Отговори
# 210
  • Мнения: 13 184
Много сладки тези мишлета!
По-гадни са ми кихавиците върху храната и вдигането на паднали парчета обратно във витрината.

# 211
  • София
  • Мнения: 4 878
Мишлетата са сладки, стига да не разнасят болести.

# 212
  • Мнения: 1 581
Има и такива, които се возят сами в колите си и носят маска плътно обвила носа и устата.Имам чувството, че за много от хората е неясна употребата на маската - кога, как и защо. В началото на пандемията даже съм чувала и твърдения като ''Короната е много опасна. Предава се и чрез очите. Като те погледне някой и се разболяваш...'' SmileРазни хора, разни интерпретации. А уж непрекъснато се говори за мерки и правила за безопасност.
Аз съм от тези с маска в колите - особено ако пътувам на кратко разстояние или ще слизам 2-3 пъти - до магазина, бензиностанцията и пр. Не ми се занимава махни, сложи, откровено - мързи ме. Ясно ми е, че сама в собствената ми кола няма от кого да се заразя. И да вируса се предава и през очите, затова се носят защитни очила и шлемове - изобщо не става дума да те погледне някой, а за попадане на заразена капка в лигавицата на очите.

Да, така е. Медицинските изследвания показват, че COVID - 19 може да проникне в организма през носа, устата и дори през очите. Надявам се, че аудиторията е разбрала хумористичния пример за придаването на свърхестествени сили на COVID-19 /за предаването му от човек на човек с поглед/, необясними от конвенционалните теории на науката, та да не се налага да се обяснява защо се носят очила и шлемове.

# 213
  • Мнения: 11 897
В това никакво време ми се прияде сладолед, като минавах покрай място, където се продава. Но отивах в книжарница и реших, че ще си купя на връщане. На връщане видях продавачката да обира с голи ръце малинките от единия вид и да си хапва. Отказах се.
За разстояние пред касата винаги правя учтива забележка и винаги има негативна реакция. Касиерките не се намесват.

# 214
  • Мнения: 1 011
Е, прекалено е вече.

Много от нас едва в тази ситуация започнахме да разбираме колко е ниска хигиената на много хора - за съжаление не само личната, но и на служебното място.

# 215
  • Мнения: 11 897
Друга ситуация - до работата ми имаше популярно за обедно хранене място, сравнително ново и много вкусно. Сега, разбираемо, само се продава храна за дома, офиса и тн. В края на миналата седмица, в студа влизам да си купя храна и от заведението излиза тлъста котка. Е, излязох и аз.Само да не стане дискусия за и против животните, обичам ги, но не им е мястото там, където се продава храна.
Иначе съм виждала котки в магазин за спално бельо и за сувенири и там не ми е приемливо, но при храна-съвсем.

# 216
  • Мнения: 859
Напълно съм съгласна за животните в определени обекти - нямат място и това е. Без значение колко са сладки, дружелюбни и обичани. Ако ще ги отглеждат и хранят, ще се намери начин да не влизат там, където се приготвя и продава храна на хора.
В голям магазин от известна верига (хранителни стоки, стоки за дома и какво ли още не) преди седмица в делничен ден хората щяха да се избият. Явно беше ден за пенсии и хората наваксваха с пазара. Охраната се засилва в такива дни, но не може да справи с такива стълпотворения. Прави ми впечатление, че много хора дори не се опитват да спазват дистанция, която все пак е най-важната мярка и не само в пандемията.  Ако в транспорта нямаш голям избор, в голям магазин може. За къде се бърза толкова, не знам.
Поне маски-лигавници и деца, возени в пазарски колички като в увеселителен парк вече все по-рядко виждам.

# 217
  • София
  • Мнения: 19 221
Тогава се пита защо всъщност са зелените коридори, след като самите възрастни не се пазят.

# 218
  • Мнения: 12 624
Мда, дойде ли 7мо число на месеца и в дните след него гледам да сведа до минимум ходене в супермаркет, аптека, банка и всякакви такива че е нещо страшно. Правя, струвам, но гледам да си свърша работата преди тази дата и изключенията са само по спешност. Стълпотворението е като в 5-6 следобед когато повечето хора отиват да пазаруват след работа... умножено по 2 поне.
Нямат насмогване просто, на моменти имам чувството че може и да набият охраната, а в аптеките е хептен ужас понеже там охрана няма.

От зеления коридор ползата против вируса е колкото от затворените кафенета на фона на работещите хотели с все ресторантите им... никого не пази и никой не го е искал, но е наредено да го има.

# 219
  • Мнения: 11 565
Че то има ли още зелен коридор..
В събота ми се наложи да отида в девет до близък, голям магазин.
Попитах може ли да вляза, щото, нали.. Можело. Те тия с коридора ходели по- късно. Та ме пуснаха.

# 220
  • Мнения: 12 624
Големите вериги ги проверяват по-често, уж. Поне тук си го спазват и гледат да спират хората които видимо не са в съответната възрастова група. Резултатът е че по време на коридора магазините им са почти празни, освен в споменатите дни когато превеждат пенсиите. За доста от по-възрастните хора този коридор или не е удобен като време, или грам не им пука за него и съответно и не се възползват от него.

# 221
  • София
  • Мнения: 19 221
Все ми се струва, че човек достигнал пенсионна възраст, би трябвало да може да разпредели парите си през целия месец. Друг е въпросът, че пенсиите често не стигат доникъде, но това е отделна тема
Какво значи "не им е удобно"? Нали идеята е да се предпазват, щото са уязвими. Като ги пипне ковидът, дали ще им е по-удобно?

# 222
  • Мнения: 859
E, нали много хора "скочиха" на коридора, че е зима, студено, ще "избият" нарочно възрастните хора... Аз друго виждах, когато коридорите бяха два и тичах рано-рано, за да смогна с пазара и да не си пречим нито с възрастните, нито с работещите, които приключват след 17-18 часа и пазаруват. А след 16: 30 часа пак беше пълно със "застрашени", които обичайно чакат някой друг да ги пази и газят наред. Говорила съм с персонал на магазин - и те споделиха, че няма смисъл от такива мерки, че другите сме ограничавани. Проблемът е, че у нас без мерки пък ще скочат, че сме оставени "да мрем" и пак няма угодия.
А за затворените обекти е пълно безумие. Който не ги посещава - няма и да отиде. А хората искат да работят, не подаяния и несигурност.

# 223
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Затварянето на обекти е малко иди ми-дойди ми. Така и няма разписан план при колко заразени кое затваря и за колко време. Понеже е много сложно явно. За пореден път Кунчев казва, че заведенията може би няма да отворят март, а Бойко обещава първи март, то на държавно ниво няма стратегия, ние очакваме Иван и Драган да спазват мерки. Те и да искат да спазват, вече не знаят какво, а отделно и че маса хора не искат да спазват каквото и да било и даже са агресивни ако им направиш забележка, примерно да спазват дистанция или да си сложат маската... Какво повече да кажа...
За да има ефект ни трябват точно и ясно разписани мерки за всички+глоби за всички неспазващи+як контрол, но на всички ни е ясно, че няма как да стане. За съжаление явно ще го караме на късмет и естествен подбор. Сефте 'дет се вика....

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 12:09 от Г-жа Букет

# 224
  • София
  • Мнения: 19 221
Досега не съм виждала в ГТ проверки, както и дечица (на ръст по-високи от мен) изобщо не слагат маски. Не всички, де, зависи и от квартала. Но предвид, че там се возят предимно жени и пенсионери, няма кой дори да им направи бележка.
На един такъв му казах, че пожелавам майка или баба му да се озове с ковид в болница, иначе мразя да кълна така. Иначе за протокола - не съм хипохондричка, нито маниачка на тема ваксини, дори все още не съм ваксинирана.
На касиерката съм склонна да съчувствам повече.

Общи условия

Активация на акаунт