Tичане (6)

  • 59 165
  • 678
  •   1
Отговори
# 150
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Моля ако е удобно да ме насочите към хубав екип за бягане за сезоните, които предстоят.
Съпруга ми тича от един известен период. Стигнал е до 10км на бягане.
Има рожден ден и искам да го изненадам.
Благодаря на отзовалите се!

# 151
  • София
  • Мнения: 4 242
мъжки ли? за конкретни марки не мога да кажа, но топъл зимен клин за бягане (някои мъже го носят с шорти) и леко ветроустойчиво яке е добър вариант. ръкавици също може да му купите - има едни, които са мъхести отвътре и хем топлят, хем са мекички.

аз харесвам дамските зимни клинове за тичане на HM - комфортни и топли, не са потресаващо грозни също така

# 152
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, мъжки.
Яке за дъждовно време
Блуза предполагам дишаща
Клин...ми е с въпрос
Долнище
Чорапи
Ръкавици
Шапка
Маратонки за по изчекнати стъпала. ☺️

Поти се и трябва да са наистина добри.

# 153
  • София
  • Мнения: 4 242
съни, супер подаръци си му замислила. дано да се включи някой, който разбира от екипировка. моите неща са много базови по принцип и не мога да дам съвет кои са наистина добри и заслужаващи парите си.

за маратонките ти препоръчвам да отидете заедно в магазин, в който могат да направят диагностика на тичането му и да препоръчат дроп (наклон) на подметката, както и дали няма нужда от нещо по-специално. не купувай на сляпо!

# 154
  • Мнения: 1 154
Да, мъжки.
Яке за дъждовно време
Блуза предполагам дишаща
Клин...ми е с въпрос
Долнище
Чорапи
Ръкавици
Шапка
Маратонки за по изчекнати стъпала. ☺️

Поти се и трябва да са наистина добри.

Ако са "изчекнати" стъпалата, може спокойно да пренебрегнеш всичко от горе изброените и да инвестирате в маратонки, за мен лично те са най-важните. Дрехите може и всякакви да са, но хубавите маратонки ще предотвратят контузии, няма да навредят на техниката и ще повишат резултатите. Отидете в рънинг зоун, там ще му направят диагностика и ще препоръчат хубави обувки. Не са от най-евтините, но в повечето случаи наистина парите оправдават очакванията. А ако харесате конкретен модел, може да потърсиш в интернет от чужди сайтове и по-стари колекции от същия.

# 155
  • Мнения: 11 747
На Декатлон нещата са доста хубави, да. Много качествени, съвсем прилични цени, единствено дизайн им куца, малко са демоде. Не са толкова зле, просто изостават от актуалните тенденции с едни 5 години.

# 156
  • Мнения: 1 236
Купих си маратонки от фирмения магазин на "Фенербахче", съвсем случайно го намерих в Турция. Маалко твърдички ми идват сякаш за тичане но ще ги видим.
Все пак ще се ходи до Декатлон, трябва ми клин и някакво горнище за студа.
Благодаря ти за информацията. 🙂

# 157
  • София
  • Мнения: 4 242
Анджи, остави си тези маратонки за излизане, а за тичане си вземи удобни. Дори и малко да бягаш, важно е кракът ти да не усеща зор поне от обувките, иначе може да стане контузия.

Трети месец беше октомври със завършени над 400 км. на месечна база. Дано и ноември да е добър. Така като гледам май ще пропусна маратона в Пловдив, заради напрегнатата ситуация с вируса.

# 158
  • София
  • Мнения: 586
Здравейте,
Моля ако е удобно да ме насочите към хубав екип за бягане за сезоните, които предстоят.
Съпруга ми тича от един известен период. Стигнал е до 10км на бягане.
Има рожден ден и искам да го изненадам.
Благодаря на отзовалите се!
s_sunny, за обувките определено и аз се присъединявам към препоръката за Running zone, ако сте в София или някъде около София. Аз съм фен на Hoka, половинката е с Brooks, но имаме и Salomon Alphacross GTX - те са с мембрана (водоустойчиви) и за бягане по черни пътища и пътеки на мокро време са супер.
За типа дрехи има доста картинки из нета, като потърсиш примерно layering winter running. И вече според марката и качеството, цените варират в много широки граници.
Ще опиша горе долу какво носим ние зимата, може да ти помогне да се ориентираш, но си зависи и от поносимостта към студ на конкретния човек:
- яке от този тип - с топлеща предна част и същевременно сравнително дишащо - аз нося основно едно такова на Бенетон, половинката е с CMP, имаме и на Dare2Be от същия тип. Но не пазят от дъжд особено много - при сняг или лек дъждец е ок, при силен дъжд няма да издържи;
- термоблуза - носим основно на HELLY HANSEN - тънички, дишащи и бързо съхнещи. По принцип препоръчват и полар под якето, но с якетата, които показах, не ми се е налагало да слагам полари. При температури -10 и надолу върху термоблузата слагам и една обикновена тениска за бягане;
- клин - половинката в началото също се смееше на "мъжете в чорапогащници", но вече носи клин за бягане през зимата. Неговият е компресиращ на 2XU - те са доста плътни - и отгоре слага летните панталонки за бягане. Аз нося "зимни" клинове за бягане - имам на Asics и New Balance - леко ватирани са и са доста топли. Зимните клинове са по-малко еластични и трябва да се има предвид, ако се купуват без да се пробват - аз си взимам един номер нагоре;
- чорапи - бягам цялата година с един тип чорапи, които са ми ок, като предпазване от мазоли - зимата в краен случай слагам под тях един чифт обикновени чорапки за маратонки;
- ръкавици - в момента сме с ръкавици на Craft, любимите ми бяха Mizuno, но ги скъсах миналото лято в Алпите и не мога да си намеря такива. Половинката доста време бягаше с едни ръкавици на Декатлон, но не мога да ги намеря сега в сайта им - вероятно вече не ги продават;
- шапка - аз нося в много краен случай, половинката бяга с този тип шапка.

