Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Модни тенденции в прическите. Тема 15

• 10 342
  • 194
  •   1
Отговори
  • Някъде там
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ 15 ТЕМА ЗА МОДНИТЕ ТЕНДЕНЦИИ В ПРИЧЕСКИТЕ И ВСИЧКО ЗА КОСАТА

Споделете кaкви грижи полагате за косата през лятото за да я запазите здрава и блестяща   ?
Кои са вашите топ продукти за предпазване на косата от слънчевите лъчи?

Полезни съвети от темата :

За начупване на косата :
Цитат
За лененото семе- на 1/3 чаена чаша ленено семе сложих 2 чани чаши вода и варих на слаб огън докато стане такова едно като сопол 😁 На белтък го докарва. Прецедих през чорапогащник, за да остане само гела. Държи се в хладилник, трае около 2 седмици, после замирисва на гадно.

# 1
  • София
Благодаря за новата тема! ❤

Споделете кaкви грижи полагате за косата през лятото за да я запазите здрава и блестяща   ?
На плажа винаги съм с шапка или шал, прикриващ косата. Избягвам да я мокра в морето или басейн. Също така, ако не съм с шапка, си връзвам опашка, която не е стегната, за да не тормозя излишно косата.
Използвам и през 2ч спрея на Лореал Solar Sublime като го пръскам обилно на суха или мокра коса ако случайно е станала такава.

Любимият ми шампоан е от същата серия Solar Sublime на Лореал. Измива чудесно за ежеднвана употреба. Не премива косъма до скърцане, а измива деликатно. Косата става много мека. 👌

# 2
  • Пловдив
Благодаря за темата Simple Smile, аз ще напиша едното нещо което ползвам, но не е конкретно само за лятото и това е, че не съм фен на шампоана и балсама и ползвам сапун и аз отчитам много добър резултат от това

# 3
Благодаря за темата Two Hearts

Грижите за през лятото са ми като през цялата година, но май трябва да са повечко, защото горния ми пласт е пресушен и изгорял вече Smile - редувам хидратиращи, балансирани и протеинови серии 2:2:1, ползвам маски и финиши с УВ филтри (май почти всички продукти за боядисана коса имат такива). Гледам всяка седмица да правя някакъв вид терапия - еластисайзър, олаплекс 3, някаква ампула и тн. както и гледам да стилизирам със сешоар много рядко.

Топ летен продукт нямам все още. Харесвам Солей серията на Керастас Heart Exl

# 4
  • Някъде там
През лятото спирам да използвам сешоар ,Косата ми се отблагодарява за това  . На плажа нося шапка , стоя под чадър , не се подавам много на слънце.
Използвам най вече балансирани серии , на няколко седмици терапия (еластазйзер )
Косата ми беше сухичка , но подстригах доста във вторник.
Покрай противовъшковите препарати косата ми леко се изтощи .
Нямам топ продукти , използвам спрейчета мъгли които имат ув защита.
В понеделник очаквам да ми пристигне спрея за блясък на ЧИ , който съдържа в себе си UV филтри и мисля ,че ще ми е достатъчен.

# 5
  • Някъде по Дунава
Благодаря за темата. За косата на морето ползвам серията Lakme full defence. Избягвам да я мокря, нося кърпа на главата и стоя под чадър.

# 6
  • София
Изпуснах Искрица.

Не ползвам нищо специално през лятото така че ви следя да си харесам нещо Blush

Все повече се харесвам с новия си цвят Stuck Out Tongue Winking Eye

# 7
Изпуснах Искрица.

Не ползвам нищо специално през лятото така че ви следя да си харесам нещо Blush

Все повече се харесвам с новия си цвят Stuck Out Tongue Winking Eye

Кичури ли са това?

# 8
  • Някъде там
Elena_of_Avalor , не само ти се харесваш с новия си цвят.
На мен също страшно много ми харесва и смятам ,че изглеждаш страхотно с този цвят.За мен нищо не си изпуснала . Ще я пусна отново за да ме видиш .
Всички покрай мен казват ,че това е цвета и да не го сменям повече .
Само ,че няма кой да се съобразява с другите хора Grinning
Боята която използвах e ето тази .
Използвах за тъмна основа и след като се намазах ,се сетих ,че и тази  да  и за светла основа ще е подходяща за мен  защото косата ми е на ниво 6 ца .
Нищо , де : )

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 18:19 от Искрица

# 9
Искрице, благодаря за темата. Hybrid, цветът ти е уникален, косата също. Наистина супер се е получило. Днес се боядисах с пепелно русо цялата коса. Идеята беше хем да боядисам корена, хем да матирам дължините. Добре се получи. Малко тъмнее, но след две-три измивания, ще е по-добре.

# 10
Момичета,ако си направя обливка само с коректор дали ще ми се покрият белите косми?
Имам 3 растящи точно на пътя ,а не ми се боядисва все още...

# 11
  • В полите на Пирин планина
Искрице, косата ти изглежда супер.
Елена, много ти е хубаво така! Simple Smile

# 12
  • Някъде там
Момичета,ако си направя обливка само с коректор дали ще ми се покрият белите косми?
Имам 3 растящи точно на пътя ,а не ми се боядисва все още...
Ще покрие Blush
Лейди, благодаря

# 13
  • София
Елена,супер ти е с тази коса.

През лятото грижата за косата е  единствено на плажа. Мажа я с кокосово масло и вързвам на кок.Любими продукти за коса нямам.

# 14
Мерси за новата темичка! Искам да ви попитам, преди време имаше едни гелове на Лореал, с които леко се изсветляваше косата, много естествено ставаше. Вече не ги откривам. Дали има на някоя друга марка?

# 15
  • Street of Dreams
Не съм забелязала промяна в косата си през лятото и на плажа. Използвам си козметиката, която иначе си използвам. Понякога мажа с маска и сплитам на плитка, за да се напои от жегата. Косата ми винаги е вързана или вдигната на плажа.

# 16
  • Перник
Благодаря за темата!
Искрице, Елена, супер са ви косите!
През лятото наблягам на хидратация.
Нямам любим продукт за Слънцезащита.

# 17
Благодаря за новата тема!

Единственото, което правя през лятото е, че не ползвам сешоар. Когато съм на слънце съм с кърпа на главата. Не я мокря по принцип. Козметиката ми си е същата като през зимата, пропускам само термо защитата.

# 18
Искрица, а беше ли боядисвана косата преди това или е върху естествена шестица?

# 19
  • Някъде там
Искрица, а беше ли боядисвана косата преди това или е върху естествена шестица?
Да,беше боядисана  .
Имах и много бели коси и боята ги покри перфектно.
По описание покрива 30 % от белите коси.
Вчера видях ,че са пуснали и inoa Glow ,за съжаление все още не се намира в бг онлайн магазините.
Мажирел също не се намира лесно,боята  поръчах от нотино и направих експеримент защото нямаше цвета който търся .Аз исках .12  а взех .21

# 20
Искрица,а изсушава ли косата тази боя?
Как я усещаш след това?

# 21
Искрица, на мен ми допада, аз преди няколко месеца се подвизавах с подобна визия, но с Матрикс. Горе долу- три измивания и вече почти беше изчезнало.

За плаж със солена вода се мажа с кокосово масло и връзвам на кок, за басейни - спрейчета със защита и вързана коса. Аз се мокря цялата, не държа на топло и гледам да си охлаждам главата.
Лятото ползвам и по-силни хидратиращи маски, почти не ползвам балсами, те да ми за зимата.
Сега си взех маска pro fiber по препоръка на фризьорката, защото обичам силни маски, които оставят филм на косата. Греда обаче, защото не успявам да я отмия, остава все по някое кичурче неизмито и като пусна пресата за изправяне става ужасно. Седи като мазно там, където не съм го отмила. Нямам идея защо става така, такъв проблем съм имала само след топли маски с масла, никога с профи маска. Някой ползвал ли я е? Освен мъката за отмиване и ароматът, който е траен, други впечатления нямам, не е кой знае какво май.

# 22
  • София
Хибискус, същата работа с Банановата маска Гарниер, не е профи, но такова нещо не беше ми се случвало. Три измивания и имаше неизмити кичури.

# 23
Тези от серията hair food ли? Аз съм ги ползвала, но само аромата ми харесваше, нищо особено. Чудех се да не би да е много силна тази, за това да се получава така, но аз да търкам с шампоан дължините след маска- абсурд.  А не ще да се отмие само с вода.. не знам, много странно.

# 24
Мерси за новата темичка! Искам да ви попитам, преди време имаше едни гелове на Лореал, с които леко се изсветляваше косата, много естествено ставаше. Вече не ги откривам. Дали има на някоя друга марка?

Аз съм ползвала на Йожен Перма, отчитам го като грешка, косата ми се накъса ужасно много. Оказа се, че изсветляващия агент е водородет пероксид. Не препоръчвам.

# 25
  • Някъде там

Аз съм ползвала на Йожен Перма, отчитам го като грешка, косата ми се накъса ужасно много. Оказа се, че изсветляващия агент е водородет пероксид. Не препоръчвам.
И аз знам за този продукт на Перма .Не съм го използвала .
Тези кремчета съдържат пероксид и мисля ,че това изсушава и изтощава косата .
Боята не изсушава допълнително косата .
Аз лично не се възприемам много и нямам търпение да си върна моя си цвят.
Днес отново мих косата и забелязах ,че пада боя, изцапах си бялата тениска, това никога до сега не ми се е случвало .Надявам се да падне бързо .

# 26
Аз със изсветляващ спрей на Южен Перма си унищожих косата .
Тогава открих темите за профи козметиката,защото се накъсваше ужасно .
От коса на черта ,се накъса на пластове и бях принудена да я пострига.
Изобщо не препоръчвам такива изсветляващи.
Но докато установя че е от спрея,понеже моята фризьорка твърдеше че е безобиден,мина доста време...

# 27
Преди много използвах Мажирел, нямаше по-добра от нея за мен. Цветът ми ставаше много хубав, обаче... Изключително бързо ми падаше боята и всъщност тогава открих Пермес. Няма да спра да я хваля. Изключително съм доволна, вече година и половина само с нея се боядисвам. Няма унищожено, накъсано. Само хубав цвят и винаги ми се получава като на каталога. Боядисвам се на ниво 6. 4-5 седмици със сигурност са ми покрити и белите коси. Не са убийствено много, но ме дразнят.

Искрица, аз се боядисвах с лилаво преди няколко месеца, може би около Коледа беше. При мен изби повече червено, защото и пигментът на косъма ми е такъв. Падна бързо. Може би за около 5 измивания и вече го нямаше лилавото. Също така си боядисах белите кърпи са коса у нас Grinning

Относно тези изсветляващи гелчета, по-добре недей. Аз съм ползвала това на Лореал, бях направила огромна грешка. Нямаше особено ефект, но за сметка на това кичурчетата бяха изключително сухи, късаха се и цъфтяха... Докато не ги отрязах нямаше оправия.

Някой може ли да сравни Про Лонгър ампулата с Керастаз Цимент ампулата? Също така с какво може да се сравни Про Лонгър маската, че малко ми писна да си пълня шкафа с продукти, които не харесвам.Rolling Eyes

# 28
  • Някъде там
Lollaa , Про Лонгър дава една плътност на върховете без да ги прави изпръхнали и сухи .
До сега не съм имала такава маска .
Косата е загладена без фриз, като пипнеш се усеща плътна .Много ми харесва (използвала съм само и единствено ампулата)мисля да си поръчам и маската .
Шампоани всички знаете ,че използвам на Рене Фюртер (окара,този за изглаждане и този с кератин) .
Не мисля да сменям шампоани и да си взимам професионални за сега .

