Изхвърлени котенца

  • 1 318
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 622
Здравейте, преди малко открих изхвърлени малки котенца, които още не умеят да се хранят сами. Не мога да намеря и отворена ветеринарна аптека където да се продава формула. С какво мога да ги нахраня на първо време?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Може би много протести ще се чуят по този въпрос. но 2 бр., които намерихме преди 8 г. отгледах успешно и изцяло на краве мляко. Никога не съм купувала формула, не знам и тогава доколко беше достъпно да се закупи.
Важно е да се масажират коремчетата и да се изхождат редовно /не могат сами/, защото иначе, ако се стигне до запек проблема е голям.

# 2
  • Мнения: 6 622
Те не са чак толкова малки. Сега ми хрумна, че може да не са харесали киселото мляко, което им предлагах. Ако им взема някаква консерва за малки котенца, мога ли да опитам да им дам? Прикачам снимка , че аз не мога да преценя колко са големи.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 21:32 от _limonche_

# 3
  • Мнения: 80
Те не са чак толкова малки. Сега ми хрумна, че може да не са харесали киселото мляко, което им предлагах. Ако им взема някаква консерва за малки котенца, мога ли да опитам да им дам?
Според мен може да опитате с пастет за малки котенца до 4 месеца (има в зоомагазините), размит с малко вода. Прясно краве мляко не се препоръчва, опасно е. Козето мляко е някакъв вариант, но на мен ми се струва, че не са толкова малки, че да не могат да ядат друго освен адаптирано мляко.

# 4
  • Мнения: 6 622
Ядоха пастет. Даже се сбиха за него 😂 После им дадох вода със спринцовка. Обаче забелязах че имат бълхи, мога ли да ги третирам по някакъв начин? Имам бебе и ме е страх да не го наядат.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Направо са си големи. Според мен можеш да даваш храна за малки котета, консерви и дори гранули, ако гранулите са едри ги мелех на блендер и ги давах с вода.
За бълхите се притеснявах да ги третирам и нашите имаха и накрая просто ги изкъпах и понеже са дребни животинките успях да изтрепя всичко на ръка.

# 6
  • Мнения: 6 622
А горе-долу по колко пъти трябва да ядът?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Много са милички,поздравления,че си ги прибрала!
Утре ги носи на ветеринар,ще им капнат нещо зад вратлето и бълхите ще умрат.
Не ги пускай за сега при бебето.Някакво предверие нямате ли?
Ние със сина бяхме взели от улицата малко коте.Имаше бълхи,но спа в моята стая (не в леглото ми) и бълхите не ми се качиха.Май е било събота,помня,че две вечери стоя необезпаразитено.После му капнаха едно нещо на вратлето и му натъпкаха паста за вътрешно обезпаразитяване в устата.Около 20 лв беше всичко.Обезпаразити ги и вътрешно,за вас с бебо е най-добре това.
Давах му първо мляко.Подриска се.После му взех някакъв котешки пастет и паучове за малко коте.Оправи се.Ветеринарят здраво ми се накара за млякото.Това бил месояден хищник,не можело да му давам мляко.То само си искаше варени кренвирши,но също не било добра идея.
Гледай да не ги вземат за храна на змии.Ние искахме снимки всяка седмица от осиновителите.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Може би 4-5 пъти е добре.
Аз нямах много възможност и мисля, че към 3-4 пъти ги хранех макар, че бяха още слепи, но пък бях на работа по цял ден и ги хранех преди да тръгна за работа и след като се прибера още 3 пъти, докато си легна и оцеляха и двете и едното даже още е у нас и е огромен котарак.

# 9
  • Мнения: 6 622
Оставих ги в пералното помещение за през нощта. Свързах се с позната ветеринарна лекарка и каза, че щом не намирам АМ за котенца мога да дам човешко. Намерих и им сложих в една купичка. Дано да не им стане нищо, но се притесних, че черничкото изобщо не иска да пие вода. Само то пи от млякото. Иначе всички ядоха обилно пауч за бебе котета. Коремчетата им станаха огромни. Явно са били много гладни милите. Сложих им одеалце и една плюшена играчка да се гушкат. Утре ще се консултирам за обезпаразитяването.
От началото мислехме да им търсим дом, но решихме, че не случайно ги намерихме точно днес (имам рожден ден) и ще си ги задържим.
А и децата се влюбиха в тях.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Страхотно!
Честит рожден ден!
По принцип ако е едно,му се слага бутилка топла вода.
Но те са три и ще се гушкат.
За децата това вероятно е най-страхотният подарък!
Дано ви носят много здраве,радост и късмет.
Утре ветеринар ще ги види и ще даде мнение.И ще ги обезпаразити.
Дано черничкото да започне да пие вода.
Щом ядат пауч,няма страшно.

# 11
  • Мнения: 6 622
Благодаря 🙂
Гушнали са се едно в друго и са се завряли около играчката. Явно им липсва мама. Горкичките ☹️ Как са могли да изхвърлят такива душички не знам. Надявам се силно да са борбени и да се справят.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Котенцата ще се справят.
Къде бяха изхвърлени?Има и лоши хора.
Един приятел беше намерил две слепи котенца и успя да ги спаси,едното не е вече живо,но другото е голям,дебел ,много стар котарак.Не знам дали ги кастрира,мъжки котараци, които си бяха от бебета заедно и правеха всички бели заедно.
Твоите са прогледнали,дано да са напълно здрави.
На черното може да даваш вода със спринцовка.Питай колко вода трябва да пият на ден.То явно е било свикнало на мляко.
Купи им клетка за пренасяне,за сега и трите ще се съберат.
За тоалетните не знам дали може да са общи или всяко трябва да си има.
Толкова котета съм прибирала,трябва по всяко време да имат достъп до тоалетна.Абсолютно всяко коте съм слагала в легенчето-тоалетна и съм хващала предните лапички, с тях съм ровила внимателно в тоалетната.И всяко коте е разбирало от първия път къде да ходи по нужда.
Ако сами не могат да ходят,трябва да им се търка внимателно дупето с мокро,топло памуче,но ми се струва,че прогледнали котета и сами ще могат.
Наблюдавай ги.

# 13
  • Мнения: 6 622
Бяха между едни блокове. Чухме мяукане и изведнъж и трите се озоваха в краката ни. Голямата дъщеря ги грабна и вкъщи.
Черното не ще да пие и със спринцовка, стиска уста. Другите пият само със спринцовка по малко. Струва ми се обаче, че скоро ще разберат как да пият и от купичка. Сега ходят и си топят лапките в нея. На черното ще му давам АМ ако му понесе добре за да приема все пак някаква течност. Него го пие от купичка без проблем.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Може би не са пили водичка до сега.
Ако имаха мама на улицата,едва ли щяха да са научени да ги пипат хора.Много странно.Веднъж исках да помилвам едно малко коте,но то беше с възрастни котки.Погледна ме с любопитство и щеше да се приближи,но една голяма маца му изсъска и го плесна.
Явно са били домашни и са ги изхвърлили.
До тоалетна ходили ли са?Ако не са и решиш да им помогнеш,слагай здрави еднократни ръкавици.Като ги обезпаразитят,може би след два-три дни,ще могат да си играят на воля вкъщи.
Като са толкова малки може да ги научите да драскат специална драскалка за котки.

Общи условия

Активация на акаунт