Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте приятели, създавам тази тема за да предпазя бъдещи семейства от подобна ситуация на нашата и разочарование от провалена така желаната почивка и ваканция ! Преди месец със съпруга ми много търсихме и си намерихме така желаната самостоятелна къщичка в Гърция за лятната ни почивка тъй като сме с две мали деца и желанието ни покрай тези вируси беше да сме на по-безлюдно място , не в хотел , а в самостоятелна и само за нас къща - това беше въпросната къща която си резервирахме в Nea Plagia - Efi's cozy house ! Цената беше прилична и всичко изглеждаше перфектно докато преди 2 седмици гърците не обявиха ,че за да се мине границата им трябва всеки един да има задължително направен отрицателен PCR Тест. Това много обърка плановете ни, тъй като първо никой от нас не желаеше да се бутаме по болници и лаборатории с евентуални болни от Ковид за да си правим тези тестове, отделно определения бюджет щеше да скочи изключително много за 4-членно семейство около 500 лв. допълнителен разход. След ровене и четене в интернет се оказа,че една лаборатория в София прави общи семейни ПУЛ тестове и цената беше поносима - 120 лв. , но докато дойде време да си го правим за да спазим изискването за 72 часа преди пътуване и тази лаборатория прекрати да прави тези семейни тестове и остана единственият ни избор или да не ходим или да се бръкнем с 480 лв. допълнителен разход. Тъй като бяхме оставили голям депозит на собственика от къщата Efi's cozy house за нас не беше опция да отменим резервацията тъй като щяхме да загубим депозита, тоест и в двата случая щяхме да сме доста губещи - или даваме 480 лв. за тестове или губим депозита на същата стойност ! Свързахме се със собственика на тази къща с молба за разбиране и съдействие от него за създалата се ситуация с молба или да променим датите на почивка за септември с надеждата до тогава да отпаднат тези задължителни тестове или да направи някаква отбивка от цената за да можем да покрием поне половината от цената на тестовете. Не срещнахме абсолютно никакво разбиране от собственика на Efi's cozy house и той категорично отказа да направи какъвто и да било компромис и да ни влезе в положението Sad След ежедневно ровене в интернет намерих информация ,че в Благоевград все още правят ПУЛ тестове, свързах се с болницата и колкото и да не ни се пътуваше чак дотам и да се бутаме по болници,решихме че си заслужава и че не искаме да си провалим ваканцията. И така на следващия ден отидохме в Благоевград и направихме тези прословути тестове след часове чакане и път! Вечерта  бяхме толкова уморени и ядосани и написах на собственика на Efi's cozy house, че в крайна сметка успяхме да направим тези тестове и че ще отидем в къщата му, но тъй като не срещнахме никакво разбиране и съдействие от негова страна ще му дам отрицателна оценка в интернет платформата през която направихме резервацията - arendoo.bg  . На другата сутрин трябваше да оправяме и стягаме багажа , защото на следващия ден трябваше да пътуваме и ни беше лудница. В 11 ч. сутринта получих обаждане от грък ,който се представи за служител на arendoo.bg в Гърция и на английски език и с много нахален и строг тон ми каза,че собственика на Efi's cozy house иска да отмени резервацията ни тъй като след написаното му от мен ,че ще му дам лоша оценка вече не се чувствал сигурен... Направо ми стана лошо и обясних на представителя на арендо ,че съм написала това в изблик на нерви от всичките тези трудности и т.н. , но той каза че нищо не може да направи и да се свържем със собственика. Ние се свързахме с него и няколко пъти му се извинихме за това,което сме казали и обяснихме ,че е било от напрежение и нерви, но той се държа изключително грубо и арогантно , като заяви че ние вече сме НЕЖЕЛАНИ гости и анулира резервацията ни . Това се случи по-малко от 24 часа преди заминаването ни и можете да си представите как се почувствахме след всичкото това ходене по мъките , вадене и плащане на PCR тестове и т.н. в деня преди пътуването да ти  отменят резервацията по пренебрежително неоснователни причини !!! Не намерихме подкрепа и от сайта посредник - arendoo.bg ,които казаха че нищо не могат да направят и дори нямаше наказателна такса за собственика на Efi's cozy house, който в последния момент ни отмени резервацията, а ако ние я бяхме отменили ни казаха ,че ще загубим капарото от 500 лв. Най-добросърдечно се обръщам към всички тук НИКОГА да не посещават това място - Efi's cozy house в Nea Triglia , като и да не използват услугите на сайта - arendoo.bg ,защото като нас ще се окажете в ужасна ситуация, без разбиране и подкрепа нито от собственика на къщата, нито от посредниците от Арендо !!!
Ето и линк към въпросната къща :
https://arendoo.bg/estates/greece-paralia-neas-triglias-efi-s-co … a/?estate_id=2845

# 1
  • Мнения: 2 039
Съчувстам ви за провалената почивка,но не можах да разбера защо след толкова допълнителни разходи сте се конфронтирали със собственика точно преди тръгването?
може би в тази екстрена ситуация е било по-разумно да изберете някоя къща по българското Черноморие.

# 2
  • Мнения: 24
Много неща биха били по-разумни, но в този момент толкова бяхме изнервени ,че изобщо не помислихме че не е най-разумното да се конфронтираме точно преди пътуването...А относно нашето черноморие нито имахме време да търсим самостоятелни къщи, нито възможност за анулация без да загубим капарото, което не беше малко !

# 3
  • София
  • Мнения: 1 369
Така като Ви слушам, и аз на негово място бих отменила резервацията Ви.

Не стига, че неоснователно искате отстъпка, а после се държите и грубо.

# 4
  • Мнения: 1 631
Изобщо не ви завиждам за скъсаните нерви, ама поне сега сте сигурни, че сте здрави. И ще си върнете парите за депозита.

# 5
  • Мнения: 248
Трябваше да спестите това, че ще дадете лоша оценка.  Този грък се е изплашил ,че след вашата оценка , гостите ще намалеят още повече ( и с тоя ковид) и затова ви е отрязал така категорично. Ако вие бяхте на негово място,  бихте ли насталини с отворени обятия гости, които ще пишат после негативни мнения?  Иначе много кофти ситуация, загуба на много нерви и пари.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 840
И аз да бях щях да отменя резервацията. Никой не Ви е виновен за глупостите които вършите. Каквото си надроби човек това сърба.

# 7
  • Мнения: 84
Трябвало е да се държи по -добре!
Постъпили сте правилно.
След като го е хванало страх да не оставите негативен отзвив е можело да ви обясни ситуацията от негова страна, и да ви предложи компенсация било то и вода за добре дошли. Пък сигурна съм, че и едно нормално човешко отношение щеше да оправи нещата! А не да бърза да анулира. Уж имат зор, че няма турсити и сезонът им е провален, а с лекота анулират дългопланувани почивки! Върнаха ли ви капарото? Ако не са си търсете правата!!!
Потърсете друго място за настаняване, сигурно все още има налични!

# 8
  • Мнения: X
Ама, Андреа, не е нужно непознати и чужди хора да търпят изблиците Ви на агресия. Много ясно, че ще изглеждате съмнителни типове, след такива коментари. То, какво да очаква човека - ако спрат топлата вода за 3 часа, да му счупите краката ли?

Правилата са си правила - щом тестовете са задължителни, те са за Ваша сметка. Човекът предлага услуга настаняване, а не безплатни ковид тестове. В силен сезон, след направена вече резервация, да се пазарите е излишно - пазарите преди, не след това.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 987
Лошото поведение в случая е ваше.
Вместо да се оплаквам от гръка бих се навряла в някоя дупка от срам.

# 10
  • Мнения: 2 209
Избързали сте с конфронтацията, факт. Изнервена е обстановката за всички, но аз по-скоро мога да разбера неговата реакция, отколкото вашата.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 097
Цялата прелюдия с тестовете не разбрах защо е. Какво ви е виновен човека, че вие не можете да си сдържате нервите?!
Аз бих ви сложила в черен списък.

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Какво ви е виновен човекът, че граничните власти си имат изисквания?
И не мога да разбера какво са се юрнали всички към тая Гърция, висят по опашки по 6- 7 часа, плащат сума пари за тестове и накрая се оплакват. Ми ако искате. Сигурно ще ви стане нещо, ако една година пропуснете морето.

# 13
  • Мнения: 360
Имали сте уговорка и капаро, обаче се появили тестовете и не сте искали да давате пари. Собственикът не се е съгласил да отмени резервацията, да загуби пари (понеже в последния момент няма как да намери нови клиенти), за да може Вие да си спестите парите. Вие сте се ядосала и сте тръгнала да го плашите с лоши оценки. Той е решил, че все пак е по-добре да загуби пари, отколкото да приема такива хора. Само не разбрах къде е проблемът в цялата ситуация?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз не схванах логиката да направи отстъпка хазяина заради нещо, което не той е въвел като изискване.

# 15
  • Мнения: 9 697
Аз се изнервих само докато Ви четях.

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте Андреа, аз и моето семейство сме в подобна ситуация. Заради пандемията поискахме да отменим резервация за самостоятелна къща, направена чрез Arendoo.bg на 31.01.2020. Насочиха ни към собственика на имота, на който написах имейл за това, че условията сега са много променени - пандемия от COVID 19, изискване за PCR-тестове (4 броя), пътуване през Кулата, което удължава пътя ни двойно, чакане на границата и много допълнителни непредвидени разходи (налага се преспиване в Сандански или Благоевград, защото иначе трябва да изминем за един ден повече от 500 км + чакане на границата). Помолих го да прояви разбиране и да се съгласи с анулиране на резервацията и връщане на сумата за предплата, която е 255 евро. Получих, както при Вас, изключително груб и арогантен отговор с указания - да си направим тестовете, да минем през Кулата и т.н., и че очаква в срок от 48 часа да му отговоря дали ще ползваме къщата му или не. Предплатата можел да върне само ако затворят границата. Чувстваме се изключително обидени, защото от Arendoo.bg не получихме никаква защита, а гъркът не проявява капка човещина и се държи така, сякаш няма пандемия, а всичко е заради наши капризи. Искаме да изчакаме до датата на заминаването, 22 август, защото ако евентуално затворят границата дотогава, ще получим парите си обратно. Знаете ли дали има някакъв срок за анулиране на резервацията и има ли опасност от парична санкция за нас поради това, че сме анулирали непосредствено преди датата на заминаване, 22.08.? Прочетох условията за наемателите в сайта Arendoo.bg, но там не се споменават никакви срокове за анулиране.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 15:11 от Mariana Pondeva 673545

# 17
  • София
  • Мнения: 28 559
Аз не схванах логиката да направи отстъпка хазяина заради нещо, което не той е въвел като изискване.
Точно. Че и го ползват за изтривалка.

# 18
  • Мнения: X
Ама, моля ви, като посещвате който и да е сайт, четете им Общите условия - не са написани, защото са нямали какво да правят някоя вторник вечер.

От сайта арендо -

Анулиране от Наемател

Като Наемател, ако решите да анулирате потвърдена резервация, направена през ARENDOO, преди и след настаняването ви в имота, политиката на анулиране, избрана от Наемодателя, ще бъде въведена в сила. Нашата възможност да ви възвърнем част от заплатената сума, зависи от избора на политика за анулиране от Наемодател. Информация и пояснения за анулиране ще бъде предоставена за всяка една резервация.

# 19
  • Мнения: 11 566
Е, нали затова е " капаро".
То всеки запазил ако отмени, къде е Илия на кирия.
Бих анулирала само при болест или смърт, да не дава Господ, ако съм един наемодател.

# 20
  • Мнения: X
Той, човекът, не ги иска, според мен, не заради ниската оценка, а защото не знае какви мизерии могат да му направят на къщата и после с месеци да трябва да ремонтира, и да не може да отдава. Щом го заплашват с лоши оценки, без дори да знаят как ще прекарат и може да им е най-хубавата почивка до сега... и то, заради 200-300лв...

С право си пази имотът човека.

Че и с цялото си нахалство и притенции публикува историята публично. Бизнесът на човека няма да спре - най-много да повдигне интереса към неговите имоти.

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Щом по телефона го плашите с отрицателни оценки, вие ще омърморите света на място! Аз също щях да направя като собственика, ако платформата ми позволява, разбира се. Никой не иска нервни, клиенти зевзеци.

# 22
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Гърците са много добри търговци. За да стигне дотук явно много се е ядосал и засегнал и с право.

# 23
  • Мнения: 11 566
Сега разгледах виличката- много добре изглежда, и цената е прилична.

# 24
  • Мнения: 2
До PapaSmurf
Аз прочетох Общите им условия, но не е ясно дали има някакъв срок за отказ на наемателя от ползване на къщата. Ако е напр. един ден преди датата на пристигане, това ок ли е? В Общите условия не се споменава нищо за това.

# 25
  • Мнения: 9 697
Папи, къде си?!? Имам питане?

# 26
  • Мнения: X
До PapaSmurf
Аз прочетох Общите им условия, но не е ясно дали има някакъв срок за отказ на наемателя от ползване на къщата. Ако е напр. един ден преди датата на пристигане, това ок ли е? В Общите условия не се споменава нищо за това.

Провете си мейла от тях. В Общите им условия пише Информация и пояснения за анулиране ще бъде предоставена за всяка една резервация.


За всеки имот е различно, това също е описано.

# 27
  • Мнения: 60
Ние ползваме само Букинг!
Отсядаме във къща със голям двор близо до Неа Перамос!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
От прочетеното вина в наемодателя не видях. Капарото е за сметка на капариращия, ако искате опцията за отмяна на пътуването, това си има цена.
Искането да поеме той цената на тестовете е безумно. В крайна сметка той няма никакво отношение към гръцкия граничен режим, още повече, че и той се сменя доволно често.

# 29
  • Мнения: 9 525
Ние ползваме само Букинг!

аа, и там няма сигурни неща, чукайте на дърво. миналата година един келеш-австриец ни отмени резервацията за виена ден преди да заминем, защото се бил объркал и се дублирали резервации. познай дали получихме защита от букинг. НИЩО, дори не отговориха.
в случая разбирам домакина.

# 30
  • Мнения: 2 170
Е, логично да отмени резервацията ви. Какво означава “Ще ви дам лош отзив”....?! Човекът си пази клиентелата, още повече сега, в това положение.
Поставете се и на негово място. Някой му бръщолеви глупости и търпи да му се държи тон за нещо, което не зависи от него по никакъв начин. Ами ако отиде някой психопат и му изпотроши въпросното място или прави някакви мизерии, той какво да прави.

Не е особено умна постъпката ви със заплахите, след като не сте получили това, което сте искали. Малко като при дечицата....няма да съм ти приятелка, защото не ми даде еди какво си....

За да няма повече такива фалове, следващия път по-любезно и така.

# 31
  • Мнения: 1 614
Боже господи,как може да карате човека да Ви плаща половината тестове...Това си е лично Ваш проблем !! Вие сте си избрали почивка в Гърция и ще си поемате разходите...И аз бих Ви изритала !!

# 32
  • София
  • Мнения: 38 476
Ама аз не разбирам защо въобще обвинявате хазяина, след като не сте стигнали там!

Аз имам моя къща там, но точно заради парите и нервите за тестване въобще не съм тръгнала и никого не обвинявам.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 18:08 от Rockstar

# 33
  • Мнения: 18 978
Цялата прелюдия с тестовете не разбрах защо е. Какво ви е виновен човека, че вие не можете да си сдържате нервите?!
Аз бих ви сложила в черен списък.

Сигурно ги е сложил, че и познатите си, които дават под наем, може да е предупредил за тях. То си им личи, че са проблемни и само ядове ще берат с тях, дори и за неща, които не са в правомощията, възможностите и задълженията на собственика на имота. Всеки, който се занимава с туристи, се научава да ги надушва такива  Отмъстителна, пуснала тема никой да не стъпва, защото на нея не ѝ дават да стъпва, че да му накриви шапката сигурно на собственика. И чака да го глобят, макар подобно отношение и заплахи да са основателна причина за такова анулиране.

# 34
  • Мнения: 3 589
Фикс идеята да се почива в Гърция на всяка цена предполага допълнителни нерви и/или разходи. Чак съм изненадана, че няма повече пропищели, явно другите се срамуват от преживяното и си траят. Но същите, които са пропищели или си траят, в съседна тема ги четем като "няма да му стъпя на бългайското ла*номорие/бетономорие". Не му стъпвайте, дерзайте. Разбиране от сънародниците си - чета - не получавате, пък чакайте от грък или от сайт за резервации.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 987
Фикс идеята да се почива в Гърция на всяка цена предполага допълнителни нерви и/или разходи. Чак съм изненадана, че няма повече пропищели, явно другите се срамуват от преживяното и си траят. Но същите, които са пропищели или си траят, в съседна тема ги четем като "няма да му стъпя на бългайското ла*номорие/бетономорие". Не му стъпвайте, дерзайте. Разбиране от сънародниците си - чета - не получавате, пък чакайте от грък или от сайт за резервации.

В случая некоректното поведение е от страна на български граждани. Даже не е и некоректно, а откровено просташко.
Гърците са друга бира. Бих искала и българите да сме поне наполовина свестни като тях.

# 36
  • Мнения: 24
Така като Ви слушам, и аз на негово място бих отменила резервацията Ви.

Не стига, че неоснователно искате отстъпка, а после се държите и грубо.

А как да се държим при абсолютния отказ за влизане в положение и опит за разрешаване на проблема ?!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Човекът не е длъжен да ви влезе в положение. Вие искате да ви отбие от цената заради политиката на държавата. Няма много логика.

# 38
  • Мнения: 7 261
Много нагло поведение имаш, авторке. Получила си си заслуженото. Адмирации за господина с къщата от Гърция!

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Така като Ви слушам, и аз на негово място бих отменила резервацията Ви.

Не стига, че неоснователно искате отстъпка, а после се държите и грубо.

А как да се държим при абсолютния отказ за влизане в положение и опит за разрешаване на проблема ?!
Госпожо, проблемът си е лично ваш и няма нищо общо с този човек. Наистина ли не го осъзнавате? Откъде накъде ще ви влиза в положение?

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 20:12 от VickyTaylor

# 40
  • Мнения: 2 209
Кой проблем да разреши той? Ситуацията с ковид я има вече от известно време, вашата резервация е отскоро. Проблема съществува, нещата на границата са нестабилни. На границата ви изискват тестове, които водят до допълнителни разходи за вас, наемодателя не ги изисква. Аз лично, в такава несигурна обстановка, с две деца, не бих тръгнала по трудния път да си почивам и да отпускам напрежението. Ами че то само ще се покачи, това е ясно.

# 41
  • Мнения: 24
всички сте много отворени сега, но дано да се случи нещо подобно на някой от тези ,които защитават гръка и да ви видя тогава как ще коментирате и какво ще говорите !!

# 42
  • Мнения: 9 697
всички сте много отворени сега, но дано да се случи нещо подобно на някой от тези ,които защитават гръка и да ви видя тогава как ще коментирате и какво ще говорите !!
Не ставайте смешна 🤣
Квантова механика ли е или ядрена физика, че е толкоЗ сложно да се разбере? Гърция е наложила определени рестрикции и правила за влизане в страната. Не е решение на собственика на вилата. Цялата тази па̀ра и всичките нерви...

# 43
  • Мнения: 22 867
andrea18, всички се опитват да ти покажат вашите грешки и, че те са предизвикали реакцията на човека. Ама не, отворени били..... Не са отворени, просто никой от писалите явно не би имал твоето поведение. Отиваш в къщата на човека, като предварително го заплашваш. Явно сте очаквали да постеле червен килим и да е по-нисък от тревата и по-тих от водата. Що не се сложиш в обратната ситуация, ти как би посрещнала такива гости? С отворени обятия може би и направо им казваш, че няма да плащат? Да не говорим, че ни ковид, ни движението, чакането и влизането през границите, ни тестовете са негов каприз. В какво положение да ви влиза и какво да ви прави? Той си е дал условията, вие сте ги приели. Какви претенции вадите към човека изобщо?
Би могло да ми се случи същото, ако се държа като вас. Но не бих го направила.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ако хазяинът ви беше изискал тестовете, тогава бихте имали основание да искате да ви влезе в положение и да коригира цената. Но при условие, че това е държавна политика, не виждам защо човекът трябва да търпи загуби за да може на вас да ви е изгодно.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 369
Така като Ви слушам, и аз на негово място бих отменила резервацията Ви.

Не стига, че неоснователно искате отстъпка, а после се държите и грубо.

А как да се държим при абсолютния отказ за влизане в положение и опит за разрешаване на проблема ?!
Той проблем няма.

Вие имате. И се държите меко казано арогантно.

Почти съм убедена, че ако бяхте подходили човешки, може би е щял да е склонен на някакъв жест от негова страна. Явно сте скочили като петле както тук сега, тъй че реакцията му е повече от логична и очаквана.

Впрочем, не Ви ли говори нещо фактът колко са единодушни мненията тук?
Също ми е любопитно да отговорите на въпроса Вие дали и как бихте посрещнали гости след (цигански) пазарлъци за цената и заплахи?

# 46
  • Мнения: X
А как да се държим при абсолютния отказ за влизане в положение и опит за разрешаване на проблема ?!
Влизане в положение? Това да не е майка ти или леля ти, че да ти влиза в положение? За бизнес не си ли чувала? Пробвай да влезеш в Билла, да напълниш количката и да помолиш на касата да ти влязат в положение и да платиш само половината цена, защото не можеш да си позволиш цялата. Ти, ако беше наемодател, щеше ли да платиш ПСР тестовете на гостите ти? Съмнявам се. Естествено, че ще ви анулира резервацията. Сигурно не си чувала, че наемодателите могат да си подбират наемателите и избягват неадекватни скандалджии, които ги заплашват.

# 47
  • Мнения: 2 170
всички сте много отворени сега, но дано да се случи нещо подобно на някой от тези ,които защитават гръка и да ви видя тогава как ще коментирате и какво ще говорите !!
Извинете, ама това вашето държание не подхожда изобщо на нормална млада жена с деца. Какви са тези клетви?!
Тук не е мястото просто. Ходете да се жалвате някъде другаде с подобен тон, да видим ще ви вземат ли насериозно!

А относно нас, които сме защитавали гърка. Не се притеснявайте. Когато ходим на почивка, обикновено преценяваме ситуацията и ако не ни притеснява нещо за здравето, парите за ПСР тестове нямаше да са решаващи за почивката. Особено в момента, с тази пандемия и несигурности, човек винаги трябва да има предвидени пари за допълнителни разходи.

Човекът също има семейство и разходи, много знаеш дали не разчита на парите от вашата резервация. И без това са паднали цените, може да не му е голяма печалбата и да няма накъде толкова да отбие.  Като си резервирала, отговорността си е напълно ваша. Той какво е виновен за Ковид, за това, че има правила за преминаване на границите и тем подобни?

Това е все едно мъжа ми да го питат дали може да отбие от цената на строежа, щото после трябва и да си обзаведат...Ми това са неща, които човек трябва да си е предвидил предварително.

# 48
  • София
  • Мнения: 35 097
На гол тумбак чифте пищови.

На мен ми пропаднаха дългосрочно направени планове и резервации. За март, април две, за май две. Форсмажорни обстоятелства се вика. Всеки се съобразява спрямо ситуацията и се наглася спрямо нея краткосрочно.

В положение могат да ви влязат роднините, щом парите за тестове ще ви бутнат почивката. Макар че, и те не са ви длъжни!

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 22:37 от Ms.Gorgeous

# 49
  • София
  • Мнения: 7 990
PCR тестовете са част от транспортните разходи. Хазяинът няма никакво отношение към начина ви на транспортиране - с кола, самолет, балон или делтаплан. Отношенията с него започват, когато се озовете пред прага му. Приели сте цената на нощувката, със същия успех да поискате отбив от цената, ако цените на петрола или керосина се повишат.

# 50
  • Мнения: 646
Вземете си поука от случилото се и друг път когато сте афектирани бройте или до 10 или до 100. Тази черта най- много я мразя в хората, все другите да са им виновни. Ще ви припомня една поговорка " Блага реч, железни врати отваря"

# 51
  • Мнения: 159
Авторке, ти защо не му влезеш в положение на човека? Сезонът им е тотално скапан, не искаш ли да им дадеш някой лев?
Като не можете едни тестове да си платите, стойте си на задниците. Почивката в чужбина не е задължителна.

# 52
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Ние ползваме Букинг.
Преди да резервирам,чета внимателно какво пише за анулирането.
1.Безплатно ли е или не.
2.Колко дни предварително мога да отменя резервацията ,ако се наложи.

Вие занимавате собственика с ваши лични проблеми,които не го засягат.Какво го интересува него колко пари сте дали за тестове.
Съгласна съм,че това за вас са допълнителни разходи,но това не е повод гъркът да ви направи отстъпка.



И най-голямата глупост-казали сте предварително на човека,че ще му дадете лоша оценка.И какво очаквахте?
Да ви се моли?Да ви посрещне с червен килим?
Съвсем логична е постъпката му.

# 53
  • Мнения: 1 504
Той няма вина,че вие нямате пари за тестовете.
Подкрепям предните мнения.

# 54
  • Мнения: 5 380
Всяка монета има две страни. Simple Smile

Ако резервацията е направена преди да се появи въпросният COVID-19, е редно гъркът да влезне в положение, защото е форсмажорно обстоятелство и никой не го е очаквал.

Ако обаче е направена през последните 3-4 месеца, при постоянните призиви да не се пътува в чужбина и постоянните предупреждения за затваряне на граници и цялостна международна какафония.... е тогава целият риск и допълнителни разходи си остават за вас.

Нажежили сте обстановката още повече като сте си изпуснали нервите без да имате основателна причина за това. Знаели сте за вируса, за извънредното положения и за цялостната обтегната международна ситуация и въпреки това сте избрали дс пътувате.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Авторката още в първия пост е написала, че са намерили къщата преди месец. Ковид отдавна вече си се вихреше.

# 56
  • Мнения: X
Rocket, харесвам опита ти да погледнеш проблема от различни перспективи, но що се отнася до форсмажорната ситуация, и гъркът е нейна жертва. Тази форсмажорна ситуация нанесе страхотен удар на туристическия бизнес, а този човек все пак работи за пари.

