна,  това се случи и с дрехи. Може би съм прекалявала с прахаи сега по барабана има много остатъци, които се отмиват.
Буболина, петната бяха точно от шоколадов сладолед🙂. Изпрах ги на ръка със сапун за петна- не изчезнаха напълно , но почти не се забелязват. Другия път ще пробвам с обезмаслител при такива петна.

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Аз ползвам Siemens от 2007г. и при мен го имаше проблема с белите дрехи и посивяването, но не мисля, че е от възрастта на пералнята. Отдавам го на това, че ползвах течни препарати за цветно пране, и смевах белите дрехи с цветните. Въпреки, че ползвах цветоулавящи кърпички - пигмент си имаше в прането - видно по кърпичките.

Ти взе ли натриев перкарбонат? Пробва ли  снего? Аз още не съм, но ще потърся сега и ще поръчам. Да видим дали ще забележа разлика с него.

# 19
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
Аз взех, но днес за първи път го пробвам с прах за пране, че перлите още ги мисля.

Купих го от "Био дарове".

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Аз пера с течен Ариел за бяло. Всичко пера с него. Разделям дрехите. Не съм си купила още натриев прекарбонат. Разглеждах, имаше много сайтове, които предлагат, но нищо не си избрах в крайна сметка. Но ще си купя, макар да не вярвам да избели вече сивите бели дрехи.

# 21
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Сивите бели дрехи мисля нищо не може да ги избели. Моята идея беше да го ползвам като добавка към терауоша за бяло пране, без да ползвам прах за бяло, а също и към цветно, ако е по-замърсено.

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Момичета, няккой теглил ли е продукта, който има. Беше ми интересно след близо година ползване - какво е положението - 110г. Ако караме така - ще ме изкара още 2-3 години. Като нов е около 120 гр, през април теглих - някъде около 115 гр. беше - трябва да потърся дали пазя снимките в облака.

Трябва да се подмени с нов, когато теглото падне до 70-80 грама. Изглежда съм далеч от това. А го ползвам за пране на всичко.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Претеглих моя -  109 гр. , но аз го ползвам от 3 месеца някъде. Може би 2 месеца го ползвам едновременно с прах за пране, но слагам 1/3 от количеството прах , което преди използвах. За това и може би по - бързо ще трябва да го подменя.  През март пак ще го претегля и ще видя как е.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 12:32 от meg_n

# 24
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Хм, интересно. А на каква температура пускаш прането? Това също би следвало да оказва влияние.

Аз доста време ползвах 40 градуса, но на моменти ми прищраква и пускам на 50 или 60 градуса- интензивната програма, която е 2 часа.

Замислих се, обаче,  дали добавянето на прах ускорява  резорбцията на магнезия. Вероятно да, защото при добавен прах, терауошът му подсилва действието.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 310
Аз ползвам две програми - бяло пера на 60 градуса, а цветното на 40. То и в упътването на Terrs wach - а си пише ,че ако се ползва с прах за пране магнезиевите топчета по - бързо се изхабяват и съответно теглото му по-бързо ще намалее.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Поръчах Tera Wash, ще пиша после как изглежда прането. Заради проблем с псориазис търсих алтернативи на перилните препарати.
Гледам, че темата е почти на година, какви са отзивите на тези от вас, които го ползваха?
Аз искам само чисто пране, без аромати.

# 27
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Това, че няма аромат е сред ползите, които много, много ми харесват Simple Smile А бях толкова скептична. Бях се подготвила да добавям аромати отвън, но реших първо да тествам как е без аромат. Толкова ми хареса, че не съм и помисляла да ароматизирам повече Simple Smile

Относно наблюденията ми върху хора с дерматологични проблеми - две приятлки с такива го ползват. Едната е с дерматит и буквално се роди с терауоша и заради магнезия. Другата е с екземи на ръцете и до преди Терауоша - простираше с ръкавици. Откакто го ползва - няма никакви проблеми с простирането.

Ние у дома си го ползваме, на мен ми харесват всичките му аспекти - и че е антибактериален, и че е хипоалергенен, аз съм склонна към алергии и доколкото е възможно избгвам алергени, дразители... Харесва ми и грижата за природата Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ида да докладвам Simple Smile Изпрани са дрехите, тези нямаха петна, но в момента се пере петно от Активия, изпра се. Доволна съм от това как са изпрани. Миришат свежо като изсъхнат, сушиха се и вътре и навън, припомних си аромата на чисто, без парфюм. Доволна съм и от аромата. Относно усещането, досега не е облякъл още нищо, но до довечера ще облече и веднага ще стане ясно ще стои ли с такива дрехи. Ще споделя.
Сетих се, че при прането имаше пяна от останалия в пералнята препарат и от част от дрехите, които бяха изпрани, но повторих защото са домашни и ежедневни.
Не очаквах, че толкова препарат остава след изплакване.

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Да, за съжаление остава и се образува филм, който е среда за бактерии, плесени и мухъл. Има снимки в нета - как изглеждат тръбите на пералня, която ползва перилен продукт и Terrawash - във втория случай са чисти, в първия с черен наклеп. Уж това се изчиства, като се ползва терауоша.

Очаквам следващите отзиви Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 00:30 от a.l.e.n.a

Общи условия

Активация на акаунт