Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 080
  • 791
  •   1
Отговори
# 375
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Няма да го гледам. Аз не понасям подобни пародии, особено ако няма нищо общо исторически, а и по комедии не си падам. Така както го описвате и като се познавам няма да е моето. За едните красиви рокли и гледки няма да гледам.

Този загледах в Замунда. Гледа ми се много нещо на подобна тематика. Но не е преведен още.
Има го преведен на filmisub.com.
Много ми хареса. Дали ще има втори сезон?

# 376
  • Мнения: 18 503
Няма да го гледам. Аз не понасям подобни пародии, особено ако няма нищо общо исторически, а и по комедии не си падам. Така както го описвате и като се познавам няма да е моето. За едните красиви рокли и гледки няма да гледам.

Този загледах в Замунда. Гледа ми се много нещо на подобна тематика. Но не е преведен още.
Има го преведен на filmisub.com.
Много ми хареса. Дали ще има втори сезон?
Нямам представа. Аз съм на 3ти епизод🙂

# 377
  • Мнения: 18 503
Вижте, на какво попаднах
Темата е благодарна за сериал, даже се чудя как още никой не се беше се сетил
https://britishperioddramas.com/news/marie-antoinette-bbc-series-deborah-davis/

# 378
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Повече от месец се каня да споделя :  
Минисериала "Doctor Thorne"  от  2016 по Антъни Тролъп.

Много благодаря за препоръката, изгледах го вчера и ужасно много ми хареса. Малко наивен, както и по-скоро тип театрална постановка, но въпреки това му се насладих Simple Smile

# 379
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Вижте, на какво попаднах
Темата е благодарна за сериал, даже се чудя как още никой не се беше се сетил
https://britishperioddramas.com/news/marie-antoinette-bbc-series-deborah-davis/

Версай много ми хареса,  кото го даваха по BBC след всеки епизод имаше и двама историци, който коментариха разни достоверни исторически детайли от серията. Например подраскването  с нокът по вратата преди да влезеш при краля Слънце ( само  посветените  са били наясно) и т.н. Новия сериял ако е толкова добре изпипан ще е супер

# 380
  • София
  • Мнения: 9 900
Филм за Карлос V и отмъщението на любовницата му. С Ейдриън Броуди. Готов е от няколко години, но е имало скандал покарй него, та май чак сега ще излиза

https://www.imdb.com/title/tt2378179/

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Благодаря на потребителката, която препоръча Доктор Торн. Не бях чувала за него. Изгледах го на един дъх, макар че беше малко лековат и хепи енда беше предсказуем. Том Холандър и Иън Макшейн са ми любими. Добре, че правят такива сериали, за да се запознаем с творчеството на писатели през този период, защото много автори и произведения изобщо не са издавани в БГ.

# 382
  • Sofia
  • Мнения: 2 215
Irene Adler , а къде го гледа?  "Доктор Торн".

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
От Замунда го изтеглих.

https://DMCA-removal-from-Google/banan?id=474042&hit=1&t=tv

Форума ми цензурира линка. Напишете в търсачката им Doctor Thorne

# 384
  • Мнения: 18 503
Sanditon ще има ли втори сезон?

# 385
  • София
  • Мнения: 8 615
Щяло да има, но без Тео Джеймс.

# 386
  • Мнения: 18 503
Щяло да има, но без Тео Джеймс.

Това ми е следващия въпрос. Защо така се разви историята? Явно е, че щастлив край няма да има. Отказал се е актьора ли, знае ли се нещо? Вероятно ще развият историята със сина на един от рабониците, така поне си мисля. Жалко за сериала. Но при всички положения е по-добре има продължение, че иначе свуршва в нищото. То чак да ме е яд да гледам, ама ще го догледам.

# 387
  • Мнения: 402
Каква приятна тема! Сега я открих.

Моето предложение, надявам се че не е коментирано:

Готвачът от Кастамар, (1 сезон), испански сериал. Време и място на развитие: Мадрид, 1720. По романа на Fernando J. Múñez.
Всички съставки си има: любов, тайни, интриги, пищна атмосфера и най-вече по испански различен. Изгледах го с голямо удоволствие.
По Netflix.

# 388
  • Бургас
  • Мнения: 690
Щяло да има, но без Тео Джеймс.
Това ми е следващия въпрос.

Повече от година чета и пиша в една фенгрупа за „Сандитън“ във ФБ – голяма драма е там, но пък има много актуална информация и приятни хора с които да споделям манията си. Relaxed  Та – още веднага след финала на сезон I,( когато почти нямаше шанс за продължение) Роуз Уйлямс и Тео Джеймс споделиха всеки в свое интервю, че в известен смисъл злощастният финал е по-реалистичен и адекватен на епохата, пък и на съдбата на самата Остин. Р. Уйлямс дори мисля каза, че е доволна, че поне веднъж на мъжа му се е наложило да се подчини на очакванията на семейството и да се пожертва, влизайки в брак без любов... нещо от сорта. А също и че ако някога би се стигнало до продължение, тя вижда развитието на героинята си в посока на самостоятелност и независимост, а не задължително в брак по любов... Самият Тео Джеймс винаги е твърдял, че точно този финал му допада. Вероятна никога няма да узнаем причината за точно това продължение, което ни готвят (в градчето пристигат много военни – млади и красиви... поне трима нови кандидати за ръката на Шарлот са анонсирани; тя и малката ѝ сестра пристигат отново в Сандитън... ) , но ми се струва, че още в самото начало на продукцията е имало разминавания и несигурност по отношение на финала. Освен това мина много време докато обявят възобновяването. Актьорите вече бяха започнали снимки в други продукции (Джеймс снима два сериала), Марк Стенли и Лео Сутър също не се връщат... ПР-ите на продукцията малко подличко, индиректно стовариха цялата вина върху Джеймс – извадиха един цитат от старо негово интервю и го лепнаха като негово изявление, защо не се връща. С което цялата омраза на фенките ( до преди часове благоговеещи пред красотата му и голото му дупе Thinking) се изля върху него...
Аз лично съм малко скептична в очакванията си, но ще изчакам да видя и тогава ще си формирам мнение. Що се отнася до финала на сезон едно – от малкото съм, които харесват „счупената приказка“.

# 389
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Ако сериала се разглежда самостоятелно, тогава финала може да е ОК, но това е Джейн Остин за бога, накрая винаги някой се жени и даже по няколко двойки едновременно. Smile

Ако не се бяха получили тези разногласия с интервюто на Тео, можеше да снимат един два сезона без него и после той да се появи на бял кон например вдовец (след като си снима другите сериали) и нашите хора да разберат, че любовта им не е угаснала (нящо такова). В "Доводите на разума" главните герои се събраха след седем годишна раздяла.

Общи условия

Активация на акаунт