Tичане (6)

  • 62 466
  • 706
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 277
Благодаря, RoseBlossom. Опитах днес да тичам след 20 часа, когато не пече слънце. Но при температура 29градуса, успях да направя 7те най-бавни километра в “кариерата” ми

# 421
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Не помня кой спомена книгата на Скот Юрек "Яж и тичай", но искам да му благодаря. Свалих си я и започнах да я чета. Не съм прочела много, но ми харесва. Включително и това, че има рецепти. Смятам да ги пробвам Simple Smile

# 422
  • Мнения: 403
Здравейте, момичета. Присъединявам се аз, така лекичко към вас... от клуба на начинаещите, но сериозните съм. Нямам още постижения, с които да се похваля, но имам едно питане, което ме тормози вече цяла седмица. Както споменах, не бягам отдавна и от известно време, постепенно се появи тъпа болка отпред на пищялите... точно тънкия мускул отпред... като пусна ръка от коляното до глезена и с лек натиск, като стигна до средата на пищяла, умирам..... все едно някой ме е блъскал с чук отпред по краката... дали не прекалявам и да трябва да почина или нещо в движението ми не е ок(изгледах хиляда видеа за стойка и позиция на тялото), но все пак съм начинаеща и незнанието си оказва влияние. Може би преклено тежко удрям крака в асфалта като стъпвам или връзките са ми прекалено стегнати, което е ясно, че аз трябва да си регулирам... Чета, че слагат лед по няколко пъти на ден, сега съм с две торби на краката, този път доста се засили болката, по време на бягане е най-много, друго не ме изморява... Ще съм благодарна за всякакви съвети.

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 22:54 от Mrs.Green

# 423
  • Мнения: X
Mrs. Green, какви дистанции бягаш и колко често? Хубаво е, че си погледнала правилната форма за бягане. Маратонките трябва да са ти по-голям номер от стандартните обувки, които носиш. Прави разтягане преди и след бягането - не е задължително да е супер дълго. За друго не се сещам.

За днес 16 км бягане. Продължавам да си бягам по програмата за маратона, но имам леки съмнения, че с предстоящите летни пътувания няма да успея да се подготвя добре ... Ще се старая да бягам доколкото мога и ще импровизирам. Маратонът е след 3 месеца. Този път не губя никакви цели за време.

# 424
  • Мнения: 403
Разтягане правя и за маратонките знам... по програма съм започнала(малко след началото съм още, но преди това не съм имала почти никаква физическа активност, директно от дивана ставам), сега уикенда ми идват възстановяващи дни, седя с едни компреси, да видим как ще съм в понеделник... ако пак е нетърпимо, ще прескоча няколко дни, да не взема да се осакатя отсега, докато имам мерак...
Блгодаря за отговора.

# 425
  • Мнения: X
Ако програмата е за бягане всеки ден през седмицата, може би наистина е хубаво да прескочиш някой ден и да видиш дали ще помогне. Както се казва, слушай тялото си и "бързай бавно" 😊 Добре дошла в групата!

# 426
  • Мнения: 10 010
Mrs Green, добре дошла!
От мен съвети няма, аз себе си не мога да оправя....Контузена съм от месец, но докторът каза да си тичам. Joy
Ами тичам си, макар бавно. На контролен преглед съм след седмица. Бях на рентген, и снимката е в мен, още не я е видял.
Маратони тази година едва ли ще видя. Може би някоя бавна половинка за радост, в терен, на меко.
Уж не е плантарен фасцилит, да видим. Писах на физиотерапевта ми, в отпуска е...ще търся друг.

Спринкълс, успех с маратонската подготовка!

# 427
  • Мнения: 246
И аз бях с нещо като навяхване на глезена и се наложи да си почина...
Mrs.Green,лед се слага в началото след разтягане.После горещо..Ти ако години наред не си бягала и сега изведнъж си почнала....не е чудно все нещо да те заболи.Почни с ходене и бягане и ги редувай.Особенно ако и килограмите са в повече..натоварването става сериозно за ставите.Преди години,когато почнах да бягам след голяма пауза и бях 101 кг...първия месец ме боляха глезените  и единия ми прасец редовно сдаваше багажа в края на тичането и едва се прибирах до нас..А съм тренирал лека атлетика като студент,че и футбол преди това.За хора,които не са спортували редовно...нещата са още по -сериозни след години без бягане.Предполагам,че при теб нещата са така..По-лекичко...бягаш,колкото можеш,послед ходиш,после пак бягаш малко и така.