# 57
  • Мнения: 18 978
Е, как да ѝ влезе в положение? Дава цяла къща за 90 евро на вечер. Сигурно хич не е голяма печалбата, че да има откъде да смъкне. За другия период, за който са искали да променят, сигурно е била ангажирана къщата от други почиващи, като гледам свободните дати, и тогава на тях трябваше да им плаща неустойка. Всъщност все пак са им влезли в положение, де. Анулирали са им почивката, както са искали, и са им върнали капарото. Само от правенето на тестове са на загуба, и то неголяма, щом са правили фамилен тест

# 58
  • Мнения: 5 380
HighSpeed, разбрах. Simple Smile
Аз просто писах кога би било приемливо да имат някакви притенции.

Thewishmaster, факт е това за щетите, не споря.
Тепърва ще има много такива случаи като на авторката. Няма да се изненадам ако скоро сайтовете за резервации започнат да искат съгласие за това, че сме информирани за КОВИД-19 и че в тази връзка ваканцията ни може да се оскъпи.

# 59
  • София
  • Мнения: 14 672
Потребителката явно се е подвела от новините, че някои хотелиери са предлагали безплатна нощувка на клиентите си като компенсация за тестовете. Само че не е масово явление, а и не се знае за каква цена и брой на нощувки става въпрос. И в крайна сметка е въпрос на добра воля и преценка на хотелиерите какво им е изгодно.
Егати, за 200 лв тест толкова нерви.

# 60
  • Мнения: 3 589
Потребителката явно се е подвела от новините, че някои хотелиери са предлагали безплатна нощувка на клиентите си като компенсация за тестовете. Само че не е масово явление, а и не се знае за каква цена и брой на нощувки става въпрос.
Подвела се е, защото хвалебствени преувеличени обобщения за Гърция ни заливат отвсякъде. И аз ще се оплача ако отида там и не се наядем обилно трима за 10 евро, както ни е създадена нагласа от фейсбук. 😂

# 61
  • Мнения: 18 978
А в България наяждате ли се обилно трима за 10 евро, освен в баничарницата? И там може да има баничарници, нищо не ви пречи да пробвате.

# 62
  • София
  • Мнения: 38 476
Е, 3 гироса по 3.3 евро - таман.

# 63
  • Мнения: 3 589
А в България наяждате ли се обилно трима за 10 евро, освен в баничарницата? И там може да има баничарници, нищо не ви пречи да пробвате.

А , нееее. Не съм съгласна. Точно щото в България не мога, ще ходя там.
Аз ще ходя в Гърция, щото са ми набили в тиквата, че е по-евтино.
И че ще ми отстъпят 1 нощувка заради теста и т.н.

# 64
  • Мнения: 155
В никакъв случай не оправдавам потребителката, но съм меко казано изненадана и от поведението на собственика и всеобщото му оправдание. Той не може да прояви разбиране и не може да отмени резервация и да върне депозита, когато посетителят трябва да плати 250 евро за тестове,  които натежават доста на бюджета и не са пренебрежима сума (аз не твърдя, че трябва да го прави, в правото си е да не го прави), но в същото време едностранно може да канцелира резервацията, само защото не му харесва отношението по е-мейл (тука  на какво точно основание  канцелира резервацията като вече е взел депозит, той няма ли задължения или те са само от клиента и ще върне ли депозита?) Както клиента е реагирал неадекватно с емоциите си, така и собственика е реагирал също толкова неадекватно на база емоции (както е разказана случката,  дали точно така се е случило, може само да се гадае).

# 65
  • Мнения: 11 566
Дай да върне и останалите депозити.
Ей.

# 66
  • Мнения: 18 978

А , нееее. Не съм съгласна. Точно щото в България не мога, ще ходя там.
Аз ще ходя в Гърция, щото са ми набили в тиквата, че е по-евтино.
И че ще ми отстъпят 1 нощувка заради теста и т.н.

Може да се каже, че е по-евтино, да. В България сигурно няма да намери самостоятелна къща до плажа за 90 евро. Например бунгалата в къмпинг Градина са по 360 лева на вечер, а спиш в семпло обзаведена кутия, която не е на първа линия до плажа.

В букинг всеки собственик си решава какви са му условията. Има ги написани и  щом си приел офертата, значи си ги прочел и си се съгласил с тях. Очевидно и във въпросния сайт е нещо подобно, щом от арендоо са един вид медиатори. Със сигурност са им върнали депозита, как щеше да пропусне да го спомене, ако не бяха.

# 67
  • Мнения: X
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.

# 68
  • Мнения: X
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.

Тоест? Как се е държал гръка? Искал е да получи сумата, за която са се уговорили предварително?!

# 69
  • Мнения: 9 697
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.
Аз лично нищо не разбрах, сорЕ! Хем е сгрешил, хем напълно го разбираш, хем си се занимавала и точно заради това няма да отидеш при него?!? Валерианите може дух да ги глътне, дето има нужда малко повечко.

# 70
  • Мнения: 2 209
И аз не разбрах. Той не си е изтървал нервите, а е отказал резервация, след като предварително са го заплашили с негативна оценка. Без да са стъпили. Да откажеш при това положение си е проява на здрав разум, а не изтърване на нервите.

# 71
  • Мнения: X
Дългогодишен наемодател съм. Не разбрах как е трябвало да реагира собственикът на къщата, след като е бил заплашен, че ако не плати ПСР тестовете на клиентите, те ще напишат отрицателни отзиви за него. Но неразбирането ми вероятно е породено от факта, че абсолютно винаги съм си подбирала наемателите, категорично съм избягвала определени типажи,  и затова никога не съм имала оплаквания от тях.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 493
Към авторката - когато отвориха границите още на 15.06 казаха, че на всеки две седмици ще се решават мерките. Няколко пъти пишете , че постоянно ровите в интернет и четете. Не ви ли хрумна, че даването на капаро в тази ситуация не е най-добрата идея? Ситуацията е доста динамична и тук и там и всеки ден има промени и нови мерки. решението да тръгнете е Ваше и риска е за вас. Разбирам ви добре, относно нервите за тия пусти тестове, а не ви ли хрумна, че може някой от тестовете да излезе положителен /дай боже грешно положителен/ - на мен това ми беше най-голямото притеснение. Затова когато наближи време аз да плащам капарото за лятната почивка написах на гръка, че отказвам резервацията, защото се налага да правиме тестове цялото семейство, което е не само финансово утежнение, ами и риск. Има опасност да стоим на границата 6 ч, а пътят до мястото което съм избрала е 800 км и не мога да планирам нито пристигането си там, нито дали няма да се наложи да направим междинна нощувка. Но не искам да се отказвам от резервацията си и в момента в който мина границата веднага ще го потърся, ако все още е свободна къщата ще му пиша и ако е възможно ще се настаним. Успоредно с това намерих друго алтерантивно място, което не отговаряше на всичките ни изисквания, но беше за всеки случай. Човекът ми отговори, че няма проблем и ще задържи да не я пуска отново къщата, но ако разбера че няма да пътуваме да го уведомя ваднага. Писах му, веднага след като минахме Кулата и вечерта в 9,30 бяхме на мястото и ни чакаше. Не съм искала отбивка от цената и той не е предлагал. Цените на нощувките тази година и без това ми се струват намалени спрямо миналата година.

Не съм ползвала платформата за резервации която споменавате, но най-вериятно и те имат процент от това капаро и остава човекът да покрие и техният процент.

Ама аз не разбирам защо въобще обвинявате хазяина, след като не сте стигнали там!

Аз имам моя къща там, но точно заради парите и нервите за тестване въобще не съм тръгнала и никого не обвинявам.
След като имате имот вероятно сте наясно, че минавате границата само с QR - така, че вие нямате нищо общо с тестовете...

# 73
  • София
  • Мнения: 38 476
Не, не знаех! Ще проверя!

# 74
  • Мнения: 155
Т.е проява на здрав разум е собственикът да откаже категорично промяна на резервация или някаква отстъпка (беше написано, че са го помолили да променят резервацията за септември или да получат частична отсъпка за тестовете,  които трябва да направят, не да им ги плати напълно,) две седмици преди датата на настанавяне, като задържи капарото от 250 евро, но е нормално по-малко от 24ч преди настаняването, след като са му потвърдили, че са направили тестовете и отиват,  да я анулира с обяснението, че не се чувства сигурен под хипотетична заплаха за лоши отзиви?! Не познавам точно тази платформа, но обикновено както клиентите могат да пишат отзиви, така и собственика може да отговори и да ги опровергае.  Те можеше и да не го информират и пак да му напишат лоши отзиви след като са били там, това е риск, който всеки собственик има, няма как да контролираш кой какво ще пише. Излиза че, както преди му е било проблем,че си губи резервацията и прихода, въпреки че е имал 2 седмици да намери евентуално нови, така вече не му е проблем, че ги губи, той ще си намери нови за 24ч (най-вероятно вече ги е намерил и затова я е отказал),  пък те пред свършен факт да правят каквото намерят за добре като са толкова нахални.