# 29
Мерси, Искрица. Не знам защо, но съм решила, че тази серия Про Лонгър е еквивалент на Цимент серията. Затова търся някой, който може да ги сравни.
Точно каквото описваш на косата си, ми се случваше с цимент серията и боток маската на Лореал (нея я спряха много отдавна, но беше една от първите ми профи маски, страхотна, още не мога да намеря еквивалент на нея).
Иначе и аз обикновено си купувам РФ или Виши шампоани. Сега имам 2 професионални, но и аз не знам защо Grinning

# 30
  • Някъде там
Мерси, Искрица. Не знам защо, но съм решила, че тази серия Про Лонгър е еквивалент на Цимент серията. Затова търся някой, който може да ги сравни.
Точно каквото описваш на косата си, ми се случваше с цимент серията и боток маската на Лореал (нея я спряха много отдавна, но беше една от първите ми профи маски, страхотна, още не мога да намеря еквивалент на нея).
Иначе и аз обикновено си купувам РФ или Виши шампоани. Сега имам 2 професионални, но и аз не знам защо Grinning
В темата за профи продуктите пита ли?
Там някой може да ги сравни.
Аз съм впечатлена от ампулата и резултата за мен е уау .

# 31
Аз пък да попитам серията Про лонгър протеинова или хидратираща е?

# 32
Аз се включвам с допълнително мнение за ампулата Про Лонгър - категорично ми харесва! Както Искрица казва - плътност, подвижност, косата е подредена и гъвкава. Спах с коса на кок, като я пуснах изглежда като издухана в салон. И аз се замислям над маската. Самата серия момичетата от профи темата я определят като по-протеинова.

# 33
  • София
Здравейте, момичета! Не зная дали да питам в тази тема, но все пак:
Имате ли представа как /стилизиращи продукти, начин.../ се оформя прическата в линка?
Скрит текст:
снимката е от нета

Благодаря.

# 34
  • София
В каква прическа, според мен просто е заметната на една страна косата. Не ми прилича на прическа. Изправи я хубаво, преметни я на една страна и напръскай с някакъв лак, ако искаш да си стои така.

# 35
  • Някъде там
В каква прическа, според мен просто е заметната на една страна косата. Не ми прилича на прическа. Изправи я хубаво, преметни я на една страна и напръскай с някакъв лак, ако искаш да си стои така.
И аз така я виждам ,единствено има   лек обем .т.е може да фиксираш с някой спрей и да придадеш обем и ти .

# 36
Нищо сложно няма, евентуално е и леко тупирана в корените.

# 37
  • Street of Dreams
Косата е много тъничка, така че със сигурност е топирана в корените, пръскана с лак и горният слой е сресан и оформен. Има и специални гребени за топиране.

# 38
На мен пък тази коса ми се вижда като много мазна.

# 39
Тънка коса, изправена със сешоар, топирана със стилизант и сресана назад и леко настрани... ако сложи малко сух шампоан ще се получи по-добре.

# 40
по-специална грижа в града или на планина през лятото нямам
на море ставам много щедра с финишите

# 41
Мнение за безамонячната боя Lakme Gloss?
Сега е на промоция купи една-получи още една в рибката.

# 42
Мнение за безамонячната боя Lakme Gloss?
Сега е на промоция купи една-получи още една в рибката.

Често я ползвам, дава отенък, не става за смяна на цвета освен ако не слагаш да кажем медно върху русо (правила съм го и става). Пада бързо, ползвам я за освежаване на цвета, буквално действа като глос.

# 43
Ами поръчах си, няма да сменям цвета. Ще я ползвам за освежаване. Нямам бели коси, но дали ще покрие израстнал корен?

# 44
Зависи колко голяма е разликата в корена и цвета който ще правиш, ако е само отенък ще покрие добре, ако корена ти е по-светъл и боядисваш с 5ца да речем пак ще стане според мен.

# 45
Всъщност съм руса и взех цвят 10.17
/пепелно русо/, т.е. ако има тъмен корен, надявам се да покрие Joy

# 46
Тази боя изсветлява с около 1 тон само.

# 47
Всъщност съм руса и взех цвят 10.17
/пепелно русо/, т.е. ако има тъмен корен, надявам се да покрие Joy

О не, щом си с тъмен корен нищо няма да “покрие” тъй като тя не изсветлява. За да бъда конкретна- миналата седмица се боядисах с глос в цвят 7.20, косата ми е ниво 5 корен и 6 дължини, единствената разлика беше в отенъка, даже леко потъмни... така че корена няма да ти се изсветли до ниво 10 да знаеш... по-скоро може да я ползваш за дължините за да насищаш с пигмент, а за корена нещо по-силно.

# 48
  • Асеновград
Здравейте от скоро ползвам продуктите на Deva Curl  и съм много доволна , косата ми е нещо средно между чуплива и къдрава. Преди бях изцяло къдрава, но я унищожих с бои , поръчах продуктите за къдрава коса е буквално след 2 ползвания има огромна разлика. Къдриците ми се вдигнаха до корена и се оформиха мн добре , изчезна онзи рошав вид и косата стана много жива и лъскава . Ще приложа снимки преди и след ..но проблема идва , че в Европа е много трудно намирането на тези продукти, а в официалния сайт предлагат доставка само за Сащ и Канада ... някоя от вас да има представа от къде мога да ги намеря в България или поне в Европа ? ПРЕДИ
СЛЕД

# 49
  • София
Някой да е чувал за маска с прогестерон против косопад? Как се прави,колко се стои с нея?

# 50
  • Нидерландия
Аз лично никога не съм чувала за такава маска, ампули прогестерон продават ли се свободно без рецепта в България? Ако е така може да се направи експеримент със някаква добавка, (зехтин, яйце..)
#Gabbie666 имаш страхотна коса! 😍 Наистина на втората снимка имаш много повече блясък.

