Бухти като "казанлъшки понички"

  • 6 519
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Хи хи, мерси за подкрепата  Grinning
Мъж ми ще ме учи по празниците, дано след месец-два има вече сайт! То няма да е нещо сериозно, по-скоро ще е за домашно ползване. Ако стане, ще го кача някъде в нет-а Wink

Мамица, добре че ме подсети за поничките, ще си оближем пак пръстите заради теб Grinning

# 16
  • Мнения: 3 634
И аз се засилих тез бухти да првя... ама един въпрос... Колко точно ще рече това ½ кофичка кисело мляко, че тука кофичките са от по 200 грама... та колко???

Утре след посещението в магазина запретвам ръкави, та моля ти се, отговори ми преди това  Wink  Wink  Wink  Wink

# 17
  • Мнения: 4 358
Тук са от 400 грама => сложи цяла кофичка от 200 грама  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 176
Цитат на: nestinarka
И аз ги правя подобни , само че слагам кофичка мляко.
Тъй като не обичам да ми са твърди , а като е по -течно тестото се напиват с мазнина - слагам в сместа няколко капки оцет - така не поемат излишно олио #Onfire

Това с оцета е идея. И аз ще сложа кофичка следващия път кис.мляко.

# 19
  • Мнения: 3 634
Мерси! Ще рапортирам утре по някое време какво е станало (ако не ме налегне търтейски мързел).

# 20
  • Мнения: 470
Много апетитно изглеждат на снимката.Утре ще се пробвам да направя. Grinning

# 21
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
Цитат на: nestinarka
слагам в сместа няколко капки оцет - така не поемат излишно олио


Благодарско за идеята. И ние в къщи много ги обичаме, но винаги ми стават малко по-мазни, отколкото бих искала. Благодарение на теб ще си реша и този проблем.

бтв аз на една част от тестото троша сирене, на друга слагам шепа стафиди; може да се направи и солен вариант с подправки - чубрица, риган, босилек...Аз обаче правя само първите 2, щото дребната мрази подправки.

И още нещо - аз сода не слагам, или слагам съвсем малко, защото наистина много бухват и вътре лично на мен ми стоят леко клисави. Правя ги като "тиганици" както казваше баба ми едно време, т.е. мънички плоски кръгчета. Това последното е въпрос на вкус, май истинските казанлъшки понички се характеризираха точно с тази "клисавост".

# 22
  • Мнения: 46 504
Сега мъжа ми ги прави и после ще се хваля Grinning

# 23
  • Мнения: 46 504
Супер са, напраскахме се като  Animal Pig

# 24
  • Мнения: 3 634
Народе, госпожа Загори Тенджера отива да прави бухтите...

СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ да станат, че няма да си простя усмърдяването на целия апартамент след това.

Общи условия

Активация на акаунт