Бебешката количка - цяла наука за второ висше №45

  • 50 548
  • 758
  •   1
Отговори
# 210
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Седалката на този крокодил няма пълно легнало, с чупка е. Няма и регулираща се поставка за крачета.
Като все още трудно ориентираща се в темата за количките, да попитам - как разбрахте, че има чупка? В описанието пише: "Спортната количка може да бъде регулирана в 3 положения с наклон до положение за сън (на 180 градуса) - което я прави идеална за положението за сън на детето."
Благодаря предварително!
Как ли, ами от тази снимка например се вижда!
Всички колички, с трансформиращ се кош остават с чупка на седалката, дори и да я сложите в легнало положение. Това е заради механизма на трансформиране. Реално дъното на коша се повдига нагоре и се закопчават няколко колана, за да се получи седалката. Този модел е много популярен, правен в Китай и се продава под много марки с различни имена. Разгледайте също Лорели,  Cangaroo, Kikkaboo и Chipolino. Всичките имат поне по един модел идентичен с този Крокодил Simple Smile

# 211
  • Мнения: 151
Седалката на този крокодил няма пълно легнало, с чупка е. Няма и регулираща се поставка за крачета.
Като все още трудно ориентираща се в темата за количките, да попитам - как разбрахте, че има чупка? В описанието пише: "Спортната количка може да бъде регулирана в 3 положения с наклон до положение за сън (на 180 градуса) - което я прави идеална за положението за сън на детето."
Благодаря предварително!
Как ли, ами от тази снимка например се вижда!
Всички колички, с трансформиращ се кош остават с чупка на седалката, дори и да я сложите в легнало положение. Това е заради механизма на трансформиране. Реално дъното на коша се повдига нагоре и се закопчават няколко колана, за да се получи седалката. Този модел е много популярен, правен в Китай и се продава под много марки с различни имена. Разгледайте също Лорели,  Cangaroo, Kikkaboo и Chipolino. Всичките имат поне по един модел идентичен с този Крокодил Simple Smile
Ето пълно легнало положение

# 212
  • Мнения: 151
Здравейте, за първи път се включвам тук. Май това животно не е познато никъде, или бъркам? Как ви изглежда? Окото ми хванаха амортисьорите. Колелетата мисля са с пяна, няма да ме е страх от пукане, а ако случайно имам момиче, се влюбих и точно в този цвят:
https://www.emag.bg/reversivna-kolichka-2-v-1-x-2-crocodile-gold … old/pd/DG42XJBBM/
Скрит текст:
Доста ми е рано, но от любопитство взех да чета за количките, да добия представа. Все още съм в 8 г.с., очаквам чак през март, дано. Почти пролетно време, та дори такъв трансформиращ кош ми звучи ОК? Ниска съм, слаба съм, спокойно мога да се обличам от детски магазин Simple Smile и май най-много искам количката да е лека и лесно да се сгъва (самотна майка ще съм). Разбира се, и да е надеждна. Нямам нищо против да взема употребявана. Охлузвания и т.н. въобще не биха ме разубедили, ако си заслужава. Всяка една опция, която срещам в сайтовете за втора употреба минавам през коментарите от форума, за да прочета мненията. Тъкмо харесах Cosatto Giggle 2 и се оказа, че се сгъвали в движение, например. Но някои от най-леките предложения тук са от преди 4-5 години, затова си позволявам да питам за актуални такива. Намират се Hauck Viper, Zippy, Bebetto Luca, Maxi Cosi Loola3,  ABC, Cam Pulsar, Chipolino Malta, Carra Tesoro... Ако за вас някоя от тези е класи над другите, ще се радвам да го знам. Просто четох за всичките и се обърках.
Ползвах подобна, само амортисьори нямаше. За тези пари даже не очаквах да изкара и 2 месеца, бутахме я почти година, зимата отново ще я ползваме. Сега си взех лятна, най-вече заради теглото. Има разлика от поне 6,7 кг, обаче лятната вече е ремонтирана 2 пъти, а е на няма 2 месеца 😁.

# 213
  • София
  • Мнения: 3 387
Седалката на този крокодил няма пълно легнало, с чупка е. Няма и регулираща се поставка за крачета.
Като все още трудно ориентираща се в темата за количките, да попитам - как разбрахте, че има чупка? В описанието пише: "Спортната количка може да бъде регулирана в 3 положения с наклон до положение за сън (на 180 градуса) - което я прави идеална за положението за сън на детето."
Благодаря предварително!
Как ли, ами от тази снимка например се вижда!
Всички колички, с трансформиращ се кош остават с чупка на седалката, дори и да я сложите в легнало положение. Това е заради механизма на трансформиране. Реално дъното на коша се повдига нагоре и се закопчават няколко колана, за да се получи седалката. Този модел е много популярен, правен в Китай и се продава под много марки с различни имена. Разгледайте също Лорели,  Cangaroo, Kikkaboo и Chipolino. Всичките имат поне по един модел идентичен с този Крокодил Simple Smile
Ето пълно легнало положение

Чупката е в летния кош, легналото е за всички кошове за новородени. Нашата количка също е с такава чупка и консултантът ни я препоръча за бебе момче. Така по пътя, ако има наклон и коланите не им опъвали пишлетата, което анатомически било по-полезно за тях (Не бяхме намирали тази информация никъде, но той за доста неща ни обясни подробно).

