The Watch по Пратчет

  • 2 050
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Привет на всички, които са заинтересувани от сериала! Не открих тема за него, а се очертава доста, хм, спорен проект.
Последната новина - излиза през януари.
Не знам за вас, но аз съм леко шокирана от вида и въоръжението на главните герои. Искрено се надявам да не са развалили пак нещата, защото екранизация по Пратчет е като екранизация по Стивън Кинг - почти нищо не е както трябва.

П. П. Гледах за такава тема, но не видях. Извинявам се, ако се окаже, че дублирам.

# 1
  • Мнения: 4 008
Бях пропуснала че има снимки, започнах да чета новината и първоначално се зарадвах се, че не е на Нетфликс, защото те обичат да слагат разни негри и гейове наляво-надясно, без да зачитат източниците, но прочетох сега какво са избрали и ми стана лошо.
Вместо Дребнодупе има здрав мъжага с грим и рокля, високата Ангуа е метър и 20, Лорд Ветинари е ЖЕНА??? Сибил е кльощава негърка? Няма Ноби Нобс в каста.
Направо ми се развали настроението Sad
Пратчет се обръща в гроба...

# 2
  • Мнения: 36 479
Аз още преди месеци се шокирах, когато обявиха каста и публикуваха описания на персонажите...

# 3
  • Мнения: X
Аз доста време се чудех коя героиня е чернокожата жена с брадвите, е, не очаквах да е Сибил, явно ролята ѝ ще е доста по-различна. Flushed Ще се гледа.

# 4
  • Мнения: X
Че е негърка някак се преживява, но това с брадвите ме разби. Все едно гледам брадваря от Resident Evil.
И искам да се оплача, че другите не ме бъркат чак толкова (дори Ветинари), но моя любимец Детритус изобщо не си го представях така. Прилича на ент, личен и строен горски момък. А според мен трябва да е скала без врат, 3 пъти по-широк в раменете. Смисъл, той е скала. На мен с това телосложение повече ми прилича на Тухльо, трябва само да му фотошопнат десена.

# 5
  • София
  • Мнения: 27 167
След Фондацията и това ще опропастят.
Ще им дам шанс и на двете шоута, но ще има яко хейт ако не се е получило... За което сами са си виновни, не във феновете е причината.
Каквото си надробиш, това ще сърбаш.

# 6
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Аз ще го видя, НО съм с изключително много резерви след като видях кастът и прочетох, че страхотният Ветинари ще е жена... Ангуа е ужасна, Лейди Сибил даже не ми се коментира..

# 7
  • Мнения: 36 479
На мен изключително ми хареса негативната реакция на всички свързани с Пратчет лица и това, че сключиха договор с друга компания за следващи екранизации, като в прессъобщението се подчертаваше, че следващите филми и/или сериали ще бъдат максимално близо до текста на книгите.

# 8
  • Мнения: 4 008
Ще дадеш ли линк да прочетем, много се радвам ако наистина е така Grinning

# 9
  • Мнения: 36 479
https://bookriot.com/new-terry-pratchett-discworld-adaptations/

...the adaptations will remain “absolutely faithful” to the source text. After BBC’s The Watch, which received a lot of criticism for how much the story was changed, this is a welcome bit of news. Unlike with The Watch adaptation, Narrativia will have an active hand in creating these stories, so we can breathe easy.

Наративия е компанията, която държи правата за филмиране и в нея имат участие Риана Пратчет и Роб Уилкинс (той му беше нещо като секретар).

# 10
  • Мнения: X
Има трейлър.

Хубавото е, че типчета като автора/ката на новината, които не са запознати с историята (обожавам да чета как по произволна тема се пише от тотално незапознати журналисти) ще се забавляват, защото Сам Ваймс изглеждал като Джак Спароу на метамфетамини. Сигурно и авторите на самия сериал са от тая незапозната групичка.
Второто хубаво е, че повече хора ще чуят за Пратчет. Не мога да си кривя душата, наистина изглежда интересно и забавно, просто не е в духа на оригинала.

# 11
  • Мнения: 36 479
Тъкмо го изгледах в темата за Тери Пратчет. На мен Ваймс ми изглежда не като Спароу, а все едно той изпълнява песента от фона. Дърт пънкар...

# 12
  • Мнения: X
Не харесвам пънк и не знам как изглеждат дъртите пънкари Grinning
Ваймс е почти 1:1 със Спароу, само в аксесоарите на главата има по-съществена разлика.

# 13
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Ужасен ужас е всичко!

# 14
  • Мнения: 36 479
https://www.bg-mamma.com/?topic=958522.msg41525738#new

все пак да сложа линк към другата тема, в която се коментира същото.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 409
Боже! Помислих, нисичкото русото е Веселка, а то била Ангуа?
Сигурни ли сме че Ветинари е жена? Ваймс казва "сър" в трейлъра. Сибил няма и да я коментирам.
Отивам в другата тема да ръся хейт Wink

# 16
  • Мнения: X
https://www.bg-mamma.com/?topic=958522.msg41525738#new

все пак да сложа линк към другата тема, в която се коментира същото.
По-добре сложи линк към тази там, защото там е за книгите, а тук е за сериала.

Боже! Помислих, нисичкото русото е Веселка, а то била Ангуа?
Сигурни ли сме че Ветинари е жена? Ваймс казва "сър" в трейлъра. Сибил няма и да я коментирам.
Отивам в другата тема да ръся хейт Wink
Ветинари е жена. Само той/тя в случая/ има очи на гърба си да види средния пръст.

Последна редакция: сб, 10 окт 2020, 14:48 от Анонимен

# 17
  • София
  • Мнения: 3 409
Сетих се на кого ми прилича Ваймс! На избягал от Викингите откачалка.

# 18
  • Мнения: 36 479
Всъщност, най-доброто място за ръсене на хейт, е в Ю туб, под официалния трейлър Simple Smile Не видях и един положителен коментар сутринта, мисля сега пак да погледна.
Риана Пратчет е написала в Туитър, че предстоящият сериал няма нищо общо с духа на книгите на баща й (казва, че няма нито положително, нито отрицателно мнение, само отбелязва очевидното).

# 19
  • Мнения: X
Сетих се на кого ми прилича Ваймс! На избягал от Викингите откачалка.
Всъщност е избягал от ГоТ откачалка Grinning

Аз въпреки всичко ще го гледам. Това е като поредната Годзила или Междузвездни войни - гледаш заради името, а не че очакваш да са направили нещо добро.

# 20
  • Мнения: X
Поредни постове са, но няма как.
Ето линкове към представянията на героите:
Керът https://youtu.be/2gfWEU4PrYo

Ваймс https://youtu.be/xyZpJfD1sg0

Веселка https://youtu.be/GSgwQ0sg6II

Детритус https://youtu.be/byYl9tdMK6U

Сибил https://youtu.be/sBbGZ6bwy2g

Ангуа https://youtu.be/FcaV-DDiU_w

Най-големият майтап е, че най-близо до моето усещане за героите от книгите са Керът и... Веселка Expressionless Донякъде Детритус е в тон (тоест леко тъп).
Ваймс много ме дразни. То бива полицейско преиграване, но в случая е твърде прекалено.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Керът и Ангуа ми пасват. Но Ваймс, определено ми е доста по-обран като герой, от избора тук. А  Сибил изобщо не си я представях така.

# 22
  • Мнения: 36 479
Ангуа е ослепителна красавица в книгите - във Въоръжени мъже (в която се появява), дори на представители на останалите раси им секва дъхът от нея.
Освен това, Керът е толкова обаяетелен, че дори изпечените престъпници не му противоречат (тук не става дума за физическа сила). Идеята (грозновата пънкарка) Ангуа да го обучава, е ненормална.

# 23
  • Мнения: X
Марама според мен е красива, има много характерно и запомнящо се лице, но физически не е за тази роля. Изглежда като въшка.

# 24
  • Мнения: X
Явно градските важни клечки ще са все жени. Д-р Крусис също е жена. Щеше да е интересно обаче, ако начело на Гилдията на шивачките сложат мъж.

# 25
  • Дивата природа
  • Мнения: 269
по=реден трейлър


# 26
  • Мнения: X
Струва ми се, че много усилено се мъчат да копират атаката на Денерис над Кралски чертог.

# 27
  • Мнения: X
Гледате ли? Излязоха 2 серии. Доста по-добре ми се видяха от очакваното. Ваймс  е трепач.

# 28
  • София
  • Мнения: 27 167
Изгледах първите два епизода.
Би Би Си са се изграврили със Сър Тери Пратчет. Най-лошото е, че не улавям неговият сарказъм, хумор. Липсва духа на книгите. Само Сам Вайс е ОК като почти едно към едно от книгите. Обаче защо е такъв брадясал? Ваймс педантично се бръснеше доколкото си спомням. Керът също е Ок. Ама защо са избрали лилипут за Ангуа? Защо наблягат толкова много на драконите, защото е модерно след Троновете ли? Къде са Ноби и серж. Колън??? Какво са тези афроамериканци и азиатци (почти половината каст) дето не могат да играят и изглеждта нелепо. Поне да имаха някако излъчване и да можеха да играят ама йок. Подбрали са ги само за цвят, да не се възмущават хамериканците. Вкаран е джендър, а най-голямото престъпление е, че Лорд Ветеринари е жена?!?! Шефът на гилдията на убийците също жена, ама нали така, в днешно време мъжете не са достойни за нищо освен да лижат подметките на 'бад ас жена'
Поредното опропастено шоу още в зародиш.
Нищо добро не очаквам и от Колелото и от Властелинът и от Фондацията. Дано ме опровергаят.

