КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 39-а тема

  • 50 054
  • 810
  •   1
Отговори
# 315
  • Русе
  • Мнения: 7 046
Не е препоръчително да си самопредписвате хомеопатични лекарства, особено докато кърмите.

# 316
  • Мнения: 6 889
Погледнете за съвети тук
https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

# 317
  • Мнения: 2 341
Има особеност и при неправилно предписание, дори може да спре кърмата. Иначе аз пих lac caninum за добра лактация, но ми беше предписан от хомеопат.

# 318
  • Мнения: 358
Viki_1974, не съм си предписала сама лекарства!
Г-жа Шантал, консултирала съм се с консултант по кърмене и изпробвах всичко предложено, без особен ефект.
Unabella, да прочетох че по-високите потенции могат да спрат кърмата

# 319
  • Русе
  • Мнения: 7 046
Е, да де, ама питате тук, което само по себе си е самопредписание. И ако някой напише "да", ще вземете хапчетата. Хомеопатичните лекарства не са така безобидни, както ги представят навсякъде.
А по-ниските потенции, особено на гранули водят до доказване на лекарството.
Прочетете първия пост на първа страница. На мен с него преди много години ми се "отвориха очите" за лечението с хомеопатични лекарства.

# 320
  • Мнения: 8 512
Viki_1974, не съм си предписала сама лекарства!
Г-жа Шантал, консултирала съм се с консултант по кърмене и изпробвах всичко предложено, без особен ефект.
Unabella, да прочетох че по-високите потенции могат да спрат кърмата
Не само. В най-различни посоки може да подейства едно ХЛ.
Може на вас да ви е необходимо съвсем различно. Не вярвам само едно лекарство да има ефект на увеличаване на кърмата.

# 321
  • Мнения: 6 549
Дъщеря ми приемаше беладона 30 сега продължава с Калкареа Карбоника еднократно по 5 гранули 2-3 дни но не ми каза каква цифра да купя има ли значение за детенце на година и седем месеца става дума

# 322
  • Мнения: 8 512
Дъщеря ми приемаше беладона 30 сега продължава с Калкареа Карбоника еднократно по 5 гранули 2-3 дни но не ми каза каква цифра да купя има ли значение за детенце на година и седем месеца става дума
Да има. Класическият хомеопат, който е предписал Калкарея Карбоника ще ви каже потенцията, която е необходима и как да прави течното лекарство от гранулите.

# 323
  • Мнения: 3 479
С уговорката, че хомеопатът определено не е класически.

# 324
  • Мнения: 8 512
10 години след първата ми среща с класическата хомеопатия, доживях да вдигна Т! Ако не ми беше толкова лошо, щях да подскачам от щастие  Simple Smile

# 325
  • Мнения: 1 417
Едно време тук беше много оживено. Сега е оживено в темата за ковид и ваксините. Бях споделила за детокс от ковид ваксините и имаше мнения, че детоксът не се пречоръчва. А в калви случаи се прави детокс или по-скоро изобщо не се препоръчва? Благодаря!

# 326
  • Мнения: 14
Здравейте, може ли координати на класически хомеопат за дете на 4 г за гр. Пловдив.  Предварително благодаря!

# 327
  • Мнения: 8 512
Едно време тук беше много оживено. Сега е оживено в темата за ковид и ваксините. Бях споделила за детокс от ковид ваксините и имаше мнения, че детоксът не се пречоръчва. А в калви случаи се прави детокс или по-скоро изобщо не се препоръчва? Благодаря!
Доста подробна дискусия по въпроса имаше в скоро време в темата. Вижте постовете на Мечка Малинарка назад.

След почти 24 часа Т между 38 и 39, цяла нощ обилно потене и общо взето май само лежах и спях, че даже и не ядох, пих си ХЛ, днес вече има само умора от преживяното и малко сополи. Удари ме в слабото ми място (нос, синузит), но си надявам и това да мине скоро.
Хора, доволна съм!!! Благодаря на Ханеман и на хомеопатите!

# 328
  • Мнения: 1
Izvinqvam se che pisha na latinica, laptopa mi e na latinica.
Imam stqgane v garloto,sarceto,vrata. Dal sam nad 50 000 hilqdi leva po lekari i nqma oprawiq, ako nqkoi se e opravil ili ima informaciq otnosno moeto sasstoqnie shte se radwam da mi pomogne, jivota mi se sasipa. Blagodarq Vi mnogo Cry

# 329
  • Мнения: 3 479
Izvinqvam se che pisha na latinica, laptopa mi e na latinica.
Imam stqgane v garloto,sarceto,vrata. Dal sam nad 50 000 hilqdi leva po lekari i nqma oprawiq, ako nqkoi se e opravil ili ima informaciq otnosno moeto sasstoqnie shte se radwam da mi pomogne, jivota mi se sasipa. Blagodarq Vi mnogo Cry

Здравейте!
Ако няма органична причина за симптомите и това е подкрепено с нужните изследвания, може би е време да се обърнете към психолог, тъй като не изключвам психосоматика.
Хомеопатия също би била изключително полезна.

Общи условия

Активация на акаунт