Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Измама със земеделска земя

• 948
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, някой попадал ли е в ситуация на имотна измама със земеделска земя? Как се справихте?

# 1
Здравейте, някой попадал ли е в ситуация на имотна измама със земеделска земя? Как се справихте?

Конкретизирай, кой ви е измамил? Някой ползва и обработва земята без ваше съгласие, друг наследник я декларира на свое име, или? Варианти много.

# 2
  • София
Не съм много наясно със ситуацията, но ще пиша това, което знам.
Четирима наследника на земеделска земя около 40дка. Двама от тях подписват пълномощно и/или някакъв друг документ с търговец на 09.06. Изплатени са им минимални суми, уж част от общото, съответно вече чакат няколко седмици за останалото. ''Търговецът'' не си вдига телефона. Не мога да конкретизирам какво точно е подписано, защото и те самите не знаят. Баща ми е третият наследник. Към днешна дата земята е отдадена под аренда до 2040г, като до този период баща ми и другите трима нямат право да получават наем или да продават.
Доколкото разбрах, преди е имало вратичка в закона, позволяваща на несобственик да отдава земя под аренда, но е променен.
Днес баща ми има среща с адвокат, но ми е любопитно дали има и други пострадали, как са се справили и съдебни дела дали са помогнали.

# 3
Четирима наследника на земеделска земя около 40дка. Двама от тях подписват пълномощно и/или някакъв друг документ с търговец на 09.06. Изплатени са им минимални суми, уж част от общото, съответно вече чакат няколко седмици за останалото. ''Търговецът'' не си вдига телефона. Не мога да конкретизирам какво точно е подписано, защото и те самите не знаят. Баща ми е третият наследник. Към днешна дата земята е отдадена под аренда до 2040г, като до този период баща ми и другите трима нямат право да получават наем или да продават.
Доколкото разбрах, преди е имало вратичка в закона, позволяваща на несобственик да отдава земя под аренда, но е променен.
Днес баща ми има среща с адвокат, но ми е любопитно дали има и други пострадали, как са се справили и съдебни дела дали са помогнали.

Това подчертаното звучи много странно. Каквото и да е вписано в договора, не може да противоречи на закона. Водила съм съд. дело (т. е. съпругът ми, че той беше наследник, но аз се занимавах пряко с всичко) и го спечелихме. Земята беше заграбена от някакъв далечен роднина. Читав адвокат ви трябва и всички документи, с които разполагате.

# 4
Намерете си добър адвокат. Със сигурност договорът до 2040г. ще падне в съда.
Аренден договор в момента може да се подписва само за определения дял, който има. Преди 2-3 години можеше един от собствениците да подпише за цялата земя, но сега не е така.
Най вероятно става въпрос за договор за наем, който е регистриран до 2020г.

# 5
Със сигурност само двама от четиримата съсобственици не могат да се разпореждат с цялата земя. Знам го, защото имахме сделка със земеделска земя (делба в полза на нас тримата срещу други наследници) и макар аз и брат ми да бяхме 2/3 от наследниците на конкретен човек, искаха ни и пълномощно от третия наследник.
Същото беше и, като дадох под аренда една друга земя - искаха пълномощни и от другите двама.
На мен ми се струва, че тази сделка е напълно несъстоятелна и ще я оборите "отма".

# 6
Сигурно някой от другите наследници е сключил договор за аренда за дълъг период. Свържете се с арендатора и поискайте да Ви изплаща вашия дял. Може да се опитате да го съборите  в съда, но най- вероятно няма да успеете, ако арендатора е коректен и си е изпълнявал клаузите по договора

# 7
Ще се събори в съда, запозната съм със случай с договор до 2050 и падна в съда.

Общи условия

Активация на акаунт