Бързо и лесно готвене с малко бебе в къщи!

  • 6 199
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 380
Здравейте и извинявайте ако вече има подобна тема! Simple Smile
Без да влизам в излишни обяснения, имаме детенце на 1 месец, което аз гледам сама в нас. Мъжът ми работи на смени, които често са по над 10 часа. Откакто с малкия сме в къщи, сме го закъсали с храната. Караме основно на хляб, масло, салам, яйца и junk food. Просто не ми остава никакво време за готвене, а в малкото свободно такова гледам да подремна.
Обмисляме идеи как да подобрим положението и засега ни хрумна:

1. Да правим меню за седмицата и събота и неделя когато и двамата сме в къщи да подготвяме различни смески (зеленчуци примерно) и да ги слагаме в камерата, за да нарязани и готови за употреба.
2. Да си вземем гювечета, за да може да правим бързо хапване на микровълнова. Видях, че има не малко рецепти за това.

Основният проблем, който аз виждам, идва не от самото готвене, а от подготовката на продуктите.
Не целим някакви сложни гозби. Насочили сме се към неща като пиле с ориз, пиле с картофи, паста. Сега не ми идва на ум друго, но приемам и предложения. Simple Smile

Ще се радвам ако споделите и други хитринки, които биха ни помогнали, за да организираме готвенето малко по-лесно!

# 1
  • Мнения: 490
Ехх, спомням си много добре, как беше в първите няколко месеца.. Аз взимах детето с мен в кухнята. Слагах я в люлка или в количката и така успявах да сготвя нещо. Имахме късмет, че е лято и никои не искаше да яде някакви завъртяни, мазни манджи. Аз готвех, предимно пилешко филе със зеленчуци на тиган. Става много бързо ! Също и много скара правех, и докато се пече нещото, аз съм си с бебето. Беше трудно, но и това мина доста бързо. Сега отново готвим заедно , но детето вече ми се мотае в краката и ме дърпа за дрехите 😄 и май е по- трудно така 😄 Успех !

# 2
  • Мнения: 39 306
Лятото е сезонът с по- малко готвене. Наблегнете на салати, а всичко останало ще е бонус. Лесно се прави баница, спагети (има готови сосове за тях), варива(продават се полуготови в буркани- боб, нахут), замразени зеленчуци за гювеч, месо в буркани също се продава и т.н. Според мен наблегнете на добре зареден хадилник и фризер докато си влезете в релси, а при всяка възможност за готвене ще импровизираш според ситуацията.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вкъщи всеки яде нещо различно, с една манджа не минавам.
Бебето е малко, според мен е по-трудно като почне да пълзи и да се катери 😒

Има теми за prep meal, има теми за бързи рецепти.
Погледни ги.

Аз варя повече ориз, картофи, бобови, спагети. На един с рагу, на друг с риба, със зеленчуци, с каквото има.....
2-3 дена издържат в хладилник.
Готвя двойно и тройно някои неща и замразявам (рагу, месо).

# 4
  • Мнения: 383
И аз имах същия проблем като твоя в началото,като се роди малката. Много ми помогна ергономичната раница , но тя е за след 3ти месец някъде . Пъхаш бебето вътре да се гушка в теб и ръцете ти са свободни. Хем то е спокойно , хем ти можеш да свършиш това онова . Simple Smile

# 5
  • Мнения: 383
Мисля ,че слинга се ползва от по-рано , прочети за него. Върши същата работа .

# 6
  • Мнения: 3 032
Бебето е толкова малко, а на теб ти е трудно да готвиш. А като порасне, като проходи? Сега е най-лесно - стои си само легнало на едно място и не мърда. Знам, че в живота ти се случва нещо ново, но без да искам да те стресирам ще ти кажа, че ще дойде и по-труден период. Трябва да помислите как да организирате ежедневието си. Може да готвиш вечер, след като детето заспи или и през деня, когато спи. В тези първи месеци то и без друго основно спи. 
Най-добре помислете какво ще готвиш слидващите 2-3 дни, та да напазарувате и всичко да е под ръка като започнеш.
Ами, трудно е. Ще се наложи да влезете в ритъм.

# 7
  • Мнения: 5 001
Вземи си глинен гювеч,слагаш всичко сурово и във фурната,хем много вкусно,хем здравословно и не иска бъркане,наглеждане и т.н.Можеш да готвиш кюфтета по чирпански,дроб по селски,зеле с месо,картофи с месо,постни гювечи и др.

# 8
  • Мнения: 9 521
Не гювеч, а слоукукър. Незаменим помощник е, повярвай. Дори на морето си го нося. Сутрин за две минути слагаш продуктите и забравяш. Ето сега за 30 секунди буквално сложих обяда ни с ММ и щерката за утре и на сутринта е бомба. Също и тенджера под налягане, която ще е полезна за манджите на детето.
Ще свикнеш, споко. Още месец да се осафериш и ще видиш колко време реално имаш, което намалява и намалява за сметка на задачките.

# 9
  • Мнения: 46 508
Най-лесно е да ядете месо със салата.
Примерно понеделник пържоли, вторник пилешки бутчета, сряда риба, телешко и т.н.
Месото/рибата само се осолява, 1 мин., после печеш и не се занимаваш с бъркане, следене.
В дните без месо - тиквички, ориз, картофи - пак само режеш, подправки и печеш във фурна.
Ако нямате предразсъдъци, вкусен вариант са и кренвирши с кашкавал, ход дог с готови питки, наденички и др. подобни.

Една идея за домашен хляб без месене (само разбъркваш с лъжица и като втаса, изсипваш на хартия и печеш), подготовката е няколко минути. В комбинация със сирена и червено вино...
https://www.youtube.com/watch?v=tOLdpgu-ueo

Можеш да слагаш 1 пържола или бутче повече и за следващия ден да го нарежеш за салата цезар или комбинирано с елда, например.
С рибата също, оставяш 1 парче и на следващия ден сваряваш малко киноа, добавяш зеленчуци и кленов сироп по желание. Сстава страхотна вечеря (единственото нещо от асортимента на Хепи, което харесвам, на стари години открих киноата и елдата, но са много вкусни).

Пастата не я причислявам към мързеливите неща - ако правите хубав сос си е доста въртене, определено не е от ястията, които можеш да оставиш да се готвят сами.
Гювечетета също, поне ние ги правим като обработваме предварително лука, домата, разправия си е.
Пробвахме със слоукукър, но въобще не ни хареса вкусът.

Скрит текст:
Наистина малките бебета не ходят, но пък ядат през 2-3 часа и това накъсване ми разказа играта, бях направо неадекватна, добре че по принцип у нас готви мъжът ми след работа. Горните неща му отнемат 10, до 15 мин. После си изградихме режим като си деляхме храненето нощта и се поосвестих, след 3 г. пък съвсем положението става човешко Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 15:37 от Не се сърди, човече

# 10
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Основното при нас беше мъжа и кухненския ми робот. Мъжа ми оправяше всичко дето беше за белене и рязане на едро, а робота за всичко останало. От там нататък всичко оправях с една ръка. Вкъщи никога не сме готвили пържено, или панирано, така че това не ми е било проблем. Основно готвех супи и яхнии на бавен огън - слагах всичко заедно накуп, и го оставях да къкри за около час. Или пак всичко заедно в тава, и във фурната пак на бавен. Лесни неща, като пилешка супа, или яхния с картофи и грах, или месо със зеленчуци на фурната... Когато мъжа си беше вкъщи той правеше по-интересни работи за хапване Grin Всичко, което можеше да се замразява, го готвехме в двойна доза, и бутвахме половината във фризера. Също тогава установихме ползите от топлите щандове в супера, които ни идваха добре като е по-тегав ден - мъжа грабваше нещо на връщане от работа, и ни решаваше проблема. И вижте какво можете да си купите вече приготвено - замразени нарязани лук, моркови, гъби, готови сосове за паста, и т.н.

# 11
  • Мнения: 435
Зависи какво искате да готвите. Повечето неща, които готвя отнемат не повече от 10-15 минути, не броя времето, в което се пекат във фурната. Прегледайте рецепти, набележете си базови ястия и действате. Още повече сега е сезонът на салатите, та салата и пържола или салата и наденички не отнемат повече от 15-20 минути, паста - на единия котлон пастата на другия соса, стандартните пиле с ориз, пиле с картофи все бързи манджи. Номерът е да влезете в ритъм. Успех.

# 12
  • Мнения: 1 114
Дай някаква насока какво по принцип обичате да ядете и ще ти дадем по-конкретни идеи.

Не е лесно с бебе, което яде на всеки три часа. Докато го преобуеш, нахраниш и  приспиш...., а и ти трябва да подремваш, ако се буди през нощта.

Ако обичате супи, яхнии, винен кебап и подобни, можеш да сготвиш повече в някой от дните, в които таткото е в къщи  и да сложиш горещо яденето в буркани. Обръщаш ги с капачката на долу, докато истинат и са ок после без замразяване за поне месец, а вкусът им не се променя. Става и за яденета с картофи и ориз, които при замразяване не са много вкусни после.

# 13
  • Мнения: 4 239
Много добра идея е да си правиш заготовки за различни ястия и да пакетираш във фризера. Самото пакетиране също е от значение - например нарязан магданоз, копър, чушки на кубчетата или жулиени, настърган морков пакетирам в малки пликове, които оформям в плоска тънка форма, а не на топка. Така в процеса на готвене само си отчупвам лесно нужното количество. По същия начин пакетирам кайма в пакети по около 250 грама - много бързо се размразява. Смес за принцеси, нарязано на малки хапки свинско месо за винен кебап, на по-едро за готвене, телешко по същия начин - все в плоски пакети, надписани кое какво е. Пържолите слагам в плик по две, една ДО друга, за да не залепнат при замразяване, после вадиш колкото бройки ти трябват и действаш във фурната под фолио и тн. Гледам да имам и от полуфабрикати - кордон бльо пакети - незаменимо ми е при внезапни гости. Буркани с миш-маш пак и по същата причина, добавяш няколко яйца и готово. Когато готвя боб или леща правя малко по-голямо количество и още горещи сипвам в буркани с винт, които обръщам с капачките надолу, за да се вакуумират. Охладени в хладилника една седмица са си ок за следващо сервиране. Лесна "рецепта" - пилешки бутчета в йенска тенджера - сипвам малко олио, сол, червен пипер, овалвам ги, добавям малко масло и вода и захлупвам. Същото става и в плик. Като гарнитура картофено пюре (ако бързам, картофите ги режа на филийки, за да се сварят по-бързо).
Използвайте сезона за пресните плодове и зеленчуци, добре е за теб и кърмата.Както и да си направите заготовки за захранване на бебчето.
Надявам се да съм била полезна. Наслаждавайте се на малкото човече и го щипнете по нослето от една баба Simple Smile
ПП - писали сме едновременно с AGBSM - сготвени картофи във фризера Не! Още не мога да прежаля една тава с мусака Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 07:24 от tetka_the_best

# 14
  • Мнения: 1 114
Тете, като каза една баба, се сетих, как майка ми мъкнеше тенджери и буркани Simple Smile.

Ако имате отзивчиви баби и дядовци, ползвайте ги. Хем те ще се радват, хем вие ще похапвате.

# 15
  • Мнения: 174
Аз бих препоръчала Instant Pot вместо слоукукър. Това е тенджера под налягане, в която слагаш продуктите, включваш я и забравяш за нея, докато не огладнееш. Предимството пред слоукукъра е,че готви много бързо. А пред обикновена тенджера под налягане е,че може да я включиш и да излезеш на разходка с детето. Има тема,ако искаш я разгледай.
Другите идеи са ги изброили - да имаш заготовките във фризера, да се ползват заготовки от буркани, да се хапва повече салата или готова храна, фурната изисква по-малко висене и баене над манджата.

# 16
  • Мнения: 1 114
Аз бих препоръчала Instant Pot вместо слоукукър. Това е тенджера под налягане, в която слагаш продуктите, включваш я и забравяш за нея, докато не огладнееш. Предимството пред слоукукъра е,че готви много бързо. А пред обикновена тенджера под налягане е,че може да я включиш и да излезеш на разходка с детето. Има тема,ако искаш я разгледай.
Другите идеи са ги изброили - да имаш заготовките във фризера, да се ползват заготовки от буркани, да се хапва повече салата или готова храна, фурната изисква по-малко висене и баене над манджата.

Има доста комбинирани уреди с програма за бавно готвене и под налягане. По-добре е да си вземе такъв.

# 17
  • Мнения: 9 521
няма как да сравняваш двата уреда, защото са много различни. на мен слоукукъра ми харесва точно защото готви бавно на ниска температура, което има своите хранително-вкусови и здравословни предимства. бяха ми подарили един комбиниран уред, но определено не е моето и го разкарах. та въпрос на предпочитание, всеки трябва да си прецени кое за него ще е най-удачно. 

# 18
  • Мнения: 1 114
Моят си готви и на бавно и под налягане. Нямам място за два. Даже и пържи и пече, не особено сполучливо, но ако искаш малко запечено, става. Не виждам разлика между комбиниран и само слоу кукър.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 617
И ние бяхме в подобно положение, когато се роди синът ми. Предимно приготвях аламинути - скара, запечено месо, салати, картофи, поръчвала съм и често храна за вкъщи. Сега има и много видеа в YouTube на тема бързо и здравословно готвене.

Гювечетата наистина са добър вариант, а и можеш да правиш различни рецепти с тях. Сега е лято - слагаш пилешко във фурната с малко сос и отгоре фолио, набързо една салата и сте готови. Напоследък вкъщи много обичат една запеканка - режа на тънко картофи и на малко по-дебели слайсове тиквички. Редя в тавата и заливам със сос от готварска сметана, копър, магданоз, риган, сол и малко кашкавал.

За твое улеснение количката и люлка/шезлонг докато си в кухнята са добър вариант. Можеш да пробваш да носиш бебето в слинг.

# 20
  • Мнения: 9 521
Моят си готви и на бавно и под налягане. Нямам място за два. Даже и пържи и пече, не особено сполучливо, но ако искаш малко запечено, става. Не виждам разлика между комбиниран и само слоу кукър.

разликата е значителна, вкл. и във вкуса. да не забравяме, че вътрешността на слоукукърите е керамично гърне. иначе функциите на комбинирания ми се сториха изсмукани от пръстите и като цяло много ме издразни Laughing но аз имам всякаква посуда и уреди, в нас се готви много и за мен е безсмислен. виж за друг може да е отличното решение.

