Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 323
  • 791
  •   1
Отговори
# 270
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Не помня, но ми беше скучно и даже май не догледах първа серия.

# 271
  • София
  • Мнения: 30 132
Скрит текст:
Гледам, че в замунда има качен този сериал със субтитри. Биографичен за поетесата Емили Дикинсън. Някой дали го е гледал вече.
https://www.imdb.com/title/tt8518136/

Чела съм, че филмът за Емили Дикинсън от 2016 г. е "симфония за  лесбийската любов" и това ме възпря да го гледам - може би съм загубила от това като зрител... Не съм специалист по Е. Дикинсън, но предполагам че няма много сигурни доказателства  за въпросната гледна точка... За сериала Tiffany А би могла да сподели?!

А за теб Irene Adler - "филм", за дето ме върна към забравения от мен мой подпис! Blush  (Аз подписите мнооого отдавна не ги виждам...Thinking нещо в настройките ми куца сигурно.)
Отивам да го търся.

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Аз всъщност нищо не знам за Емили Дикинсън и си нямах понятие коя е, тъй като не чета поезия. Поподнах съвсем случайно на този сериал (в Замунда като отвориш няко торент, отдолу понякога има подобни предложения), та за това попитах, но ще го преслушам и може да напиша мнение тук.

Хех, благодаря за "филма", гледах го към стотина пъти Grinning На мен също не ми излизат подписите като чета от телефона, но вчера бях на компютър и всичко "лъсна" Grinning

# 273
  • София
  • Мнения: 30 132
Скрит текст:
Гледам, че в замунда има качен този сериал със субтитри. Биографичен за поетесата Емили Дикинсън. Някой дали го е гледал вече.
https://www.imdb.com/title/tt8518136/

Чела съм, че филмът за Емили Дикинсън от 2016 г. е "симфония за  лесбийската любов" и това ме възпря да го гледам - може би съм загубила от това като зрител... Не съм специалист по Е. Дикинсън, но предполагам че няма много сигурни доказателства  за въпросната гледна точка... За сериала Tiffany А би могла да сподели?!

А за теб Irene Adler - "филм", за дето ме върна към забравения от мен мой подпис! Blush  (Аз подписите мнооого отдавна не ги виждам...Thinking нещо в настройките ми куца сигурно.)
Отивам да го търся.
Oх, това било "Здрач"! Понеже аз имам ужас от вампири и не съм го гледала.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 18:22 от missence

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Не знам каква е тази нова мода напоследък да правят някакви "арт" период драми, някакви напъни за изкуство, което само създателите си го харесват. Изгледах Ammonite с Кейт Уинслет и Сирша Ронан. Много тегава работа, два часа мъка и скука. Темата всъщност е много благодатна. Силна независима жена от 19-ти век, отдатена на науката, която получава признание за работата си чак след век. Но не, филма беше превърнат в някаква арт лесбо история. По принцип харесвам мрачни депресивни филми от стара Англия, но когато са направени добре, а в този нито диалози имаше като хората, нито сюжета беше добре построен, а някои "любовни сцени" си бяха откровено грозни. Освен това в статиите, които съм чела, няма дори догатки, че са имали интимна връзка. Но какво да се очаква, режисьора и сценарист има зад гърба си само един единствен филм и то пак на тема "нормални-хора-откриват-своята-гей-прикрита-страна". Сега да не ме помислите за някой хомофоб, напротив, много харесвам например Джентълмена Джак и нямам търпение да излезе втори сезон.

Започнах да гледам The Dig пак заради историята. На 20тата минута го спрях и не издържах. Пак тегава работа, но ще се пробвам пак някой ден, може по-натам да става по-добре. Който го е гледал да каже.

Тези дни гледах и Lady Chatterley's Lover версията с Ричард Мадън, като за ТV филм много ми хареса и актьорите бяха добре подбрани. Препоръчвам го.

# 275
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Ще има сериал за Катерина Медичи

https://m.imdb.com/title/tt14022350/?ref_=m_nmfmd_act_2

# 276
  • София
  • Мнения: 9 964
Отдавна го чакам, с нетърпение. Има ли обявена вече дата?

# 277
  • Мнения: 18 551
Еее крайно време беше. Някой най -после се сети. Що книги изчетох за нея през последните месеци.

# 278
  • Мнения: 8 981
Точно навреме излиза "Медичи",предвид някои "изпълнения" на Путин... Yum

# 279
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Не видях дата, сигурно догодина.

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Пише, че снимките са започнали през април тази година. Значи може догодина да имаме късмет.

# 281
  • София
  • Мнения: 9 964
Дано, дано - Катерина е страхотна, богат и интересен живот.
Много я мразех едно време Blush...както и Ришельо (за което е виновен Дюма), с годините си промених и към двамата отношението.

Еее крайно време беше. Някой най -после се сети. Що книги изчетох за нея през последните месеци.
Препоръки?

# 282
  • Мнения: 18 551
Лана,отивам да направя справка в в списъка и се връщам да ти напиша заглавия. Първия ми досег с Катерина беше с Дюма,кралица Марго и другите му книги. Намразих я веднага. После отидох в Исторически Факултет и постепенно попрочетох това онова къде по задължение и за изпити,къде от интерес.
 Още като изучавахме Вартоломеевата нощ и революциите си казах това е една велика и интересна жена. А Ришельо за мен е уникална личност. Без аналог в историта.
Аз много се интересувам от жените в историята и обожавам такива книги. Много,много се радвам,че ще се прави сериал за нея.

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Идвам с малко трейлъри



















Един стар, дето не съм го гледала



И 3-ти сезон на Британия.

# 284
  • Мнения: 731
Може ли да помоля да ми препоръчате филм, подобен на Любимката на краля. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт