Бебето спря да гука след прегряване. Възможно ли е?

  • 2 293
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
Здравейте, имам въпрос относно следната ситуация. Имам бебе на 9 седмици и беше започнала да гука, когато й говорят. Преди 3 дни, излязохме навън с количката за около час, от 17ч до 18ч и температурата навън беше 27 градуса. Имаше моменти, в които слънцето светеше в количката. Бебето беше облечено с ританки и къса блузка, без покривало. В един момент бебето започна да плаче много силно, когато измерих температурата вътре в количката беше 32 градуса.... След като се прибрахме бебето много плачеше, едвам я успокоихме. Изкъпахме я с хладка вода, температурата й беше 36,7.След тази случка бебето не гука.
Искам да попитам дали е възможно да е станало нещо с мозъка й след тази ситуация. По принцип винаги внимавам да не я изкарвам в опасни часове, но сега не успях. Според педиатърката нищо не е станало, но аз все още се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 406
От претопляне обикновено излизат едни ситни пъпчици по корема.А относно гукането едва ли има общо.

# 2
  • Мнения: 12 703
От прегряване не може да се увреди чак мозъка - и то само 32 градуса.

# 3
  • Мнения: 4 660
Няма да гука постоянно това бебе. След месец два ще почне да издава звуци.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 238
Бебетата гукат до определено време, после спират. Нищо му няма на бебето.

# 5
  • Мнения: 3 376
Притесненията Ви са неоснователни. Периодът на гукане е кратък, скоро ще Ви изненада с други звуци.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Не е прегрял, ако това те притеснява. При 32 градуса нито се е сварил мозъка нито нищо. Все пак нормалната телесна температура е по-висока.
Гледай си детето спокойно, без да мериш нон стоп температурата в количката, под одеялото или на възглавницата.

# 7
  • Мнения: 11 045
Нищо му няма на детето, а от 17 до 18 не са "опасни часове". Но все пак гледай да не обуваш ританки при 32 градуса.

# 8
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите. Бях чела на много места, че бебетата трябва да са на не повече от 24 градуса, в противен случай започват да прегряват и това може да е с опасни последствия за главния мозък и други органи.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 238
Глупости. Лятото къде според теб ги държат бебетата, само в изолирана и контролирана среда от 24° ли? Единствено не бива да се излагат под силното слънце и да се извеждат в горещите часове.

# 10
  • Мнения: X
Да, мен това ме притеснява, че имаше моменти дето я напичаше, а и бях забравила чадъра и се опасявам, че затова е плакала толкова много заради слънчасване или прегряване. А тя няма 3 месеца...

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 238
Нищо му няма на бебето, спри да се тревожиш излишно.

# 12
  • Мнения: 1 285
Ако я напече за няколко секунди и сте ходили по шарена сянка, няма нищо страшно. Все пак трябва да образува витамин Д това дете. Малко се е постоплила и е проплакала. Като цяло, бебетата се дразнят повече на жега, отколкото на студ.

# 13
  • Мнения: X
Момичета, бебка отново започна да гука и да се смее с глас. Още не ми е минал стресът, че съм й навредила с претоплянето, но явно съм доста притеснителна. Дано не се изпада пак в такива ситуации.

# 14
  • Мнения: 6 254
А на море някога ще го водите ли това  дете? Или да мине 18 год. и тогава може да се прегрява на 27 градуса.
Сега сериозно- не се вглеждайте в такива дреболии, ще ви стане по леко и ще се наслаждавате на истинско майчинство! Нито часовете, в които детето е било навън са опасни, нито температурата. Успокойте се и по-малко четете небивалици, а повече се осланяйте на инстинкта си.

# 15
  • Мнения: X
Проблемът е, че бебето плачеше много сърцераздирателно и нормално да си помисля, че има някакъв проблем... И тъй като действително в количката температурата беше висока, тя беше прегряла. Притеснението идва от невъзможността на бебетата на тази възраст да си контролират температурата и това да прогресира в нещо по-сериозно. В моя случай не знаех до каква степен е било претоплянето.

Общи условия

Активация на акаунт