Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Бебета родени в чужбина - лятна 24та

• 3 482
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Италия е така. Кеф ти лятото слънце и море, кеф ти зимата сняг и планински курорти. Пролетта е топла, есента също.

# 16
Скарлет, знам за какво говориш. В Токио на 28 градуса не можем да излезем навън. Имаш чувството, че се блъскаш в стена. Чувства се като 40 градуса. Ама и другата крайност - въобще да няма лято не е ок. И според мен севрна Италия има идеален климат. Така нареченият - континетален - горещо, но сухо лято, меки есен и пролет и студена, но кратка зима. Още еди плюс за моята любима Италия. Обаче на юг не е така. В Рим лятото е ужасно горещо, а повечето хора нямат климатици по къщите, непонятно ми е защо...

# 17
В Милано хич не е сухо. В София е сухо лятото. Но определено е по-добре от Рим де. Да кажем, че ако имаш климатик се търпи. В Рим не се търпи, по на юг не знам как е, но Рим направо ти иде да ревеш от отчаяние. В петък заминаваме за умбрия и ще видим как е лятото там.

# 18
  • MI
Според мен в Италия само в планинските райони е като описания климата...

# 19
  • Сан Франциско
За нашия район покрай залива Марк Твен е казал, че най-студената зима в живота му е било лятото в Сан Франциско. И има вярно - през летните месеци сутрин и вечер е мъгливо и мъглата е ледена, а разликата в температурите рано сутрин и по обед е 15-18 градуса.

Scarlett, да, ти си точно “срещу” нас 😊. Видях писала си, че сте във Вирджиния - била съм в Charlottesville в университета и в Winchester - хареса ми, хубава архитектура и хората са симпатяги.

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 14:12 от Etereia

# 20
  • Германия
Преди мнооого години бях за 10 дена в Рим в края на септември, времето беше страхотно! Ох, как пак ми се ходи

И при нас тази седмица е горещо, за събота го дават 33, което за мен е твърде много! Не издържам вече на жегите, крия се на сянка че много ми тежи иначе. Спасение от жегите намираме като ходим при свекърите да се топнем в басейна им, рай е 😁

# 21
Септември е добре, но август не може да се живее там. След 11 и преди 18 не може да се излиза, толкова е горещо. Седиш и се потиш.

# 22
Якамоз, благодаря за новата тема!

При нас е зима, май нещо сме отвикнали на студ, защото си сложих блуза с дълъг ръкав да спя и пуснахме печка дори, че децата спят отвити. По средата на нощта я свалих де, че ме хвана секлет 😀, иначе спя целогодишно по тениска дори в България. Хубаво, че ще се приберем през лятото (ако успеем де), че да имаме време да се аклиматизираме. Уикенда мислехме един последен плаж, но на 22 градуса сякаш не ми се ходи, децата няма да излязат от водата.

Тук е влажно целогодишно, чак ми е смешно зимата колегите като се оплакваха, че е сухо и кой гърло, кой нос го болял. За кожата е страхотно, крем за лице съм ползвала броени пъти, откакто сме дошли. А като сме се прибирали в Бг и устините ми се напукват от летището. Само и снях да имаше понякога и щеше да е екстра, но то не пречи да се пътува из континента.

Ние пълним куфари, опаковаме, на моменти е доста изнервящо, но няма как. Съвсем ми е bittersweet, точно сега повече ми се остава, отколкото ми се прибира, или е страх от неизвестното..

# 23
Вежди, честита ви годинка. 😘

# 24
Благодаря, честито и на астралната ни близначка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт