Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 6

  • 35 732
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте, аз имам може би глупав въпрос: Колко е продължителността на изпита по рисуване за училища към МК? Учителката по рисуване казва - 4 часа, които за моето дете, поради недобра концентрация и мотаене не стигат....все има нещо да довършва след тези 4 часа..... Rolling Eyes
Чета Учебно изпитана програма за прием и попадам на следните изискваняи за изпита:
 "Рисуване на група обемни тела по натура.
Изпълнение с черен материал по избор на кандидата. Размер на рисувателния лист
– 35/50 см. Продължителност – 6 учебни часа. Провежда се за всички кандидати за
VIII клас за професиите художник  – изящни изкуства, художник – приложни изкуства,
дизайнер, фотограф, компютърен аниматор, компютърен график, графичен дизайнер,
лютиер и за IX клас за професия каменоделец."
Моля ви за уточнение и благодаря предварително.Flowers Hibiscus

# 256
  • софия
  • Мнения: 4 985
И аз мислех че е повече, смятах че е 4 часа и половина, зaщото включват и междучасието в сметките.  но както ги правят на смени вече виждам, че не е.

Има значение и по колко мин. смяташ един учебен час.

Ето: 6 уч.ч по 40 мин= 240 мин.
А 4 астр. Часа по 60 мин= 240 мин

Може би трябва да се обадиш в училище и да попиташ по колко часа се предвижда изпита там, какво се разбира под уч.час

Концентрацията на детето ти си е добре. То и без да си разсеян винаги има какво още да се направи по една работа.пък и има половин година до изпита, още доста ще научавя и  упражнява детето и все по-добро ще става Simple Smile
Успех!

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 10:49 от Амели

# 257
  • Мнения: 13 793
В нашето нуи в провинцията  е обявено в условията като  6 учебни часа . Това пише на страницата на училището, същото горе долу като цитираното.
"2. Изпит по рисуване за прием в VIII клас - рисуване на група от три обемни тела по натура. Изпълнение с черен материал по избор на кандидата. Размер на рисувателния лист - 35/50 см. Продължителност – 6 учебни часа. Провежда се за всички кандидати за VIII  клас за професия художник – изящни изкуства и професия дизайнер."

дописвам се - най отдолу е дадено ето това
Забележка:
"Всички изпитни теми и задачи, както и критериите за оценяване на кандидатите се
определят от комисии, определени със заповед на директора на съответното училище.
Директорът на съответното училище определя със заповед датите и конкретните
процедури за провеждане на всеки изпит. Приемни изпити се провеждат само по професии и
специалности, по които има утвърден държавен план-прием за съответното училище.
Всички приемни изпити са анонимни.
Листовете се осигуряват от съответното училище.
Един учебен час е с продължителност 45 мин."

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 13:02 от _re_ge

# 258
  • София
  • Мнения: 5 656
И аз й се притеснявах на тази продължителност, дъщеря ми никога не успя да завърши рисунка в рамките на един сеанс на курса. На изпита обаче нещата са други - няма учител, който да нанася корекции (а това отнема допълнително време), няма междучасия, в които да ходят за закуска, не си говорят помежду си. Така че времето е напълно достатъчно, даже излизаше преди крайния час.

Времето е 4 астрономически часа.

# 259
  • Мнения: 2
Здравейте!
В момента съм 7 клас и съм решила да кандидатствам в НГПИ"Свети Лука" и бих искала да ви попитам дали знаете кога и дали изобщо ще има ден на отворените врати тази година? Благодаря предварително!

# 260
  • София
  • Мнения: 14 661
Здравейте!
В момента съм 7 клас и съм решила да кандидатствам в НГПИ"Свети Лука" и бих искала да ви попитам дали знаете кога и дали изобщо ще има ден на отворените врати тази година? Благодаря предварително!
Едва ли ще има сега, винаги е в началото на декември, а училището ще е затворено тогава. Но, ще мине и това, ще направят ден по-нататък.

# 261
  • Мнения: 77
Следи сайта на училището.Предполагам ,че ако нещата се удължат и променят във времето ще предложат решение .
Все пак се очаква ново попълнение "зайци" Simple Smile))

# 262
  • Мнения: 63
Здравейте момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но искам да сигурна. За приема в приложното например, са необходими само оценките от приемния изпита по рисуване и оценките от матурите (БЕЛ и математика)? И какво е съотношението на изпита и матурите за съставянето на крайната оценка? Съжалявам, че ви занимавам с такова нещо, но не успях да намеря тази информация на сайта на училището.

# 263
  • София
  • Мнения: 4 899
Здравейте момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но искам да сигурна. За приема в приложното например, са необходими само оценките от приемния изпита по рисуване и оценките от матурите (БЕЛ и математика)? И какво е съотношението на изпита и матурите за съставянето на крайната оценка? Съжалявам, че ви занимавам с такова нещо, но не успях да намеря тази информация на сайта на училището.
НВО по БЕЛ и МАТ нямат никакво значение при прием за училищата към Министерството на културата.
За приема в приложното е необходима единствено и САМО оценката от изпита по рисуване на съответното училище.

# 264
  • Мнения: 77
Здравейте момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но искам да сигурна. За приема в приложното например, са необходими само оценките от приемния изпита по рисуване и оценките от матурите (БЕЛ и математика)? И какво е съотношението на изпита и матурите за съставянето на крайната оценка? Съжалявам, че ви занимавам с такова нещо, но не успях да намеря тази информация на сайта на училището.
За училищата към МК /министерство на културата / се взима САМО и единствено оценката от приемния изпит за съответното училище.Има инфо по темата в предишните теми тук.

# 265
  • Мнения: 63
Благодаря много, момичета Heart

# 266
  • Мнения: 21 438
Благодаря много, момичета Heart

Само за училищата към  Министерство на културата ли се интересуваш? Понеже изпит по рисуване/ за проверка на способностите има и за училища към  Министерство на образованието  в които има интересни  специалности с рисуване. Там вече и матурата има значение.

# 267
  • Мнения: 2
Здравейте!
Може би е много глупав въпрос, но искам да съм сигурна. Въпроса ми е как се явяваш на изпита и как се разбира от училището, че ще се явиш. Не знам дали се изразих разбираемо,за което се извинявам. Благодаря предварително!

# 268
  • София
  • Мнения: 14 661
Здравейте!
Може би е много глупав въпрос, но искам да съм сигурна. Въпроса ми е как се явяваш на изпита и как се разбира от училището, че ще се явиш. Не знам дали се изразих разбираемо,за което се извинявам. Благодаря предварително!
С лична карта или ученическа лична карта се удостоверява лицето, което се явява на изпита. Ако правилно разбирам въпроса.Simple Smile

# 269
  • Мнения: 77
Здравейте!
Може би е много глупав въпрос, но искам да съм сигурна. Въпроса ми е как се явяваш на изпита и как се разбира от училището, че ще се явиш. Не знам дали се изразих разбираемо,за което се извинявам. Благодаря предварително!
За да кандидатства ученик в училищата към МК - отива там..на място и заявява участие..Ако аз разбирам въпроса правилно.Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт