Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Зов за помощ

• 3 017
  • 20
  •   1
Отговори
Много моля всички които имат намерение да пишат негативни коментари да се въздържат , и без друго ми е доста напрегнато в момента
Здравейте, казвам се Биляна, на 37 години съм, майка на 3 деца – големият ми син е на 20 години, малкият е 8-годишен, а дъщеря ми е на годинка и десет месеца. Двете ми момчета са от бившия ми съпруг, а от приятеля ми имам едно прекрасно момиченце.

Когато бях бременна с дъщеря ми в петия месец, приятелят ми загина на място в тежка катастрофа – от този ден до ден днешен животът за нас се преобърна тотално.
Преди години моят баща беше тежко болен от сърце и лечението му беше доста скъпо за моето семейство. Разпродадохме всичко, което имахме, за да подсигурим лечението му, но за съжаление той не успя да дочака трансплантацията на ново сърце и почина на 54-годишна възраст.

Сега с майка ми и децата ми живеем под наем в една стая.
Горе-долу се справяхме – майка ми работеше, аз работех и успявахме да сложим ядене на масата и да платим наема и сметките. Но когато през март се обяви пандемията, всичко тръгна назад. И аз и майка ми бяхме пуснати в принудителен неплатен отпуск за един месец и останахме без доходи, но сметките се трупаха. Изтеглих 2 бързи кредита, за да можем да платим наема, сметките, телефоните и да купим памперси за дъщеря ми, а благодарения и на някои хора получихме и хранителни продукти. Сега положението ни отново се усложни.

Майка ми остана без работа и вече сме само на моята заплата, която не достига и имаме нужда от помощта на всички вас, за да се справим!
Помогнете ни, за да можем да си стъпим отново на краката и да мога да отгледам децата си както трябва

# 1
  • Варна
Бившият ви съпруг не плаща ли издръжка? Поне за малкото си дете? Голямото ви момче работи ли, учи ли?

От какво имате нужда за бебето? Дрехи, памперси?

# 2
Здравейте. Много съжалявам за веригата предизвикателства и нещастия пред Вас и семейството Ви.
В кой град сте? Какъв опит и квалификация има майка Ви и каква работа евентуално търси?
Пенсия от починалия баща детенцето Ви взема ли? Все някаква сума би трябвало да му се полага.

# 3
От София сме , бившия съпруг плаща издръжка 150 лв ,но от два месеца не е плащал тъй като и при него положението с работата боксува . Майка ми е в областа на медицината
Дъщеря ми не получава нищо за това че баща й е починал тъй като когато той загина аз бях бременна в петия месец и за да докажа бащинство трябва да заведа дело и да получа разрешение за ексхумация , а това е свързано с много пари с които не разполагам

# 4
Много съжалявам.
Относно издръжката, ако бившият Ви съпруг е затруднен и не може да я плаща (например намален обем на работа или съкращение) проверете дали не могат да я поемат от общината.
Влизали ли сте в темите за детегледачките, може би майка Ви би могла да гледа детенце срещу заплащане. Някои хора предпочитат педагози или медицински кадри.
Ще се справите ли с ученика да го подготвите за училище? Имате ли нужда от нещо за него?
Напишете от какво имате нужда, така имате по-голям шанс да получите помощ.

# 5
Бившият ви съпруг не плаща ли издръжка? Поне за малкото си дете? Голямото ви момче работи ли, учи ли?

От какво имате нужда за бебето? Дрехи, памперси?
Големият ми син най вероятно ще започне работа в началото на следващия месец (силно се надявам ) тъй като тогава един от работниците напуска ,говорихме с работодателя и имаме неговата дума
Относно малката най много имаме нужда от памперси и кисело мляко
Много съжалявам.
Относно издръжката, ако бившият Ви съпруг е затруднен и не може да я плаща (например намален обем на работа или съкращение) проверете дали не могат да я поемат от общината.
Влизали ли сте в темите за детегледачките, може би майка Ви би могла да гледа детенце срещу заплащане. Някои хора предпочитат педагози или медицински кадри.
Ще се справите ли с ученика да го подготвите за училище? Имате ли нужда от нещо за него?
Напишете от какво имате нужда, така имате по-голям шанс да получите помощ.
Благодаря Ви за насочването , ще прегледам темите
За училището на малкия , не знам , идея си няма , за сега не съм купувала нищо , тъй като сме само на моята заплата аз , майка ми и 3 деца плюс наем и сметки , на този етап за стягането за училище остава на заден план

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 08:29 от AnMary

# 6
  • Варна
Не отговаряте ли на условията за някакви помощи? Интересували ли сте се? Момиченцето как е с дрешките и обувките?