# 21
  • Мнения: 3 252
Определено докато е малко бебето и не пълзи /ходи и спи по много ще ти е по-лесно, после става все по-сложно. В тези месеци ме "спасяваше" райс кукъра - слагаш всичко вътре и след 30-50 мин всичко е готово само, без да го гледаш, бъркаш, следиш и т. Н. За съжаление, като порасне бебето и лапа всичко и пролази/проходи става все по-трудно. Бебка е на 1г. И почти 1 месец, спи 2 часа на ден, будува 14 часа иии не иска да стои в нищо, ям като заспи т. Е. Сутрин ставам в 7, ям към 14, и после към 19 часа като се върне таткото.. В един момент свикваш на режима и се нагаждаш. През другото време се опитваш да изчистиш (повярвай ми а пълзящо, ходещо бебе ще чистиш много много повече и навсякъде), простиране, пране, ядене на бебето, подреждане на играчки, миене след всяко хранене на посуда, стол, земя(също не е малко).. Наслаждавай се на първите месеци..

# 22
  • Мнения: 1 114
Моят си готви и на бавно и под налягане. Нямам място за два. Даже и пържи и пече, не особено сполучливо, но ако искаш малко запечено, става. Не виждам разлика между комбиниран и само слоу кукър.

разликата е значителна, вкл. и във вкуса. да не забравяме, че вътрешността на слоукукърите е керамично гърне. иначе функциите на комбинирания ми се сториха изсмукани от пръстите и като цяло много ме издразни Laughing но аз имам всякаква посуда и уреди, в нас се готви много и за мен е безсмислен. виж за друг може да е отличното решение.

Е че те повечето мултикукъри са с керамично покритие. Ама да, ти си си доволна с твоето решение. Аз лично, съм доволна с моето. Не виждам разлика във вкуса, заема по-малко място и ми е удобно.

# 23
  • Мнения: 9 521
покритие обаче. не са керамични изцяло. готвила съм в двата уреда и категорично твърдя, че разлика има. ти в колко слоукукъра си готвила Wink
абе всеки си знае. изложихме аргументи, всеки да си решава. авторката пък може въобще да не иска някакви тенджери да ѝ се мотат. мята мръвката на скарата, два домата и готово.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 159
Записвам се да следя темата, защото ми предстои същото + четиригодишен батко, който не искам да живее на джънк фууд и топли витрини.
Към момента планът ми е да имам максимално количество зимнина във фризера. Вече съм вкъщи, така че и действам - днес ми е ден за 2кг чушки на кубчета и във фризера. Моркови вече сложих, чудя се и тиквички дали да не сложа докато има.
Не ми е опция да купувам нови и още уреди, но съм се насочила към максимално запасяване и заготовки каквито е възможно. Всякакви идеи за такива ще са ми много полезни.

# 25
  • Мнения: 1 114
покритие обаче. не са керамични изцяло. готвила съм в двата уреда и категорично твърдя, че разлика има. ти в колко слоукукъра си готвила Wink
абе всеки си знае. изложихме аргументи, всеки да си решава. авторката пък може въобще да не иска някакви тенджери да ѝ се мотат. мята мръвката на скарата, два домата и готово.

В достатъчно. Все пак не съм на 20, за съжаление.

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Може да готвиш в Кукър или друг подобен уред.
Слагаш всичко вътре и след час,два е готово.Изключва се сам.
Или глинен гювеч .
Или гювечета
Йенски съд.
Пликовете за печене също са добър вариант.

Аз винаги имам във фризера замразени зеленчуци-моркови,грах,спанак,лапад,броколи,царевица,гъби...
Използвам ги за супи,за гарнитура...
Червени чушки-цели,изчистени,готови за пълнене
Зелен фасул
Тиквички

Месо-купуваме веднъж седмично
Нарязвам го,прибирам в камерата

Имам също и пакети със сухи зеленчуци .

Пиле или пилешки бутчета-намазвам ги с мазнина,посолявам и ги слагам в плик.Може да сложиш и картофи в плика.След около час са готови.





В хлебопекарна правя тесто за пица- слагам вътре продуктите за тестото и машината меси,тестото втасва вътре.
Понякога замразявам

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 12:31 от -veni-

# 27
  • Мнения: 4 859
Виж темата за 15 минутни рецепти ,има хубави предложения
https://m.bg-mamma.com/?topic=895768  

Аз съм с бебе на 8 месеца почти и кака на 5 години и 8 месеца.Всеки ден се готви по 3 пъти ,на тях и отделно .Не работя ,мъжа ми помага обаче ,веднъж-два пъти на ден според зависи ,е от него яденето .Лично аз се разтоварвам като съм пред печката,но другите неща като пазаруване ,миене,чистене ги върши той .

Ползваме много заготовки
-боб от буркан почти винаги
-грах ,царевица консерва
-замразени зеленчуци
-замразени подправки
-замразени кюфтета /кебапчета
-овкусена кайма замразена
-мариновани меса-пилешко и свинско ,пак в хладилника
-тесто замразено за пици и мекици
-чушки печени пак във фризера и т.н.

# 28
  • Мнения: 10 882
И аз instant pot бих ти препоръчала. Голямо удобство е и можеш да правиш почти всичко в него и става бързо.
И преди да каже някой, готвила съм доста години и в уред за бавно готвене и смятам, че този под налягане ще ти е по-удобен. Но нямам предвид мултикукер, с такъв нямам опит.

Иначе ако можеш да отделяш половин ден, когато и таткото е у дома, подготовката на заготовки за през седмицата е голямо удобство.  Правиш например 2-3 вида зеленчуци, вземаш някакво месо/ яйца и готово. Замразените зеленчуци в това отношение са ми фаворит на мен, само слагаш в тигана или в уреда под налягане и за няколко минути са готови. С хубав сос/песто и т.н.

Можеш да готвиш също голямо парче месо наврднъж и няколко дни имаш готова добавка към зеленчуците.

Подготвяй си и за салата зеленчуците (настъргано/нарязано зеле в по-голямо количество, измита маруля, настъргани моркови, нарязан лук и т.н.)

# 29
  • Мнения: 406
Ние с детето сме сами по цял ден и откакто се е родил готвя само бързи манджи и всичко е нарязано на едро.Обикновенно ползвам фурната,даже и пържените кюфтета ги правя там(вече печени).Дайте предложения за тези мултикукъри,че нещо ме влече натам.

# 30
  • Мнения: 1 782
Рокетче, аз също хапвах само сандвичи първите 2 месеца след раждането.... Тук момичетата казват, че като започне да пълзи/ходи става по-трудно, но при мен не е така. Първите месеци ми беше доста по-трудно с храната.
Друга идея - за месец/два взимайте готова храна. Намерете място, където готвят хубаво и ТМ да взима няколко пъти седмично. 

# 31
  • Мнения: X
Ако правилно разбрах, проблемът не е толкова за колко време се готви, а че заготовката ти отнема време - белене, рязане, редене и пр.
Това, което мога да ти препоръчам за рязането е онези специални рендета за разрязване на картофи на пръчици и уред за чистене и разрязване на ябълки. Можеш да вземеш ръчен чопър за наситняване на месо и зеленчуци и лунообразен нож с вдлъбната дъска за подправки. Хубав кухненски робот ще свърши работа, планетарен миксер бърка вместо теб. И, разбира се, слоукукър. За пюрета може да инвестираш в хлебопекарна и да ползваш програмата за конфитюр.
Ако си фен на по-изгъзени уреди и имаш къде да ги сложиш, оризоварка и яйцеварка може да ти свършат някаква работа, но наистина не съм сигурна доколко автономно работят и дали не трябва все пак да станеш да ги изключиш.
Лошото е че добрите продукти, които няма да ти се разпаднат в ръцете, си струват бая пари. Рендето за картофи примерно в Джъмбо ако го има за под 10 лв, то качественото е 50+ и т.н. Миксер хубав под 200 лв трудно се намира, а робот за 250 ще е горе-долу.

За белене не съм намерила още чалъм Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 22:15 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 2 288
Слинг, заготовки и улеснения!
👉Ако се притеснявате от слинга има алтернативи за бебе на месец +, в слинг след 4тият месец можеш да носиш на гръб.
👉Заготовки - морков, чушка, спанак, копър, магданоз; буркани - печени чушки, варива, грах; фризерна част в хладилника - месо, кайма и всипко пакетирано на разфасовки; лесна за измиване посуда - йена, гювеч, тави и тенджери
👉Пералня, сушилня, съдомиялна и робот прахосмукачка
Аз съм с породени, куче в непознат град без почти никакви удобства (качествена храна за вкъщи, услуги за почистване и детегледачки, роднини) и мъж, който работеше на смени и или го нямаше, или спеше, после по някое време се включваше в задачите. След 10тия месец на малкият започнах работа, оправяме се и оцеляхме.

# 33
  • Мнения: 406
Може да готвиш и вечер,когато се прибере мъжът ти(за другия ден и ако имаш сили разбира се)Нормално е още да не се е организирала,с първо бебе и ако е доста млада.Аз в началото бях толкова ошашавена и с това стерилизиране и гладене нон стоп ми се взимаше акъла.

# 34
  • Мнения: 435
Добре съвети...
1. Купи си белачка за картофи, ако нямаш, с нея за пет до десет минути белиш килограм и отгоре, с нож отнема повече време.
2. Научи се да режеш бързо(аз не мога, но въпреки това рязането на чушка не ми отнема повече от две минути, та представям си ако можех). Така ти отпада нуждата от заготовки.
3. Избягвай връткави ястия от рода на топени сиренца с корнфлейкс, отнемат време, ако трябва да нахраниш семейство с тях половин ден пред котлона не ти мърда.
4. Ако ядете пържено си купи фритюрник(няма сила която да ме накара да пържа тиквички в тиган 😂)
5. За салати които го позволяват ползвай ренде тип Бюрнер(май така се казва), една зелка се рендосва за около пет минути с него, краставица за Снежанка за по- малко( за Снежанка купувай готово изцедено мляко, а не ползвай на баба приома с тензуха).
6. Този по мои сметки най- важен... Не е нужно да светиш нито на пилето с картофи във фурната(особено ако си познаваш фурната), нито на бебето докато спи😉

# 35
  • Мнения: 1 076
На мен ми се иска първо да попитам защо не ти остава време, как го прекарваш? Помисли какво можеш да облекчиш/махнеш от сегашните си задачи. Чистене, пране, простиране, гладене?
Аз лично не гладя. Ама нищо не гладя. Дъщеря ми е отгледана без гладене и без стерилизиране. И това преди три години, не 1960 😅.

За мен слингът беше универсалното решение на проблема, правех всичко с бебето в него. Не виждам проблем с бебе в слинга да забъркаш един омлет за 5 Мин, например.

Избери си 7 или 14 рецепти, тип омлет, крем супа, червена леща, месо с гарнитура, които искат 5 минути приготвяне и ги върти на седмична база всеки ден. Това ще ти даде спокойствие, а няма да си в шах стане ли време да се яде.

# 36
  • Мнения: 5 380
Благодаря за съветите!
По-рядко се включвам, но чета и даже препрочитам мненията, за да си извадя идеи.
Определено ще прочета повече за  Prep Meal.
Оказа се и че баба ми има Мултикукър, който никога не е ползвала. Не е някоя от известните марки, но ще го вземем и пробваме. Много други идеи също събрах и лека полека ще се нагласяме и ще видим кое ще действа при нас! Simple Smile
Вярвам, че с времето ще успея да регулирам нещата. Flowers Hibiscus

За жените, които се чудят, как така ми е трудно да се справя с времето, коети имам:
Мили дами, това не е обект на темата и нямам намерение да влизам в обяснителен режим. За ваше душево спокойстие и за да си начешете егото ще кажа: Явно не съм добра домакиня и майка и затова така съм я закъсала, за разлика от вас. Дано това ви помогне да спите по-спокойно тази вечер. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 6 622
Споко, не се връзвай. Разбира се, че ще влезеш в ритъм. А и най-важното е бебето да ти е добре, другото са бели кахъри.
Аз ще скандализирам супер домакините, като кажа, че повече от година след раждането на детето не бях стъпвала в кухнята. ММ готвеше изцяло. Малката е с особен характер и не можех и да си помисля да я оставя, даже и докато спи. Сега вече порасна и нещата се връщат към нормалното.

# 38
  • София
  • Мнения: 513
Абсолютно нормално е да не смогваш в началото, особено като си сам. Все пак детето си е голяма промяна в живота, а и още е съвсем мъничко. Аз бях толкова ошашкана първите месеци, че даже ми се губят моменти 😂 И аз се присъединявам към съвета да опиташ слинг. По-нататък става по-лесно. Мяташ бебето в шезлонг/люлка/столче, а като поотрасне му връчваш купа и бъркалка да "готви" и то и действаш. За детето е най-важно да има отпочинала и спокойна майка. Аман от героини, значи.
Иначе по същество: замразени зеленчуци (морков, броколи, грах, спанак, чушки, тиквички) или директно готови зеленчукови миксове. Стават за крем супи - вариш, пасираш, малко масло накрая и готово. Също и със сметана, топено сирене, кашкавал и във фурната. Ако държите да има мръвка, мяташ вътре и едни кюфтенца тип Икеа.
Боб/леща/нахут от буркан също стават бързо.
Пускаш няколко глави лук, няколко моркова, чушки, магданоз в чопъра, слагаш в купа в хладилника и имаш основа за манджи.
Сос с домати с или без кайма се замразява добре. Можеш да ползваш за паста или със сварени картофи и запечено с кашкавал на фурна.
Сваряваш повече яйца, за да имаш през деня за бърз обяд или закуска. Като ти омръзнат ги режеш, смесваш с крема сирене, кисело мляко, лук, чесън и червен пипер.
Сьомга на тиган става за 10-15 минути.
Нареждаш едно върху друго плочка сирене, парче кашкавал и няколко кръгчета домати (или орехи и малко мед), подправки, които обичаш и малко зехтин, завиваш в хартия за печене и във фурната или пък в гювече и в микровълновата.
Успех!

# 39
  • Мнения: 3 032
Изобщо не се чувствам скандализирана, нито вашия ритъм ще повлияе на егото или съня ми. Казах го с най-добри намерения, а не с укор. Това кой как го възприема е отделен въпрос. Не, не се оправдавам, а го пиша, за да е ясно.
И на мен ми е било трудно първия месец и не знаех на кой свят се намирам. И сега също ми е изключително трудно. Просто, защото с дете е трудно, защото живота ти се променя. Разбира се, ако имаше кой да ми готви и аз нямаше да стъпя в кухнята и то не само една година, но и до края на живота си.
Аз продължавам да си готвя същите класически яденета, които съм приготвяла и преди раждането на детето - мусака, пълнени чушки, печени картофи, супи почти през ден, пържоли, кашкавал на фурна, пържени яйца. То как да се дават съвети като всеки обича различни неща? Правя го основно, когато е следобедния му сън. Моето дете нощем рядко будуваше. Сега е малко по-голямо и си спи. Ами, авторке, имаш нужда от помощ. Бащата, макар да работи по 10 чяса, трябва да ти помага в отглеждането на детето. Сама ще изнемогнеш.
За нищо не те упреквам. Казвам го с най-добри чувства.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 06:24 от Helinor17

# 40
  • Мнения: 1 114
Ох, перфектните майки са нещо ужасно. Няма еднакви деца, както и няма и еднакви родители.

Моето дете спеше през нощтта от около 40 ден и аз имах възможност да посвърша нещо през деня, докато си дремва. Майка ми ми помагаше и носеше готвено от време на време.

На моята приятелка детето НЕ СПЕШЕ, ама изобщо. По цяла нощ обикаляха с колата, за да спи и като спрат, пак започва рев. Като поспи през нощта в колата, през деня не изка. Тя за няколко месеца се беше стопила направо, а мъжът и работеше с машини и имаше нужда от почивка, за да не се затрие все пак. Нямаше баби наоколо.Аз и помагах, но рядко, защото децата ни бяха на една и съща възраст.

Рокстар, мултикукъра ще ти е полезен и като захранваш бебето. Ако решиш да правиш домашни пюрета е супер бързо и удобно. И на сандвичи да го карате няколко месеца, е е драма. Сега е лято и салата и пържола са с супер и бързи.

# 41
  • Мнения: 6 622
Helinor, и да нямаше кой да ми готви, пак нямаше да стъпя в кухнята. Щяхме да ядем готова храна, консерви, мазани филии, сандвичи. Детето ми е приоритет номер 1, не черпака. На нея ѝ е най-спокойно ако спи гушната в мен, ако стана от леглото се буди моментално и почва да пищи. Заради една манджа не бих я мъчила. Като съвсем мъничка пък се хранеше трудно и висеше на гърда от едното хранене до другото. Аз съм майчинство за да се грижа за детето си, не съм готвачка на щат. Сега нещата са по-спокойни и си играе със сестра си докато готвя. Всичко с времето си.

Иначе като идея към авторката купи си голяма тава или гювеч. Почти всяко ядене може да стане печено. Примерно грах. Редиш пилешки бутчета, изсипваш няколко пакета грах, лук, чушка, подправки, вода, олио и слагаш във фурната. В Лидл има разни замразени миксове, имаше и с лук за по-удобно да не режеш.Всеки летен сезон си правя разни заготовки, когато има сезонни зеленчуци. Чушки си режа на малки парченца и слагам във фризера, после вадя за миш маш или друго ядене. Правя сос за паста в буркани и после само варя макарони. Големи количества лютеница, чушки с доматен сос, един вид доматена разядка и още много такива.

# 42
  • Мнения: 2 352
Може да не е готвачка на щат, ама все пак нещо трябва да се яде.
Включвай мъжа си колкото му позволява работата, ако имате възможност понякога взимайте и готово ядене.
Първите 2 месеца бяха някакъв ад за нас. Имах тежко раждане, завършило със секцио, психически бях скапана, имах усложнения заради, които искаха пак да ме вкарват в болница, но се разминах с антибиотици вкъщи. Освен всички грижи за детето, трябваше и да се цедя, за да поддържам лактацията. Напълно те разбирам какво е да не ти стига времето. Въпреки че съм доста бърза и сръчна, онези 2 месеца едва. Успявах да хапна веднъж на ден. Най- лесно беше между 3-7 месец, защото не пълзеше и не вървеше, но се забавляваше сама с играчките(20-30мин) и спеше по 3 пъти на ден.
Сега е на 1 година успявам да свърша доста неща, успявам и да сготвя. Е, и тя шета вече доста- аз сгъвам дрехи, тя ги разгъва, аз прибирам, тя изважда Grinning

# 43
  • Мнения: 2 192
Американски педиатър към бащата на новородено: "Следващите няколко месеца основната задача на жена Ви е да кърми и да се грижи за бебето, останалото (домакинство, осигуряване на финанси и т. н.) е Ваша работа!
В български форум към майката: как така не успяваш да готвиш (переш, гладиш, да изобретиш ваксина срещу Ковид 19 или за някой грипен щам (без претенции кой, все пак и дете трябва да гледа)!

Понеже и на мен приоритет ми беше детето и собственото ми оцеляване, я карахме основно на сандвичи и готова готвена храна. Вероятно това не е опция за всички, които имат изградена култура на хранене с домашно приготвена храна, а и финансово е по-тежко.
Но като домакиня, която не седи в кухнята, мога да предложа спагети и готов сос. Покрай извънредното положение се бяхме запасили от "Лидл" с бързосваряващи се спагети от мека пшеница (2-4 минути) и буркани готов сос (мисля, че бяха около 2.30 или 2.80 лв.).
За разнообразие в соса може да сложа малко маслини или кисели краставички или каквото друго има в хладилника.
Кашкавал всеки си стърже, а пармезан взимаме настърган.

За заготовките вече са писали. Най-досадното е чистенето след подготовката за готвене, затова често си нарязвам връзките копър и магданоз предварително и замразявам, лук също режа и слагам в хладилника.

Омлетите също са бързо решение.

Пържолки на тиган.

Картофена крем-супа или друга от замразени зеленчуци.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 09:43 от krasimilo

# 44
  • София
  • Мнения: 1 369
Американски педиатър към бащата на новородено: "Следващите няколко месеца основната задача на жена Ви е да кърми и да се грижи за бебето, останалото (домакинство, осигуряване на финанси и т. н.) е Ваша работа!
В български форум към майката: как така не успяваш да готвиш (переш, гладиш, да изобретиш ваксина срещу Ковид 19 или за някой грипен щам (без претенции кой, все пак и дете трябва да гледа)!
Една от лекциите в Майчин дом на тема кърмене  я водеше Елена Василева (консултант по кърмене). Много ми хареса един нейн лаф:
"Първите 1-2 месеца след раждането са за напасване между майката и бебето, особено в насока кърмене. Навсякъде в природата е така- вижте котките, например - по цял ден са на разположение на малките за сукане на поискване.
Да сте видели котка да зареже малките си, за да завърти една мусака на котарака?"

Първото ми доближаване до печката беше, когато малката беше на 3-4 месеца, и то за едни пържени филийки. Таткото винаги е бил доста активен в кухнята, та сега съвсем му е делегирана тази дейност.

Както някой по-нагоре написа - майчинство съм, за да си гледам детето. Да върша нещо докато тя спи е просто невъзможно - денем стана ли от леглото, тя се буди ВЕДНАГА, а до към 7 месечна възраст заспиваше след 1-2 през нощта.

Храната има много алтернативи, докато аз нямам алтернатива за физическа и психическа почивка, за да бъда адекватна и на ниво за детето си всеки ден.

# 45
  • София
  • Мнения: 38 476
Мен по принцип ме мързи да готвя, сега пък вечер от 5 до 9 съм навън с малкия, та съвсем.
Все пак - правя таратор или салата. Също така всякакви неща на фурна - пържоли, кюфтета, карначета, крилца, бутчета, готови панирани пилешки или рибни филенца.
Ние в момента избягваме картофите.
Аз въртя ориз тип китайски или ризото като имам настроение - веднъж на две седмици.
Домашните бургери също са лесни.
Допълвам - супа също се готви лесно с бебе. Ръгаш зеленчуци в тенджерата и чакаш.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 14:21 от Rockstar

# 46
  • Мнения: 1 030
Аз бих карала на месо, салати, аламинути, скара. сандвичи. Защо ви е лятото да замразявате зеленчуци и готвите засукани манджи. Ще му мислите зимата. До тогава ще влезете в някакъв ритъм.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 159
Много е идилично това да се занимаваме само с бебетата, но не съм сигурна дали в реалността е постижимо. Разбира се че е само най-най-необходимото което просто не може да не се свърши, изобщо няма да се боря за тиквени медали. Но особено с по-голямо дете вкъщи, си трябва някакъв минимум според мен, поне домашна храна (ако и да не е супер завъртяна). Моят син ще е най-щастлив да живее месеци на скара+салата, но майка му не е ОК.

# 48
  • Мнения: 10 882
Никак не е идилично. Въпрос на приоритети е. За един е най-важно да се занимава само с бебето, за друг къщата да е оправена, за трети храната да отговаря на определени условия и т. н.
Докато сме наясно, че нашите приоритети не са задължително приоритетите на другите, всичко е наред Simple Smile
Виж, когато решим, че нашите приоритети са общовалидни, става осъждането.
Та така всеки си действа според приоритета и гледа да добута другите неща до приемливи граници.
И затова тук се събират идеи за бързо и лесно готвене Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 032
Има жени, които принципно не обичат да готвят и факта, че имат да се грижат и за дете още повече ги кара да смятат, че готвенето е ненужно. Аз готвя не за да се доказвам пред някого, не заради собствено удоволствие, а защото обичам да ям домашно приготвена храна, а не купена от вън или сухоежбина. Дори мъжът ми много пъти е казвал да не готвя и да купим нещо готово от топлите витрини. Еми, колкото пъти съм пробвала, а те не са много, винаги съм оставала разочарована. Отделно, че излиза доста по-скъпо и за постоянно не е решение поне според мен. Не че толкова много искам да си прекарвам времето в кухнята, ама то не е един ден, че да се чудя какво.
Ето, днес малко прегорих заливката на мусаката от тиквички и картофи, докато тичах из апартамента след проходилото ми вече дете. Та, в този ред на мисли явно не съм перфектна. Не се и опитвам да бъда. Покривам минимума от нужното, за да не стоим всички заедно гладни. Бях записала детето на кухня, ами няма такива буламачи. Спрях го и започнах да готвя аз. Той вече яде от нашата храна. За сметка на това съм занемарила чистенето, тъй като съм на мнение, че то в по-голяма степен може да почака.
Не гладя изобщо нищо. Дори дрехите на детето ги гладих само първите две седмици след раждането и спрях.
Може да се готви и да се замразява. Аз замразявам супа в кофички от кисело мляко. Готвя по 3 литра супа и половината замразявам. Идеално се получава със замразен боб, замразени пълнени пиперки. Леща се готви много бързо.
Аламинутите и скарите са ясни, но и те не се ядат всеки ден.

# 50
  • Мнения: 1 030
Идилично е, ако имаш второ, какво правим с първото. И не е само за храната. Тази отдаденост се постига не само с приоритети, но и с мнооого подходящи условия. А и не е особенно здравословна, първите месеци ок, но после се развива прекомерна привързаност, която в последствие създава трудности. Но това си е мое мнение, а и май не е предмет на темата.

# 51
  • София
  • Мнения: 38 476
Какви теории развихте, не е истина...
Някой спомена ли бобови и паста? Също са лесни за готвене.

# 52
  • Мнения: 3 032
Какви теории развихте, не е истина...
Някой спомена ли бобови и паста? Също са лесни за готвене.
Споменати са бобовите и пастата.

# 53
  • Мнения: 6 622
Идилично е, ако имаш второ, какво правим с първото. И не е само за храната. Тази отдаденост се постига не само с приоритети, но и с мнооого подходящи условия. А и не е особенно здравословна, първите месеци ок, но после се развива прекомерна привързаност, която в последствие създава трудности. Но това си е мое мнение, а и май не е предмет на темата.
Имам и две деца, но имам и мъж, които ходи на работа, но винаги намираше време да свърши домакинските задължения. Това бебе все пак не е само мое. А привързаността между бебе и майка му, трябва да е нещо лошо ли? Не ги е срам тези деца, ще се привързват към майките си. Тц, тц...

# 54
  • Мнения: 2 352
А привързаността между баща и дете къде остава. На мен понякога, а и на детето, ми е по- добре да ги оставя да се гледат, а аз да свърша някоя от домакинските задължения. Все пак аз цял ден съм била с детето, имам нужда от разнообразие. А да не говорим, че детето реве, докато баща и не я вземе да си играят.
В идеалния свят ще имам чистачка и готвачка, но уви нямаме тази финансова възможност. Така че си изпълняваме ние тези задължения.

# 55
  • Мнения: 4 239
Божкее, момичета, спрете се! На състезание ли сме? Една попара със сирене или две яйца на очи, но поднесени с любов са ми в пъти по-вкусни от петстепенно меню, от което ще ми пресядат залците.
       Темата ми е полезна, на всички ни се налага понякога да сготвим от нищо - нещо и за нула време Simple Smile
Бройте попарата и яйцата за такова предложение.

# 56
  • Мнения: 6 622
А привързаността между баща и дете къде остава. На мен понякога, а и на детето, ми е по- добре да ги оставя да се гледат, а аз да свърша някоя от домакинските задължения. Все пак аз цял ден съм била с детето, имам нужда от разнообразие. А да не говорим, че детето реве, докато баща и не я вземе да си играят.
В идеалния свят ще имам чистачка и готвачка, но уви нямаме тази финансова възможност. Така че си изпълняваме ние тези задължения.
Щом на теб така ти е ок, така действай. Никой не те спира. За мен при толкова малко бебе е нормално майката да поема грижите за него основно. Във времето, когато оставях бебето на ММ не исках да се разсейвам, още по-малко в кухнята, а просто да спя.

# 57
  • Мнения: 4 239
Ама как така ще ставате да ходите до кухнята бре, ще се изтощите по пътя и от разсейване ще забравите на къде сте тръгнали! Ястията трябва да ви се сервират на табличка, украсена с роза, в леглото, и ако одобрите поднесеното може да се сетите и за някоя и друга дейност. През това време в жилището се вихрят готвачка и камериерка, бебето е с дойката, а таткото провежда кастинг за гувернантка Simple Smile

Извинявам се на авторката, че ѝ оспамих хубавата тема. Искрено се надявам да се включат още хора със свежи идеи.

# 58
  • Мнения: 6 622
Ама как така ще ставате да ходите до кухнята бре, ще се изтощите по пътя и от разсейване ще забравите на къде сте тръгнали! Ястията трябва да ви се сервират на табличка, украсена с роза, в леглото, и ако одобрите поднесеното може да се сетите и за някоя и друга дейност. През това време в жилището се вихрят готвачка и камериерка, бебето е с дойката, а таткото провежда кастинг за гувернантка Simple Smile

Извинявам се на авторката, че ѝ оспамих хубавата тема. Искрено се надявам да се включат още хора със свежи идеи.
Ми не , гледаме децата, ще готвим тристепенно меню и разбира се ще направим по един масаж на крачетата на благоверния, защото нали той е бил на работа, а бебе се гледа лесно... Нищо работа. Аха някоя млада майка си е помислила, че има нужда от сън или просто не се справя- порицание! Как не я е срам?! Тц,тц ... Никаква домакиня не е.

И извън иронията, какво лошо има яденето да се сервира на табличка на една родилка? Нима не е заслужила някой да се погрижи за нея докато тя се грижи за новият живот? ММ често ми носеше яденето на табличка, даже ме хранеше, докато кърмех дъщеря му с часове. Не съм го молила, не съм го принуждавала... Явно си е до съзнание. Винаги е бил доволен от отдадеността ми, като майка и се е старал всячески да ме облекчи.

# 59
  • Мнения: 1 114
Може би ти липсва четенето с разбиране. Тетка беше съвсем искрена. Ако и прочетеш предишния пост може би ще схванеш.

# 60
  • Мнения: 6 622
Извинете ме 😀 Сега върнах малко назад. Не четенето с разбиране ми липсва, а повече от 4 часа сън на вечер 😂

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 08:36 от _limonche_

# 61
  • Мнения: 3 032
А на никоя ли от вас не са й казвали, че може и още да се старае, че всички с бебе са били така?

# 62
  • Мнения: 1 114
Извинете ме 😀 Сега върнах малко назад. Не четенето с разбиране ми липсва, а повече от 4 часа сън на вечер 😂

Еми лягай и спи с бебето и да ти донесат храната в кревата Simple Smile.

Моят мъж започна да готви доста след като детето не беше вече бебе, но майка ми и свекърва ми мъкнеха торбите.

Поне авторката е с лятно бебе и на салати си се кара супер. Тъпото е сега с Короната, иначе, ако бебето спи в количка прлично, може и на вън да се похапва, така и съдове за миене и прибиране няма.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 939
Всички хора са различни и по различен начин възприемат всичко около себе си Simple Smile Готвенето е голямо мое хоби и винаги съм готвил аз и само за себе си,  и за половинката си , и за децата , и сега за 4те внуци Simple Smile . То идеята за готвачка , кърмачка , гувернантка , камериерка .......... и т.н. е прекрасна , ама палачинката има 2 страни - нали в тези роли може да е всеки един от нас?
А като реален съвет - има готвени ястия които прекрасно понасят замразяването( за картофи е абсолютно противопоказно) , готвя ги в по - голямо количество , разфасовам ги в кутии и във фризера Simple Smile Тези които не понасят замразяване(ястия с картофи , всякакви супи) още врящи ги слагам в буркани с винтови капачки или ги запечатвам с машинка и ги обръщам да се вакуумират.Така издържат в хладилника(държа го на степен 4 от 5 , което прави 4 градуса) поне 2-3 седмици , че някой и повече  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 6 622
Извинете ме 😀 Сега върнах малко назад. Не четенето с разбиране ми липсва, а повече от 4 часа сън на вечер 😂

Еми лягай и спи с бебето и да ти донесат храната в кревата Simple Smile.

Моят мъж започна да готви доста след като детето не беше вече бебе, но майка ми и свекърва ми мъкнеха торбите.

Поне авторката е с лятно бебе и на салати си се кара супер. Тъпото е сега с Короната, иначе, ако бебето спи в количка прлично, може и на вън да се похапва, така и съдове за миене и прибиране няма.
Донесе ми преди да тръгне на работа. Малкото се е вкопчило в мен и се мята като риба на сухо. Хем иска да спи, хем я мъчат кътници. И така цяла нощ...
Само да заспи и веднага лягам, пък нека някой ми обяснява, че трябва да се старая повече.

Сетих се за още няколко идеи за бързи ястия.
-макарони със сирене и масло.
-мързелива баница. Рецептата я откраднах от една съфорумка. Правите си нормална смес за баница, според предпочитанията. Аз слагам яйца, сирене, кисело мляко, газирана вода, малко сода, олио. С тази смес се залива и омешва един пакет с юфка. Става много приятно и бързо.
-кюфтетета вместо да се пържат, може да се пекат на хартия за печене. Същото става и с пилешки филенца и тиквички.
-и едно любимо гювече. Парче сирене, малко чушки и домати, масълце, отгоре чукнати няколко яйца. Става много вкусно и лятно.
-тиквички с ориз на фурна. Режа тиквичките на кубчета, може и по едри. Една глава лук, един морков, ориз, малко мазнина и вода и се мушка във фурната. Това е и любимото ядене на малкото, ако сложа и малко пилешко филе го яде и каката.
- запеканка с тиквички. Тиквичките се режат на кръгчета и се запичат известно време с олио и сол. След това се заливат със смес от кисело мляко, яйца, сирене и копър по желание и се пече до готовност.
-пълнени чушки със сирене и яйца стават много бързо ако имаш изчистени чушки във фризера.
- когато правя пълнени чушки с кайма и ориз приготвям повече кайма и прибирам остатъка във фризера. После само вадя и пълня чушки. Става и за супа топчета.

# 65
  • Мнения: 1 114
Аз съм с бебе куче в момента и колкото и да е смешно се чувствам като с истинско бебе, ама проходило. Не мога за секунда да го оставя сам Simple Smile.

И на пазар не мог да отида, въобще..... чакам на мъжът и детето да домъкнат храна.

# 66
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз пък се сетих за една мързелива баница от свеки - пак си правите смес за баница със всичко, но слагате и 1-2 чаши брашно и печете. Става солен кейк.

# 67
  • Мнения: 4 039
И нa мен товa ми е болнa темa. Мъжът ми, подкокороcвaн от мaйкa cи, нacкро. зaпочнa дa ми кaзвa :"Caмо ти ли имaш дете, те и други жени имaт децa, но уcпявaт дa cготвят, дa изчиcтят". Тя пък не знaм кaкво cе пъне дa cе покaзвa кaто нaй-добрaтa мaйкa, кaто нейните децa ca отгледaни от бaби и дядовци, a тя е зaтвaрялa зaведениятa. Много неcпрaведливо и обидно ми cтaнa тaкa дa ми говорят, още повече, че aбcолютно никой не ми помaгa, дори и мъжa ми рядко го прaви, зa което cе кaрaме непрекъcнaто.
Пък aз cе cтaрaя много, но нaиcтинa не ми оcтaвa никaкво време дa cвършa кaквото и дa е било през деня, a вечерно време кaто зacпи детето cъм aбcолютно гроги. Отделно не могa и дa готвя много, aмa той тaкaвa ме взе, беше нaяcно c възможноcтите ми ☺️

По темaтa - яйцa - бъркaни, cвaрени; мaкaрони, ориз, лещa, зaмръзен грaх и цaревицa, cолен кекc c киcели крacтaвички, cирене, caлaмче (зaбърквaш вcичко и cлaгaш дa печеш), готови кремове нишеcте c пряcно мляко и биcквити зa деcерт

# 68
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
А на никоя ли от вас не са й казвали, че може и още да се старае, че всички с бебе са били така?
На мен ми казаха че всички са така. Два различни индивида, от които не го очаквах. Вече години по-късно (и с повече опит) осъзнавам колко трудно ми е било наистина, и трябваше да им тегля една цветна тогава на умните муцуни. Но каквото било било...

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 18:37 от InaV

# 69
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Little, обидно е, защото мъжът ти не ти влиза в положение.
Пробвай да оставиш детето на майка му и иди на заведение. 😁

Аз готвя, но мразя да чистя и живея в креативен хаос, което подлудява мъжа ми.
Казала съм му, като го дразни, да подрежда и чисти той. Мен не ме дразни 🤪
Всъщност мръсното ме дразни, но понеже мразя да чистя, гледам да не цапам. А той цапа много, затова се дразня и в един момент бойкотирам чистенето.

Аз готвя бързо. Имам рутина.
Гледам така да сготвя нещата, че от няколко основни продукта да имам 2-3-4 манджи.

Сварявам напр. ориз/картофи/спагети ( не им трябва кой знае колко наблюдение).
Правя някаква зеленчукова яхния. Ние ядем яхнията с ориз, детето спагетите със соса от яхнията. Картофите на салата за следващия ден или ги сотирам на следващия ден. Отделям 1-2 картофа, става бърза супа от тях, дори само да сложа запържен лук и подправки. От останал ориз става бързо мляко с ориз.
От останалия ориз на другия ден правя оризови кюфтета, за вечерта са картофите с таратор/салата или/и някакво месо.

Така сварени картофи или спагети на следващия ден стават на тортийя/фритата. Фритатата е тип изпразни хладилника.

Също онези тънки хлебчета за дюнер стават на супер бърза пица, като принцеси:намазани с кайма и запечени, завити с каквото има в хладилника.

Купувам голяма пушена скумрия и правя салата Ропотамо от нея. Боб от консерва. Само режа, разбърквам и оставам да престои. Става много и засища.
Може пак в плоските хлебчета да се завие.

# 70
  • Мнения: 14 623
Цитат
Тя пък не знaм кaкво cе пъне дa cе покaзвa кaто нaй-добрaтa мaйкa, кaто нейните децa ca отгледaни от бaби и дядовци,
Ами кажи им и на двамата,че не всички са ухватни жени,като бабите на мъжът ти.WinkТи си млада майка,ще си гледаш бебето.Твоя мъж не е сакат и като истински мъж и любящ баща,може да помогне на майката на детето си.
Другите жени също имали деца,много знаят те как е в чуждите къщи.

# 71
  • Мнения: 4 239
Гюведжета тип почисти хладилник Simple Smile

Омлет завит като палачинка, в средата с настърган кашкавал и колбас.

Риба на фурна.

Картофено пюре.

Броколи с масло - напоследък са ми любими

# 72
  • Мнения: 1 782
Броколи с масло - напоследък са ми любими
И чедър! Simple Smile

# 73
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Броколи с масло - напоследък са ми любими
И чедър! Simple Smile
И от щанда с месото - прясна шунка на кубчета Grin

# 74
  • Мнения: 2 250
Четох назад съвети към авторката да се наслаждава на първите месеци. От опит споделям,че при някои първите месеци са абсолютен кошмар ,моето ревеше по 7-8часа ,спираше да поспи за час и всичко отначало,така с пълна сила ме тресна недоспиване и депресия, че ми се губеха дни,не приемах храна и живеех само ня кафе и вода,та не се знае и авторката на какъв хал е.
Аз понеже не обичам престояло ядене,избягвах да готвя по много да има за няколко дни. Преди да родя имах разни подготвени неща и слава Богу,че щяхме да измрем от глад.Наблягах на това да имам всякакви заготовки за бързо готвене като готов бульон +накъсано месо в него, замразен във фризера. От това става чудесна супа,с ориз или на яхния с картофи или зарзавати кой каквито обича. Лесно ми беше в голяма тенджера слагам 2 пилета на части и варя,след което замразявах бульона с късчета месо,отделно в пликове и цели парчета месо за манджа.
Най-елементарната манджа е месо печено в стъклен  буркан във фурната, преди години попаднах на тема за печене по този начин и наистина е вкусно. Друго ,което правих е хващах таткото да опече и обели чушки, през това време задушавах няколко глави лук и ги смесвах,пак в пликове за храна във фризера,после само задушаваш за кратко,няколко яйца и сирене и имаш перфектен миш маш. Сещам се и за печени патладжани пак замразени,бъркаш с малко сол ,майонеза и чесън,чудна разядка за бързо хапване

# 75
  • Мнения: 38
Доброжелателни съвети тип „ако сега ти е трудно, чакай да видиш какво те чака после“ са безумни и полудявам всеки път, като ги чуя (което се случва ненормално често). Има нещо много сбъркано в това да искаш да обезкуражиш млада майка по този начин.

И аз съм с малко бебе, кърмя денонощно на всеки 2–3 часа и не ми остава нито време, нито желание за засукани ястия. Така или иначе простите храни с минимална обработка са много по-полезни, отколкото типичните български манджи. Приоритет трябва да бъде майката да се храни здравословно и често, за да може да се чувства добре и да бъде в кондиция. Това си поставих за цел още от раждането и всички вкъщи сме доволни.

Назад в темата има супер предложения, та аз добавям само, че колкото по-просто, толкова по-добре. Запасяваш се с основни продукти и гледаш да има баланс между протеини, въглехидрати и мазнини. Например овесена каша с банан и фъстъчено масло за закуска, после бъркани яйца със сирене и препечени филийки с лютеница или каквото ти е на душата, за вечеря мяташ едни замразени зеленчуци с тофу и ориз в тигана и всичко е точно, подготовката е нулева. Гледам да имам налични плодове и зеленчуци, кисело мляко, сирене, ядки, яйца, пълнозърнест хляб, разни варива, консерви (риба тон, боб, царевица, нахут и т.н. винаги спасяват положението!) и знам, че лесно ще си спретна все нещо вкусно и полезно.

# 76
  • Мнения: 2 579
Аз откакто се върнах на работа процедирам по следния начин, за да не се налага да отделям много време за готвене всеки ден.
Събота и неделя готвя две-три манджи от по-времеемките, които дояждаме докъм вторник. Във вторник или сряда пак готвя една манджа, от която се яде на следващия ден. През останалите дни готвя разни аламинути като миш-маш, пържени яйца, картофи, постен гювеч, спагети, бързи супи, разни печени кюфтета и подобни.
Наличието на тенджера под налягане много ми помага в случаите, в които готвя манджа с месо. Така до час със сигурност увира.
Много ми рекламират познати напоследък мултикукърите, че с тях пък за 15-20 минути са готови, но аз още имам някакви задръжки.

Общи условия

Активация на акаунт