Избор на име

  • 3 487
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 032
Благодаря. Моят фаворит винаги е бил и си остава Лора. В същото време искам да го кръстя с буквата "Д"
ДоЛорес.
Не се сдържах... Grinning
В кръга на шегата де. Simple Smile
Като знам точтите имена, Дебора би било най-близко, ама не съм привърженичка на изчанчени имена.
Това в кръга на истината. 😉

# 31
  • Мнения: 783
Гласувах за Лора и Беатрис. Деница и елина не ми допадат. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 362
На български името Дебора е Девора. Така е в българския превод на Библията. Това е една много мъдра и смела жена от Стария Завет. На мен това име ми харесва много. Ето коя е Девора:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B0.

# 33
  • Мнения: 3 032
От изброените имена най-много ми е на сърце Лора. И с фамилията си подхожда повече от другите предложени имена.
ММ смята, че не трябва да е с буквата на никой от роднините, за да няма засегнати. Еми, това име ми е на сърце. 😃 А дори не е с буквата на роднини от моя страна. За мен кой какво ще си мисли няма особено значение всъщност. Първото дете не е кръстено на никой. И това ще бъде така. Държа името да ми харесва. Не робувам на стари традиции.

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
От изброените Лора.

Беатрис не знам как би се вързало с бащино и фамилия

Деница - не харесвам имена завършващи на "-ца", знам че са с красиво значение.

Елина - 100% ще я питат как се пише. По-добре Елена или Елиза.

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 09:17 от bubanka

# 35
  • Мнения: 8 799
Беатрис - връзва се с много от български фамилии, е има и изключения.  За мен ценното и интересното  е, че завършва на съгласна, пък същевремето няма как да бъде сбъркано в мъжко име.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 08:20 от bubanka

# 36
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Росица ми звучи по-добре. Но не ми харесва особено. Някак имена, завършавщи на "-ца" не са ми мелодични. Въпрос на вкус, като всяко друго нещо.

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 09:16 от bubanka

# 37
  • Мнения: 3 032
Пепина_3, Беатрис не знам в коя държава е най-разпространено, но сякаш е единственото име с тази буква, което ми допада. Интересно е и действително рядко използвано в България.
Разбирам, че ти си една от малкото, които одобряват това предложение.
Колкото до това, че се интересуваш от международния паспорт, има донякъде резон. Не стоят добре в него имена, които съдържат буквите - ю, й, ж, ц, я, тъй като нямат еквиналент в латинската азбука.

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 09:14 от bubanka

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Елина-древно славянско име
българско-дървото  ела
гръцко
среща се и във всички скандинавски страни
 скандинавското Елин,а означава красива,блестяща

# 39
  • Мнения: 3 032
Вени, да не си завършила някоя лингвистична специалност? Забелязвам, че си запозната с произхода и значението на почти всички имена. Постовете ти са много смислени и информативни. 😃

# 40
  • Мнения: 18 551
Беатрис ми харесва. Бети е сладко галено,а и самото име ми е симпатично и аристократично. От край време си го харесвам. Останалите по-скоро не.
 Лора и Деница не ми харесват.  Не са ми интересни така да кажа,не са нещо особено, освен може би Елина една идея ми допада повече.
Не е тайна,че си падам по имена с чуждо звучене. Но и не само заради това. Деница никога не ми е допадало.
Лорета или Лорена като цяло ми допадат много повече,а Лора на галено. Не обичам кратките имена,с по-малко от 5 букви. Елина е нежно и звучно иначе,не е лошо. Мояг глас отива за Беатрис.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 13:31 от Мис Каролин Бингли

# 41
  • Мнения: 3 032
Мис Каролин Бингли, твоят вкус бих го предвидила.😃 От това, което си писала и в други теми знам, че си любителка на чуждестранните и нестандартни имена.
Предложенията ти са винаги нестандартни и интересни.

# 42
  • Мнения: 783
Вече писах, но да бъда по-конкретна - Беатрис ми харесва много /не сама сред иброените/, звучи красиво и интересно без да бъде неадекватно за нашите ширини Simple Smile аз също не съм фен на актуалните в момента имена глаголи и в този смисъл, ако целта ми е нещо по интересно бих избрала именно подобно име Simple Smile с буквата Л пък лЮбимо ми е Луиза

Към авторката от имената с Б бих предложила Бояна Simple Smile

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Вени, да не си завършила някоя лингвистична специалност? Забелязвам, че си запозната с произхода и значението на почти всички имена. Постовете ти са много смислени и информативни. 😃
Благодаря.
Да,едната ми специалност е такава.
А и винаги ми е бил интересен произходът на имената.
Четох доста и докато бях бременна .

Специално Елина ми направи впечатление,че е разпространено у нас и в скандинавските страни с които иначе нямаме нищо общо.
Среща се също и в Шотландия и Ирландия.
За мен е интернационално име.
В немските сайтове пък пише,че било с шведски произход.

# 44
  • Мнения: 1 326
Елина го свързвам с известната оперна певица Елина Гаранча и винаги си представям красива и стилна жена.

Общи условия

Активация на акаунт