# 159
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Моля ако е удобно да ме насочите към хубав екип за бягане за сезоните, които предстоят.
Съпруга ми тича от един известен период. Стигнал е до 10км на бягане.
Има рожден ден и искам да го изненадам.
Благодаря на отзовалите се!
s_sunny, за обувките определено и аз се присъединявам към препоръката за Running zone, ако сте в София или някъде около София. Аз съм фен на Hoka, половинката е с Brooks, но имаме и Salomon Alphacross GTX - те са с мембрана (водоустойчиви) и за бягане по черни пътища и пътеки на мокро време са супер.
За типа дрехи има доста картинки из нета, като потърсиш примерно layering winter running. И вече според марката и качеството, цените варират в много широки граници.
Ще опиша горе долу какво носим ние зимата, може да ти помогне да се ориентираш, но си зависи и от поносимостта към студ на конкретния човек:
- яке от този тип - с топлеща предна част и същевременно сравнително дишащо - аз нося основно едно такова на Бенетон, половинката е с CMP, имаме и на Dare2Be от същия тип. Но не пазят от дъжд особено много - при сняг или лек дъждец е ок, при силен дъжд няма да издържи;
- термоблуза - носим основно на HELLY HANSEN - тънички, дишащи и бързо съхнещи. По принцип препоръчват и полар под якето, но с якетата, които показах, не ми се е налагало да слагам полари. При температури -10 и надолу върху термоблузата слагам и една обикновена тениска за бягане;
- клин - половинката в началото също се смееше на "мъжете в чорапогащници", но вече носи клин за бягане през зимата. Неговият е компресиращ на 2XU - те са доста плътни - и отгоре слага летните панталонки за бягане. Аз нося "зимни" клинове за бягане - имам на Asics и New Balance - леко ватирани са и са доста топли. Зимните клинове са по-малко еластични и трябва да се има предвид, ако се купуват без да се пробват - аз си взимам един номер нагоре;
- чорапи - бягам цялата година с един тип чорапи, които са ми ок, като предпазване от мазоли - зимата в краен случай слагам под тях един чифт обикновени чорапки за маратонки;
- ръкавици - в момента сме с ръкавици на Craft, любимите ми бяха Mizuno, но ги скъсах миналото лято в Алпите и не мога да си намеря такива. Половинката доста време бягаше с едни ръкавици на Декатлон, но не мога да ги намеря сега в сайта им - вероятно вече не ги продават;
- шапка - аз нося в много краен случай, половинката бяга с този тип шапка.

Здравей,
Благодаря за изчерпателния отговор.
Отидох в Running zone и...
https://runningzone.bg/produkt/on-weather-jacket/
https://runningzone.bg/produkt/on-running-running-pants/  това е клин с "вградени" къси гащи за да го няма ефекта "мъж с чорапогащник" Wink
https://runningzone.bg/produkt/brooks-dash-12-zip-aw19/
https://runningzone.bg/produkt/la-sportiva-trail-gloves-womens-aw20/  Тези са двойни. Може горната част да се "маха".
https://runningzone.bg/produkt/brooks-notch-thermal-beanie-black/
https://runningzone.bg/produkt/injinji-performance-liner-bl-crewcharcoal/ Казаха, че е хубаво. Предпазвали от претъркване.
https://runningzone.bg/produkt/salomon-soft-flask-250-%d0%bc%d0%bb/ Мека бутилка.

За маратонките взех ваучер. Sad

# 160
  • Мнения: 11 747
Прекрасен подарък!

# 161
  • Мнения: 11 747
Вчера се проведе маратон Варна. Участвах на 21 км, завърших - 2:11:17, с 2 мин и половина по- бавно от маратон София. Даже твърде добре, предвид тежкото трасе. Ужасно много се уморих, едва се довлачих до финала, после ми стана лошо, повърнах, цял следобед само лежах. Иначе организацията беше неочаквано добра, трасето беше добре подсигурено, подкрепителните пунктове бяха страхотни, имаше изобилие от храна и напитки, медалът е много красив, само тениската е грозна и много ниско качествена.



Сръбкинята, Оливиера или нещо такова, която беше изблъскана на маратона в София, вчера завърши първа на 10 км жени.

# 162
  • София
  • Мнения: 4 242
pina, браво! много се радвам, че си подобрила и времето си Blue Heart

седмична сводка: здрава съм, тичам си. тази седмица навъртях над 110 км. и то с кеф. приказно е в парка сред всички тези златисти цветове на дърветата и падащи листа

започнах да тичам малко по-бързо (ама не съм бърза, де)

# 163
  • Мнения: 11 747
А, не съм го подобрила, по- слабо ми е времето, но е трудно да се сравнява, защото беше много различно. Всъщност по- бързо бягам и аз, с някакви секунди, но тренда е такъв. Ще зарежа и баирите, на които се мъчех заради маратона.

# 164
  • София
  • Мнения: 4 242
Аз обичам да тичам на баирчета. Ако не мина баирчетата в парка и то по няколко пъти все едно не съм бягала.
Но са си тегавки де, и бавят.

Общи условия

Активация на акаунт