# 51
Съветвам ви да не си правите експерименти с прогестерон. Това е хормон и освен на растежа на косата, може да ви се отрази неблагоприятно на много други процеси в тялото.
Има достатъчно други начини за засилване на растежа на косата.

# 52
  • Нидерландия
Да права сте, замисля ки се и на мен така ми се струва че не е удачно.

# 53
  • Асеновград
Аз лично никога не съм чувала за такава маска, ампули прогестерон продават ли се свободно без рецепта в България? Ако е така може да се направи експеримент със някаква добавка, (зехтин, яйце..)
#Gabbie666 имаш страхотна коса! 😍 Наистина на втората снимка имаш много повече блясък.
Благодаря много , като на снимката е още мокра след това стана чудесна , но имам снимки само завързана . Много ми хареса факта , че къдриците останаха меки е пружиниращи, а не както с обикновенните фиксатори за къдрици твърди и на клечки .

# 54
  • София
ампули прогестерон продават ли се свободно без рецепта в България? Ако е така може да се направи експеримент със някаква добавка, (зехтин, яйце..)
В Бг няма,от другаде могат да ми донесат.

Съветвам ви да не си правите експерименти с прогестерон. Това е хормон и освен на растежа на косата, може да ви се отрази неблагоприятно на много други процеси в тялото.
Има достатъчно други начини за засилване на растежа на косата.
Вече съм във възраста когато има нисък прогестерон и мисля,че от маската  веднъж месечно нищо няма да ми се случи.А и няма да я правя дълго.

# 55
А с какво можех да си сваля малко боята?

# 56
  • София
А с какво можех да си сваля малко боята?

Витамин Ц и бебешки шампоан.

# 57
  • Нидерландия
А аз знам че боя се сваля и със шампоан против пърхут, но дали е достоверна информацията не знам😁

# 58
Дами, налага ми се да сменя това, с което се боядисвах досега. Използвах черна къна с PPD. Знам, че няма черна къна и си е химия, но досега нямах проблеми. Но от известно време ми пари като го намажа на главата си, някой път зачервяване има и искам да спра.
Насочих се към Garnier Olia в най-тъмното кафяво или soft black цвета им. Безамонячна. Добра ли е? Цената няма значение, може и скъпа боя да е, но щадяща. Ще мажа само корените оттук нататък, защото къната няма сваляне, трупала съм я с години...

# 59
Дами, налага ми се да сменя това, с което се боядисвах досега. Използвах черна къна с PPD. Знам, че няма черна къна и си е химия, но досега нямах проблеми. Но от известно време ми пари като го намажа на главата си, някой път зачервяване има и искам да спра.
Насочих се към Garnier Olia в най-тъмното кафяво или soft black цвета им. Безамонячна. Добра ли е? Цената няма значение, може и скъпа боя да е, но щадяща. Ще мажа само корените оттук нататък, защото къната няма сваляне, трупала съм я с години...

Бих препоръчала боя Oway - професионална без амонячна, с натурален произход, много щадяща, продава се в Арлен.

# 60
Благодаря. Разглеждала съм ги тези бои, но не откривам инфо с каталог цветове за да избера. Искам черен шоколад или най-тъмното кафяво със студен оттенък да не червенее. И какви са тези коректори и финиши обърках се ох.

# 61
Погледнете надолу страницата, има снимка на каталога. Аз бих ви предложила цвят 4.1. Цветовете стават една идея по-тъмни от другите марки.
https://www.arlen.bg/product/12218/profesionalna-bezamonyachna-b … color-100-ml.html

# 62
Това беше полезно. Иска ми се пак да е почти черно, но да е светло и не гарваново. На границата. С къната косата ми стои пършива и гадна явно изсушава и разваля косъма. Абе, гадост... ще израсте. Дълга е до под гърдите някъде.

# 63
  • Някъде там
И аз бих препоръчала оway.
Много си харесах този цвят.
Чудя се след морето да си запазя ли час или да се кротна малко .и този и това тъмното ми харесва

# 64
# 65
Ехаа супер е .
На кичури ли е ,че виждам нещо розовеещо и жълтеещо тук там или от светлината?
Браво !

# 66
  • Street of Dreams
Еха, виртуозно фризьорско изпълнение. Heart

Да питам ползващите "солен спрей" за плажни къдрици - вие по колко пръскате и как разделяте косата? На мокра или на суха коса?
Намерих два забравени тук и реших да пробвам. Действително косата ми стана тройна като обем, но понеже е права, не стана начупено с ефект къдрици от морска вода, а бухнало с ефект Маугли. Освен това понеже е много тънка, отдолу стана рехава и прозрачна. Някой да даде съвет как мога да направя добър ефект от такива спрейове?

# 67
Не. Технология еър тъч и то само отгоре,защото си го имам от зимата, само корени правя и поддържам. После с мат отгоре и се получи този ефект.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 20:53 от ЗЛОДЕИДА

# 68
  • Някъде там
Не. Технология еър тъч и то само отгоре,защото си го имам от зимата, само кореби правя и поддържам. После с мат отгоре и се получи този ефект.
Зло страхотно е.Косата ти изглежда Уау
И тук да попитам за боя за коса ,моя приятелка иска да махне червеното наслоявано с години и да постигне кой номер боя трябва да си вземе за нещо подобно.

