Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 275
  • 791
  •   1
Отговори
# 360
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Не съм чела книгата още, но ми хареса сериала

# 361
  • София
  • Мнения: 9 950
С кеф си изгледах Reign. Като се абстрахираш от историческата недостоверност си беше чудесно развлечение - красив каст, музика, костюми, интриги, любов, предателства, изневери...какво му трябва на човек 😅☺

# 362
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
А за "Война и мир" с Лили Джеймс какво ще кажете?

И той беше на границата на пародията. Откъм костюми и обстановка нищо общо с епохата. Имах чувството, че Лили Джеймс играеше образ на някакво малоумно дете. Верно, че в началото на романа Наташа е още дете, но целия тоя напън да я представят наивна и жизнерадостна ми идваха в повече. Пиер пък беше също някакво недоразувение. Иначе харесвам актьора и смятам, че човека доста се постара, но... Като цяло не са жалили средства и чисто визуално сериала изглеждаши много добре и ако се абстрахираме от романа не беше зле всъщност. На хората, които не са го чели ще им хареса.
Винаги съм казвала, че руската класическа литература е много трудна за снимане и възпроизвеждане от западния свят. Тя и за четене не е за всеки.

Последна редакция: пн, 04 окт 2021, 22:51 от Irene Adler

# 363
  • Мнения: 731
Къде мога да гледам Испанската кралица?

# 364
  • Мнения: 1 751
Може и преди да съм писала, на "Война и мир" много ми хареса варианта от 2007 в четири серии. С руски и със западноевропейски  актьори, продукция на 4 държави.
Версай ми стана много любим. Страшно симпатични като актьори и някак ме залепиха за сериала, не мръднах няколко дни докато го изгледам. Дори партньора на херцога успях да харесам, свиква се с другото Grinning Джордж (Луи) играе и във Викинги, но там успях да понеса само първи сезон.
Последно зациклих на втория сезон на Екатерина, но ще трябва да го продължа, тъкмо стигнах същественото (управлението и).
Да спомена Изабел Кастилска, май не е сред най-популярните от историческите, а не е лош.

# 365
  • Мнения: 6 537
На мен Reign много ми хареса с уговорката, че е по-скоро тийн драма с исторически елементи.

# 366
  • София
  • Мнения: 9 950
Да спомена Изабел Кастилска, май не е сред най-популярните от историческите, а не е лош.
Направо е страхотен!

Къде мога да гледам Испанската кралица?
"Испанската принцеса" е, в HBO Go го има. Много ми хареса мацката, която играе Катерина.

# 367
  • Мнения: 18 547
А за "Война и мир" с Лили Джеймс какво ще кажете?
Захващах и зарязах. Не знам защо. Нещо не ми стана интересно. Може да дам шанс нататък.
Мен ме дразни, че нея я бутат навсякъде Лили Джеймс. Там не ми допадна Безухов сякаш. Нещо не ме грабна. А аз много харесвам книгата.
Не ми е Лили Джеймс за тази роля.
А и честно да си призная като знам съдбатана Болконски и що рев му ударих не ми се гледа.
Испанския сериал за Изабела Кастилска е страхотен. Висш пилотаж, много е добър.
Някъде накрая го зарязах, отегчи ме нещо. Когато тя взе да ражда, да се носи с тези кърпи по главата, мъжа й да се отдалечава от нея, тя взе да става супер фанатична, депресира ме нещо. Достоверен е и това е важно.
Грабващ, много различен, каста е един път. Много добре е направен. Особено двамата главни нейни съветници са уникално добри в ролите си.
Много интересен характер е тя-уверена, фанатична, безкопромисна, повече мъж от мъжете. Беше ми странно с испанския, но така се запалих, че 2 сезона изгледах много бързо. В един момент трябвада го довърша.
Аз даже си купих и книгата. Не знам защо не стана популярен.
Така се бях надъхала и за Медичите. След като и за тях четох книги.
Защото са ми много интересни като семейство, но и той не ме грабна.
Общо взето на пръстите на едната ръка ми се броят историческите сериали, които съм изгледала докрай.
Сега чакам с нетърпение този за Катерина Медичи. Там има много интересен сюжет, изобщо това е една от най-интригуващите личности в историята, има какво да се покаже, дано го направят добре.
ksati Испанската принцеса е сериала. Той е за Катерина Арагонска-дъщерята на Изабела Кастилска и първата жена на Хенри VIII.
Има го в замунда. И той свърши повече от тъпо, в нищото. Аз така и не разбрах ще има ли друг сезон.
Според мен много глупаво, че не продължиха линията с появата на Ан Болейн, имаше още много неща да се случват.

Последна редакция: вт, 05 окт 2021, 10:06 от Ема Удхаус

# 368
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Изабел Кастилска къде мога да го намеря?

# 369
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Толкова ми се гледаше нещо костюмно, че изгълтах буквално на един дъх Reign. И ми хареса. Не го оценявах от към историческа достоверност, а просто като сериал.

# 370
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
А музиката хареса ли ти? Аз с години си слушам вече някои песни!

# 371
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Много, честно казано тя беше и основната част да го догледам, както и някои от актьорите. От време на време се присещам и си я пускам Simple Smile

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Нова порция трейлъри ви нося. (ако съм досадна вече само кажете)

Бенедикт Камбърбач и Клер Фой във филм за художника Луис Уейн. Не бях чувала за този художник, но благодарение на трейлъра попрочетох доста за него. Има доста интересна история. С кратка роля е и певеца Ник Кейв.



Нова версия на Около света за 80 дни с Дейвид Тенант. След азиатски Паспарту (Джеки Чан), сега имаме черен Паспарту



Оливия Колман и Колин Фърт в нов филм по книга (не е издавана в БГ). Действието се развива малко след първата световна.



Аня Тейлър_Джой в нов филм на Едгар Райт



Филм по действителен случай от 70-те. Вече започвам да си мисля, че няма нещо, което Марк Райлънс да не може да изиграе



Пак адаптация по книга, неиздавана в БГ



И новите Викинги Vikings: Valhalla

# 373
  • Мнения: 18 547
Има нещо в та Аня Тейлър. В излъчването й. Нали не случайно съм с нейна снимка 😉🙂 Много ме кефи. Интересна е.
Ролята на Ема беше уникална(въпреки, че имам доста забележи относно интерпретацията и режисьорските решения в някои сцени и съм с като цяло протоворечиви чувства, но това е друга тема, този филм си отнесе доста хейт).
Има излъчване това момиче.
От Тейлърите мен ме заинтригува само този с Колин Фърт. Другите не са моето.

# 374
  • София
  • Мнения: 9 950
И той свърши повече от тъпо, в нищото. Аз така и не разбрах ще има ли друг сезон.
Според мен много глупаво, че не продължиха линията с появата на Ан Болейн, имаше още много неща да се случват.
Няма да има повече. Свърши си навреме според мен - тя историята си беше за времето от пристигането ѝ до началото на края.

Чакам с нетърпение и аз за Катерина Медичи - дано се получи добре, тя е от най-благодатните образи.

Исабел ми е любим, гледах след него и сериалът за Карлос, но мен той ме отегчи към края, мисля че имам да догледам 2-3 серии, но отдавна стоят. Сроко гледах междинния филм La Corona Partida, най-вече заради Родолфо Санчо Heart Eyes

Последна редакция: вт, 05 окт 2021, 16:48 от Lana

Общи условия

Активация на акаунт