Нормално ли е да не зачевам?

  • 4 922
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 352
Каква ситуация? Масово хората правят минимум 3-4 месеца опити, други дори и година, при двама здрави партньори. Правете си секс през ден и се забавлявайте и се къпете след това. Пълни измишльотини са това цяла вечер да лежиш, за да не изтече нещо.

# 31
  • Мнения: 40 307
Цяла вечер не, чела съм за 2 часа лежане.

# 32
  • Мнения: 37
Първото дете при нас беше в голяма степен неочаквано, защото по ред медицински причини ми бяха казали, че надали изобщо някога ще ми се случи (което не беше драма, ако трябва да съм честна). Не сме ползвали предпазни средства (и никакви други псевдометоди като вадене) поне две години, а може и повече. После си направих тест на шега, колкото да убедя една приятелка, че нещо се разболявам май и няма как да съм бременна. Тестът беше отрицателен. Сега спи горе хахаха

След това реших, че щом сме направили едно, трябва да има и втора част. Изчакахме една година (родих със секцио и така ме посъветваха в болницата) и започнахме с опитите. Първо го раздавахме по-свободно, след 5-6 месеца реших, че трябва да следя овулацията по-сериозно и се започна едно пикаене по всякакви клечки... Сексът стана малко като задължение, защото "днес и утре задължително трябва да се разпишем", после настъпваше очакване, пикаене на други клечки, ако се случи да ми закъснее, последвано от разочарование, че втора черта няма и няма. После имаше втора черта, после... е не завърши щастливо, но се случи рано, поревах си и казах, че не мога повече. Не мога да превръщам отношенията си в серия от изчисления, надежди и разочарования и спираме с "опитите". Реших, че ще си довършвам образованието, ще гоним други цели вкъщи и ще опитваме пак след две-три години. Уважаемият се съгласи с облекчение. Минаха около два месеца, през които умувах на каква контрацепция да се спра. Тъкмо си бях записала час за гинеколог, когато реших да напишкам поредната клечка, защото ми закъсняваше (надежди нямах ниииикакви)... появиха се две черти. Очаква се да излязат на бял свят през ноември.

Накратко - ежедневният стрес така или иначе не действа стимулиращо на фертилитета. Допълнителният стрес "ама защо не става" само влошава нещата. За да се случи "магията" трябва спокойствие. А от един път се случва само по филмите.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Успокойте се , аз така бях стресирала мм с дати , овулации и календари , че като чуеше входната врата и се правеше на заспал. Да не кажа умрял 🤣

Уважаемият се съгласи с облекчение.

Прочетох тия неща, после се върнах назад и прочетох как мъжа на авторката е длъжен да прави секс всеки божи ден по време на предполагаемата овулация и направо ми стана жал за него. Авторке, надявам се правилно да си схванала смисъла на цитатите и да предприемеш нещо.

Айде пример и от мен. При нас стана от раз. Не е само по филмите Simple Smile Но имам приятелка с хормонални проблеми цял живот, която лекарите бяха отписали да има дете някога. Примири се и си осинови. След няма и година забременя. Сега си гледа и осиновеното и роденото. Тия работи за стрес и психическо натоварване не са съвсем бошлаф, а трябва да се взимат предвид. И се сещай, че имаш и мъж до теб, който може и да не го показва, но вероятно също се тормози. Не затъвай в самосъжаление, а помисли и за него, защото в постовете ти дотук личи, че май само за себе си мислиш. А в крайна сметка се очаква той да направи детето, нали Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Лили, знам колко е трудно да се успокоиш, когато някой ти казва "просто се успокой". Да, наистина вероятно ще стане , когато не го мислиш вече толкова, но сега ти е трудно да разбереш.  Според мен може да се получи много добре, ако постоянно си повтаряш, че имаш доста повече от 10 години време ,за да забременееш по естествен път. Аз започнах да се тревожа на 28 , когато ми казаха, че ако забременея ще е медицинско чудо. Аз също изпаднах в дупка, но си казах ей имам поне 10 години , ако наистина е толкова сериозен проблема и си насрочих час за сериозни изследвания. имах време да се боря, квото стане. И си палувахме за кеф просто без да се пазим. Когато на втория месец след "диагнозата" ми закъсня, дори не ми мина през ум че е бременност, защото мислех, че не мога да имам дете. Ами.... В шестия месец съм Grinning Имаш време, кефи Се на секса и младостта, повтаряй си че дори ако има нещо, имаш още толкова години на колкото си дето се вика да го решиш. Heart

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 01:41 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 12 626
Много хубав пост на BubblyFogg! Развесели ме. Wink
То и аз не си представям как да накараш някого да се успокои. Някак трябва да погледне реалистично на ситуацията.
Това с бързането, надеждите, гонитбата за чертичка... малко е детинско, но и ти си доста млада, та мисля, че от там идва целия казус.

Ето, ти разбираш, че малко хора зачеват толкова бързо. Палувайте си, както казва BubblyFogg. Сега ви е паднало да правите секс без предпазване. Знаеш ли колко години има да се предпазвате после... Насладете се на ситуацията.

Прекрасното малко бебче си чака най-добрия момент за себе си, а до тогава ви дава шанс да се забавлявате.

# 36
  • София
  • Мнения: 149
Една от основните причини да не се получава - вманиачаване по желанието за дете.Има още дълго да чакате с тая нагласа..

# 37
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Айде пример и от мен. При нас стана от раз. Не е само по филмите Simple Smile Но имам приятелка с хормонални проблеми цял живот, която лекарите бяха отписали да има дете някога. Примири се и си осинови. След няма и година забременя. Сега си гледа и осиновеното и роденото. Тия работи за стрес и психическо натоварване не са съвсем бошлаф, а трябва да се взимат предвид. И се сещай, че имаш и мъж до теб, който може и да не го показва, но вероятно също се тормози. Не затъвай в самосъжаление, а помисли и за него, защото в постовете ти дотук личи, че май само за себе си мислиш. А в крайна сметка се очаква той да направи детето, нали Simple Smile

Не един и два са случаите за спонтанно забременяване след осиновяване/успешно инвитро. Та той, стресът , си влияе пряко и на хормони, и на кво ли не.
Най-лесно стават децата като правиш секс, а не бебе. Bowtie

# 38
  • Мнения: 224
Аз съм чела, че не е много хубаво и да се прави всеки ден секс понеже сперматозоидите губят част от оплодителните си способности...или нещо такова. Според мен си прави тестовете за овулация и действайте през ден( и без това вътре сперматозоидите оцеляват по няколко часа) . И наистина 3 месеца е нищо, а вие сте доста млади и имате много време. Бъди спокойна и ще се случи, а през това време си живейте живота, че после детето остава завинаги и нищо вече няма да е същото.

# 39
  • Мнения: 61
Здравейте отново. Този месец получих зацапване 2 дни преди цикъла, беше бледо розово. След 3 дни ми дойде, 18.07.2020г. И така до днес, няма и намерение да спира. Вече ми е 9 ден, а моят цикъл винаги е бил най-много 7 дни. Ходих и на преглед в 6 ден от цикъла. Тогава беше понамалял, казаха ми, че няма нищо притиснително и съм имала “малко поликистозни яйчници”. Не знам какво значи това “малко”. Било нормално на моята възраст. Не било страшно. На някоя от вас случвало ли ви се е при бебеправене да получите такова зацапване и после продължителен цикъл. Извинявам се, ако пак звуча глупаво и наивно, но не съм се сблъскавала досега с такова нещо

# 40
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Може да си имала биохимична бременност. Тя приключва, едва ли не, преди да е започнала. Често срещано явление.

# 41
  • Мнения: 61
Може да си имала биохимична бременност. Тя приключва, едва ли не, преди да е започнала. Често срещано явление.

Сигурно е това, сега се информирах повече какво е биохимична и имам същите симптоми. Упокоих се малко, Благодаря Ви! ☺

# 42
  • Мнения: X
Ако много имаш желание (и средства) да се провериш здравословно - направи си изследвания за щитовидна жлеза, имунологични и тромбофилия. Аз за жалост имам проблем и с трите и блъскам яко медикаменти, за да износя човечето, което сега расте в 5ти месец🙂 за жалост се информирах твърде късно - след един аборт в 9 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт