Седмокласници 2020/2021

  • 28 501
  • 742
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 899


Нашата Фейсбук група:
https://www.facebook.com/groups/951846108620884


Фолио за подвързване на учебници, тетрадки, книги - онлайн магазин  от стор.бг
От тук може да си направите персонален стикер с името на детето и да се разпечата в рекламна агенция - сайта
Онлайн правописен речник
Проверка правопис
Как се пише
Всичко по БЕЛ
За българския език
Тема за българския език
Тук решаваме задачи по математика
Полезни сайтове в помощ на ученика - 1 част
Списък на произведенията, които ще се включват в НВО, от 6ти и 7ми клас:
Скрит текст:
Пети клас:
 "Хайдути“

Шести клас:
 "Хубава си, моя горо“ (Л. Каравелов)
 „Отечество любезно, как хубаво си ти!“ (Ив. Вазов)
 „Косачи“ (Елин Пелин)
 „Художник“ (В. Ханчев)
 Из „Под игото“ (Ив.Вазов): главата„Представлението”  и  главата „Радини вълнения“
„Братчетата на Гаврош“ (Хр. Смирненски)
 „Серафим“ (Й. Йовков)

Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)




Скрит текст:






 






Балът за класиране на учениците след завършено основно образование за паралелки, за които НЕ се провежда изпит за проверка на способностите, се формира като сбор от... пост с пълна информация тук

И предложените дати са....

VІІ клас
Български език и литература – 11 юни 2021 г., начало 09,00 часа
Математика – 14 юни 2021 г., начало 09,00 часа
Чужд език (по желание на ученика) – 15 юни 2021 г., начало 09,00 часа

Нашата поща:
Скрит текст:
Споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети, любезно предоставена ни от набор 2005.
*@abv.bg - парола се предоставя на лични само на потребители, които са писали редовно в поне три последователни теми.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 15:09 от Фран

# 1
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Пу първа!
Kally May, благодаря за темата!
Има ли някой от шестокласниците от Бургас?

# 2
  • Мнения: 258
Пу, първа! Blush
Благодаря Kally May за новата тема! Да я напълним с много полезна информация а най-вече с отпускарско, слънчево настроение!
Ех, rapariga ме е изпреварила! Grinning

# 3
  • Мнения: 4 204
Kally May, благодаря за новата темичка.🍀
Наборът почива активно.
На море сме. На плажа не  лежи на пясъка, само игри във водата. Аз пък седя до 20ч на плажа и се любувам на хоризонта.

# 4
  • Мнения: 31 128
Честито на всички сбъднали мечтите си деца.

# 5
  • Мнения: 796
Благодаря за новата тема! Набора се мъчи над "До Чикаго и назад".
Коя част е застъпена в 7 клас?
В старата тема май се обсъждаше, но не го намирам.

# 6
  • Мнения: 2 796
При нас ваканцията тече паралелно с течащ нос, но поне успя да отскочи до Гърция точно преди стагнацията. Сега премята "Бай Ганьо" и уж ще си решава и помагалото по математика, което заряза преди морето. Ха дано...

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
И аз благодаря за темата! Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ето ме и мен, успях за 1ва страничка.
KallyMay - благодаря за темата

# 9
  • София
  • Мнения: 4 899
Прехвърлям си въпросите от предната тема:

Цитат
Ооо, момичета, много ме успокоявате с отзивите си, че не сме закъснели с уроците Gift Heart !
Ще помисля и в тази посока за учител, школа - всякакви препоръки ще са ми от полза, тъй като в нашето семейство няма никой с рисуване и ми е малко тъмна Индия това поприще. Само се чудя как ще смогва с всичко през учебната година, тъй като в училище е целодневно, плюс школата за подготовка за НВО и отделно рисуване Rolling Eyes . Но пък младежът е толкова категоричен в желанието си, че няма да има голям избор и ще трябва да се подготвя.
Разглеждах подробно сайта на НПГ по полиграфия и фотография. Виждам, че освен приемния изпит по рисуване, има и друг по БЕЛ. Те не взимат ли предвид НВО? Този изпит по БЕЛ си е техен собствен, така ли? И какви езици се учат в това училище; на сайта им не намерих такава информация.
И още един въпрос имам. Ако стигнем до избор между Фотографското и "Елисавета Вазова", кое училище бихте препоръчали?

# 10
  • Мнения: 162
Благодаря за новата тема! Набора се мъчи над "До Чикаго и назад".
Коя част е застъпена в 7 клас?
В старата тема май се обсъждаше, но не го намирам.

Мисля, че само "Ниагара!" , но не съм съвсем сигурна Thinking

Ама сега видях в началната информация: "До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)

# 11
  • Мнения: 21 455
Из „До Чикаго и назад“ (Ал. Константинов): откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон по-заможните американци ще посетят изложението.“

Това е от модела на НВО за тази година. За вашия набор ще бъде добавено " Хайдути", ако не се лъжа.

# 12
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
ядосвам се.
Sad 100 задачи, решил ги е. качва ги е където там трябва да се качат решенията и поне на 10 от тях не приема отговорите.
задачата е с три подусловия, а приема само 1 число, или отговорът е 1/3, а то не приема знаци...
успя да ги накъдри някак, извика ме за свидетел и гордо натисна "предай" - резултатът 40 верни от 100.
идеше ми да умра.
чета грешните отговори не е 2,4, а е 12/5
Sad толкова ли не можеше да се провери кое как излиза и да се направи както трябва. или изобщо да не се дават тези задачи и мир.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 326
Привет и от мен в новата тема Simple Smile Кали, благодаря ти за труда, който си положила за уютното ни местенце!
Детето чете "До Чикаго и назад" от словото (сайта) и там гледам, че са само 3 части, глави не виждам. Може би е добре да погледна кой текст е в Христоматията.

# 14
  • Мнения: 174
https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Koronavirus-v-SMG-edin-ot … razen_732679.html
Само мен ли ме е страх какво ни очаква на есен? Не смея да мисля за цялата одисея догодина!
Някой знае ли дали интензивните летни курсове ще бъдат присъствени? Иска ми се да я запиша някъде!

Общи условия

Активация на акаунт