# 428
  • Мнения: 403
Точно така изглежда програмата ми... тя даже е за 10 седмици, но ще я разтегля за повече, усещам, че колкото и да се напъвам, за човек без почти никаква физическа подготовка, си знам, че е почти невъзможно. Чак сто кг не съм, 65 съм, ще си призная съвсем честно, но както казах, няма да се откажа, от много години не можех да се навия да започна... чак и храненето промених основно. Целта първо е до 5 км, после 10 и 25. Успех на всички да постигнат целите си, начинаещи и тези, за които 5-10 км са нищо на един дъх. Мечтая някой ден да съм като вас.

# 429
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Mrs.Green, добре дошла в клуба Simple Smile
Така е, в началото бягането боли. После започва да боли по-малко и по-рядко Simple Smile И аз не съм много напреднала. Бягам сравнително редовно от 2 години и все още не съм стигнала до 10 км. наведнъж Blush Ама не си и давам зор.

Ти освен, че бягаш, нещо друго правиш ли? Силови тренировки, упражнения някакви? И те помагат. Аз ползвам приложението на Nike - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nike.ntc&hl=bg&gl=US. Има доста тренировки за бегачи - за подобряване на сила, стабилност и т.н.

# 430
  • Мнения: 403
Здравей, Светла и благодаря на всички за посрещането. Предполагам, че ще намалят болките, даже вчера като бягах, беше една идея по-добре, поне докато се движех не болеше... после вкъщи друг въпрос. Confused
Друго засега не, малко по-нататък са ми силовите. Всичко гледам от един канал в youtube, има всичко подробно за тренировките за подпомагане и бягане, храна, как да изберем правилни обувки...
И аз не си давам зор засега... искам, обаче някой ден да бягам и бягам, да не чувствам умора от разстоянията и да не изплезвам езика до 6 етаж.... мъжа ми е супер стегнат, сериозен от години, колело, тренира... чувствам се като плужек до него. Confused
Надявам се догодина по това време да съм още при вас!

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 12:55 от Mrs.Green

# 431
  • Мнения: 68
Mrs.Green, важното е да не се отказваш и нещата сами ще се получат. Аз започнах с покупката на смарт часовник и от началото на май и трагичния първи км до сега вече успявам да мина 6 км без спиране и пейс около 6.30-6.40, без изобщо да се напъвам. Много обичам да си гледам статистиките от предния ден, така се стимулирам. На 46 г съм, като и при мен не мина без травми, сега лекувам разтегнати мускулни влакна, но не спирам, само внимавам с натоварването. Успех и дано се оправиш по-бързо!

И малко странично от темата: във фирмените магазини на ASICS  в моловете има намаление от 50%, което не е отразено в сайта им, взех си https://keyfashionstore.com/asics-gel-nimbus-23-1012b011-700.html  за 180 лв, а долните са 200 лв
https://keyfashionstore.com/asics-gel-kayano-27-platinum-1012b015-001.html

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 15:00 от Jia_74

# 432
  • Мнения: 281
Здравейте група, предварително се извинявам, ако въпросът ми не е за тук. Ще се радвам, ако ми помогнете. Знам че сте коментирали много пъти различни маратонки, но не мога да преценя и ще се радвам на съвет.Не съм спортна натура, но след разходки с бебето ме болят краката, а искам да се раздвижвам малко повече и на пътека и си търся удобни маратонки. Колебая се между два чифта на Асикс и Риибок.
Знам, че е най-добре да пробвам в магазин, но съм от малък град, където няма почти никакъв избор.
По късно ще изтрия снимките

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 23:52 от bebcheto

# 433
  • Перник
  • Мнения: 4 863
bebcheto, добре дошла Simple Smile Не съм пробвала нито един от показаните от теб модели, но съм чувала добри отзиви за Асикс по принцип.

И да използвам случая да се похваля с личен рекорд - 1 км. за 5:01 мин. в жегата в събота сутрин Grinning Общо 6 км. бягах и като се качих на кантара вкъщи след това, бях -1,4 кг. Направо съм се изпарила Grinning

Една девойка ни събра очите на стадиона - бяга поне 10 км., а в "почивките" караше колело. Open Mouth

# 434
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Тези дни ми е доста тегаво тичането сутрин.Жега ме мъчи , а е 20 градуса......в 6 часа сутринта.Последните два , три километра направо си се мъча.Искам да захладнее.

Общи условия

Активация на акаунт