# 69
Зло, супер блонди си. Много хубаво се е получило.

# 70
  • София
Хибискус Това ми е една от най-най любимите маски. Много се учудих, че ти клечкосва. Аз слагам количество колкото бадем например на подсушена с кърпа коса, размазвам в длани и нанасям на дължините. След което мачкам яростно, защото съм къдрокоса и всичко мачкам на косата си 😁. Подновявам си я винаги, според мен и дай шанс. Само с тази серия имах период, косата ми беше като огледало когато я изправех. Единствения минус е миризмата, за капак и е много трайна. Пак от както стана двуцветна миризмата е идея по-поносимо де 🤣. Аз ползвам в комбо с Ш ако има значение. Това май е единствения протеин, който си слагам на косата. С каква коса си ти?

# 71
С права, не е увредена, но е тънка и гъста- оплита се много. Аз сложих половин шепа, по принцип толкова маска слагам, явно съм прекалила 😬
На мен не ми мирише кофти, даже почти е приятно
Зло, много ти е добре Simple Smile

# 72
  • Някъде там
Имам си нов цвят на косата

# 73
Леле, Искрице ти тези цветове ги сменяш на всеки три седмици Grinning как си запазваш косата здрава?
Иначе ти е много хубаво

# 74
Точно като черешите на блузата ти е Simple Smile

# 75
Искрице, с каква боя си - марка, номер?
Снимките преди и след ли са?

# 76
  • Някъде там
Искрице, с каква боя си - марка, номер?
Снимките преди и след ли са?
Фризьора ми сложи някаква 6 ца и коректори за да премахнем експеримента с лилавото .Пепелни коректори сложи за да неутрализира цвета .
Снимките са на сянка и слънце .
1 септември ще правим леки по сеетли кичури за да разчупим цвета .
Ще го попитам какви точно коректори и кой номер е сложил.

# 77
вчера си резнах косата - почти 30 см заминаха в кофата
леко, въздушно и еуфорично ми беше до преди малко, когато измих косата
сетих се защо не обичам къси прически на моята глава
моля за идеи за нещо, което да направи обем в корените
преса за вафли не е опция
сешоар, когато вън е +157 С на сянка, също
някакъв незатормозителен продукт - по възможност достъпен и не профи, а от лили или дм примерно

# 78
  • Някъде там
някакъв незатормозителен продукт - по възможност достъпен и не профи, а от лили или дм примерно
Джон Фрида за обем (знам ,че е хвален и харесван продукт  Simple Smile

# 79
спрей, ако помня правилно?

# 80
  • Някъде там
спрей, ако помня правилно?
Да спрейче е .

# 81
благодаря! Flowers Hibiscus

# 82
И аз се изкушавам за каре или боб, не съм била от 20 години, нещо такова имам предвид
https://fixaphonedayton.com/images/60_inspiring_long_bob_hairsty … d_haircuts_54.jpg

Каква е разликата между каре и боб всъщност?

Сухият шампоан за обем на Батисте ми върши чудесна работа на мен, дори на чиста коса пръснат

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 14:21 от raja_nikol

# 83
  • Street of Dreams

Има и кремче, което за мен развалиха и не ползвам - клепкосва ми. Обаче отскоро пръскам соление beach waves спрей и дава мега обем. Формата при мен няма да я коментирам и не съм го пробвала само в корените, но е много оплътняващ и даващ обем.

Хора, това с косопада е never ending story. Убедих се вече. Каквото и да използвам, колкото и да е добро и до един момент да не изгубвам и косъм, идва момент, веднъж годишно, когато изпадва всичко наведнъж и без да преувеличавам изгубвам една трета от косата си. Веднаха след това пониква нова - ето сега пак съм с 2 см нови растежи след катастрофалниа косопад, но вече не им се радвам толкова, защото знам, че догодина пак ще пада коса.

Поради тези цикли косата ми става различно дълга и никога не може да порасне. Просто като достигне една дължина косъмът ми, си пада и изниква друг. Така в краищата винаги е тънка и ми се налага да я поддържам до раменете, да има приличен вид. Чела съм, че всеки косъм има живот около 7 години и с моят изключително бавен растеж се получава това.

# 84
Знаеш, че се знаем от други теми, аз също се убедих в този ужасен факт. Какво ли не пробвах, последно една серия цифроманска пак, от цялата работа имам коса в кофти състояние, бързо падаща боя и нулев резултат. Писна ми, зарязах всичко, поне да си ползвам приятна за мен козметика и що годе да докарвам вид. Спрях да чета и тази тема, защото ми писнаха съветите, че не можело да няма причина и т.н. Е, открих си куп други болести, но причина за косопада уви не

# 85
  • България моята родина
Момичета последните 2 пъти използвам боя за коса Wella Wellaton 9.1 и вътре са сложили крем маска за след боята,а не както при другите балсам.След маска косата е уникално мека и лъскава.Искам да купя маска на Wella,но се чудя всяка ли ще има същия ефект.Някой ако има наблюдения върху техните маски може ли да даде мнение?

# 86
И аз съм със зверски косопад и вече ще трябва да пусна някакви изследвания.  Пробвах ревалид ампули и таблетки, пробвах други ампули, шампоани... Не. Добре, че имам много коса и не личи,  защото наистина много пада. Сега почнах да пръскам в корените отвара от коприва, докато се доредя до изслвдвания...

# 87
Какъвто и продукт да избереш чети внимателно опаковката, повечето за обем са термо активиращи се и ако не се сушиш със сешоар ще седи като неизмита в корените.
На Джон Фрида по спомен крема е такъв, аз позлвах преди време, в началото беше ок, но с ползване във времето започна много бързо да ми омазнява.

# 88
  • Street of Dreams
Аз съм го разредила до много рядка консистенция, ползвам естествено със сешоар и за няколко часа е ок (леко втвърдена, но повдигната и оформена), но става на клечки. Ако пък преспя, на другия ден е ужас. Затова почти не използвам стилизиращи продукти.

