Хранене на двумесечно бебе

  • 1 214
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте мами  моята бебка е на почти два месеца и яде АМ на всеки 3 ч и половина по 110 мл.  Напоследък обаче започна по-рано да огладнява . Мъжа ми иска да и правим яденето пак на 3 ч ,но аз се притеснявам ,защото тя тъкмо ще се е нахранила и дори няма да е заспала ,защото напоследък това ни е трудно и пак трябва яде , а и знам ,че АМ се разгражда по-бавно в стомахчето , а така едва ли не ще я тъпчем . Моля за съвет

# 1
  • Мнения: 18 684
Ако огладнява на 3 часа, храни я на 3. Като яде по-често, ще изпива и по-малко количество наведнъж.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 654
Възможно е да не й достига количеството. Нека се храни на 3 ч., вместо да се мъчи детенцето, но пробвай да даваш малко повече, за да не огладнява по-рано. Какво количество АМ приема?

П. П. Първоначално не бях видяла, че пише 110. Струва ми се малко.

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 08:43 от Fever Ray

# 3
  • Мнения: 18 684
Да, всъщност най-вероятно 110 мл на хранене не му достигат на бебето. За 2-месечна възраст млеката, които аз съм ползвала, бяха с дозировка 150 мл на хранене, 5 хранения, като дъщеря ми изяждаше по-малко, но ядеше 6 пъти

# 4
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 634
Водете се по детето. Дъщеря ми рядко изпива по 120мл, на същата възраст е. Когато изпие цяла доза, прави до 4ч пауза, когато изпие по-малко се случва и на 2ч да яде. Общото количество за деня е едно и също повечето пъти.
Пробвайте с по-голямо количество да правите. При нас не става да изпие повече, ако тя сама не иска. Така, че и какво пише на кутията пак не е критерии. Всяко дете си е различно, то ще ви покаже най-добре от какво има нужда Simple Smile

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
На мен 110 за 3месечно ми се вижда недостатъчно. То зависи де и колко пъти яде, както и от самото дете. Но ако усещате, че не му стига,значи не му стига

Общи условия

Активация на акаунт