# 75
  • Мнения: 18 978
Е, къде пък прочете, че са го молили за отстъпка в замяна на задържане на капарото? Той да не работи в лаборатория за тестове, че да им прави отстъпка от тях? Искали са чисто и просто да им намали цената, защото им се виждат много парите.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 476
Иска се тест от всички влизащи, засега.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 951
Ситуацията е вследствие на това, че не знаете как да реагирате. Човекът не е длъжен да ви намаля парите, защото ще си правите тест и идва скъпо - все пак това изискване не е негово. Според мен сте били прекалено груби и като цяло първо сте започнали да се пазарите за цената, а после вече - за преместване на датите. Което, разбираемо, с неподходящия тон, няма да се приеме от наемодателя. А имайки предвид ситуацията, винаги трябва да си имате едно наум с тестове и т.н., и е било съвсем логично да го очаквате, не знам на какво толкова сте се изненадали. Той  ако тръгне да връща пари на всички, дето не са искали да се прекарват с пари за тест и т.н., ще фалира.

# 78
  • Мнения: 6 290
Не познавам точно тази платформа, но обикновено както клиентите могат да пишат отзиви, така и собственика може да отговори и да ги опровергае. 
Само че колкото и да ги опровергава, то ще си остане само под конкретното мнение. А оценката ще е изпляскана най-отгоре и ще му намали общия рейтинг. Изобщо не е равностойно.
Все пак госпожата ще си получи капарото, така че излязъл е човек в крайна сметка собственика...предвид историята можеше и да си го задържи.

# 79
  • Мнения: 3 589
Съвсем се побъркахте. Разваля резервация в последния момент и "човешки" връщал капарото.
Какво щеше да му стане ако се съгласи на промяна на датите още в началото, преди нервите? Гадаете, че всички дати за септември са му заети?

Имах резервация за Кипър миналата година, но промениха полетите и нямаше как да пристигнем. Върнаха ни капарото, трябваше според вас да си го задържи кипърецът, щото не носи отговорност за полетите? Тогава да - проявена човечност, чудесно. Но тук????!!!!🙄

# 80
  • София
  • Мнения: 3 951
Не знаем дали първо не са се пазарили за пари, а като им е отказал - за дати. + това при вас е имало промяна, която не е зависела от вас, докато г-жата с резервацията от доста време трябва да е наясно, че може да се бръкне за още пари непредвидено. Може и да сте обяснили съвсем спокойно ситуацията, да не сте заплашвали, да не сте си изпуснали нервите, знам ли...
Аз също имах резервация в чужбина точно когато затвориха границите - нито съм се пазарила, нито нищо - и наемодателят, и авиолиниите ми върнаха цялата сума.

# 81
  • Мнения: 3 589
Независимо от всичко, не оправдавам канцелирането на резервация в последен момент по емоционални причини. От никоя страна.

# 82
  • София
  • Мнения: 28 559
Била съм свидетел как хотел в Турция изгони рускиня, която се държеше безобразно с администраторката още при настаняването си. Отказаха да я настанят и я изведоха с охрана.
Не може да се държиш така с хората и да очакваш ръкопляскания. Разбира се, че при такова отношение няма да ги иска.

# 83
  • Мнения: X
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.
Аз лично нищо не разбрах, сорЕ! Хем е сгрешил, хем напълно го разбираш, хем си се занимавала и точно заради това няма да отидеш при него?!? Валерианите може дух да ги глътне, дето има нужда малко повечко.

Когато работиш с клиенти не може да си позволиш конфликти. Да, много клиенти се държат арогантно, имат нелогични претенции и могат да ти изпилят нервите, но твоята работа е да намериш начин да приключиш цялата ситуация тихо и кротко. Защото когато не успееш да го направиш губиш пари. А защо не искам точно този човек да ми е хазяин, ами защото примерно аз също имам резервация за Гърция за септември и то за място доста по-скъпо от това, но пак частна къща и жената се обади да ни пита притесняват ли ни изискванията за тестовете, ако останат. Та има отношение и отношение, а в момента избор на място за почивка колкото искаш.

# 84
  • Мнения: 6 290
Но вие не сте поискали тя да ви плати тестовете, нали?

# 85
  • Мнения: 2 081
Авторке само на себе си трябва да се сърдиш . Със скандали , заплахи и изнудване не стават нещата .

След една седмица може и карантина да въведат , пак ли някой е длъжен да ви я компенсира , защото сте избрали Гърция ?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Видях снимките и цената е прилична. Гъркът вероятно бързо е намерил други клиенти на тяхно място. Там той е шефът, той коли, той беси, образно казано. Съмнявам се, че ще изгуби пари, така че може да си позволи да постъпи в случая както е постъпил.

# 87
  • Мнения: 5 380
Абе, основният проблем е, че авторката е заплашила наемодателя, че независимо как ще си изкарат и колко хубава ще е къщата, ще му остави лоша оценка.
И това само защото той е отказал да им намали от цената, което реално е негово право.
Надявала се е, че като го заплаши, той ще "клекне" и ще стане на нейното. Но човекът е реагирал точно обратно на очакванията.
Според мен сега по-скоро я е яд на себе си, зощото не е могла правилно да прецени и отработи ситуацията.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 476
И аз това щях да напиша. Реално имаше едно свободно прозорче от 15 дни. Аз все си представям как ще ме карантинират там за 14 дни!

# 89
  • Мнения: X
Но вие не сте поискали тя да ви плати тестовете, нали?

И какво като са поискали да им плати тестовете, той можеше да го завърти как страшно много иска да им направи отстъпка, но всички сме зле заради Ковида и да наблегне те колко хубаво ще си изкарат като отидат на почивката. Има експанзивни хора и авторката явно е от тях и е адски глупаво да провокираш такъв човек. Тя си казва, че е сложила оценката в състояние на афект. В крайна сметка те са си направили тестовете и при по-хитро отиграване от страна на хазяина, той щеше да им си прибере парите.

# 90
  • Мнения: 9 697
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.
Аз лично нищо не разбрах, сорЕ! Хем е сгрешил, хем напълно го разбираш, хем си се занимавала и точно заради това няма да отидеш при него?!? Валерианите може дух да ги глътне, дето има нужда малко повечко.

Когато работиш с клиенти не може да си позволиш конфликти. Да, много клиенти се държат арогантно, имат нелогични претенции и могат да ти изпилят нервите, но твоята работа е да намериш начин да приключиш цялата ситуация тихо и кротко. Защото когато не успееш да го направиш губиш пари. А защо не искам точно този човек да ми е хазяин, ами защото примерно аз също имам резервация за Гърция за септември и то за място доста по-скъпо от това, но пак частна къща и жената се обади да ни пита притесняват ли ни изискванията за тестовете, ако останат. Та има отношение и отношение, а в момента избор на място за почивка колкото искаш.
Ами той точно това е направил. Приключил е ситуацията тихо и кротко, още в зародиш.
Аз също работя с клиенти и то в страна, чиито граждани са известни с оплакванията си. Има си начини да получиш това, което искаш, но заплахите и изнудването не са едни от тях.

# 91
  • Мнения: 5 380
Staliq, всъщност щеше да бъде глупаво от негова страна да пусне в къщата хора, с който е в конфликът и които го заплашват. Simple Smile
А и това, ще авторката описва колко е арогантен хазяйна, не се знае колко е истина. Ако иска може да пусне кореспонденцията, за да се види кой как се е държал.

# 92
  • Мнения: 2 209
Човека си движи бизнеса и очевидно има възможност и право да си подбира клиантелата. Явно е преценил, че хитро отиграване не му е необходимо. Хората си подбират наемателите, не всички играят на дребно, да има там едни 20, 100 евро в повече и да се разправя с вятърни мелници.

# 93
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Гъркът дава къщата си под наем.
Какви разходи ще имат туристите,за да стигнат до там си е техен проблем.Не го засяга и не е длъжен да прави отстъпки.

За анулиране или за връщане на капаро-би трябвало да пише какви са условията.
Разгледах сайта-в някои оферти се споменава,че капаро не се връща.

И между другото-тези къщички са много търсени,.
Тази година и цените са намалени.
Не само българи ходят,но и румънци,сърби...
Вероятно къщата е била ангажирана за другите дати...

А и няма как да очакваш собственика да те посрещне ,след като си го заплашвал по телефона....
Ако авторката беше подходила по друг начин,можеше да успее да получи отстъпка.Някаква.

# 94
  • Мнения: 22 867
Добрите отношения са двустранни, няма как някой да те залива с помия, пък ти да му отговаряш с поезия. При авторката е каквото повикало, това се обадило. Изобщо не е длъжен човекът да понася обиди и заплахи, съвсем адекватно е постъпил.
Ако тя беше се отнесла човешки, вероятно щяха да отвърнат със същото. Длъжен е човекът да е любезен, но когато наемателите прекаляват......Ако има повече добри отзиви, един лош няма да му провали бизнеса. Че още не съм погледнала къщата по линка, оставих за после.

# 95
  • Мнения: 6 290
Има само два отзива. Затова нейния лош щеше да е едни 30% от оценката му.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Сталия, той пак ще си прибере парите, но от други хора. Не е на загуба. И няма да рискува да му сипят после кофти отзиви.

# 97
  • Мнения: X
Тя идеята за тихото приключване е хем да дойдат на почивка, хем да не сипят отрицателни коментари. Но вероятно в случая ниската цена обяснява реакциите и от двете страни.

# 98
  • Мнения: 1 015
Наемодателите също имат право да подбират какви гости да пуснат в собствеността си. Има платформи, в които домакинът може да пусне оценка за конкретен наемател ако реши и да го превърне в нежелан и за други. Например airbnb. Категорично не бих пуснала в имота си човек, който ме заплашва без дори да сме се запознали. Да, можел е да направи някаква отстъпка но това е негово решение, а не задължение. Не мога да проумея как след ден прекаран в болница и умората от това, първото нещо което правиш е да пишеш писмо в стил "Добре, от нас да мине ще ти дойдем в къщата ама ти ще видиш". На мен поне така ми прозвуча. А най-абсурдното е да пуснеш такава тема с цел да очерниш някого, когато вината е изцяло твоя.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 15:41 от Marsela 17

# 99
  • Мнения: X
пък те пред свършен факт да правят каквото намерят за добре като са толкова нахални.
Точно така. Когато някой си позволи да ме заплашва, го изритвам на секундата и е свободен да се оправя както намери за добре.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 951
То не малко от пуснатите теми в този стил, са с цел да очернят някого, да се развайкаме и ние за провалената почивка и да им стане добре на хората. По мое мнение, обаче, в много ситуации създателят на темата бива порицаван и повече не влиза в нея, защото за него има само една гледна точка - неговата, и всяка друга е отхвърлена.

# 101
  • Мнения: X
Ако за авторката имаше друга гледна точка, нямаше така глупаво да се самопрецака.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 493
Иска се тест от всички влизащи, засега.
Ако документа за собственост е на ваше име няма нужда от тест. Прочетете добре условията за влизане през промахон. От тест не се нуждаят и шофьорите преминаващи транзит и т.н. При посещение по несъществени причини /тоест туризм/ ви трябва ПСР. Но ако не искате да ходите си стойте тук де....

# 103
  • София
  • Мнения: 38 476
Може ли линк за условията?

# 104
  • Мнения: X
Съвсем се побъркахте. Разваля резервация в последния момент и "човешки" връщал капарото.
Какво щеше да му стане ако се съгласи на промяна на датите още в началото, преди нервите? Гадаете, че всички дати за септември са му заети?

Не е нужно датите му да са заети - за различните периоди/седмици през лятото, има различни цени. Може би септември му е бил 140 евро (имаше такава цена, не помня за кой период), а юли му е 90 евро.

Тоест, ако стоят 10 дни и изискват да са на 90 евро, човекът губи едни 500 евро, защото да е "човечен". Това е бизнес, не е сбирка на анонимните алкохолици.

# 105
  • София
  • Мнения: 4 493
Може ли линк за условията?
https://travel.gov.gr/#/faq_travelqa

Четете условията за Essential travel. В общите условия има едно изречение - This does not apply to Greek citizens, permanent residents of Greece and travelers for essential professional reasons.

За Essential travel  е възможно преминаването през Nymfaia, Krystallopigi, Kakavia, Kipi, Evzones and Promachonas.
И в крайна сметка, не ви пречи да звъннете на промахон и да питате гърците

# 106
  • София
  • Мнения: 38 476
Не съм гражданин и не съм permanent resident, не съм и professional. Звъннах на брокерката ми, която има познат на Промахон. Тя ми каза - с тест, поне до 08.08.

# 107
  • Мнения: 1 614
Аз пък ще отида точно в тази къща, защото собственика ми се вижда разумен и свестен човек !! Преценил Ви е отдалече....

# 108
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Абе, щом на собственика не му дреме да върне пари и да отреже клиенти, значи едва ли страда от липса на мераклии за къщата. Сигурно е пълна постоянно.

# 109
  • Мнения: 24
Абе, щом на собственика не му дреме да върне пари и да отреже клиенти, значи едва ли страда от липса на мераклии за къщата. Сигурно е пълна постоянно.

Въпроса е ,че и пари не върна !!

# 110
  • Мнения: 24
Аз пък ще отида точно в тази къща, защото собственика ми се вижда разумен и свестен човек !! Преценил Ви е отдалече....

Браво...стига да успеете да отидете,че като гледам собственика какъв ла....р  е ,нищо чудно да се окажете в подобна ситуация и тогава ще се чудите защо не сте оценили това,което споделям с Вас !!

# 111
  • Мнения: 3 589
Абе, щом на собственика не му дреме да върне пари и да отреже клиенти, значи едва ли страда от липса на мераклии за къщата. Сигурно е пълна постоянно.

Въпроса е ,че и пари не върна !!

Нали си получихте обратно капарото?

# 112
  • Варна
  • Мнения: 36 601
И аз разбрах, че го е върнал. Не е ли?

# 113
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Аз лично  точно тази къща  не бих резервирала и не бих изпратила капаро.Защото никъде в офертата не пише какви са условията за анулиране.Нито е споменато,че капаро не се връща.
А това са важни подробности,които предпочитам да са ясни.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 09:10 от -veni-

# 114
  • Мнения: 18 978
Абе, щом на собственика не му дреме да върне пари и да отреже клиенти, значи едва ли страда от липса на мераклии за къщата. Сигурно е пълна постоянно.

Въпроса е ,че и пари не върна !!

Свърза ли се със сайта? Парите са в електронно портмоне и трябва да ти ги върнат, ама може и да не стане в неработен ден:

https://arendoo.bg/?cid=11

# 115
  • София
  • Мнения: 4 493
Не съм гражданин и не съм permanent resident, не съм и professional. Звъннах на брокерката ми, която има познат на Промахон. Тя ми каза - с тест, поне до 08.08.

Не е мястото тук на тази тема, но всичките ми познати с имоти там така пътуват от 15.06, като на последните двама /24 юли минаха границата/ са им поискали някоя сметка да покажат на тяхно име - едната е показала за вода, другите за ток. Ама аз не ви кандардисвам да ходите ... стойте си....

# 116
  • София
  • Мнения: 38 476
Тя другата тема се изчерпа. Благодаря за информацията. Ще питам пак и ще искам сметката за ток. Иначе НА е у мен.
Че яко ми се ходи. Фейса ми връща спомени, че миналата година половин август си бяхме там.

# 117
  • София
  • Мнения: 7 990
В момента собствениците пътуват с тестове, няма изключение за тях. Мой приятел е с няколко имота там, през 1-2 седмици пътува, прави тестове на всяко ходене

# 118
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Гърция от днес пак натегна мерките. Отрицателен тест на влизане, правен до 72 часа преди това. Маски навсякъде.

# 119
  • Мнения: 60
Потребителката явно се е подвела от новините, че някои хотелиери са предлагали безплатна нощувка на клиентите си като компенсация за тестовете. Само че не е масово явление, а и не се знае за каква цена и брой на нощувки става въпрос.
Подвела се е, защото хвалебствени преувеличени обобщения за Гърция ни заливат отвсякъде. И аз ще се оплача ако отида там и не се наядем обилно трима за 10 евро, както ни е създадена нагласа от фейсбук. 😂

Много се извинявам за въпроса Вие ходили ли сте във Гърция на почивка?
Ако не сте ходили, да Ви кажа , че не е много по- скъпо от това да почиваш и на нашето море!
Няма сравнение качеството и количеството храна , да не говорим, че на нашето море масово са дигнали цените от миналата година! Нормално е да е по - скъпо , все пак отиваш в друга държава!
Изобщо не са хвалебствия, а си е чистата истина, пък и не се къпеш във фекалии и мазни палмови топчета!

# 120
  • Мнения: 3 589
Ходила съм на Родос, Миконос, Неа Парамос, Ситония, Касандра, Кавала. И тази година ще отидем, ако се вдигнат мерките, колебаем се къде, май последно на Тасос или Левкада, за да не летим. Не е въпросът, че морето им е мнооого, и чисто. И да, считам за тотален мит "евтинията" в Гърция и не ми е предпочитана дестинация.

# 121
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Тогава защо ходите и планувате пак да ходите на море в Гърция? На мен някоя дестинация като не ми е предпочитана, не ходя.

# 122
  • Мнения: 60
За сравнение ще дам следният пример в Мелник бяхме 3 души в една малка стаичка, тъмна и с миришеща на мухъл баня-80 лв- в Гърция,къща със спалня, кухня и 2 балкона 40 евро! Е предпочитам Гърция!