# 214
  • Мнения: 2 891
Това за коланите и гениталиите е простоо 😁😁😁 Чудят се вече какви доводи да вадят тия търговци. Страшни глупости!

Ще можете да ползвате изцяло легналото положение до към шестия месец. После детето и да искате, няма да може да се събере в коша. Ще трябва да използвате формираната с колани седалка. За да спи детето, цялата седалка се накланя назад, посредством бутони. Ерго, краката остават свити и вирнати нагоре. Някои майки намират това аза неудобно. Аз не съм ползвала и няма как да дам мнение. Голям процент от количките се произвеждат с подобен тип седалки за деца след 6м.

# 215
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Здравейте, за първи път се включвам тук. Май това животно не е познато никъде, или бъркам? Как ви изглежда? Окото ми хванаха амортисьорите. Колелетата мисля са с пяна, няма да ме е страх от пукане, а ако случайно имам момиче, се влюбих и точно в този цвят:
https://www.emag.bg/reversivna-kolichka-2-v-1-x-2-crocodile-gold … old/pd/DG42XJBBM/
Скрит текст:
Доста ми е рано, но от любопитство взех да чета за количките, да добия представа. Все още съм в 8 г.с., очаквам чак през март, дано. Почти пролетно време, та дори такъв трансформиращ кош ми звучи ОК? Ниска съм, слаба съм, спокойно мога да се обличам от детски магазин Simple Smile и май най-много искам количката да е лека и лесно да се сгъва (самотна майка ще съм). Разбира се, и да е надеждна. Нямам нищо против да взема употребявана. Охлузвания и т.н. въобще не биха ме разубедили, ако си заслужава. Всяка една опция, която срещам в сайтовете за втора употреба минавам през коментарите от форума, за да прочета мненията. Тъкмо харесах Cosatto Giggle 2 и се оказа, че се сгъвали в движение, например. Но някои от най-леките предложения тук са от преди 4-5 години, затова си позволявам да питам за актуални такива. Намират се Hauck Viper, Zippy, Bebetto Luca, Maxi Cosi Loola3,  ABC, Cam Pulsar, Chipolino Malta, Carra Tesoro... Ако за вас някоя от тези е класи над другите, ще се радвам да го знам. Просто четох за всичките и се обърках.
Ползвах подобна, само амортисьори нямаше. За тези пари даже не очаквах да изкара и 2 месеца, бутахме я почти година, зимата отново ще я ползваме. Сега си взех лятна, най-вече заради теглото. Има разлика от поне 6,7 кг, обаче лятната вече е ремонтирана 2 пъти, а е на няма 2 месеца 😁.
След като ползвате подобна, кажете събира ли се дете на 1г в коша, когато е в отпуснато положение?

# 216
  • Мнения: 378
Седалката на този крокодил няма пълно легнало, с чупка е. Няма и регулираща се поставка за крачета.
Като все още трудно ориентираща се в темата за количките, да попитам - как разбрахте, че има чупка? В описанието пише: "Спортната количка може да бъде регулирана в 3 положения с наклон до положение за сън (на 180 градуса) - което я прави идеална за положението за сън на детето."
Благодаря предварително!
Как ли, ами от тази снимка например се вижда!
Всички колички, с трансформиращ се кош остават с чупка на седалката, дори и да я сложите в легнало положение. Това е заради механизма на трансформиране. Реално дъното на коша се повдига нагоре и се закопчават няколко колана, за да се получи седалката. Този модел е много популярен, правен в Китай и се продава под много марки с различни имена. Разгледайте също Лорели,  Cangaroo, Kikkaboo и Chipolino. Всичките имат поне по един модел идентичен с този Крокодил Simple Smile

Не всички колички със трансформиращ се кош имат чупка.. аз съм със английска количка, mothercare journey има перфектно легнало.

# 217
  • Мнения: 919
При Moni Pavo също няма чупка. Една приятелка има крокодилската количка. Беше доволна от нея последния път, когато говорихме за това.

# 218
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Когато са отпуснати коланите трансформиращите се кошове са равни, като кош за новородено! Когато обаче са ТРАНСФОРМИРАНИ в седалка, със закопчани колани се получава чупка в таза.
Погледнах и двете колички, и при двете има чупка. Вероятно вие откопчавате всички колани и слагате бебетат да спят така.
Не казвам, че не са удобни или здрави този тип колички, всеки може да си прецени какво ще му е удобно.
Особенно Mothercare Journey е доста здрава и качествена количка!
Ето снимка как спи бебе в кош с чупка! Като казваме ,че спи с вирнати крачета, ето това се има предвид...

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 21:20 от Pretti shy

# 219
  • Мнения: 1 751
Благодаря на всички за мненията.

# 220
  • Мнения: 73
Момичета,

Може ли да споделите мнения за Easywalker Harvey2 и кои кошници/кошчета за кола са съвместими с нея?

