Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Желание на кумовете

• 2 643
  • 12
  •   0
Отговори
Здравейте. След една седмица ще бъда кума. Искам да попитам тъй като се срещнах с водещата на сватбата и тя ми каза, че повреме на сватбата ще трябва да поискаме младоженците да направят нещо за нас , нещо символично. Може ли да ми дадете някакви идеи ?

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 00:51 от Evetyy11

# 1
Здравей,

Аз също ще бъда кума през ноември. Водещата на сватбената агенция на мен не ми е казвала такова нещо да поискаме младоженците да направят нещо за нас. В събота беше моята сватба, кумовете не ни извикаха по време на ритуала. Просто преди сватбата се разбираме помежду си и така.
Миналата година бях шаферка, също нямаше такова нещо. А по - миналата година бях главна шаферка, пак нямаше нещо такова.
Моят съвет е да говорите с младоженците.

# 2
Аз бих възприела това "трябва" по-скоро като предложение от страна на водещата, а не, че наистина трябва. Аз също не съм виждала  по сватби за такова искане от кумовете.
Вие сте си кумове, на вашите близки си е сватбата, вие заедно си решавате какви ритуали да има и какви не.

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 10:19 от Uncommon

# 3
Абсурд, да решавате сами, без да се допитате до младоженците.  А ако ги поставите в неловка ситуация?Що за спомени ще останат?
Здравейте. След една седмица ще бъда кума. Искам да попитам тъй като се срещнах с водещата на сватбата и тя ми каза, че повреме на сватбата ще трябва да поискаме младоженците да направят нещо за нас , нещо символично. Може ли да ми дадете някакви идеи ?

# 4
Подобна традиция ми изглежда доста селска и съм виждала на сватби големи глупости - от това младоженеца да носи кръстника, до това да го обръсне. Но ако и младоженците са съгласни, могат да включат нещо, което да е мило и романтично. Примерно, младоженецът да изрецитира някакво стихотворение с любовно послание. Разбира се младоженецът да го знае това предварително, за да няма неловки ситуации.

# 5
Сватбата трябва да е забавна и весела. Като стане напъната, прекалено нагласена, ми е толкова захаросано, че чак ми загорчава. Не издържам на такива сватби и обикновено не оставам дори в залата да гледам изтормозеното шоу.
Стихотворение да рецитира, колкото и сладко да звучи като идея, може да е абсолютно нелепо на вид и реализация.
Подобни неща като бръснене пък направо не искам и да си представя.
Аз бих отказала такива лиготии категорично, независимо дали съм кума или младоженка.
Вероятно е така, защото разбиранията ми за сватба са малко по-различни от масовката.

# 6
  • Майничка
Е, ако са купонджии, винаги можете да поискате да направят нещо, което да ги представи в добра светлина (след съгласуване, ако не сте убедени във възможностите им) - примерно да изтанцуват валс / латино, булката да посвири на въздушна китара, а младоженецът да смени памперс на кукла...

# 7
И ние като кумувахме ни казаха така и накарахме младоженеца да отиде за бира, че искаме да пийнем преди да тръгнем. Традицията е младоженецът с нещо да угоди на кумовете като ги за бира от вкъщи. Ако разбира се се спазват обичаи със забиране от вкъщи.

# 8
Каква традиция е това? Чия? От кой край?
Не познавам българските обичаи и традиции в дълбочина, но не ми звучи като нещо, дошло от дълбокото минало, което може да се нарече традиция.
Скоро и нещо синьо, нещо подарено ще почнете да подмятате като "традиция".
Няма нищо лошо, но ако се разбира и знае значението. Иначе е папагалска работа, която прави хората да олекват някак си. Утре някой ще им каже, че булката по традиция си показва циците на кума.

# 9
Каква традиция е това? Чия? От кой край?
Не познавам българските обичаи и традиции в дълбочина, но не ми звучи като нещо, дошло от дълбокото минало, което може да се нарече традиция.
Скоро и нещо синьо, нещо подарено ще почнете да подмятате като "традиция".
Няма нищо лошо, но ако се разбира и знае значението. Иначе е папагалска работа, която прави хората да олекват някак си. Утре някой ще им каже, че булката по традиция си показва циците на кума.
Чакай малко, по-спокойно! Казвам това, което на мен са ми казали, да не съм кумувала хиляди пъти из цяла България.

# 10
Не съм неспокойна, наистина питам. Щото много неща агенции и реклами ги пробутват за традиции, само и само да са по-атрактивни и уж изобретателни.

# 11
  • Бургас
Специално тази традиция с и преди 20г.я имаше, на доста сватби съм го виждала, но в крайна сметка зависи от хората  дали и какво искат/могат и харесват.Не мисля, че е задължително, а по-скоро за забавление.

# 12
На почти всички сватби, на които съм ходила съм го виждала това нещо, когато взимат кумовете.

Общи условия

Активация на акаунт