# 7
Не отговаряте ли на условията за някакви помощи? Интересували ли сте се? Момиченцето как е с дрешките и обувките?
Не отговарям на никакви помощи , вчера ходих в социалните да питам за помощ за отопление и тъй като съм ,,самотна майка,, ( в социалните казват че такова наименование вече не съществувало ) делят дохода ми и на децата и тъй като съм на минималната , надвишавам прага , малката за сега има дрешки и обувки. Наскоро една дама ми изпрати

# 8
За съжаление е така, както са Ви казали. Прагът е безумно нисък.
А майка Ви не може ли да вземе нещо тя щом е без работа? Проверете дали на нея не й се полага нещичко.
Имаше ограничение за помощите, ако сте продавали имат и възрастен човек е сключил сделка за гледане и задръжка до 5 години не можете да кандидатствате.
А за общинско жилище няма ли да огрее поне Вас - сама майка с две деца под 18 години?

# 9
Търсете си и издръжката от бившия съпруг. Той може още една година да стои без работа. Длъжен е да плаща, от близки и приятели ли ще взима заем, нещо ще залага и продава ли, не го оставяйте да се мотае. Децата са на вашите ръце и не можете вечер да им кажете - ами, това е, няма да вечеряме, защото свършиха парите. Майките винаги са длъжни да са намерили пари и да сложат нещо на масата.

Баби и дядовци по бащина линия не помагат ли?

# 10
Ако е без доходи или силно намалени няма как да плаща и издръжката. Но пък нали има вариант от общината да си ги получава майката в този случай? Да провери и това. Чела съм в темите, че били 85лв, все е нещо пред нищото, особено в нейната ситуация.

# 11
Търсете си и издръжката от бившия съпруг. Той може още една година да стои без работа. Длъжен е да плаща, от близки и приятели ли ще взима заем, нещо ще залага и продава ли, не го оставяйте да се мотае. Децата са на вашите ръце и не можете вечер да им кажете - ами, това е, няма да вечеряме, защото свършиха парите. Майките винаги са длъжни да са намерили пари и да сложат нещо на масата.

Баби и дядовци по бащина линия не помагат ли?
Бабите и дядовците не помагат тъй като са на мнение че ако ще помагат на техните внуци то ще има и за дъщеря ми и понеже тя е от друг мъж мнението им е различно от моето . С таткото сме в повече от чудесни отношения , помагал ми е винаги когато съм го потърсила за помощ , влизам му в положение че и неговата работа се стопира заради пандемията и от скоро е започнал но все още не е направил месец за да вземе някакви пари. Не бих се обърнала към прокуратурата поне не на този етап защото знам че за в бъдеще това ще развали отношенията ни
За съжаление е така, както са Ви казали. Прагът е безумно нисък.
А майка Ви не може ли да вземе нещо тя щом е без работа? Проверете дали на нея не й се полага нещичко.
Имаше ограничение за помощите, ако сте продавали имат и възрастен човек е сключил сделка за гледане и задръжка до 5 години не можете да кандидатствате.
А за общинско жилище няма ли да огрее поне Вас - сама майка с две деца под 18 години?
Пуснала съм документите да се правят тъй като е набор от документи от различни институции и времето за издаване е различно. Едните са ми готови , други ще станат готови на 14/08 и когато съм готова с всички документи ще кандидатстваме за общинско жилище

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 08:30 от AnMary

# 12
Това е чудесно. Пожелавам Ви от сърце бързо да Ви настанят и жилището да е обитаемо. Това ще намали финансовия товар върху Вас.

# 13
Това е чудесно. Пожелавам Ви от сърце бързо да Ви настанят и жилището да е обитаемо. Това ще намали финансовия товар върху Вас.
много Ви благодаря , аз мечтая за този момент от доста време , тогава просто няма да се притеснявам за наема че няма да можем да го платим

# 14
От кой град сте?

Общи условия

Активация на акаунт