Обсъждане на имотни обяви-16

  • 32 468
  • 729
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 456
Много благодаря за мненията. От темата и аз знам кофти неща за ХоумТуЮ. Когато се върнем в София, ще отидем на оглед.
Комплексът в Банишора споделен от Додо и за нас представлява интерес. Особено локацията ни е супер удобна.  Скоро го обсъждахме с нашия брокер. До там също ще ходим.

# 271
  • Мнения: 105
Не всеки има такава клауза, Адрес, Имотека, Ера, Доми и т.н. до сега не са ни задължавали по такъв начин, поне нас. Единствено се подписваме, че конкретният показан апартамент трябва да го вземем от тях, но при примо+ беше друго. Там дори да вземеш друг апартамент от друга агенция, пак им плащаш, защото си подписал 3 месеца да работиш само с тях. Вече ако продаваш през горните агенции не знам.

# 272
  • София
  • Мнения: 1 869
Едно е да отидеш на оглед на имот на дадената агенция, тогава само протокол може да се подпише.
Това, за което говориш при примо-то е договор за това да имаш личен брокер, който да ти търси оферти, праща, да те представлява дори да купувате апартамент от друга агенция.
Не ги защитавам, просто да уточня разликите. Моят апартамент е купен от техен клиент продавач и не съм им плащала нищо, платих си на моята брокерка, с която си имах договор.

# 273
  • Мнения: 105
Точно това се опитвам да обясня, защото "Тази клауза за ексклузивност я има всеки брокер" не е вярно. При примо-то нямаше друг вариант, освен този с тази клауза. А други лични брокери сме имали и то без такива договори, те търсят, водят ни, дори на ап. на други агенции и т.н.

# 274
  • София
  • Мнения: 1 869
Говорим за различни неща. Вие искате да си имате личен брокер във всяка агенция Simple Smile
Спирам с офтопика, вярвам че останалите ме разбраха.

# 275
  • София
  • Мнения: 181
Коментарите за брокерите и за какво да се внимава е много полезно.
Бих искала да се изкажете за сгради строени 30, 40, 60-те год. тухла напр. Виждам обяви в райони като Мария Луиза, по лошата част на Хр. Ботев и се питам такова строителство безопасно ли е въобще, особено 90 год сгради ? За тотален ремонт, рушашти се балкони, някой смее ли да купува подобни жилища? Какви са рисковете при покупка? Какво е важно да се гледа? Общината не взема ли мерки за такива имоти, сигурно е възможно да се обяви за опасна и че е забранено да се живее в нея. И какво правиш тогава? Цените ми се струват особено високи освен това..

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 10:57 от Hoya

# 276
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Не ви ли се струва, че е прекалено хубаво за да е истина
https://bazar.bg/obiava-29621007/ap-v-zhk-sveta-troitsa

# 277
  • Мнения: 2 742
Не ви ли се струва, че е прекалено хубаво за да е истина
https://bazar.bg/obiava-29621007/ap-v-zhk-sveta-troitsa


Абсурд да е истина това, а снимките са 3д рендер 99% 😂 1% е вероятно да са сложили спагети на котлона специално за фотосесията на брокера.

# 278
  • Мнения: 13 184
На прозореца на кухнята се вижда нещо като решетки.

# 279
  • Мнения: 432
Приличат на крадени снимки от Интернет

# 280
  • Мнения: 2 742
На прозореца на кухнята се вижда нещо като решетки.

Това няма значение, наслагват се. Ползват истински снимки за някои неща, 3д моделиране за други.

На масата има сервирана вечеря, охладено вино, в стаята пред телевизора небрежно разгърнато списание 🙄

# 281
  • Мнения: 13 184
Не, чудех се защо са им решетки на пети етаж...

# 282
  • София
  • Мнения: 16 005
И на други места съм виждала решетки на последен или предпоследен етаж. В съседен блок през покрива обраха живущите на 17 и 18 етажи....
Но имота от обявата ми се вижда нереален, поне по снимките. Като от списание са ми.

# 283
  • София
  • Мнения: 753
Типична обява менте с крадени снимки. Апартамент под наем за туристи във Флоренция.
https://www.viamichelin.com/web/Hotel/Florence-50122-_-9ad0il8i

# 284
  • Мнения: 13 184
Много нагли! Но то ясно беше, добре обзаведен и с широки, приятни стаи, тук такива няма.

Общи условия

Активация на акаунт