Шпакловка върху гипсова мазилка

  • 1 729
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте,

Бихте ли ми казали каква шпакловка се прави върху гипсова мазилка, направена от фирмата строител на нова сграда. Вече предпочитам сам да я направя след като разуча кое, как, колко тъй като майсторите, които попитах ми поискаха суми, които смятам за доста завишени и не са ми по джоба в момента. Не ми е спешно така че имам време да разуча и да се науча Simple Smile Нека някой запознат сподели марка, какво точно да взема и как се прави Simple Smile

# 1
  • Мнения: 40 321
Aз си купих жилище на шпакловка и замазка с идеята, че ще е готово за боя. Да, ама не, днес гипсовата шпакловка, на която издават строителите, не била добра и трябвало още един слой фина шпакловка. Кофти разочарование, ама няма мърдане. За шпакловането моят майстор май използва Шитрок, но мисля има всякакви готови смески (все са на гипсова основа, но по-фини и с по-добра еластичност и гладкост).

https://www.youtube.com/watch?v=fucWi8FMOaE

# 2
  • Мнения: 193
Благодаря за бързия отговор! Ще погледна клипчето.
 Ако някой иска да се включи с още нещо, нека заповяда Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1
Върху гипсова мазилка /и шпакловка/, стават и гипсови и полимерни шпакловки. Шийтрока е полимерна, лесно се работи с нея, но е за съвсем тънки слоеве, преди боядисване. Гипсовите искат бъркане, чакане, имат малко отворено време за работа. Става по-бавно и се хаби материал, но може да се напластява по-дебело. Ако ти е нужно само една ръка преди боята, Шийтрока е за теб.

Общи условия

Активация на акаунт