BG-Mamma срещу езика на омразата и агресията онлайн

  • 11 904
  • 190
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 577
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
....Осъждането и последващата забрана на думи!!! е признак за настъпващо мракобесие.
....което,естествено,не води до промяна на мисленето на "виновния",а нагнетява агресия в него и обществото, този път -съвсем реална.Фалшивите неща не издържат дълго,
но защо със страст продължаваме да настъпваме една и съща мотика през цялата ни история
Скрит текст:
,предпочитам да не мисля.То и без това е ясно.
Защото не учим уроците, които ни преподава животът.

УРОКЪТ СЕ ПОВТАРЯ, ДОКАТО БЪДЕ НАУЧЕН

Един и същи урок ще ти бъде представян в различни форми, докато го научиш. Когато го усвоиш напълно, можеш да се заемеш със следващия.
Докато не предадат посланието, което носят, докато не изпълнят предназначението си, уроците ще се повтарят; ще се повтарят събитията и хората в твоя живот. Всяка ситуация, всеки човек са учители. За да излезеш от омагьосания кръг на повтарящите се ситуации, трябва да осъзнаеш урока и да го интегрираш в себе си като полезен опит.


"Ако животът е игра, това са правилата" на  д-р Чери Картър-Скот
Този доктор се изживява като месия, а на мен вътрешното ми чувство за самосъхранение винаги ме е предупреждавало като се появят такива.
Няма как да ми е урок отнемането на правото ми на мнение чрез забраната за изказ, под претекст- ликвидиране езика на омразата.
Да, откакто съм се родила това са се опитвали да направят- от системата, през най- дребното началниче, та до баш началника. Да вкарат хората в калъпа на стадното мислене, спуснато обаче отгоре.

През соца, обаче, имаше много по- голяма свобода на изразяването.
Знаеха се темите- табу.
Не можеш да говориш срещу управлението, срещу управляващите персонално и срещу СССР.
Оттам нататък решението е твое и ако не се нрави на някого как се изразяваш, може да те игнорира, но никой не си е позволявал да сочи когото и да било публично, че и да го лишава от възможност за изразяване, обвинявайки го в омраза към този и онзи, че и към цели групи хора!

Когато избухна демокрацията, си мислехме, че най- сетне ще сме свободни да казваме всичко, което мислим.
Да, ама не- свободни сме да ругаем управлението и управляващите, като никой не ни санкционира ако ги наричаме с каквито ни дойдат на ума епитети и сравнения.

За сметка на това, постепенно ни се отнема правото на негативно мнение за нещата, които пряко влияят на живота ни.
На морала в обществото, което си мислим че имаме все още.
Директно ни се забранява да не харесваме новите "ценности", които ни спускат и ни принуждават да подменим речника на езика си, сред най- старите в света.

Всичко това, заради задокеанската политкоректност, която се вихри там, и която някои тук са приели като своя мисия- да я въведат, че да се уеднаквим с новия голям брат.

ПП. За това, че вече и сарказмът, и иронията са вкарани в езика на омразата, дори нямам дууми!
Един много смислен и стойностен пост на мимимост, който аргументирано обясни нещата, беше изтрит тихомълком, без отговор.

100% зад аbsurT.
За да разбереш кой те управлява наистина, е достатъчно да знаеш кого ти е забранено да критикуваш.

# 91
  • Мнения: 1 414
Форумът от известно време, не е това, което беше и всички го виждат. Форумът не е вече това с което привличаше потребители. Пак си имаше контрол и не се позволяваха лични нападки, но поне можеше да си напишеш свободно мнението. А сега се чудиш, какво си нарушил и защо са ти изтрили труда и времето. Че някой си имал конска физиономия (вместо да се схванеш от писане, докато обясниш за каква челюстна особеност става дума), че бил дебел, слаб, плешив, космясал....Все си в нарушение ("езика на омразата" по ново му), ако се натисне "Информирай модератор".
И да, и в реала не си мълча и мразя да ми запушват устата с глупости. Демокрация и свобода на словото се нарича.
За мен е достатъчно показателно,че напоследък вече в не един пост в сайта срещам следния израз "с риск да ме изтрият".Дори мен започна леко да ме дразни,бие някак на параноя,но все пак разбирам защо го пишат.Хората се отвратиха и им писна.Един вид може би искат да се презастраховат и явно е неслучайно.Особено ако са се натъкнали на оплаквания от дузина други потребители с неправомерно изтрити постове.И принципно е мъдро човек да се учи от чуждия опит.

# 92
  • Мнения: 814
Аз забелязвам, че толерирате обиди от някои "почетни" членове (каквото и да значи) като например "zvanche", която е страшно агресивна, заяжда се без причина с хората. Също така и друг потребител наречен "змия". Честно казано спрях да пиша и дори да чета теми, заради такива като тях. Ужасно натоварващо е да напишеш нещо и веднага да скочат срещу теб със заяждане. Заради такива форума ви запада. Лично мнение...

# 93
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Ще получиш стандартния отговор, че трябва да информираш модератор, в случай че има такова нарушение на правилата на форума. И?

Вчера видях, че има добавени изречения в правилата на форума:

Цитат
Модераторите си запазват правото да променят, преместват или да премахват постинги по тяхна преценка.
Счита се за меродавна тяхната преценка, а не тази на потребителите.

Цитат
Това са правилата, които важат за всички групи.
Всеки модератор е свободен да въвежда допълнителни правила за групата, която модерира.

Последният цитат е с малък шрифт. Изключително съм впечатлена. Не докладвам нищо и никого.

# 94
  • Мнения: X
Разбира се, че преценката е субективна. Правилата нарочно са оформени по тази начин, че да позволяват широка модераторска интерпретация. Престараването е факт, особено в темите за забавление, където има вътрешен хумор между редовните потребители там, неразбираем за модератора, който не ги следи. Въпреки това ние трябва да уважаваме работата на тези хора.

# 95
  • Мнения: X
Най-лошото е когато някой модератор следи тема като редовно четящ потребител. Трие се постоянно, а вече и по-зле - редактират ти мнението, като заменят само отделни думи. Тези дни в Компроматите дърт пръч беше заменено с богаташ или нещо такова. Авторът на мнението може и да не разбере, ако не се върне назад и види "редактирано от Не се сърди човече". Това не е нормално, стана като разговор в психиатрия под зоркия поглед на санитар. Озаптете си модераторите.

# 96
  • Мнения: 68 570
Ще получиш стандартния отговор, че трябва да информираш модератор, в случай че има такова нарушение на правилата на форума. И?

Вчера видях, че има добавени изречения в правилата на форума:

Цитат
Модераторите си запазват правото да променят, преместват или да премахват постинги по тяхна преценка.
Счита се за меродавна тяхната преценка, а не тази на потребителите.

Цитат
Това са правилата, които важат за всички групи.
Всеки модератор е свободен да въвежда допълнителни правила за групата, която модерира.

Последният цитат е с малък шрифт. Изключително съм впечатлена. Не докладвам нищо и никого.

Ще те поправя - това НЕ са правилата.
Оказа се че т.12 например не се прилагала 😉...но провилото си стои. Не е редактирано или махнато.

Съгласна съм за докладването - докладвах че т.12 не се спазва и получих ночно този отговор - ми докладвайте. А колко пъти да го правя и какъв е смисълът - точно никакъв.

Тук е някаква анархия - привидно има правила. Но само привидно...

# 97
  • София
  • Мнения: 24 839
Мен ме притеснява последната промяна, която дава право на модератор да ти поправя изреченията и да си слага в тях думи, които му дойдат на ума!
Това дали го има някъде по света?
Та, утре, могат и да осъдят някого за нещо, което не е казал, но черно на бяло го има като доказателство.

Как и на кого му дойде в ума да фалшифицира написаното от потребителите?

Нали имат всичкото право да ти изтрият поста, че и да те баннат!?
Как ще ти слагат в написаното думи и значения, които ти дори и не си помислял?

# 98
  • Мнения: 6 577
Скрит текст:
Разбира се, че преценката е субективна. Правилата нарочно са оформени по тази начин, че да позволяват широка модераторска интерпретация. Престараването е факт, особено в темите за забавление, където има вътрешен хумор между редовните потребители там, неразбираем за модератора, който не ги следи.
Въпреки това ние трябва да уважаваме работата на тези хора.

Не биваше толкова сакастично. Все някой от модераторите ще загрее.

# 99
  • Другата България
  • Мнения: 37 133
Относно последните поредни по смисъл постове, и не само.

Дали е саркастично, или реалистично - всеки преценява според собствените си  /НЕ/възможности.
Всяка прилика с действителни лица и събития НЕ е случайна.

# 100
  • София
  • Мнения: 24 839
Относно последните поредни по смисъл постове, и не само.

Дали е саркастично, или реалистично - всеки преценява според собствените си  /НЕ/възможности.
Всяка прилика с действителни лица и събития НЕ е случайна.

Да, ама не!
Във форума има хора, които държат преценката и на другите да е като тяхната.
И поради тази причина, модераторите вече стигнаха дотам, да фалшифицират написаното от потребителите.

# 101
  • Другата България
  • Мнения: 37 133
Абсурт, в случая правиш същото, в което обвиняваш друг.
Искаш моята преценка да е като твоята.
С какво си по-различна от хората, които обвиняваш?
При това аз съм обикновен потребител като теб, имам различно мнение-споделям го.
Нищо повече.

# 102
  • Мнения: X
Според мен проблемът с това, че се редактират мнения от модератор чрез заместване на думи/дописване и по никакъв начин не личи какво е редактирано/дописано от другото лице, е изключително сериозен. Надявам се да получа някакъв отговор от администратор за тази практика. Хайде, триенето как да е. Но кой носи отговорност за написаното от модератор в чуждо мнение? Що за практика?

# 103
  • Мнения: X
Мен ме притеснява последната промяна, която дава право на модератор да ти поправя изреченията и да си слага в тях думи, които му дойдат на ума!
Това дали го има някъде по света?
Та, утре, могат и да осъдят някого за нещо, което не е казал, но черно на бяло го има като доказателство.

Как и на кого му дойде в ума да фалшифицира написаното от потребителите?

Нали имат всичкото право да ти изтрият поста, че и да те баннат!?
Как ще ти слагат в написаното думи и значения, които ти дори и не си помислял?
Подкрепям. По-добре да се изтрие целия пост, отколкото да ми се вменяват думи, които не са мои. Разбира се, че подобна редакция е фалшифициране на чужд пост. Що за наглост?!

# 104
  • Мнения: 6 577
Мери-Ан, не съм абсурТно ще кажа какво бих ви отговорил.
Елементарна психология - хората, защитаващи статуквото, властта, са различни, да. Без значение дали извличат или не, полза от заеманата позиция. Защитата на статуквото се приема от неговите противници като реално или имагинерно отнемане на свободи.

Общи условия

Активация на акаунт