Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

• 27 121
  • 350
  •   1
Отговори
# 345
В момента по TV1000 - "Дукесата" с Кийра Найтли. Сладкишка е.

# 346
Много хубав филм. Много отдавна не съм го гледала, не си спомням историята. Само, че много ми е харесал.

# 347
Започва скоро по Епик Драма

# 348
  • Бургас
Повече от месец се каня да споделя :  
Минисериала "Doctor Thorne"  от  2016 по Антъни Тролъп.
и
филма "The Woodlanders"/"Силата на любовта" от 1997 по романа на  Томас Харди - "Дърварите".
Моят избор между приказният, щастлив финал или безпощадния реализъм на Харди... не знам защо, но все ме тегли към трагичните герои на Харди. Надявам се да не спойлирам никого смнението си, романите на Томас Харди са достатъчно познати... и специфични. И двете продукции са добри и с прекрасни актьори.

В "Доктор Торн" ми беше приятно да гледам Том Холандер в ролята на добрия човек и в партньорство с Иън Макшейн. Красиво заснета продукция, все пак е на Джулиан Фелоуз (продуцент и сценарист на поредицата). Далеч, далеч е от "Даунтън" , но предполагам че също  ще се хареса, особено на зрители предпочитащи щастливия финал... Освен това мисля, че на позитивизма и "сладостта" на сериала трябва да се гледа с едно на ум, и със задължителната доза типично английска ирония, а може би дори сарказъм.

В "Силата на любовта" - един от любимите ми актьори - Rufus Sewell - чието име така и не знам как се изписва, и изговаря на български. Много млад, много красив и много въздействащ в изпълнението си...
Освен че предава много добре спецификата и противоречията на епохата, филмът поставя трудни въпроси, които и днес са актуални - по отношение на връзката между родители и деца; и относно решенията, взети за добро, а водещи до нещастие...

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 17:11 от lady Koup

# 349
Благодаря за споделеното. Първия го намерих в Замунда, втория не. Може ли да спаделите къде сте го гледали.
Харесвам всички продукции на Джулиан Фелоуз, които съм гледала. В момента се снима нов сериал по негов сценарий. За първи път ситуиран в Америка. Ще видим какво ще излезе.
Споделям мнението ви за Томас Харди. Малко си поплаках на Тес Дърбървил (книгата, не филма, макар че филма с Еди Редмейн също е много добър, но някакси не можа да вдъхне цялата тази безнадеждност, която лъха от книгата).

# 350
  • Бургас
втория не. Може ли да спаделите къде сте го гледали.

В АренаБг Излиза при търсене както като "Силата на любовта" , така и като "The Woodlanders".

Общи условия

Активация на акаунт