127 СУ

  • 17 586
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 240
И още нещо да попитам: необходими ли са допълнителни уроци по АЕ?

# 31
  • София
  • Мнения: 38 476
Не. Първата година имате английски всеки ден, не ви трябват още уроци.

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте, малката ми дъщеря учи в 127. СОУ. В 8 клас е и профилът ѝ е английски език, немси език и хуманитарни науки. Тя винаги ми е споделяла за деня си в училище. Много харесва класа си и госпожите по БЕЛ и по английски(класната ѝ). На първата родителска ми направиха страхотно впечатление, но и двете не харесваме(аз и дъщеря ми) госпожата по математика. Строга е, но не е там проблемът. Липса на добро отношение към децата и самия предмет. Страшно неподбран речник, цитирам: ,,Не ти сече пипето!”, ,,Балък”, ,,Нито си цъфнала, нито си вързала.” сигурно има и още. Много ниски компютърни познания, позволих си да присъствам в един от онлайн часовете на въпросната госпожа. Децата ѝ казаха, цитирам: ,,Госпожо, дъската е много пикселизирана!”, тя не изглеждаше заинтересована и в края на часа каза “Пишете си плановете, защото ще ви събера тетрадките!”. Дамата е взискателна, но няма никакви прилични отношения към учениците си. Направо си ги засрамва.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 476
Математиката в 127 мо е на ниво -1. Вече 4 г все същото, че и все по-зле.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте, малката ми дъщеря учи в 127. СОУ. В 8 клас е и профилът ѝ е английски език, немси език и хуманитарни науки. Тя винаги ми е споделяла за деня си в училище. Много харесва класа си и госпожите по БЕЛ и по английски(класната ѝ). На първата родителска ми направиха страхотно впечатление, но и двете не харесваме(аз и дъщеря ми) госпожата по математика. Строга е, но не е там проблемът. Липса на добро отношение към децата и самия предмет. Страшно неподбран речник, цитирам: ,,Не ти сече пипето!”, ,,Балък”, ,,Нито си цъфнала, нито си вързала.” сигурно има и още. Много ниски компютърни познания, позволих си да присъствам в един от онлайн часовете на въпросната госпожа. Децата ѝ казаха, цитирам: ,,Госпожо, дъската е много пикселизирана!”, тя не изглеждаше заинтересована и в края на часа каза “Пишете си плановете, защото ще ви събера тетрадките!”. Дамата е взискателна, но няма никакви прилични отношения към учениците си. Направо си ги засрамва.
Стойкова?

# 35
  • Мнения: 2
Здравейте, малката ми дъщеря учи в 127. СОУ. В 8 клас е и профилът ѝ е английски език, немси език и хуманитарни науки. Тя винаги ми е споделяла за деня си в училище. Много харесва класа си и госпожите по БЕЛ и по английски(класната ѝ). На първата родителска ми направиха страхотно впечатление, но и двете не харесваме(аз и дъщеря ми) госпожата по математика. Строга е, но не е там проблемът. Липса на добро отношение към децата и самия предмет. Страшно неподбран речник, цитирам: ,,Не ти сече пипето!”, ,,Балък”, ,,Нито си цъфнала, нито си вързала.” сигурно има и още. Много ниски компютърни познания, позволих си да присъствам в един от онлайн часовете на въпросната госпожа. Децата ѝ казаха, цитирам: ,,Госпожо, дъската е много пикселизирана!”, тя не изглеждаше заинтересована и в края на часа каза “Пишете си плановете, защото ще ви събера тетрадките!”. Дамата е взискателна, но няма никакви прилични отношения към учениците си. Направо си ги засрамва.
Стойкова?
Не знам коя е  Стойкова, но коментарът ми беше за госпожа Матева.

# 36
  • Мнения: 240
Момичета, имат ли право да откажат на децата да си снимат контролните? Доста съм обезпокоена, тъй като оценките по математика са слаби, ние си ходим на уроци...Обратната връзка от уроците е положителна

# 37
  • София
  • Мнения: 1 391
White Crocus, току-що попитах малката ми дъщеря и тя каза - да (поне повечето учители). Уточнявам, че и двете ми деца учат там в гимназиален етап.

# 38
  • Мнения: 4 967
https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136905302
Чл. 19 - контролните трябва да се връщат - за информация на децата и родителите. Ако не ги дават за вкъщи и не разрешават да се снимат, ние как ще се информираме?

# 39
  • Мнения: 7
Здравейте,
Бих искала да попитам за профил хуманитарни науки, какво точно включва обучението. Не намерих информация в сайта. Благодаря

# 40
  • Мнения: 19
Здравейте, детето ми е в 9 клас в 127 СУ. Имаме проблем с отсъствия. Класният ръководител отказва да извини 5 отсъствия, които са получени по време на електронно обучение. Като същевременно някои от учителите не влизаха в часовете по време на ОРЕС или за по 5 минути даваха задачи - за тях няма санкции, но за детето ми има и понеже получи още две закъснения при присъствено обучение, ще го предложат за наказание. Искам да попитам има ли и други в същото положение?

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 18:25 от rosa_rosa

# 41
  • Мнения: 139
Рядко пиша, но като видях темата се сетих, че моя много близка приятелка, чийто син учи в 127 СУ ми се оплака от класната му, за това, че е  искала да се представи бележка от мобилен оператор за липса на интернет, за да му извини две отсъствия по време на дистанционното обучение. Бях силно шокирана.

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте, синът  ми е в 8-ми клас в 127 СУ.От началото на учебната година не е представил вкъщи нито едно контролно, писмена работа, класна работа и т.н.Особено се притеснявам по математика, тъй като резултатите му са много слаби, но и последната класна работа не му беше върната.Разговарях с класният ръководител и обяснението беше, че писмените работи вече не се връщат и ако искам да се информирам трябва да отида в училището.Има ли родители с подобен проблем?
Благодаря!

# 43
  • Мнения: 96
Здравейте, синът  ми е в 8-ми клас в 127 СУ.От началото на учебната година не е представил вкъщи нито едно контролно, писмена работа, класна работа и т.н.Особено се притеснявам по математика, тъй като резултатите му са много слаби, но и последната класна работа не му беше върната.Разговарях с класният ръководител и обяснението беше, че писмените работи вече не се връщат и ако искам да се информирам трябва да отида в училището.Има ли родители с подобен проблем?
Благодаря!
Дъщеря ми вече завърши, но и при тях беше така. Връщаха им ги да си ги видят, в рамките на часа и ги събираха обратно.

# 44
  • Мнения: 19
По отношение на неизвинените отсъствия - и на мен ми искаха да представя бележка за липса на интернет от мобилния оператор за единствено отсъствие примерно трети час по музика(!!!) - нали ако мобилният оператор ми даде тази бележка, после мога да го съдя за това, че не ми е доставял редовна услуга.  
        По математика при повечето деца - колкото и да учат оценките са слаби. Толкова ли е трудно, учителите като не могат да преподават и обясняват добре, поне да пишат малко по-високи оценки, а не да отказват децата от предмета, защото те точно това постигат.

Последна редакция: ср, 01 юни 2022, 10:54 от rosa_rosa

Общи условия

Активация на акаунт