Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Трудова борса и обезщетения - 5

• 8 774
  • 302
  •   1
Отговори
# 300
  • София
Най-добре отиди в бюрото и разпитай. Имат някакви програми за младежи до 29 г., може и да предложат нещо. Доколкото знам, ако те изпратят на курс се плаща нещо допълнително.

# 301
Здравейте, на минимално обезщетение съм до 31.10.20 година.Някой може ли да ми каже дали ще ми го увеличат с още 3 месеца. Последно безработна съм била през 2012 година и сега от юли тази година. Ако да, трябва ли нещо да се прави допълнително или автоматично ще го увеличат. За подпис бях ва 3.10, питах и нищо конкретно не ми отговориха. Дадоха ми един телефон, на който никой не отговаря. Звъня и в НОИ ,но там също никой оператор не вдига, всички линии били заети, така вече 3 дена. Ако някой има някаква информация по въпроса  да сподели, ще съм много благодарна.
Вече беше споделена такава информация на някоя е от предните страници.

Isssii17, от условията, които трябва да са спазени, за да се получава обезщетение, ти не отговаряш на главното - да имаш ПОНЕ 12 месеца осигурителен стаж през последните 18 месеца. Т.е. нямаш право на обезщетение. Може да се регистрираш в БТ само евентуално за търсене на работа. Аз обаче не бих се надявала твърде. Но все пак и както Aisha е написала - Агенцията по заетостта има разни програми за младите, така че наистина е най-добре да отидеш в БТ, за да ти разяснят.
Включването в курс се заплаща на курсистите, да. Мисля че беше по 7 лв на ден. Курсовете се провеждат от Българо-германски център по професионално обучение - ако искаш разгледай и попрочети. Ако си харесаш нещо, направо може да си кажеш при регистрацията. Но те така и иначе питат.

# 302
Ако взимаш безщетение за безработица имаш ли право да участваш в разни дейности от които ще получиш еднократно заплащане, като даряване на кръв, тестване на козметика и подобни? Притеснява ме да не ми спрат обезщетенията

Общи условия

Активация на акаунт