# 89
  • София
Обаче отскоро пръскам соление beach waves спрей и дава мега обем.
На коя марка?

# 90
  • Нидерландия
Точно за обем в корените ползвам пудра, на Loreal но всички професионални марки имат пудри. Има дори за цветове както и универсални.

# 91
  • Street of Dreams
Обаче отскоро пръскам соление beach waves спрей и дава мега обем.
На коя марка?
На същата, имам и разни други минита от бюти кутии, но съм подхванала тази. Мирише на кокос.

# 92
  • Бостън
Солените спрейове при мен пресушават ужасно, въпреки, че дават обем, но и аз като се заинатя за обем подпуквам всички продукти наред за обем, та май сама "попресолвам" манджата.

# 93
  • Нидерландия
Да, от солени спрейове връхчетата на косата ми стават на слама. Пудрите както и примерно сухите шампоани за коса в случая са по подходящи. Има обаче техника за слагане и впръскване на пластове която не мога да обясня. Вижте клипчета в  YouTube. След разресване се получава точно този обем в корена. И при мазни корени е идеално решение като вариант косата да не се премива.

# 94
Аз май съм опитала де що има на пазара за обем и накрая се отказах. Пудрите са ми може би нйа-анти, а съм пробвала няколко различни и ефектът беше еднакъв - лепнещо усещане, на следващия ден е нещо ужасно.
Сухите шампоани предизвикват сърбеж при мен и не бих препоръчала да се ползват често, ако е с чуствителен скалп. Аз уж не съм, но от тях ми се появява чак лющене на скалпа, ако съм ползвала два дни подред например.
Склонна съм да опитам солен спрей, ако го впръскам само в корена няма ли да е ок? Не съм се сещала да опитам, косата ми е права и в дължините ако го впръскам само ще я оплете, няма как да създаде някакви вълни..

# 95
  • Някъде там
На мен супер обем ми дава терапията на КМ Боди Мас .

# 96
  • Нидерландия
#Хибискус явно е до структура на скалпа, косъм или до качество на продуктите, не знам. Аз копувам пудра на Лореал и шампоана от аптека онлайн със коприва  (klorane) и въобще нямам тези оплаквания. Но не ги слагам всеки ден и се слагат по малко. Тук не важи максимата колкото повече толкова повече.

# 97
Е как постигате обем със солен спрей? Аз имам на сайос, пробвала съм със сушоар, без сушене също и обем няма.. Залепена коса и това е.. И аз вече май ще се отказвам.. Само вафли и леко тупиране, друго спасение за мен няма...

# 98
  • През девет планини в десета...
Модните тенденции в прическите какви са, с две три думи само ако може да ми кажете 🙂, извинявам се предварително, но нямам в момента време да чета темите

# 99
  • София
Камъче,
Малко е неуважително питането ти, защото ни караш да ти преразказваме 15 теми. Ако си толкова заинтересована си правиш проучване, ако не намериш - питаш и който знае/може - помага.
Но за да не съм назидателно голословна, ще ти кажа, че не знам някоя дама тук да следва сляпо модните тенденции.
За мен модерно е това, което ни отива: дължина, цвят, форма.. Ако е модерно гарваново черно, а аз със него съм като героинята от "Семейство Адамс" е ясно, че няма да се направя черна.
Открий това, което отива на твоето лице, очи и цвят кожа и това е твоята "модна тенденция". 😊

# 100
Благодаря за темата Simple Smile, аз ще напиша едното нещо което ползвам, но не е конкретно само за лятото и това е, че не съм фен на шампоана и балсама и ползвам сапун и аз отчитам много добър резултат от това
Каква Ви е косата и какъв е сапунът,който ползвате?

# 101
Аз се връщам пак на темата за обема. Скоро приключих спрея на Джон Фрийда и съм доста доволна от него. Като бонус ми поизсушаваше корените, леко е спиртосан. Доволна бях и от лилавата пяна на Балеа. Сега не използвам сешоар, но след месец-два като започна пак, иска ми се да си купя нещо от ЗР. По дрогериите вече нищо не ме впечатлява от стилизантите за обем.

# 102
Благодаря за темата. За косата на морето ползвам серията Lakme full defence. Избягвам да я мокря, нося кърпа на главата и стоя под чадър.

За какво си на море ако избягваш и все внимаваш да не я намокриш.😕 Аз си слагам плувка и преспокойно си плувам.😜

# 103
  • Street of Dreams
Аз само пак да кажа, че никакъв продукт не пръскам в скалпа - повдигам кичур нагоре и пръскам отдолу-нагоре, да пазя скалпа.

Соленият спрей на права коса е много лоша идея, наистина единствено заплита. Пробвах само в корените и даде обем, но я хванах със шнола, защото форма няма. Измиването след това при мен е задължително.

При мен най-добре действа сух шампоан на чиста коса, по гореописания начин.

# 104
  • Някъде там
Аз се връщам пак на темата за обема. Скоро приключих спрея на Джон Фрийда и съм доста доволна от него. Като бонус ми поизсушаваше корените, леко е спиртосан. Доволна бях и от лилавата пяна на Балеа. Сега не използвам сешоар, но след месец-два като започна пак, иска ми се да си купя нещо от ЗР. По дрогериите вече нищо не ме впечатлява от стилизантите за обем.
Много харесвам ФК за обем

# 105
  • София
Аз наскоро се направих пак на каре. Гледам, че отново е тренд.

# 106
Аз имам друг проблем. Предстои ми море с ярко червена коса, която при всяко миене остава в банята ми усещането, че съм заколила някой вътре. Аз не плувам и по принцип не мокря коса по този начин, но се случва я някоя вълна да ме плисне, я някое дете да ми намокри косата и се чудя как да я предпазя. Намокря ли я, ще текнат едни червени реки по мен, ще боядисам и бански, и хавлии. Мислех за нещо като тюрбан, но не съм сигурна, че ще го изтърпя на главата си, или че ще успея да го завържа като хората. Дали има някакви тюрбани тип шапка, които да не изискват аз да ги връзвам? Сещам се само за един тип като шапки, но ми изглеждат супер нелепо. Ако имате други идеи, ще се радвам да ги чуя.

