Атопичен дерматит

  • 8 738
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 990
С месеци продължава. Освен ако не се използва кортикостероид, чийто ефект е временен и е вреден. Но на моменти се налага ползването му.

# 16
  • Мнения: 1 021
Сега зимата е нещо страшно.... Не ни се иска да прибягваме до кортикостероид Sad при вас съответно като се изчисти обрива, колко време след това е чиста кожата? Да се надявам ли пролетта да има подобрение?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 476
Лятото като го заеда на море, може до зимата да има затишие. Обаче зимата си е гадно.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
И при нас морето е решение на проблема. Това лято месец стояхме, кожата се изчисти и беше супер до преди седмица. И сега е пак на рани.
Отделно пие вит. Д, цинк, омеги.

# 19
  • Мнения: 1 021
Благодаря за отговорите. А имате ли спомен кога започнахте захранването на бебе с АД? Моето бебе ще стане след няколко дни на 5 месеца, изцяло на адаптирано мляко е, а педиатърката вече ми говори, че е време да го захранвам... Другата седмица съм на консултация при нея. Вие каква храна въведохте първо?

# 20
  • София
  • Мнения: 7 990
Започнах след 6-тия месец, като препоръката от дерматоложката беше да започна с бели храни - ориз, картофи, карфиол, безглутенови каши. И да ги въвеждам по една седмица, много бавно, за да не стане още по-зле положението.

# 21
  • :)
  • Мнения: 337
Здравейте, момичета, за да не започвам нова тема ще побутна тази, според вас кое душ олио е по-добро за атопичен дерматит при бебе: Атодерм или Липикар? Търся и емолиент за след баня, ползвам смес от кокосово, какаово и бадемово масло, но те по-скоро омазнявате, не знам доколко добре хидратират кожата. Благодаря ви!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 476
Моят син в голям, но ежедневните продукти стават и за бебе.
1. Измивно олио за бебе на Микса
2. Кремчета от серията Xeracalm Avene. Въобще всичко на Avene е добро
3. Вода от маточина или лайка на Inna essentials

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Дерматитът се изостря през зимата.А може и да е контактен дерматит-нещо да дразни кожата.Козметика-само препоръчана от дерматолог.Аз купувам само определена марка и само от аптеката.
Кремът,който използваме също се приготвя в аптека по рецепта на лекуващия дерматолог.
Прах за пране и омекотител-да не предизвикват алергии.
През лятото-спасението е морската вода,много помага,но ходим на плаж винаги след 16ч.

# 24
  • Мнения: 20
Здравейте,крем Липобаза става ли за деца? Някой ползвал ли го е на детето си моля за мнения. Благодаря!

# 25
  • Мнения: 2 851
Ползвам го, дерматолог го изписа на бебе на 4,5 месеца. Мажа и един обрив на голямото дете, което е на 3 г. 5 м.

# 26
  • Мнения: 20
Ползвам го, дерматолог го изписа на бебе на 4,5 месеца. Мажа и един обрив на голямото дете, което е на 3 г. 5 м.
A само там където има обрив ли мажете или цялото тяло?

# 27
  • Мнения: 2 851
Само където има обрив. Първата вечер явно не бях разбрала лекарката и намазах цялото бебе, на сутринта се беше изринал целият, не знам дали от това, но все пак е доста богат и мазен емолиент. Оттогава мажа само проблемните места и нямам проблем с децата.

# 28
  • Мнения: 5 380
Ох, и аз да побутна темата, че и нас ни мъчи АД.
Диагностицираха го на 10 месеца. Сега е почити на 2г. и още се борим. Основната засегната зона е едно петно на лявата бузка и едно по-малко на дясната.
Има и тук, таме по тялото, но тях ги контролираме лесно с хидратация на А-Дерма и Авен.

Тези на лицето са направо невъзможни.
Учудващо е, че зимата нещата са по-добре. Започне ли затопляне на времето и слънце, двете петна стават червени като домат и се уголемяват. С какво ли не мажа, няма и няма хидратиране.
Другата седмица сме дерматолог, да я мислим какво ще правим, че много се притесних.
Най-много ме притеснява някаква статистика, която четох, че при 80% от децата с АД в по-късна възраст може да се развие алергичен ринит или астма. Вие коментирали ли сте го това с лекарите си?

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
От две седмици давам на дъщеря ми Sniztop и съм много доволна.Трудно го намерих,няма го във всички аптеки.
Хомеопатично е и не ми се вярваше,че ще има резултат,но ефект видях още на втория ден-първо спря сърбежа,после и се изчисти лицето.
Симптомите на алергичния ринит също отминаха.
В момента не ползваме капки,нито кремове,нищо.
Само това.

Общи условия

Активация на акаунт