# 221
  • Мнения: 151
Здравейте, за първи път се включвам тук. Май това животно не е познато никъде, или бъркам? Как ви изглежда? Окото ми хванаха амортисьорите. Колелетата мисля са с пяна, няма да ме е страх от пукане, а ако случайно имам момиче, се влюбих и точно в този цвят:
https://www.emag.bg/reversivna-kolichka-2-v-1-x-2-crocodile-gold … old/pd/DG42XJBBM/
Скрит текст:
Доста ми е рано, но от любопитство взех да чета за количките, да добия представа. Все още съм в 8 г.с., очаквам чак през март, дано. Почти пролетно време, та дори такъв трансформиращ кош ми звучи ОК? Ниска съм, слаба съм, спокойно мога да се обличам от детски магазин Simple Smile и май най-много искам количката да е лека и лесно да се сгъва (самотна майка ще съм). Разбира се, и да е надеждна. Нямам нищо против да взема употребявана. Охлузвания и т.н. въобще не биха ме разубедили, ако си заслужава. Всяка една опция, която срещам в сайтовете за втора употреба минавам през коментарите от форума, за да прочета мненията. Тъкмо харесах Cosatto Giggle 2 и се оказа, че се сгъвали в движение, например. Но някои от най-леките предложения тук са от преди 4-5 години, затова си позволявам да питам за актуални такива. Намират се Hauck Viper, Zippy, Bebetto Luca, Maxi Cosi Loola3,  ABC, Cam Pulsar, Chipolino Malta, Carra Tesoro... Ако за вас някоя от тези е класи над другите, ще се радвам да го знам. Просто четох за всичките и се обърках.
Ползвах подобна, само амортисьори нямаше. За тези пари даже не очаквах да изкара и 2 месеца, бутахме я почти година, зимата отново ще я ползваме. Сега си взех лятна, най-вече заради теглото. Има разлика от поне 6,7 кг, обаче лятната вече е ремонтирана 2 пъти, а е на няма 2 месеца 😁.
След като ползвате подобна, кажете събира ли се дете на 1г в коша, когато е в отпуснато положение?
Да, моето дете често заспиваше и връщах коша в изцяло легнало положение.

# 222
  • Мнения: 6
Здравейте,момичета! 🤗
 Аз съм кандидат-мама и имам нужда от вашата помощ в избора на количка.
За първи път публикувам и се надявам да е в правилната тема.
Изчетох старателно много и полезни мнения,но уви,май напълно се обърках... Търся количка,която най-вече да бъде комфортна за бебчо и удобна за мен (за бутане по неравните пътища).
Дори да е по- голяма, не е проблем (с голям асансьор сме),стига да е маневрена. Очакваме октомврийско юначе,за това ми е важен и зимният кош. Спряла съм се на няколко модела:

https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-2v1-husky-baby-design

https://www.baby.bg/cam-kombinirana-kolichka-taski-sport-col-795-bezhova.html

https://www.jane-uk.com/Mobile/en/Jane-Rider--Matrix-Light-2-Nomads/m-m-3759.aspx

https://dundio.com/foppapedretti-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA% … D1%87%D0%BA%D0%B0

Ще съм много благодарна за всяко споделено мнение и съвет! 🌻❣️

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 20:46 от Septembergirl

# 223
  • Мнения: 1 521
Аз имам baby design LupО. Стар модел , Хъски е с много повече екстри.
Количката е мн маневрена, бута се лесно, минава всякакви препятствия. Моята в бутам в едно село само по черни пътища.
Кошовете са широки и двата, но и моето бебе е дребничко.
Коша до 6м го ползвах до последно, здрав, затворен добре. Моето бебе е октомврийче 2019, зимата обаче беше супер. Летният кош все още го изпозлвам, удобен е за бебето. Спи в него всеки ден, широк, изцяло легнало положение, голям сенник, хубава поставка за крачета. Висок кош, някак бебето седи по нависоко и е удобно да се взема, не се навеждам много. Много добри амортисьори. Въпреки помпащите гуми досега само веднъж ми се наложи да помпам, не ми се е налагало да сменям гума.
Като минуси мога да кажа че е ужасно тежка количка и голяма, дори и сгъната. Друго всичко в нея е супер.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 21:20 от Amerikkas

# 224
  • Мнения: 2 453
Няма нужда, ама да добавя още едно мнение в подкрепа на горното. Ние имаме Dotty, вече не си спомням колко пък повече екстри да е имала от Husky, уж е най-високият клас. Здраво нещо - още ме дразни, че вече трябва да се съобразявам с терен с "лятната" - голяма, комфортна, носи много багаж... Но с порастването на детето растат и багажите, заемането на половин багажник от количката стана досадно, отделно ми дотежа изведнъж (а не си спомням миналото лято да съм го усещала така)... Много са ми красиви, но почти съм сигурна, че ще ви се прииска по-лек модел, а (вече) мисля, че вложението в колички може да е с повече мярка.

Общи условия

Активация на акаунт