# 123
  • Мнения: 3 589
Защото обичам да ходя на море, защото често нямаме време 7+ дни за друга дестинация, защото нямаме пари за всички по-далечни морета, защото в момента е рисково да се пазаруват самолетни билети напред, защото разнообразяваме българското и турското море, защото .... причини колкото в рекламата на ДСК 😃

Ама предпочитайте си, ходете, където ви харесва. Просто лъжи и преувеличения на някакви фанатизирани по границите туристи аз не приемам, а е факт, че ни заливат по всички медии.
А не ми е предпочитана заради съотношението цена-качество, което напр. в Турция, Албания, Египет, дори южна Испания и Канарските, е много по-добро.
А в България, че куцат нещата, куцат. Какво да се прави. Държавна политика, манталитет, ,etc...

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 22:11 от Doro

# 124
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Демек ходите от немай къде 😆
Аз ходя на море в Гърция от много, много години и имам съвсем реална представа. Нито се мамя по лъскави реклами, нито имам илюзорни очаквания.
Пък и, честно казано, не съм попадала на реклама по медиите.

# 125
  • Мнения: 3 589
😀 от немай къде, но пусто да е море 😀
Слабост

# 126
  • Мнения: 60
Аз пък ще отида точно в тази къща, защото собственика ми се вижда разумен и свестен човек !! Преценил Ви е отдалече....

Браво...стига да успеете да отидете,че като гледам собственика какъв ла....р  е ,нищо чудно да се окажете в подобна ситуация и тогава ще се чудите защо не сте оценили това,което споделям с Вас !!
Аз ако бях на мястото на гръка,щях да Ви сложа във Черен списък за наемане на каквото и да било във Гърция,щом държите такъв език!
Още повече,че изрично казаха,че ГРУПОВИ ТЕСТОВЕ НЕ СЕ ПРИЕМАТ!
Аз и във Бг едва ли бих Ви приела,ако отдавах под наем имот на морето;

# 127
  • София
  • Мнения: 4 493

Още повече,че изрично казаха,че ГРУПОВИ ТЕСТОВЕ НЕ СЕ ПРИЕМАТ!

Извинете, но къде са казали /че чак и с големи букви да го пишете и да подвеждате хората/ , че не приемат, като все още хората минават граница с групове пул тестове? И още един въпрос - вие колко пъти си правихте пул тест и не можахте да минете граница, а и къде точно на издадения от лаборатория индивидуален сертификат пише, че е Пул?
Айде не изопачавайте информацията и не изкривявайте нещата, като просто може да прочетете изискванията на Гърците към влизащите в страна им, а не глупостите с "лицензирани лаборатории" за гърция на нашето министерство на здравеопазването, което гледа да си набута лабораториите на когото трябва .....

# 128
  • София
  • Мнения: 38 476
Бяхте прави!
Изпратиха ми документ за къщата, с който мога да мина без тест.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 493
Бяхте прави!
Изпратиха ми документ за къщата, с който мога да мина без тест.
Чудесно

# 130
  • Мнения: 60

Още повече,че изрично казаха,че ГРУПОВИ ТЕСТОВЕ НЕ СЕ ПРИЕМАТ!

Извинете, но къде са казали /че чак и с големи букви да го пишете и да подвеждате хората/ , че не приемат, като все още хората минават граница с групове пул тестове? И още един въпрос - вие колко пъти си правихте пул тест и не можахте да минете граница, а и къде точно на издадения от лаборатория индивидуален сертификат пише, че е Пул?
Айде не изопачавайте информацията и не изкривявайте нещата, като просто може да прочетете изискванията на Гърците към влизащите в страна им, а не глупостите с "лицензирани лаборатории" за гърция на нашето министерство на здравеопазването, което гледа да си набута лабораториите на когото трябва .....
https://btvnovinite.bg/bulgaria/novo-iziskvane-za-vlizane-v-garc … za-pcr-testa.html

# 131
  • Мнения: 60
Не се приемали груповите PCR,защото били неточни- БТВ новини от 18.07.20г.

# 132
  • Мнения: 2 209
Бяхте прави!
Изпратиха ми документ за къщата, с който мога да мина без тест.
Тръгвате ли? Да ни покажеш снимки! Да повъздишаме независтливо.

# 133
  • София
  • Мнения: 38 476
Няма да стане точно сега. Нямам транспорт и пари. Но и това ще стане.

# 134
  • София
  • Мнения: 4 493
Не се приемали груповите PCR,защото били неточни- БТВ новини от 18.07.20г.
А я сега вижте Гърците какво пишат и се замислете - https://travel.gov.gr/#/ -
As of Tuesday July 28th, 2020, passengers of flights from Bulgaria and Romania to Greece will be required to have a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece*. This does not apply to Greek citizens, permanent residents of Greece and travelers for essential professional reasons. Travelers should be laboratory tested with RT-PCR of oropharyngeal or nasopharyngeal swab.

Only travelers who carry a certificate of a negative RT-PCR test result will be allowed by the border authorities to enter the country. The certificates should be written in English and bear the name and passport/national ID number of the traveler.

The Laboratories that perform the RT-PCR testing should be:

National Reference laboratories
National Public Health Laboratories or
Private laboratories which are accredited from the respective national accreditation authorities (not necessarily specifically for COVID-19).

Certificates that do not fulfil the above criteria will not be accepted. Certificate forgery is punished by Greek Law.

И къде пише, че не приемат ПУЛ тест?

А отнсно точността на пул тестовете, интересно как станаха не надежни точно 4 дни след като гърците поискаха ПСР за вход? Но това мисля е друга тема ...... както и специалният списък пуснат от нашето МЗ в което то си е определило кои лаборатории може, а тези които гърците изискват.... познайте защо ...
Друга тема е и че разни тролове измислиха и фактури и касови бележки, че се искат по границата.....

# 135
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Що спорите за глупости? Тези неща да ги мислят хората, които отиват нататък. Очевидно дамата тук, която пусна темата, не ги е предвидила и ето какво става.

# 136
  • Мнения: 60
Не се приемали груповите PCR,защото били неточни- БТВ новини от 18.07.20г.
А я сега вижте Гърците какво пишат и се замислете - https://travel.gov.gr/#/ -
As of Tuesday July 28th, 2020, passengers of flights from Bulgaria and Romania to Greece will be required to have a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece*. This does not apply to Greek citizens, permanent residents of Greece and travelers for essential professional reasons. Travelers should be laboratory tested with RT-PCR of oropharyngeal or nasopharyngeal swab.

Only travelers who carry a certificate of a negative RT-PCR test result will be allowed by the border authorities to enter the country. The certificates should be written in English and bear the name and passport/national ID number of the traveler.

The Laboratories that perform the RT-PCR testing should be:

National Reference laboratories
National Public Health Laboratories or
Private laboratories which are accredited from the respective national accreditation authorities (not necessarily specifically for COVID-19).

Certificates that do not fulfil the above criteria will not be accepted. Certificate forgery is punished by Greek Law.

И къде пише, че не приемат ПУЛ тест?

А отнсно точността на пул тестовете, интересно как станаха не надежни точно 4 дни след като гърците поискаха ПСР за вход? Но това мисля е друга тема ...... както и специалният списък пуснат от нашето МЗ в което то си е определило кои лаборатории може, а тези които гърците изискват.... познайте защо ...
Друга тема е и че разни тролове измислиха и фактури и касови бележки, че се искат по границата.....
Само да Ви кажа че дори и да имате отрицателен резултат, пак могат да Ви направят тест Гърците!
Информацията е от преди 5 дни!

# 137
  • София
  • Мнения: 11 987
Това го знаем и не е ново.

# 138
  • София
  • Мнения: 4 493

Само да Ви кажа че дори и да имате отрицателен резултат, пак могат да Ви направят тест Гърците!
Информацията е от преди 5 дни!

Е и.... какво от това. Нали си имат отрицателен резултат , нека си тестват Гърците, ако бяхте прочели предният ми пост и това го пише - че на случаен принцип могат да тестват...., а не да ми давате инфо от преди 5 дни..... това е инфо от 20 юни... Четете официални източници.... а не бг медии за които не са чували гърците или една жена на опашката каза ...

# 139
  • Мнения: 60

Само да Ви кажа че дори и да имате отрицателен резултат, пак могат да Ви направят тест Гърците!
Информацията е от преди 5 дни!

Е и.... какво от това. Нали си имат отрицателен резултат , нека си тестват Гърците, ако бяхте прочели предният ми пост и това го пише - че на случаен принцип могат да тестват...., а не да ми давате инфо от преди 5 дни..... това е инфо от 20 юни... Четете официални източници.... а не бг медии за които не са чували гърците или една жена на опашката каза ...

Във момента водите напълно излишен спор, защото темата е за самостоятелна къща!
Няма нужда да държите такъв тон!Всички разбрахме,че четете гръцки медии и официални информации!
Който желае да отиде на почивка,ще отиде със или без тестове!
Приятен ден!

# 140
  • София
  • Мнения: 4 493
Както и всички разбраха, че вие заблуждавате с информацията си. Но иначе вие писахте с големи букви на авторката на темата.... нали така

# 141
  • София
  • Мнения: 28 559
Скрит текст:

Само да Ви кажа че дори и да имате отрицателен резултат, пак могат да Ви направят тест Гърците!
Информацията е от преди 5 дни!

