Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Галено на Филип

• 4 691
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте! С мъжа ми харесваме името Филип, но не сме сигурни какво е галеното име. Бихте ли дали предложения?

# 1
Фил.
Или без галено - да си остане Филип.

# 2
Фил.
Или без галено - да си остане Филип.
Благодаря, но искаме нещо по-оригинално! Харесали сме и името Камен, но имаме същия проблем.

# 3
  • Австрия
Пипи Laughing

Вече чак става неудобно от подобни питания.. Филип е толкова хубаво име, за какво му е умалително?

Приятелите му вероятно ще го наричат на кратко Фил, което е напълно ок. Вие можете да му казвате както душа ви поиска.. изчакайте просто да се роди, съвсем спонтанно ще се появат галени обръщения.

# 4
Филяк.
Камчо.

# 5
Фичо. И ако мислите, че се шегувам съвсем не. Познавам няколко Филип, Фичо си им казваме.

# 6
Ако сте чели Дикенс  ...Пип

# 7
Моите познати Филиповци са Фико.

# 8
Филип - Пипо (чувала съм и Фифо, не не ми допада)
Камен - според мен няма подходящо галено име

# 9
# 10
Познавам Филип, Фил го наричаме. Вие може както решите да му казвате,  но масовото обръщение към него ще е Фил.
За Камен галено не знам, а и с цяло име си е най- добре.Аз не съм привърженичка на галени имена по принцип. Силата на името е в цялото име.

# 11
  • София
Чувала съм обръщение към Филип - Филка.

# 12
  • София
Филип, Фил, Фика, Фико, Пип, Пипо, Фипо, Филз

# 13
Филчо, в Родопите съм чувала Фильо.

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 00:43 от Dimana12

# 14
Не трябва да има галено. Просто Филип и Камен.

# 15
Аз бих наричала Филип - Фил и Филка ...

Камен не бих избрала за бебето си , но имаме Камен в отбора по футбол и му казват Камба .

# 16
Филипчо

# 17
  • Countryside
Фил, Фильо.
Камен си е Камен. Може би Каменчо или Камчо?

# 18
Имаме си един малък Филип в рода и го наричаме Фифко.

# 19
  • Германия
Без да иска да съм груба, но с такива умалителни и галени директно бих избрала друго име!

Аз се отказах от много имена за сина ни, които ми харесват, но галените им ги развалят! Накрая намерих име, което не се съкращава и няма галено и което ми харесва

# 20
Камен, най-вероятно ще му викат -  Каменчо. А за Филип - Филяка, Филски, Фиката, Фики, Фиксата, Филата.

# 21
На Филип американците казват Лип 🤷🏻♀

# 22
  • Варна
Преди повече от 10 години пусках подобна тема Simple Smile

На нашия Филип му казваме Пипо, като Пипо Индзаги. И приятелчетата му така го наричат.

Фильо и производните му ме потрисат...

# 23
  • София
Филип е мноооого по-добро от Камен.
Аз бих го наричала Фи
И разбира се цялото Филип

# 24
Chockolina, и аз покрай Филипо Индзаги харесвам Пипо като галено на Филип. Smiley

# 25
Филип - Фифо, Фипо, Филко, Филчо, Филяк
Камен - Кам, Камчо, Ками

Аз не бих използвала галено нито за Филип, нито за Камен. Второто ми харесва повече.

# 26
Много ми харесват и двете имена.
Филип и Камен звучат мъжествено.
В класа на дъщеря ми има момчета с тези имена.
Фил и Коко на галено.
Според мен обаче така се губи красотата на името.
Аз също не бих ползвала галено.

# 27
Пипо и Фил като кратки на Филип ми харесват. Камен наистина е малко по-сложен откъм галени/кратки форми. Като цяло Филип ми харесва повече като име - и като звучене, и е по-познато по света.

# 28
  • на брега на морето
Филип е толкова прекрасно име, че не му трябва никаква галена изгъзица.

# 29
  • Пловдив
Филчо мама!

# 30
  • Враца
Пипо

# 31
Какво Пипо?! Сериозно ли? Дано като стане тинейджър вече да е забравил и той и съучениците му това Пипо. Че много лесно става на Пипи. А каквито са гадни тийнейджърите.... Хич не искам да съм на мястото на малкият.
И каква е тази прищявка - Нещо по-оригинално... То това зависи от  името, не от желанията. Виж, вече имената са по желание. Ама производните галени са в зависимост от целите имена....

# 32
Всички гореспоменати са много извъртяни и далеч от хубавото име. Защо трябва да има галено на всяка цена?

# 33
имахме един Камен, викахме му Камбата.

# 34
Олеле....... Това ми мяза на прякор, не на галеност ...

# 35
Бях съвсем сериозна с Пипо. Харесва ми.

Освен гадните тийнови, какви гадни възрастни има... Ама съм сигурна, че и вие познавате такива и няма да обяснявам какво има предвид.

# 36
  • на брега на морето
Освен гадните тийнови, какви гадни възрастни има... Ама съм сигурна, че и вие познавате такива и няма да обяснявам какво има предвид.
Оооооо, покойната ми свекърва прякор да ти сложи - лепнеше като лъжица в масло. И нейната свекърва беше същата; заразно е изглежда.

# 37
На актьора Филип Аврамов му викат Фица. За Камен и аз Камба и Коко съм чувала

# 38
  • Варна
Защо трябва да има галено на всяка цена?
Защото има хора, които предпочитат галените имена.
Фил ми звучи добре на мен. За галено на Камен не се сещам.

# 39
  • Враца
на Камен - Качо най-често срещано по нашия край

# 40
  • София
Имам приятел Филип, всички му казваме Фици.
Името ми харесва, харесва ми и Фици,за щото го свързвам с готин човек:)
В крайна сметка важно е,че не името прави човейа,а ибратното, а и никога не можете да контролирате другите ак ще му казват. Дъщеря ми се казва Радост, като съвсем малка и казвахме Ради, но в детската градина всички госпожи много и харесваха името и я наричаха или Радост, или Радостче. Вече самата аз все по-рядко се улавям да казвам Ради,защото много свикнах с Радостче, а все по-често си я наричам просто Радост.
Синът ми е Никола, всичко му казват така,а не Ники, както ние в родата и самият той казва,че цялото Никола си му харесва много повече от галеното Ники и иска да го наричаме с цяло име.
Така че дори сега да е Пипо след години кой как ще го нарича не се знае. Да е живо и здраво другото не е толкова важно!

# 41
  • Varna
Фифенце мамино, Филенце на мама!!!

# 42
  • Варна
Като чета темата, май половината от уж порасналите майки тук са по-гадни от тийнейджърите (покрай голямата ни дъщеря, познавам доста, и, повярвайте, но се държат по-зряло в това отношение от нас, когато бяхле на тяхната възраст - рядко се подиграват на някого, заради име или външност).
Хайде, дръжте се като зрели хора и се замислете малко, преди да се присмеете на имената, цели или галени, които други майки избират или са избрали за децата си!

# 43
  • Пловдив
Пипо. Правя асоциация с Пипа - сестрата на Кейт Мидълтън, която се казва Филипа. И ми харесва.
На мой познат му казваме Фильо, но той е 40+

Между другото децата в ранната училищна възраст, дори и тинейджърите не измислят прякори по имената. В училище просто приемат имената на съучениците си като даденост и не се замислят изобщо. Измислят ги родителите им и децата ги възприемат от тях.

# 44
Ма как ще търсите на това прекрасно име Филип умалителни. Като цяло не харесвам умалителни за което и да е име. Но на Филип съм чувала – Фифо, Фильо.

# 45
Познавам Филип, викат му Фипо.

# 46
  • Пътеводителят е достоверен, действителността често греши!!!
Племенникът ни е Филип. Казваме му Фил, Фили ( от Пчеличката Мая - братовчедите са като героите Мая и Уили, но нашите са Мая и Фили), Филипче, Филипон, Филимон - като е кисел, Филка, Филче, Фифи, Фифко и т.н.
Не смятам някое като обидно и оронващо престижа на детето. Все пак се използват от добронамерени роднини. Майката също няма против съкратените имена. Когато е сгафил е Филипе! Blush
И Филип и Камен са хубави имена. Само да спомена, че значението на Филип е, този който обича конете. Да се знай!

Последна редакция: пн, 24 авг 2020, 21:42 от CvEtEmOe

# 47
Филимон съществува като самостоятелно име, идва от гръцки и означава "любим". Едно от посланията в Новия завет е от апостол Павел до апостол Филимон. Почита се на 22 ноември.

# 48
На моя съученик Филип казвахме Фифи

# 49
# 50
Аз познавам Филип, на който казваме Фи, готино е Simple Smile Филяк също ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт