Амстердам Нидерландия и Ковид-19

  • 989
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте БГ МАМИ,
налага ми се да пътувам края на септември или началото на октомври 2020, до Кралство Нидерландия, за 5 дни (4 нощувки) в Амстердам!

България Ер в момента свободно продава двупосочни билети до Амстердам!

Но днес чух, че има ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА КАРАНТИНА 14 ДНИ за идващите в Нидерландия!

Т.Е. ще мога ли да летя обратно за София след 5дни престой там (след като е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА а НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА), след като ще имам предварително закупен ДВУПОСОЧЕН БИЛЕТ с точни дати
и
ако НЕ мога да летя обратно (защо изобщо продават двупосочни билети като между 2та полета няма 14дни разлика), имате ли идея какво СТАВА и какво се ПРАВИ ???
и
ако имам от лаборатория достоверен на английски ОТРИЦАТЕЛЕН тест за ковид-19, правен до 72 часа преди полета до Амстердам, пак ли важи 14дни карантина?

БЛАГОДАРЯ!

ПОЗДРАВИ,
СТЕЛА

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 15:57 от stelaaa

# 1
  • Мнения: 84
Здравейте БГ МАМИ,
налага ми се да пътувам края на септември или началото на октомври 2020, до Кралство Нидерландия, за 5 дни (4 нощувки) в Амстердам!

България Ер в момента свободно продава двупосочни билети до Амстердам!

Но днес чух, че има ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА КАРАНТИНА 14 ДНИ за идващите в Нидерландия!

Т.Е. ще мога ли да летя обратно за София след 5дни престой там (след като е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА а НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА), след като ще имам предварително закупен ДВУПОСОЧЕН БИЛЕТ с точни дати
и
ако НЕ мога да летя обратно (защо изобщо продават двупосочни билети като между 2та полета няма 14дни разлика), имате ли идея какво СТАВА и какво се ПРАВИ ???
и
ако имам от лаборатория достоверен на английски ОТРИЦАТЕЛЕН тест за ковид-19, правен до 72 часа преди полета до Амстердам, пак ли важи 14дни карантина?

БЛАГОДАРЯ!

ПОЗДРАВИ,
СТЕЛА

Здравей,

Информирай се от сайта на външното министерство - https://www.mfa.bg/bg/situationcenter
Конкретно за Нидерландия - https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/netherlands
Лично аз бих звъннала директно на посолството там или на тяхното тук, не бих разчитала просто ей така на информация от форума.

Честно да ти кажа, при тази ситуация, ежедневно променят условията за пътуване, ако към момента няма изискване за тестове и тн още от утре могат да ги въведат или обратното. Тоест действат според ситуацията, постоянно се добавят и махат различни мерки, даже и в самите посолства не могат понякога да дадат точна информация (имах такъв случай за Гърция). Но все пак според мен там най -сигурно можеш да получиш точна информация.

Посолство на Република България в Хага
Адрес: The Netherlands, The Hague, Duinroosweg 9, 2597 KJ, Den Haag
Телефон на посолството: +31 70 350 30 51 (това не е телефон за консулска информация)
E-mail: Embassy.Hague@mfa.bg
Website: https://www.mfa.bg/embassies/netherlands


Netherlands embassy in Sofia
Contact details
Ambassador
Bea ten Tusscher
Address
Oborishte Street 15
1504 Sofia
Phone
+35928160300
24 hours a day, 7 days a week
Fax
+3592816 03 01
Email
sof@minbuza.nl

# 2
  • Мнения: 62
Здравейте,
в момента съм в Нидерландия. Дойдох на 12.08 и ще съм тук до 21.08. Всичко е много спокойно тук, когато кацнах никой и дума не обели за карантина. Навсякъде има съвети да се спазва дистанция и да се ползва дезинфектант. В заведенията ти дават да попълниш форма, в която посочваш име и телефон за връзка, в случай че някой се разболее, да те издирят.
Но наистина в това време не се знае дали нещата няма да се променят дори и за часове.
Съжалявам, че ще го кажа, но посолството въобще не е наясно с нещата. Дават изключително разнопосочна информация и само те объркват допълнително.
Вижте в темата за студенти в Нидерландия, там се говори и по този въпрос, понеже доста деца заминават през този период.

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря Ви!
snowmoon - ще чакам да ми пишете дали на 21август, ще ви пуснат да летите, след като сте били в страната само 9-10дни, т.е. под 14дни!

Аз питах познати в Нидерландия, наскоро върнали се там от България, но те живеят там постоянно, и да има 14дни карантина, те ще остават там за доста повече и не могат да ми кажат с точност!

А мен ми притеснява, че аз съм само за 5 дни там и дали ще мога да се върна и да ме пуснат да летя, след като не съм стояла карантинирана 14дни в страната!

Ако имате скоро и друга информация споделяйте, като науча и аз нещо ново ще пиша!

# 4
  • Мнения: 62
Здравейте, няма проблем поне на летището в Айндховен. Минах си спокойно проверките без никой да ме пита колко време съм стояла в страната. Не ми искаха и здравната декларация. И пак казвам - карантината не е задължителна. Дори и да решите да се самокарантинирате, имате право да излизате до магазин, аптека, община и т.н. Това беше обявено на сайта на Университета на дъщеря ми. Бяха писали също, че никой не проверява карантинираните, както и не се налагат глоби при неспазване.
Дано не се променят нещата докато дойде време да пътувате.

# 5
  • Мнения: 3
Много благодаря!
Полезна информация от първа ръка!
Поздрави!

# 6
  • Мнения: 137
Здравейте, някой има ли информация как седят нещата с посещение в Амстердам към момента?

Общи условия

Активация на акаунт