Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 13

  • 58 261
  • 791
  •   1
Отговори
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 642
Добре дошли в темата за всички почитатели на costume drama/period drama, екранизации на класически произведения, филми, отразяващи исторически събития, и др. в този стил.





Тема 13та, фатална Simple Smile Дано бъде и интересна Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако може да сътворят нещо като "Даунтън", ще е много добре.
Благодаря за темата

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
И на мен ми се иска нещо от рода на Даунтън, но дали ...

Да ви се оплача, от месец се мъча да изтегля "Жената в бяло" и няма сийд. Днес обаче видях в Замундата "Лунният камък" и се надявам на повече късмет за него, защото от час и той не иска да тръгне. Дано не се окаже, че Уилки Колинс за мен е мисия невъзможна Grinning

Прегледах първия пост наново и си набелязах пропуски, които мога да наваксам сега през ваканцията, миналата седмица гледах филми по Оскар Уайлд - "Идеалният мъж", "Колко е важно да бъдеш сериозен" и "Една добра жена" по „Ветрилото на лейди Уиндърмиър” , харесвам го още от студентските си години, когато си бях купила томче с пиесите му и си ги четях.

И да не забравя да благодаря за темата!

# 3
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Пристигам Simple Smile)

Има някакъв нов с Ева Грийн, не съм го гледала още
https://www.imdb.com/title/tt8075008/?ref_=nm_flmg_act_2

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Аз в момента гледам Jamestown. Вече съм на трети сезон. Харесва ми, по-лековат е, но става.

# 5
  • Мнения: 3 354
ООоОО! Чак сега откривам темата. Много обичам истории/филми с ренесансови рокли Heart голяма страст са ми.
Ще разгледам предложенията посочени по-горе и ще си изтегля да гледам.
Харесвам фентъзи,фантастика и тип приказки и щях да отварям линковете, но няма нищо в замунда Sad Ако можете да ми препоръчате такива , ще съм благодарна Simple Smile))
Имало едно време историята на "Пепеляшка" и Хенри ми е абсолютен фаворит и има уникални реплики! С изненада установих, че в топ 150 част 1.

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Има някакъв нов с Ева Грийн, не съм го гледала още
https://www.imdb.com/title/tt8075008/?ref_=nm_flmg_act_2
Не е лош, гледах го, малко муден ми идваше.

И аз чак сега откривам темата, по добре късно от колкото никога дет се казва Simple Smile
В момента започнах да гледам този https://www.netflix.com/gb/title/80199393, малко по различна от "общоприетата" история за Артур, Мърин и сие, харесва ми, препоръчвам.
Geia-благодаря

# 7
  • Мнения: 952
Леле, чак сега откривам вашата тема. Много се радвам, че ще има от къде да черпя нови идеи за исторически филми/сериали. Обожавам ги, а за съжаление от обкръжението ми никой не е фен, та сама си ги гледам.

За сега мернах едно заглавие по ТВ, случайно. Не гледам телевизия попринцип и случайно попаднах на него и смятам да видя дали ще ми допадне. Ако имате отзиви, споделете: “Любимката на краля”

Не знам дали тук се обсъждат не само филми, а и сериали. Ако не е така, извинете ме за офтопика. 🌹

# 8
  • София
  • Мнения: 8 637
От сто години съм зачакала да заснемат и пуснат сериала по историческата любовна серия на Джулия Куин за Бриджъртън. За жалост доста бавно стават нещата Neutral Face

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 754
ООоОО! Чак сега откривам темата. Много обичам истории/филми с ренесансови рокли Heart голяма страст са ми.
Ще разгледам предложенията посочени по-горе и ще си изтегля да гледам.
Харесвам фентъзи,фантастика и тип приказки и щях да отварям линковете, но няма нищо в замунда Sad Ако можете да ми препоръчате такива , ще съм благодарна Simple Smile))
Имало едно време историята на "Пепеляшка" и Хенри ми е абсолютен фаворит и има уникални реплики! С изненада установих, че в топ 150 част 1.



И аз съм така, не знам дали си гледала Друговремец?

# 10
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
Cursed го изгледах аз, малко странен, не беше лош.

# 11
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Препоръчвам... много ми хареса въпреки, че не гледам филми с военна и следвоенна тематика...

# 12
  • Мнения: 1 751
Имало едно време историята на "Пепеляшка" и Хенри ми е абсолютен фаворит и има уникални реплики! С изненада установих, че в топ 150 част 1.

Извинявай, имаш предвид Ever After (A Cinderella story) филм, или сериала Once upon a time за Ема Суон?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 141
От сто години съм зачакала да заснемат и пуснат сериала по историческата любовна серия на Джулия Куин за Бриджъртън. За жалост доста бавно стават нещата Neutral Face
Има ли такъв шанс? Дори и бавно да става, важното е да стане.
Благодаря за новата тема, Гея!

# 14
  • България
  • Мнения: 6 202
Харесвам фентъзи,фантастика и тип приказки и щях да отварям линковете, но няма нищо в замунда Sad Ако можете да ми препоръчате такива , ще съм благодарна Simple Smile))
За фентъзи и фантастика и тип приказки има друга тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1231066. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт