Януарски бебета 2019! Тема 6

  • 9 927
  • 374
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 9 108
Ednausmivka, поздравления, че си успяла с отбиването. Аз още не успявам, но има някакъв напредък. Сега сме на почивка и вече няколко вечери си заспива само с млякото от шише. Но подозирам, че като се приберем, пак ще се присети.
Иначе след 10 дни на ясла пак е с някакъв вирус. С обичайните симптоми - хрема, кашлица и малко температура. Вече не знам кой поред 7-8 от средата на април насам. Не знам как ще я караме така. Водят се болни и недоизлекувани деца и всички страдат от това. Постоянно сме в някакви схеми с бабите, които прехвърчават от другия край на България да помагат.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 635
Една усмивка, точно обратното... така се е развихрил, че не знам къде ще му излезе края. Гледат ме разни хора странно на плажа, ама на мен не ми пука особено.

Ще го пускам и аз на градина следващата седмица и очаквам, че няма да ни се размине боледуването. Чакам да излязат някакви противогрипни ваксини, въпреки че тази година не е ясно дали ще има някаква полза. А иначе, дано няма големи драми като разбере, че ще остава там без мен. До сега само веднъж му се е случвало.

# 272
  • Мнения: 983
Здравейте и от нас тази година съм горда от себе си,че успях да заведа децата на море!Малката е особенно възхитена от пясъка и водата.Толкова щастлива и доволна не съм я виждала другаде.Обаче пак тя щеше да ни "провали" почивката с един вирус за един ден с повръщане и разтройство,но успя да го пребори бързо...след нея го хванах аз и брат и,сестра и...На косъм беше всичко,но се радвам,че бързо се освестихме и от първия ден на морето сме пушки!От Йоана вируса се пренесе и на дядо и,чичо и леля и...имаше доста стабилна верижка и сигурно си го е взела от яслата....Явно са мислили,че щом е един ден в повечето случаи една нощ няма проблем детето да е на ясла и си е пускало вируса на воля!!!Както и да е отмина,но е крайно неприятно!Покрай нея няма кой знае какво ново....малко повече и се разбира,когато говори!Плътно залепена е за мен не признава никой търси баща си само за да му се порадва малко и до там.Миналата седмица бяхме у тях говорих със снаха му в една от стаите и вратата затворена...Чух малката да плаче отворих вратата и тя влезе с гръм и трясък и сълзи на очите...Гушнах я а тя повтаря "Нямаш друго бебе нали мамо,нямаш друго бебе...."Баща и казал,че аз съм си тръгнала за да гледам друго бебе и,че тя щяла да живее с него....Дразни я той си му е такъв подхода някак дразнещ и особен!Но тя е малка и всичко приема много насериозно след тази постъпка на баща и пробвах контра на неговата и изобщо не е и направи впечатление....

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 07:00 от AniGaSt

# 273
  • Мнения: 758
Ани, прелестна е! Вие бяхте от самото раждане в особени отношения с таткото. Заедно ли живеете? Не ме разбирай погрешно, не искам да навлизам в личното ти пространство, или да клюкарствам, но това разстройване на малката е с цел настройване на детето срещу теб ли? Защо да иска да дразни детето? Разбира се, че не си длъжна да ми отговаряш, просто вътрешно не го разбирам...
 За съжаление си права, че се злоупотребява и болни деца ходят на ясла и после става...
Направо ни пораснаха дечицата...Simple Smile

# 274
  • Мнения: 983
Ани, прелестна е! Вие бяхте от самото раждане в особени отношения с таткото. Заедно ли живеете? Не ме разбирай погрешно, не искам да навлизам в личното ти пространство, или да клюкарствам, но това разстройване на малката е с цел настройване на детето срещу теб ли? Защо да иска да дразни детето? Разбира се, че не си длъжна да ми отговаряш, просто вътрешно не го разбирам...
 За съжаление си права, че се злоупотребява и болни деца ходят на ясла и после става...
Направо ни пораснаха дечицата...Simple Smile
Благодаря.Няма проблеми не живеем заедно от година и 5 месеца...Все още сме в много особенни отношения и за момента това "дразнене" го държа под внимание.За момента не е по различно от това да както да дразни племенниците с нещо,което не им харесва.Обаче го има и това,че си мисли,че ако и каже така и на нея ще и е все едно и ще иска да е с него!На теория обаче тя го вижда само в моментите в които аз му я водя....той не я взима!Смята,че сега е малка и глупава и,когато порасне ще се привърже към него защото ще я взима и ще я води на екскурзии!Може би правя огромна грешка,че се опитвам да е баща,но за сега така ги усещам нещата!

# 275
  • Мнения: 382
Здравейте и от мен. При нас почти нищо не се е променило, малкия си е див до безобразие, постоянно мрънка, блъска, удря и то без причина. А пък когато има причина (когато нещо не стане както той иска) става страшно. Блъска и удря и приятелчетата си,което най+много ме безпокои. Дори онзи ден бях на косъм от бой с една друга майка, тъй като моят хубостник ритна нейното дете и тя започна да му крещи и да го заплашва,че тя щяла да го ритне, защото според нея, децата за да се научили да не правят нещо, трябвало да им се отвръща със същото. Но тъй като не оправдавам постъпката на сина ми, отстъпих. Говоря,обяснявам, понякога шляпам по дупето, но ефекта е нулев. Понякога си мисля,че аз съм виновна за поведението му, никъде не съм видяла друго толкова щуро дете. Ще изчакам малко след като стане на 3г когато уж би трябвало да приключи пубертета и ако няма подобрение ще търся помощ от специалист.
Иначе много бърбори и вече почти всичко му се разбира. С гърнето нещата стават бавно,бавно, надявам се скоро да има развитие.

# 276
  • Мнения: 752
Чудни са ни децата 😀
И у нас е парти, с гърне/тоалетна сме до никъде,  следващите 2 седмици сме във ваканция и ще я мъчим 😀
Мега злояд, живее от краставици, картофени мечета, понякога паста и бисквитена торта, няма такова меню 😀 добре, че едно от децата в групата яде всичко и му помага на кутиите 😀 , даже таткото предложи да го храним, че то отива с 1 сандвич за цял ден милото 😞
Не може да им се отрече,  че са много музикални,  дръжте се момичета,  малко остана до 3, тези дивотии ще ни липсват 😉

# 277
  • София
  • Мнения: 9 108
Здравейте.
Как сте?
Как са януарчетата?
Нашият фъстък изкара варицела, после го подържахме 2 седмици да укрепне у дома и от понеделник е на ясла, но имат много болни - и деца, и учителки с коронавирус.
Надявам се да изкара повече от обичайните три дни този път. Сега са смесени с трета група и ми се струва, че му е по-интересно, отколкото с другите фъстъци Simple Smile . Понеже тяхната яслена е разделена по равно между двата набора и са с 2020 набор, които тепърва тръгват.
Иначе има някакви проблясъци да почва да чува като му говорим, но си е все така типичен козирог - прави си каквото си е наумил и нито заплахи, нито наказания, нито говорене помагат особено. Хапва, расте като гъба. Даже се притесняваме да не го прехранваме. Но той много ясно си показва като е гладен и съответно като се е нахранил, та явно просто си е ящен.
Ще празнувате ли наближаващите рождени дни. То обичайно януари много от децата са болни и е малко по-трудно събирането накуп с други деца. Ние още не сме мислили нищо в тази посока.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 635
Леле, аз от толкова много време не съм влизала. Не ми остава време.

Добре сме ние. Момчето се справя отлично с градината, боледува умерено. Ходи с желание. То в сравнение със скуката вкъщи - си е направо веселба.

Зазу, добре ме подсети, че е време да спра да се подмотвам и да го заведа за ваксина срещу варицела. Исках и противогрипните да сложа и все нещо друго изскача. Трябва да проверя дали може заедно и да използвам момента преди да е забърсал някоя друга градинска работа.

# 279
  • София
  • Мнения: 9 108
Аз пък сега се замислих за тези срещу менингит. Никога не съм се замисляла за тях досега. Но покрай последния случай се чудя дали не е добра идея. Може би ще се консултирам при следващи посещение с педиатърка та да видим какво мисли.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз даже не знаех, че има такива.
Като ходя за варицелата ще разпитам лекарите, за да направят на всички деца план за имунизации и да приключваме. Разбрах, че противоменингитните могат да се сложат заедно. А и за каката имам да правя ХПВ.

# 281
  • Мнения: 983
Аз даже не знаех, че има такива.
Като ходя за варицелата ще разпитам лекарите, за да направят на всички деца план за имунизации и да приключваме. Разбрах, че противоменингитните могат да се сложат заедно. А и за каката имам да правя ХПВ.
Тази която е да 12г момичета ли?Моят избор беше да не я правя.Това е ваксина като тази за Ковид предпазва,но не от всички ХПВ вируси.И информацията,която ми попадна за нея тотално ме отказа!
За менингит и аз се чудя.Брат ми е боледувал от менингит като малък майка ми е разказвала,че е било много страшно.Останало му е леко заекване от високата температура която му е засегнала гласните струни.Проявява се ако нещо се развълнува иначе когато е спокоен няма проблем.
Моето януарче утре става на 2г и 11 месеца говори по бебешки иска плачещо бебе и козметична тоалетка с малко столче от дядо коледа.И няма търпение за рожденният си ден който ще е изцяло на тема Ана и Елза от 5 месеца вече знаем каква ще е тортата украсата и роклята дори....Живи и здрави само.

# 282
  • Мнения: 758
Zazu, добре, че си ти да побутнеш темата:)
Здравейте и от мен момичета! Нашата бърборана порасна, както и вашите дечица Simple Smile ходи на ясла, наскоро беше лепнала нещо, но това обикновено се случва, когато има болни пратени деца. Уж давам от време на време имуностимулатори... рождените дни наближават- виждам го да е вкъщи и почерпка на яслата. Мисля напролет да направим кръщене, но ще видим как ще е дотогава. Относно характера притежава всички особености на зодията:) 
Jillian, тази ваксина за варицела, за която говориш, от задължителните ли е?

# 283
  • Мнения: 4 958
Здравейте!
И нашият малчуган ходи вече на ясла, има малко проблем с яденето и спането, но е спокоен и ходи с желание.
И той боледува често, най- вече сополи лепва...
Ще има коледно тържество с дядо Коледа, без присъствието на родители, но аз така се вълнувам и радвам 😊
Моя приятелка наскоро ми спомена за тази ваксина, но с тези постоянни сополи май ще поизчакам малко.

# 284
  • Мнения: 758
И при нас ще има тържество. Фотограф, коледни календари и дядо Коледа с подаръци- не че съм занесла още де Simple Smile чудя се какво да е...
Tiramisu, ти за ваксината за менингит ли говориш, или за варицела?

Общи условия

Активация на акаунт