# 107
Аз имам друг проблем. Предстои ми море с ярко червена коса, която при всяко миене остава в банята ми усещането, че съм заколила някой вътре. Аз не плувам и по принцип не мокря коса по този начин, но се случва я някоя вълна да ме плисне, я някое дете да ми намокри косата и се чудя как да я предпазя. Намокря ли я, ще текнат едни червени реки по мен, ще боядисам и бански, и хавлии. Мислех за нещо като тюрбан, но не съм сигурна, че ще го изтърпя на главата си, или че ще успея да го завържа като хората. Дали има някакви тюрбани тип шапка, които да не изискват аз да ги връзвам? Сещам се само за един тип като шапки, но ми изглеждат супер нелепо. Ако имате други идеи, ще се радвам да ги чуя.
В Декатлон, а и не само там, продават такива кърпи с копче, дълга коса се прибира, но не знам доколко ще е удобно да се стои с нея на плажа:
https://www.decathlon.bg/mikrofibrna-krpa-za-kosa-id_8387970.html

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 10:45 от Syreen_84

# 108
Никак няма да е удобно, защото микрофибърът е изкуствена материя и запарва.

# 109
  • Street of Dreams
Със един голям тъничък шал могат да се постигнат много хубави  ефекти на плажа. При нас продават и готови в амазон, като визита може да се постигне и сама с шал.

# 110
Ондин, страхотни идеи с шал, направо се влюбих. Само че аз съм с две леви и няма да се справя сама, затова ще търся готов. Освен в Амазон може да се провери и в Алиекспрес, там има всякакви щуротии, само дето ще пристигне за другото лято. Но идеята многоме впечатли, много.

# 111
  • София
По едно време беше нашумял един български сайт за тюрбани, обаче явно са фалирали, защото не ги намирам.

# 112
  • Пловдив
ivelinа_80 суха към нормална коса имам

# 113
tanch, можете да погледнете дизайнерски кърпи за коса Aglique. Имат сайт, предлагат ги и в Златна Рибка

# 114
Обмислям да си купя за домашна употреба лично от мен такъв уред за обиране на цъфнали върхове. Бихте ли препоръчали някакъв на смислена цена, не да струва майка си и баща си по 100 лева и читав сайт, от който да поръчам?

# 115
ivelinа_80 суха към нормална коса имам
Кои сапуни ползвате?

# 116
Обмислям да си купя за домашна употреба лично от мен такъв уред за обиране на цъфнали върхове. Бихте ли препоръчали някакъв на смислена цена, не да струва майка си и баща си по 100 лева и читав сайт, от който да поръчам?

Преди време си купих такъв. Ужасно накъсва! Не препоръчвам! Косата започва да цъфти ужасно...

# 117

Вдигнете я с шнола или ластик и сложете примерно една памучна бяла шапка и ще ви предпази. Стига да няма много силен вятър, а когато искате да влезете малко по -навътре където има хора , сложете гумена шапка( плувка).

# 118
  • Пловдив
https://www.google.com/search?q=Nancy+сапун&client=tablet-android-samsung-nf-rev1&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjZp5jUk_zqAhVqiIsKHXkxAt0Q_AUoAXoECAoQAQ&biw=800&bih=1280#imgrc=AW53T4DIgPd3HM
Този сапун ползвам, от всичките им видове не държа на нещо конкретно

# 119
Иска ми се да се боядисам с нещо металическо или opalescent нюанс. Някой може ли да препоръча боя?

# 120
Здравейте,момичета! Благодаря за темата,бих искала да споделя какво аз ползвам лятото за подхранване на косата- правя и маска поне един път седмично със жълтък,кокосово масло и мед,омеква и става лъскава(при положение,че я боядисвам от много години и е много изтощена,опитвам по-често да я правя като имам време). Бих искала да помоля за съвет, понеже искам да изсветля цвета си в домашни условия(вече ползвах продукт за "измиване" на цвета и имаше ефект),но вие какво бихте ми препоръчали като продукт за по-добър ефект.В момента е медно,а бих искала да стигна до русо . Благодаря за вниманието и желая на всички приятен ден

# 121
  • София
Ами боя за коса, руса.

# 122
Няма да стане само с боя, медното пада трудно. Само с обезцветител се стига до русо, но не препоръчвам в домашни условия да се прави...

# 123
Благодаря за отговорите, в крайна сметка ще отида на фризьор за да не си съсипя косата Wink

# 124
Момичета,как сте?
Скоро не съм писала,но ми се натрупаха неща напоследък,та ме няма из бг мамата.
Благодаря за темата! Искрица и Елена мернах някъде новите ви цветове. Много са хубави. На Елена особено промяната е много видима,лицето се отваря,сияе някак. Много успешна промяна. Много ти отива.
Аз отново ще минавам на тъмната страна сякаш😜😆 вече предесенно ми е. Няма да я бъде тая с това червено,колкото а да ми харесва,разказа ми играта на косата. По-зле никога не е била.
Правя напоследък маска сэс стиулнатна на Икаров и храните на Гарниер(които очудващо ми действат по-добре от дори от профи маските ).
Вероятно ще мацам една 3 ка и това ще е. Надявам  се да ми живве с тъмния цвят и да има повече блясък.

# 125
  • Някъде там
Мисче , много се радвам ,че писа .
И аз се отказах от промените .Играя си на сигурно и ме боядисват с 6 ца плюс някакви коректори.
Не искам изобщо да си сменям цвета .
Искам здрава коса  Simple Smile

# 126
Здравейте! Предварително моля да ме извините, ако не пиша на правилното място, но нещо не се ориентирах в темите, а не ми се пускаше отделна. Моят казус е следният - от години поддържам средна дължина на косата, малко под раменете, етажирана и боядисана. Но напоследък взе да ми омръзва, искам да разнообразя и ми се ще да я подстрижа къса, да стига някъде до под ушите да речем. Проблемът е, че косата ми е гъста, чуплива и с много твърд и неподатлив на третиране косъм и нямам идея дали такава къса прическа ще е подходяща за мен. Та ще съм благодарна да ме ориентирате, както и да ми сверите часовника какво е модерно да се носи сега Smile

# 127
Здравейте! Предварително моля да ме извините, ако не пиша на правилното място, но нещо не се ориентирах в темите, а не ми се пускаше отделна. Моят казус е следният - от години поддържам средна дължина на косата, малко под раменете, етажирана и боядисана. Но напоследък взе да ми омръзва, искам да разнообразя и ми се ще да я подстрижа къса, да стига някъде до под ушите да речем. Проблемът е, че косата ми е гъста, чуплива и с много твърд и неподатлив на третиране косъм и нямам идея дали такава къса прическа ще е подходяща за мен. Та ще съм благодарна да ме ориентирате, както и да ми сверите часовника какво е модерно да се носи сега Smile
Всичко е модерно, стига да ти отива, поне това е моето мнение. По принцип чупливи коси с твърд косъм трудно се поддържат в къси прически. Освен за някое каре за друго не се сещам. Нещо такова
https://i.pinimg.com/originals/d9/59/36/d9593625878f379c0916a18d38b58f5d.jpg

https://i.pinimg.com/originals/a6/e0/20/a6e020042606e857e7c2ccc4de922f02.jpg

# 128
  • София
Мисчееее Heart  Липсваше!

Моята също е зверски изтощена. Суха, суха, чак хрупа,пука. Няма ресане. Чудя се какво да ѝ вземам, за да добие вид..

# 129
Мисчееее Heart  Липсваше!

Моята също е зверски изтощена. Суха, суха, чак хрупа,пука. Няма ресане. Чудя се какво да ѝ вземам, за да добие вид..

За по-лесно разресване някакви кристали.

# 130
Чудни са прическите и аз такива искам, ама ако не са стилизирани изобщо не стоят така, това ме спира.

# 131
  • София
Лейди, кои кристали например?
Според мен съм за някаква маска, но гледам ту хидратиращи, ту някакви серии за блондинки, ту възстановяващи. Не знам и аз какво искам и се спирам с поръчката.
Обаче исках да кажа, че поне относно бялата косата, побелялата, сега ми е по добре когато съм със светла коса.  Имам вече корен, но изобщо не се набива на очи. Минаха два месеца почти. С тъмната коса на всеки 20 дни съм боядисвала корен.

Снощи ѝ правих сешоар като гледах някакво клипче на Зейнеп, обясняваше как тя си прави. Добре стана мисля. Аз иначе все я изправям с четката и сешоара, не съм опитвала да я навия до сега.

# 132
Елена, чудна ти е, браво! Много добре си се справила със стоенето. Моят фрозьор така ме суши, аз не съм пробвала.

# 133
Браво, Елена! Аз съм с две леви ръце и когато реша уж да я направя нещо, направо си мечтая да мога да си сваля главата и да я сложа пред себе си, за да се справя прилично.

# 134
  • София
Затрудни ме доста. Просто не мога да си извия толкова ръцете назад, хем ми е къса косата. Като гледах Зейнеп как с лекота си достигаше косата и като знам аз как бях.....ужас! Joy

# 135
  • София-DE
Елена, много ти е хубава косата, а цветът е 😍 би ли споделила с кой номер и каква боя го постигаш?

# 136
  • Пловдив
Здравейте.Някой питаше за тюрбани-има в bazar.bg цените започват от 8 лв.

# 137
  • София
Елена, много ти е хубава косата, а цветът е 😍 би ли споделила с кой номер и каква боя го постигаш?

При фризьор е цвета, на кичури. Сега минах само корените със 7.0 пак при фризьор.

# 138
Елена, защото питаше за кристали, ще кажа, че аз ползвам и дрогерийни и професионални. Примерно:
- Олиото за къдрава коса на Балеа от ДМ - https://2.bp.blogspot.com/-tI1NXla3luE/WrqOvAOSiSI/AAAAAAAAP8w/q … 2B%25284%2529.jpg
- Botanic Therapy Argan oil на Гарние - https://uploads.remediumapi.com/5ecc47756af72c3ad4d5db33/140998/ … a4386762/720.jpeg
- Gliss Daily Oil Elexir - https://www.beauty.store.bg/d-prdimages/lrg/142289.jpg
- Слънцезащитното на Лакме - https://www.zlatnaribka.com/lakme/teknia-full-defense-za-cqlostn … e-sun-care-100-ml
- Серума на Маракеш - https://www.zlatnaribka.com/serum-za-tsaftyashti-kraishta-s-kono … -preventer-118-ml

# 139
Бре, големи хвалби на серума на Маракеш

# 140
Бре, големи хвалби на серума на Маракеш

На мен ми харесва, но честно казано и горните, които са дрогерийни ми харесват също. А цената е несравнима. Simple Smile
Харесвах повече старото слънцезащитно на Лакме, но и това е добро. Лично аз ползвам и чисто арганово масло, но съм с чуплива коса и е доста суха.

# 141
  • София
Благодаря, Лейди. Ще оформя тези дни една поръчка и ще видя на какво ще се спра.