Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 23 856
  • 765
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 775
Добре си действате значи. Колко пие т шишето след гърдата горе-долу?

# 151
  • Мнения: 4 318
За мен е редно да минете само на гърда дакато е време. Нормално е да изсуква по-малко от гърда, но за това ще иска по-често. Също от гърда е по-трудно, ще се изморява и ще спира, може да събере сили след 30 мин и пак да поиска, но така ще свикне.

# 152
  • Мнения: 78
Понякога от шишето и 50мл изпива. Понякога въобще нищо не пие само го изплюва. Явно бебето е своенравно. Не иска да яде когато аз и кажа хахаха. .
Мерси за бързите отговори. Пак ще пиша след време да кажа как вървят нещата.

# 153
  • Мнения: 1 212
Не че бебето е своенравно, просто кърменото бебе не яде точно по 100 мл. на хранене... Общо казано.
Един път може да изсуче 80 мл, а на следващото хранене да си навакса и да суче 120 мл... горе долу, както казах кърменето бебе не яде едно и също количество на всяко хранене.
И аз бих посъветвала да минете само на гърда, и ако усетите нужда или напрежение, тогава да използвате помпата.
И кърмене на 1,5 - 2 ч. През нощта може една пауза от 3-4 часа, опитвайте се да будите, за да суче, както е посъветвала Кактус.

# 154
  • Мнения: 295
От болницата ни дадоха схема за хранене, която включва кърмене и дохранване с АМ. Общо 7-8 хранения през 3 часа. Проблем ли е, ако 3-4 от тези хранения ги заменя с чисто кърмене? А ако понякога се получат по-големи паузи от 3 часа? И как е по-редно - да редувам гърдите за едно хранене или да е само на едната? От снощи, след като тръгна да го местя от едната гърда на другата, и стиска джучките, не можеш да вкараш нищо между тях 😁 А е грехота да яде 20 мин. на 3-4 часа 🤨 И моята съвест започва да ме яде тогава и рев от нерви и притеснения 🙂

# 155
  • Мнения: 4 318
Нещо съм пропуснала или не помня, но какво налага дохранването?

# 156
  • Мнения: 7 775
Прочетете първи пост, има закован текст, в който е описано как се храни новородено. А в последните страници съм дала линк, който обяснява защо даваме и двете гърди. Ако искате успешно кърмене. Забравете тази схема. Новороденото не е часовник и не яде по схема.

# 157
  • Мнения: 1 359
Свързана ли е предстоящата поява на зъбче с честотата на кърмене? Ужасно неспокойна, иска само на ръце, текат лиги и се гризе всичко що се докопа, обаче си иска и цокане. Вчера във втората половина на деня през час и половина ми се случи да я храня, и цока с хъс, не е като да не иска. Чак си набих схема, че нямам кърма, скорострелно размразих една доза, тя пък отказва да я яде. В крайна сметка цока от мен и се приспахме, но беше адски раздразнителна и се изтормози милото. Днес пак е така. На 5 месеца е.

# 158
  • Мнения: 4 318
Вероятно е от зъбче! Не го мислете толкова всеки нервен ден, те тези дни тепърва предстоят...

# 159
  • Мнения: 1 359
Не ме притеснява чак толкова много, че е нервна, притеснявам се повече, че негодуването може да идва от глад, макар че аз я кърмя от раждането и доколкото четох тук, кърмата не спира просто така...

# 160
  • Мнения: 1 688
Можв да ми е изключително тъп въпроса, но искам да попитам: според вас мога ли да замразя кърма в по-големи форми за лед? Струва ми се, че ще е много удобно използването й поске в пюрета. Така няма да се налага да размразявам цяла доза.

# 161
  • Мнения: 4 318
Медиса, може и да е удобно, но целта е да е що-годе стерилно (кърмата не е стерилна). За пюре е много удобно на момента да се изцеди на ръка 1 лъжица, то реално не влиза много в пюрето. Аз не обичах да слагам кърма в пюретата, защото после трябва да ги хвърля, иначе всичко дояждах.
Медиса, какво е положението с повръщането, разбрахте ли от какво е и има ли връзка с храна?
Кристалин, то ако не стига пак може да е недовлно детето и да иска по-често и точно това е механизма да се увеличи млякото, с често сукане. Такива моменти на увеличаване на потребностите се наричат скок в растежа и са нещо нормално, защото с честото сукане детето дава сигнал на тялото да произведе повече, за да задоволи нуждите му.

# 162
  • Мнения: 1 688
Ами всеки ми вика 'замразявай, да имаш' и аз съм се захванала сериозно със задачата. Знам ли, всичко се случва, да има.
Положението при нас е плачевно, в буквалбия смисъл. Яде си, наддава, ака, но като започне да се свива от коликите и връща. Някой път има дни почти без да е връщала, други дни чак се плаша. Такъв ден, драматичен, е днешният. Сутринта, дори докато суче, го повърна всичкото. И после поне още 3-4 пъти. После реве и се дере от глад. Хем гледах днес да не я държа постоянно на гърда заради това връщане, хем тя е вечно гладна.
През нощта яде само веднъж и то много за малко, явно колкото да се засити. За сметка на това, обаче, сутрин може да яде и през 30 мин. Дори мислех вчера да влизам да питам нормално ли е и може ли да я слагам толкова на често. Вечно е гладна, буквално до обяд все едно се е сраснала с гърдите ми. В такива ситуации започвам да си мисля, че в мен е проблема. Първо си помислих, че не и стига млякото, обаче тази нощ след като тя яде по 10тина минути от гърда, се изцедих и то не докрай и успях да изцедя около 160мл. Така че мляко има, според мен?
Най-адекватния вариант според мен е в позата и захапката. Явно от това й влиза много въздух. Имам надежда след четвъртък вече най-накрая да се видим с консултантката и да ми погледне позата. И така с моите неволи.
А и да попитам. Съветват ме да й давам чай от копър за коликите, ама то това е все едно да й давам вода. Какво да правя? Ако го пия аз, ще има ли ефект при нея?

# 163
  • Мнения: 4 318
Мляко има според мен. Детето може да седи на гърда и защото се успокоява от коликите, но резултата е повръщане.
Аз не виждам смисъл в запасяването с кърма, защото никакво количество заема страшно много място. Аз бях замразила 20 пликчета, защото ги бях купила и да не ходят зян. Тези 20 пликчета заеха цяло чекмедже и не се използваха. Дадох ги на детето след отбиването. Размразената кърма мирише много специфично и неприятно и не всяко дете я приема.

# 164
  • Мнения: 758
Ваня, аз я забелязах тази миризма. Не знаех, че е стандартно. Не ми хареса и метнах всички пликчета в мивката. Не предположих, че дори е възможно да предложа на детето така миришеща кърма. Аз помислих, че не е било достатъчно стерилно при цеденето и преливането в пликче.

Но то и детето не знае, какво е шише, освен първите две седмици, когато вечер цедях и лягах, а баща й ставаше едната нощна смяна, че да видя малко непрекъснат сън.

Благодарение на насърчаването от групата за захванване, сега с храната започнах да й давам вода директно от нормална чаша (е, за шотове, хаха) и си стискам палци да се разминем с шишетата като цяло...

Общи условия

Активация на акаунт