Трудно забременяване

  • 4 238
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 816
Пробвала ли си да следиш овулацията с тест лентички , а най=добре да се проследи от лекар и да се види , пука ли се фоликула. Овулацията може да е по-рано , но може и чак около 20-ти ден да е , зависи и от цикъла,.
Направи и цветна снимка за проходимост на тръбите.
Горе те съветват за инвитро , но аз с неизяснен стерилитет правих пет опита , докато успея и междувременно забременях и 2 пъти естествено(но имах аборти). Така че , ако не си над 36г. , по-добре потърсете причина и пробвайте сами първо, а не инвитро веднага.

# 16
  • София
  • Мнения: 28
Пробвала ли си да следиш овулацията с тест лентички , а най=добре да се проследи от лекар и да се види , пука ли се фоликула. Овулацията може да е по-рано , но може и чак около 20-ти ден да е , зависи и от цикъла,.
Направи и цветна снимка за проходимост на тръбите.
Горе те съветват за инвитро , но аз с неизяснен стерилитет правих пет опита , докато успея и междувременно забременях и 2 пъти естествено(но имах аборти). Така че , ако не си над 36г. , по-добре потърсете причина и пробвайте сами първо, а не инвитро веднага.

Здравейте, на 26 г сме и двамата. Правила съм тест за овулация с тези лентички, на лекар съм ходила имам си овулация.

# 17
  • Мнения: 2 515
Аз гледам заключението в спермограмата, според което не виждам проблем.
Препоръчвам консултация с д-р Кацаров, ама предполагам, че с това заключение ще каже същото.
Другият вариант е да пробвате с инсеминация.
Изследвала ли си NK клетки? Ако са завишени, те пречат на имплантацията на ембриона. Това се сещам на първо време, щом всичко друго е в норма.

# 18
  • София
  • Мнения: 28
Не, не съм ги изследвала. ЛЛ ми каза, че е възможно по-трудно забременяване, защото съм с диабет тип 1 и хипотериодизъм и пия хапчета за него.

# 19
  • Мнения: 816
Не, не съм ги изследвала. ЛЛ ми каза, че е възможно по-трудно забременяване, защото съм с диабет тип 1 и хипотериодизъм и пия хапчета за него.
Диабетът води до лошо качество на яйцеклетките. ТСХ колко ти е ? трябва да е под 2 и фт4 и фт3 да са в горна граница. При пол. тест се увеличава дозата на хапчето веднага .
При мен за инсулинова резистентност ми изписваха метформин. Консултирай се с добър ендокринолог и репродуктивен гинеколог. Но не избързвай с инвитро и др. - много хормони , не става на 100% и веднага - най-добре да си пробвате сами , ако всичко е наред,
Аз почнах с инвитро уж да стане бързо , без ясна причина - след 6 години успях в Турция .Тук бях при Стаменов - един от най-добрите лекари - 4 ин витро и 2 ЗЕТ без успех.
Забременях 2 пъти естествено след цветна снимка (имах аборти), но репродуктивните си гледат ин витро , не гледат да ти оправят цикъл или др .
Аз бих ти препоръчала консултация с Владимиров - при него съм правила консултация и разлеждаше обстойно всички проблеми. Дори с 2-3ма лекари направете консултации - сравнете кой какво препоръчва и изберете вашият. имайте предвид , че се чака повечко за добрите лекари.
Направи си цветна снимка , да няма запушвания.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 11:24 от sanssa

# 20
  • София
  • Мнения: 28
Не, не съм ги изследвала. ЛЛ ми каза, че е възможно по-трудно забременяване, защото съм с диабет тип 1 и хипотериодизъм и пия хапчета за него.
Диабетът води до лошо качество на яйцеклетките. ТСХ колко ти е ? трябва да е под 2 и фт4 и фт3 да са в горна граница. При пол. тест се увеличава дозата на хапчето веднага .
При мен за инсулинова резистентност ми изписваха метформин. Консултирай се с добър ендокринолог и репродуктивен гинеколог. Но не избързвай с инвитро и др. - много хормони , не става на 100% и веднага - най-добре да си пробвате сами , ако всичко е наред,
Аз почнах с инвитро уж да стане бързо , без ясна причина - след 6 години успях в Турция .Тук бях при Стаменов - един от най-добрите лекари - 4 ин витро и 2 ЗЕТ без успех.
Забременях 2 пъти естествено след цветна снимка (имах аборти), но репродуктивните си гледат ин витро , не гледат да ти оправят цикъл или др .
Аз бих ти препоръчала консултация с Владимиров - при него съм правила консултация и разлеждаше обстойно всички проблеми. Дори с 2-3ма лекари направете консултации - сравнете кой какво препоръчва и изберете вашият. имайте предвид , че се чака повечко за добрите лекари.
Направи си цветна снимка , да няма запушвания.

ТСХ ми е 2.3, а другите са ми в норма. Полови хормони съм си правила и те са ми добре.

# 21
  • Мнения: 47
Здравейте,
Виждам,че отдавна не е писано в тази група, но ще споделя нашия опит с трудното забременяване.
Със синът ми забременях след 2 месеца по сериозни опити и предвид бързото постигане на целта решихме той да стане на 2 и да започнем с опити за бебе номер 2. Да ама не стана както си бяхме мислили. 1 година и половина опити и нищо. Бях почнала да се притеснявам много, всички казват спокойно, имаш вече едно дете и второто че стане... е хубаво ама не става.
Записахме се на преглед при репродуктивен специалист - пусканахме всички необходими изследвания, спермограма, цветна снимка за проходимост на тръбите и всичко беше наред. Предложиха ни инсеминация, но решихме да изчакаме.
Един ден нещо ми щукна и влязох да се поинтересувам за билки, подпомагащи забременяването и така намерих една билкива аптека на ул. Поп Богомил в София, която си прави билкивите смеси там и имат много богат списък със здравословни проблеми, за които предлагат чайове. Там намерих и билкова смес за проблемно забременяване и когато отидох да си я купя ми предложиха и чай Мъжки фактор за съпруга ми.
Започнах да пия чая януари и не знам дали той е спомогнал процеса или съдбата е решила, че момента е настъпил, но преди 4 дена видях двете чертички.
Успех на всички с бебе правенето. Вярвайте силно и чудото ще стане Flowers Four Leaf Clover

# 22
  • Мнения: 9
Здравейте скъпи дами .Искам да ви разкажа моята тъжна история.Първите ми 2 бремености се получиха от първият път,за съжаление не с щастлив край.Направих си много изследвания и аз и мъжа ми и всичко е наред от части.На мен ми откриха,че причината за аборти е позната на много жени тромбофилия.Имам и назначена терапия. НОО.Вече пробваме 4 месеца опити и нищо.Разочарованието ми е голямо.Засичам овулация и го правиме 3 дни преди нея и в деня на овулацията и след нея още 1 .Да подчертая Живея в Лондон .Ще се радвам да ми дадете някаква надежда . Благодаря ви

# 23
  • Мнения: 2 515
Здравейте скъпи дами .Искам да ви разкажа моята тъжна история.Първите ми 2 бремености се получиха от първият път,за съжаление не с щастлив край.Направих си много изследвания и аз и мъжа ми и всичко е наред от части.На мен ми откриха,че причината за аборти е позната на много жени тромбофилия.Имам и назначена терапия. НОО.Вече пробваме 4 месеца опити и нищо.Разочарованието ми е голямо.Засичам овулация и го правиме 3 дни преди нея и в деня на овулацията и след нея още 1 .Да подчертая Живея в Лондон .Ще се радвам да ми дадете някаква надежда . Благодаря ви
И аз така забременявах бързо, преди успешната ми бременност. След установена тромбофилия, ми отне година да забременея и се бях отчаяла. Ако е само това, просто имай търпение и всичко ще се случи 🙂
Най-важното лекарство е търпението и положителните мисли.

# 24
  • Мнения: 816
Здравейте скъпи дами .Искам да ви разкажа моята тъжна история.Първите ми 2 бремености се получиха от първият път,за съжаление не с щастлив край.Направих си много изследвания и аз и мъжа ми и всичко е наред от части.На мен ми откриха,че причината за аборти е позната на много жени тромбофилия.Имам и назначена терапия. НОО.Вече пробваме 4 месеца опити и нищо.Разочарованието ми е голямо.Засичам овулация и го правиме 3 дни преди нея и в деня на овулацията и след нея още 1 .Да подчертая Живея в Лондон .Ще се радвам да ми дадете някаква надежда . Благодаря ви
Пробвай по-дълго или през ден. Аз все забременявах няколко дни 2-3 след деня за овулация. И все пак 4 месеца е нищо. Имам  приятелки , при които второто дете се получи след 1 или 2г опити , а първото бързо ...

# 25
  • Мнения: 70
Здравейте,
От 1 година правим опити за бебе, но без успех. Ходих на гинеколог и ми пусна хормонални изследвания, както и личния ми лекар ми пусна за щитовидната жлеза. Изследванията са правени 21 ден от цикъла. Прегледа ми е в петък, а много се притеснявам. Също и лигавицата на матката ми е 5мм,което също е проблем за забременяване. Моля, ако някой може да ми ги разчете!
Благодаря Ви, предварително!

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте ! Искам да разкажа моят случай ! Аз съм на 33г, съпругът ми на 39. От 5 години искаме бебе, но не се получава.... В България установяват, че имам поликистоза, която лекувах с Диане.Сега живеем в Германия и решихме и тук да отидем на преглед. При първият преглед се установи че наистина имам поликистоза . Веднага след прегледа ми предложиха лапароскопия за да може да се проследи проходимостта на маточните тръби. Съгласих се и на 20-ти август ми беше лапароскопията. След процедурата докторът ми обясни, че проблемът с поликистозните яйчници за в момента е решен. За проходимостта на тръбите ми обясни, че е синьото вещество, което пускат за да премине през тръбите е преминало но не на 100% и ето тук се загубих вече . Вчера когато бях на преглед докторът каза че трябва да опитваме в продължение на една година. Утре ще изследваме мъжкият фактор. Има ли други жени с такава или подобна диагноза (проходимост на тръбите но не на 100%) ако има моля нека да ми разкажат как при тях е минало всичко как са се справили с проблемите успели ли са да видят двете чертички?

# 27
  • София
  • Мнения: 12 006
Пробвай по-дълго или през ден. Аз все забременявах няколко дни 2-3 след деня за овулация. .....
Не че нещо, ама 2-3дни след дена на О, няма жива яйцеклетка, та как точно без яйцеклетка забременявахте Satisfied

# 28
  • Мнения: 816
Пробвай по-дълго или през ден. Аз все забременявах няколко дни 2-3 след деня за овулация. .....
Не че нещо, ама 2-3дни след дена на О, няма жива яйцеклетка, та как точно без яйцеклетка забременявахте Satisfied
Ами по-скоро няколко дни след денят /дните , в които уж трябва да ми е овулацията. Или пък става по-късна имплантация ... Но при цикъл 28-30 дни , забременявах около 20-21 ден  - тогава  и тест лентите почваха да хващат овулация , а не около 15-ти ден.  И в отзи смисъл - да не си мислят , че 13-18 ден трябва да е овулацията примерно и после да спират да правят секс.
Единият път просто знам кога съм правила секс и от там си броя дните - мислих , че няма никакъв шанс , но се беше случило .

# 29
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами по-скоро няколко дни след денят /дните , в които уж трябва да ми е овулацията. Или пък става по-късна имплантация ... Но при цикъл 28-30 дни , забременявах около 20-21 ден  - тогава  и тест лентите почваха да хващат овулация , а не около 15-ти ден.  И в отзи смисъл - да не си мислят , че 13-18 ден трябва да е овулацията примерно и после да спират да правят секс.
Единият път просто знам кога съм правила секс и от там си броя дните - мислих , че няма никакъв шанс , но се беше случило .
Или нещо бъркаш сметките, или ЛФ ти е под 12-13 дена, което е ясен знак за проблем. Имала ли си успешна бременност?

Общи условия

Активация на акаунт