За цитонамазката след раждането

  • 13 340
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Цитат на: boo
Цитат на: vania_ip
Цитат на: Павлина
да, ама не, моята лична лекарка каза, че касата не покрива разни профилактични преглед и се ходи на преглед само при налични оплаквания и болежки.

Ами то си е така, наистина не ги покрива. Аз като искам профилактичен преглед просто ми пише бяло течение или някакво друго оплакване и готово. Но и моята ми е обяснявала, че трябва да пишат задължително оплакване. Май в касата е проблемът, не в личните.

Аз направо си отивам при Джипито и му казвам - 'Трябва ми направление за еди-какво си'. Той ме пита за какво, и аз му казвам - за преглед. Туй то. В крайна сметка той пише нещо - примерно, болезнен мензис или някаква друга щуротия, и дава... ама моят е добричък Wink Но по принцип и лош да беше, не искам да го мисля тоя лекар, дето ще ми откаже направление!  Imp Така де, като ти прибират парите не се оплакват, нали?

Бу, ела при мойта личната да ми вземеш направление за мен. Тя като ме види и имам чувството, че и се мре!  Twisted Evil  А ходя при нея най-много 1-2 пъти в годината! Предпочита с пенсиите да се занимава, щото те си знаят здравните права, по цял ден висят в поликлиниката, ей-така, от кеф...А ние, заетите хора нямаме излишно време и предпочитаме да си платим на частно, вместо да се занимаваме и да се разправяме.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Цитат на: Vache
Цитат на: Kissa
Их, отвори ми се работа сега...Ще има и за това да мисля, значи...Май ще го отложа за догодина, че идват празници...А дали личната може да ми даде направление за нея или става само на частно?

 Мисле, че няма да имаш проблем с направление от джипито.


А! Тука не позна!  Laughing

# 32
  • Мнения: 17 407
Може и да греша, но мисля, че цитонамазката не се покрива от Касата до 35 години. То аз хич не съм и питала за направление, директно отидох на частно и си платих 15 лв.

# 33
  • Мнения: 2 529
Обещах да пиша, таа..
Направиха ми колпоскопията и лекарката ми забеляза някакъв изменен участък върху шийката на матката, също и малка раничка. Вземи и биопсия от този участък. Резултатите ще са готови след Нова година. Дано не са много лоши Praynig
Иначе процедурите не са болезнени, но си е гадно. Още имам един дискомфорт ниско долу - все едно ще ми идва  Tired

# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: kiki27
Обещах да пиша, таа..
Направиха ми колпоскопията и лекарката ми забеляза някакъв изменен участък върху шийката на матката, също и малка раничка. Вземи и биопсия от този участък. Резултатите ще са готови след Нова година. Дано не са много лоши Praynig
Иначе процедурите не са болезнени, но си е гадно. Още имам един дискомфорт ниско долу - все едно ще ми идва  Tired



Стискам ти палци!!!!! Сигурна съм, че всичко ще е наред! Сега недей да го мислиш... знам, че трудно, но си наложи да изкараш една хубава Коледа и Нова година!

Нормално е да усещаш дискомфорт след биопсията, но не се тревожи, ще премине... Знаеш ли понякога чрез биопсията се отстранява проблемния участък. При мен беше доста голям и се наложи да се обгори. Непременно пиши какво е станало!

Весели празници! Tada

# 35
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Vache
Стискам ти палци!!!!! Сигурна съм, че всичко ще е наред! Сега недей да го мислиш... знам, че трудно, но си наложи да изкараш една хубава Коледа и Нова година!

Нормално е да усещаш дискомфорт след биопсията, но не се тревожи, ще премине... Знаеш ли понякога чрез биопсията се отстранява проблемния участък. При мен беше доста голям и се наложи да се обгори. Непременно пиши какво е станало!

Весели празници! Tada


Весели празници и на теб и на цялото ти семейство, мила Vache  Close-mas:
Много ти благодаря за подкрепата.  Heart Eyes

Обгарянето няма да ми се размине Sad , то и сега след биопсията ми потече доста кръв и докторката спря кървенето с лекичко обгаряне на мястото, но след биопсията ще се знае по-точно какво ще ме правят...
Ще се оправя де, къде ще ида Wink Няма да му мисля сега много-много Simple Smile

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Kiki27, стискам палци и аз, да е всичко наред.  Praynig
И ако случайно нещо те тревожи в резултата, потърси 2-ро мнение.  Thinking
 Close-mas: Весели празници и само хубави моменти след тях! Close-mas:

# 37
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Шани
Kiki27, стискам палци и аз, да е всичко наред.  Praynig
И ако случайно нещо те тревожи в резултата, потърси 2-ро мнение.  Thinking
 Close-mas: Весели празници и само хубави моменти след тях! Close-mas:


О, да, ще го направя, ако...

Благодаря ти Шани Grinning
Много, много приятно изкарване на празниците със семейството ти пожелавам Two Hearts

# 38
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Шани
И ако случайно нещо те тревожи в резултата, потърси 2-ро мнение.  Thinking


Тамън това щях да кажа! Би трябвало да може да си вземе биопсията и да я гледа и друг патоанатом.
Кики, коя ти е докторката?

# 39
kiki27, ще ти стискам палци.  Praynig Дано Дядо Коледа да ни носи много ЗДРАВЕ.

Тук по принцип правят цитомната маска 6 месеца след раждането и след това на всеки 6 месеца.

Уф, гадна работа са тия болести. Sad

# 40
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Кики, стикам ти палци и аз, дано вси4ко да е о.к. Весели празници!

# 41
  • Мнения: 288
Цитат на: kiki27
Обещах да пиша, таа..
Направиха ми колпоскопията и лекарката ми забеляза някакъв изменен участък върху шийката на матката, също и малка раничка. Вземи и биопсия от този участък. Резултатите ще са готови след Нова година. Дано не са много лоши Praynig
Иначе процедурите не са болезнени, но си е гадно. Още имам един дискомфорт ниско долу - все едно ще ми идва  Tired



Стискам палци всичко да е наред.

# 42
  • Мнения: 2 529
Благодаря ви Honda, jakinik, stefania!  love001

Пожелавам на вас и семействата ви весели празници и много здраве и щастие през Новата година Close-mas:


Vache, гинеколожката ми е д-р Лора Кълвачева от "Вита". Добра е, но знам, че в моя случай е добре да се потърси второ мнение по принцип. Само ако резултатите от биопсията са съмнителни, де Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 042
Кики, стискам палци и аз! Grinning дано да няма повод за тревога!
Весела Коледа, мила! Целувки на малкото джудженце Close-mas:

# 44
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: kiki27
Благодаря ви Honda, jakinik, stefania!  love001

Пожелавам на вас и семействата ви весели празници и много здраве и щастие през Новата година Close-mas:


Vache, гинеколожката ми е д-р Лора Кълвачева от "Вита". Добра е, но знам, че в моя случай е добре да се потърси второ мнение по принцип. Само ако резултатите от биопсията са съмнителни, де Simple Smile


Кики, ако се наложи второ мнение драсни ми ЛС, да ти дам координатите на доц. Дянкова или на моята гинеколожка д-р Цанкова. Обаче по-добре е доц. Дянкова, тя е онкогинеколог (не се плаши от думичката, защото раничките са по принцип преканцерози и онкогинелокозите са си специалисти по тях). При мен правиха 2 биопсии, за да са знаят как да обработват раничката, но ако имах и най-малко съмнение в резултата щях да отида при доц. Данкова. Тя оперира майка ми и е много добра. То при нас това с дисплазиите май е наследствено предразположение и аз си имам едно наум!

Общи условия

Активация на акаунт