Идея за празничен обяд: 20 човека/ готвене в казан/котел

  • 3 407
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 517
Не бих рискувала с таратор или нещо много специфично. Честно казано не мисля, че манджа в казан е особено подходяща за август. Месо и картофи те така или иначе хапват, та и това не бих. Може би наистина боб, кюфтета, кебапчета, салати, лютеница, питка/баница и ако имаш, разбира се, луканка.  По-неутрални неща. Друго важно е и какви хора ще дойдат. Ако са по-набрани, ще трябва нещо по-изпедепцано.

# 31
  • Мнения: 2 021
Врътваш им една мешана скара според броя на гостите /кюфтета, кебапчета, пилешко филе Simple Smile /- на 2-3 места, печени/пържени /варени картофи- на 2-3 места, миш маш/шопска салата/ пак така на 2-3 места,  питки за народа,  и кой от където е... Поднасянето  е тип кетъринг, всеки си сипва колкото желае и от каквото желае. Боба си е боб- уважи го с подправки нашенски.

# 32
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!
Първо много благодаря за отговорите и прекрасните предложения 🙂 след като говорих с нея се оказа, че ще има и барбекю и там ще се пече месо, нейната идея е по-скоро е била да има и нещо допълнително, ако аз искам от мен, но приятелят ми не е доразбрал 😄 (мъже). Реших да направя кюфтета (за скарата) и бобена салата с лютеница ( те нямат нашата лютеница - ще занеса домашна) приятелят ми ме посети за това като гарнитура. Той е ял, когато ходим при родителите ми и много му харесва. Отделно ще направя баница и ще занеса домашно сирене и кисело мляко от баба и дядо, а кашкавал ще избера също. В Чехия няма като нашето сирене, нито кашкавал - мисля, че ще им хареса 🙂

# 33
  • Мнения: 40 833
Нашето сиренце става екстра за барбекюто - режеш на блокчета, всяко завиваш в бекон и на шишчета. Супер бирено мезе.

https://i.pinimg.com/600x315/42/56/cf/4256cfa49d295a75268d9c73f2e0b62f.jpg

# 34
  • Мнения: 11
Нашето сиренце става екстра за барбекюто - режеш на блокчета, всяко завиваш в бекон и на шишчета. Супер бирено мезе.

https://i.pinimg.com/600x315/42/56/cf/4256cfa49d295a75268d9c73f2e0b62f.jpg

Много благодаря. Аз мислех за сирене с мед и орехи, правила съм и много харесва, но за толкова хора е занимавка.

# 35
  • Мнения: 3 608
Направете им кьопоолу студено ,с плочка сирене и бг ракия ще ги впечатлите много.

# 36
  • Мнения: 3 154
Ако правилно разбирам, ти отиваш в Чехия, готвиш нещо в казан за гостите на рожденичката, гостите са чехи? Много трудна задача да уцелиш вкуса им с нещо типично българско. И защо трябва да е в казан? Не може ли кюфтета и кебапчета по български на скара? С разни гарнитури.

Да, много правилно разбираш, всички са чехи. Защото ще сме на вилата им и в това ще стане ядене за толкова хора. Аз също предложих кюфтета. 😄

Да не те тестват за участие в  Мастър шеф? Откъде накъде ще трябва да им предлагаш ястие, което да се готви ... точно в казан?  Някаква алтернатива на казана не се предвижда? Щото на мен ми звучи като подигравка,  и с много голям  кеф бих ги отсвирила да си сготвят каквото и както им е удобно ... пффф. Егати бастуните.

# 37
  • Мнения: 3 608
Кой в случая е бастун??

# 38
  • Мнения: 2 774
Нашето сиренце става екстра за барбекюто - режеш на блокчета, всяко завиваш в бекон и на шишчета. Супер бирено мезе.

https://i.pinimg.com/600x315/42/56/cf/4256cfa49d295a75268d9c73f2e0b62f.jpg

Много благодаря. Аз мислех за сирене с мед и орехи, правила съм и много харесва, но за толкова хора е занимавка.
И с кашкавал става много вкусно

# 39
  • Мнения: 18 526
Случайно мернах темата и направо се стреснах Simple Smile Ако от мен искат подобно нещо, веднага ще откажа, защото самата идея за казан / котел е притеснителна. Аз преди да имам деца никога не съм готвила. Как се очаква младо момиче да върти цял казан с манджа... честно. Извинявам се, че не помогнах, но дали си струват подобни усилия...

# 40
  • Мнения: 3 608
Случайно мернах темата и направо се стреснах Simple Smile Ако от мен искат подобно нещо, веднага ще откажа, защото самата идея за казан / котел е притеснителна. Аз преди да имам деца никога не съм готвила. Как се очаква младо момиче да върти цял казан с манджа... честно. Извинявам се, че не помогнах, но дали си струват подобни усилия...
А защо да  не си струват усилията???

# 41
  • Мнения: 7 260
Каня те на гости, ама ела по- рано и сготви в казана за 20 човека, и то едикакво си. Ами нагличко е, затова.

# 42
  • Мнения: 4 859
Авторката вече е обяснила ,че мъжа и не е разбрал правилно - идеята на свекървата е била да има нещо допълнително,българско,ако момичето иска .Ако иска Simple Smile Явно има желание.
И вече сигурно е сготвила и са го изяли.Писа,че ще прави кюфтенца +боб с лютеница ,което си е класика и е вкусно .
И темата е какво да сготвя ,а не дали да сготвя.

Общи условия

Активация на акаунт