# 29
  • Мнения: 36 479
Керът според мен не е ок, защото се предполага Керът да е страшно харизматичен и да познава всички в града, а този е смотаняк (доколкото видях от клиповете).
А Ваймс е мрачен пияница, не пънкар. Wink

# 30
  • Мнения: X
Наблягат на драконите, защото сериалът е някаква смесица от поне три книги - "Стражите! Стражите!", "Въоръжени мъже" и "Нощна стража". "Стражите! Стражите!" са си точно за драконите.

Подробностите кой се бръсне и кой е зелен може и да не са спазени, но оплакванията кой какъв пол и цвят е са ми в противоречие с всичко, за което пише Пратчет. Той точно на това набляга - на предразсъдъците, пълно е с герои, които не искат да живеят по определения за общността им начин, Стражите приемат точно такива хора, които не пасват в традиционната си среда и са наистина демократични. За мен това е духът на Пратчет, а не какъв полът на Ветинари...

# 31
  • Мнения: 36 479
Еми, аз не съм лесбийка и съм фен на Ветинари (харесвам го като мъж). За мен е от значение, че в сериала е жена.

А това, че Сибил е млада и слаба променя изцяло същността на отношенията й с Ваймс. Да не говорим за "гениалната" идея да използва дракончетата като оръжие или да бъде маскиран отмъстител. Фактически образът е подменен. Както и Ангуа, която е аристократка (цялото й семейство са породисти върколаци) и тепърва опознава работата в града, както и Керът, който е напълно в свои води в стражата, а не някакво неопитно момченце.
Реално нищо няма общо с нищо в книгите. Освен имената.

Не, това не е духът на книгите - през целия си живот Пратчет не продава правата за филмиране на книгите си, защото не иска да ги види съсипани. Филмите, които съществуват са направени под негов надзор.
Така че режисьорът се гаври с желанието на автора книгите му да не бъдат променяни при евентуална екранизация.

# 32
  • Мнения: X
В началните надписи си пише: "Вдъхновено от...", точно вдъхновено, а не пореден опит за филмиране.

# 33
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Аз тази гавра с творчеството на Пратчет никога няма да си я причиня.

# 34
  • Мнения: 11 314
Къде може да се гледа?

# 35
  • София
  • Мнения: 27 167
Има го в Замунда

# 36
  • Мнения: 11 314
Diavolo, нямам достъп до Замунда. Мога да гледам онлайн, ако го има по някои от сайтовете или платените платформи,

# 37
  • София
  • Мнения: 27 167
Е за платформа не знам, продукция на Би Би Си е. Изобщо ли нямаш достъп до торенти? Защото може да пробваш в пиратския залив, там също го има.

провери все пак тук, но 100% е платено.
https://www.bbc.co.uk/iplayer

# 38
  • Мнения: 11 314
Диаволо, тук в Германия е абсурд да сваляш от торенти. Глобите са 4-цифрени.
Ще погледна дали си струва абонамент към BBC. В момента плащам за нетфликс и амазон, ослушвам се за apple+ колко още читави неща ще извадят да се метна и при тях.

# 39
  • Мнения: 14 842
Да вдигна темата.
Личната ми оценка се колебае между 6 и 7/10, като е толкова висока главно защото крайният продукт сам за себе си е добър. Но реално няма почти нищо общо с оригинала, освен имена и 2-3 сценки.
Костюми - много зле, 3/10. Изобщо не пасват на оригинала.
Подбор на актьори - 5/10 , и то защото изборът пасва на готовия продукт, но не и на оригинала.
Актьорска игра - отново 5/10. Странното е, че като изпълнение героят, който най-много ми допадна, е Веселка. Този Джо Итън Кент се оказа доста добър.
Лично аз съм много разочарована, че са вкарали елементи от 'Нощна стража', защото тази книга чувствително се различава от другите за Стражата като послание и впечатление - хуморът е по-малко, драмата е повече, като цяло книгата е много ... минорна. Ако ще се филмира, трябва да е в отделна единица - дали филм, или серия от сериал, но трябва да е само по тази книга.
Другото, което за мен е минус - оригиналният материал е огромен и подробен, а крайният продукт е ползвал супер малко от него и е доскалъпен с неуместни за жанра и оригинала измислици.
Накратко, ако не сте чели Пратчет - ще ви хареса. Ако сте чели Пратчет - няма да ви хареса.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 281
Аз спрях да гледам в момента, в който видях Сибил. Всички герои са изгаврени здраво, но при нея беше прекалено на прекаленото.
Има 1-2 добри продукции по Пратчет, Going Postal например беше фантастичен и препоръчвам с две ръце. Там Ветинари е едно към едно с моята представа.

Общи условия

Активация на акаунт