Е и.... какво от това. Нали си имат отрицателен резултат , нека си тестват Гърците, ако бяхте прочели предният ми пост и това го пише - че на случаен принцип могат да тестват...., а не да ми давате инфо от преди 5 дни..... това е инфо от 20 юни... Четете официални източници.... а не бг медии за които не са чували гърците или една жена на опашката каза ...

Във момента водите напълно излишен спор, защото темата е за самостоятелна къща!
Няма нужда да държите такъв тон!Всички разбрахме,че четете гръцки медии и официални информации!
Който желае да отиде на почивка,ще отиде със или без тестове!
Приятен ден!
На почивка без тест в момента е невъзможно да се отиде.

# 142
  • Мнения: 4 120
Абе, щом на собственика не му дреме да върне пари и да отреже клиенти, значи едва ли страда от липса на мераклии за къщата. Сигурно е пълна постоянно.

Въпроса е ,че и пари не върна !!
След като сам е канселирал резервацията (с пълно право според мен, ужасно досаден е този рекет с негативните ревюта, който напоследък е масова практика)би трябвало да ви ги върне. Тоест платформата, през която сте резервирали, сумата едва ли изобщо е стигала до собственика.

# 143
  • Мнения: 60
Ние ползваме само Букинг!

аа, и там няма сигурни неща, чукайте на дърво. миналата година един келеш-австриец ни отмени резервацията за виена ден преди да заминем, защото се бил объркал и се дублирали резервации. познай дали получихме защита от букинг. НИЩО, дори не отговориха.
в случая разбирам домакина.
До сега не сме попадали на недобросъвестни наемодатели!
Даже последните години се уговаряме за наемане на имотите чрез лична кореспонденция и нямаме проблем,даже имаме отстъпка от цената!

# 144
  • Мнения: 220
Прочетох само първата страница с коментарите и се изумих колко сте съпричастни с хотелиера грък. Интересно ако беше българин, дали щяхте да сте толкова снизходителни..
Ето какво, не сте постъпили добре като сте му казали, че ще пишете лоши отзиви, НО, все пак отзива се пише след края на почивката.
Този хотелиер вместо да анулира резервациятата е трябвало да ви посрещне и направи почивката Ви такава щото никакви отрицателни емоции и чувства да не останат у вас, съответно и намерения за очерняне на мястото му за настаняване. Едва ли щяхте да го направите ако останехте доволна.
Собственикът явно не е искал да се занимава с такива като вас или не е бил достатъчно уверен, че ще имотът и обслужването му ще ви допадне достатъчно.

# 145
  • Мнения: X
Да, да. Хотелиерът е прав, щото е грък, не щото е прав.

Аз ще ги посрещна, ще им се изсмея в лицето, ще им пожелая лека вечер и да спат на пътя. Да дават отзиви за под моста, дали е било удобно.

Нагли хорица с НЕдостатъчно спестени пари за почивка, са авторката и семейство.

Най-мразим скъсняци да се правят на богаташи.

# 146
  • Мнения: 22 867
Проблемът не е в собственика-грък, какъвто и да беше по народност, ако така му скочат със заплахите, не мисля, че някой ще тръгне да ги носи на ръце, да им доказва и показва колко добре могат да си изкарат. На тяхното поведение няма друг отговор, отрязваш ги, човекът това е направил. Като толкова им се пише, да пишат. Той, надявам се, също може да пише. Каквото повикало.....

# 147
  • Мнения: 220

Аз ще ги посрещна, ще им се изсмея в лицето, ще им пожелая лека вечер и да спат на пътя. Да дават отзиви за под моста, дали е било удобно.

Нагли хорица с НЕдостатъчно спестени пари за почивка, са авторката и семейство.

Най-мразим скъсняци да се правят на богаташи.
Ако сте хотелиер от нашето Черноморие и изръсите на някой клиент това което сте написали, после този клиент ще се жалва една седмица по всички социални мрежи, и ще се извие опашка от съчувствие към клиента, и гняв към хотелиера и черноморието като цяло.
Няма нужда да ми отговаряте, знам, че така и никой не може да ме убеди в обратното.

# 148
  • Мнения: 4 120
Проблемът не е в собственика-грък, какъвто и да беше по народност, ако така му скочат със заплахите, не мисля, че някой ще тръгне да ги носи на ръце, да им доказва и показва колко добре могат да си изкарат. На тяхното поведение няма друг отговор, отрязваш ги, човекът това е направил. Като толкова им се пише, да пишат. Той, надявам се, също може да пише. Каквото повикало.....
има платформи, които не позволяват отговор от мястото за настаняване, туристите знаят това и извиват ръце, пазарят се. Вече и на коментарите не може да се има доверие, навсякъде има фалшиви Sad Особено пък букинг с новия начин за оценяване...

# 149
  • Мнения: X
Да се жалват и на майка ми, ако щат. Това е бизнес. Добре дошли в света на бизнеса - или плашащ, или си чао.

Отделно, тестовете за ковид са към пътните, не към нощувките. На него тест не му трябва - на тях им е нужен, за да влязат в държавата.

Да бяха искали 500те кинта от бензиностанцията.

# 150
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
quote author=labrex link=topic=1240390.msg41216113#msg41216113 date=1597318378]
Проблемът не е в собственика-грък, какъвто и да беше по народност, ако така му скочат със заплахите, не мисля, че някой ще тръгне да ги носи на ръце, да им доказва и показва колко добре могат да си изкарат. На тяхното поведение няма друг отговор, отрязваш ги, човекът това е направил. Като толкова им се пише, да пишат. Той, надявам се, също може да пише. Каквото повикало.....
има платформи, които не позволяват отговор от мястото за настаняване, туристите знаят това и извиват ръце, пазарят се. Вече и на коментарите не може да се има доверие, навсякъде има фалшиви Sad Особено пък букинг с новия начин за оценяване...
[/quote]

За съжаление, така стоят нещата с коментарите. Но в случая и да напишат отрицателен коментар, ако положителните са повече, не мисля, че биха навредили. Това го пиша по принцип, не съм разглеждала специално за тая къща какви са отзивите. Щях, но не го направих. Пък и ако съм била в къщата, лош коментар не би ме спрял пак да отида. Мисля, че и собственикът е наясно, иначе едва ли ще му е все тая кой какви коментари пише. Факт, че не бива да се държиш като авторката. Искали отстъпка, ами има начин да се поиска, но пък и собственикът не е длъжен да удовлетворява всички искания, особено когато не той е причина за понесените от тях неудобства. Това със заплахите е абсолютно неприемливо.

# 151
  • Мнения: 4 120
След един негативен коментар са нужни няколко позитивни за баланс. Много рязко сваля рейтинга. Авторката да си знае занапред, заплахите в края на почивката, не в началото.

# 152
  • Мнения: X
Авторката най-добре на палатка. Да не пречи на никого и да се изявява като вип дама там, на къмпинга. В България може и шамари да яде за поведението си, особенно при евтини имоти, като къщата.

# 153
  • Мнения: 9 484
Един коментар едва ли ще повлияе, ако наистина мястото е добро.
В случая смятам, че цялостното им поведение е причината за отмяната на резервацията, не конктретно заплахата за лош коментар.
С нищо не показват, че са добронамерени и възпитани гости и с право човекът си е спестил последващи главоболия, а и на тях самите също, тъй като с такова начало и негативна нагласа едва ли биха останали удовлетворени от почивката си.
А за парите мисля, че са върнати, тъй като в началото авторката нищо не пишеше за тях. Предполагам, че щеше да започне първо с това и там да е акцентът, вместо върху провалените планове.
А тя го спомена едва след като видя, че нейното поведение се прие негативно и никой не е съгласен с нея.

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 15:16 от Вαнилия ~🌸~

# 154
  • Мнения: 4 120
Парите на 100% са върнати щом е през платформа. Най вероятно не са и стигали до хотелиера.

# 155
  • Мнения: 9 484
От това изречение още от първия пост аз оставам с впечатление, че парите са върнати.
Тя не си иска парите обратно, а иска наказателна такса за собственика.

“ Не намерихме подкрепа и от сайта посредник - arendoo.bg ,които казаха че нищо не могат да направят и дори нямаше наказателна такса за собственика на Efi's cozy house, който в последния момент ни отмени резервацията, а ако ние я бяхме отменили ни казаха ,че ще загубим капарото от 500 лв. ”

# 156
  • Мнения: 9 697
Очевидно още от първият пост на авторката е, че е тръгнала с рогата напред, търсейки мъст за неосъществената, мечтана почивка в уникалната Гърция. Заплахи, изнудване, грубост... Кой иска такива клиенти?

# 157
  • Мнения: 19 483
То толкова нерви са изхабени, че по-добре да си стоя вкъщи, отколкото да се подлагам на такива преживявания.

Общи условия

Активация на акаунт