Как да я отбия от биберона и други работи?

  • 684
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте мами,
дайте съвет как да я откажа Рая(1г и 5м.)от шишето подсладен чай с биберон с което се преспива,и за което се буди нощно време с писъци ако не си го получи.От една страна не спи спокойно заради това(и ние с баща и:( ) ,от друга страна със сигурност резултата ще е развалени и черни зъби какво ли не съм пробвала,чиста вода(понякога затоплена) категорично не пие освен когато е за забавление от шише ,чашите също не признава на сериозно(какви ли не купих с сламки с човки с какви ли не накайници,от нормални чаши какви ли не -не ги признава освен само за по една две глътки ей така за разнообразие.Съответно дори соковете не иска да си ги пие на сериозно от тях,само шише и пак пустото ШИШЕ и БИБА. и тази биба не знам докога така ....вярно ,че я ползва само за преспиване ,но като се усети през ноща ,че й я няма настъпва тарагедия,неистов проглушителен рев и разбуждане което продължава часовеБях решила ,че докато зъбите изкарват и я тормозат ще я държим,ама и аз не знам вече докога.Повече ме тормозят тези подсладени чайове.Аз ги подлаждам уж фруктова захар или мед от скоро за да не е кристална захар,ама за през ноща всичко е лошо.Даже и млякото си не ще да погледне ако не е подследеноопитвам се постепенно да я намалявам,но става до един момент.Сега пие уж леко подладени,но пак са подсладени.
Да не говорим че не ще да си мие зъбите,а и не ми дава с кърпа да ги мия,но това е май защото при едно падане й се сцепи ципата която държи горната устна и сигурно четката я закача и я дразни допълнителноИначе й е мн. забавно да стои пред чешмата с четка ,да имитира само че си мие зъбите и да смуче водата от нея или малкото паста която слагам за да се подкукуроса уж и да и стане по приятно.Даже има две различни четки, тя пък винаги иска моята.В същото време не ми се иска мн. да я насилвам ,за да не я отвратя нещо,знам ли?Sad(((
Дайте ми моля съвети ,кажете трикове как да я отбия от бибата,от подсладените нощни чайове и как да си мие зъбите
извинявам се че стана дълго

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 13:04 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 1 581
И моят син се буди всяка вечер, но пие само вода, до преди няколко месеца пиеше мляко, но вече мием зъбите и е само на вода. Като спряхме млякото, рева 2 нощи, накрая пропи вода и готово. Но не спира да се буди - всяка нощ!
Според мен трябва да спреш захарта, дай й само чай, ще се нареве, ще се умори и ще пропие чай без захар. А после може и на вода да минете.
А за зъбите и ние ги мием трудно, но вече взе да свиква и даже иска сам да си държи четката.

Аз си мислех преди, че може да му е топло, че се буди нощем - но сега пак се буди, а нощем си става студеничко. Все пак да не е много топло.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт