Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Avène, Bioderma, Биотрейд, Eucerin и друга аптечна козметика

• 12 844
  • 205
  •   1
Отговори
# 195
  • Седмото небе
Здравейте, ползвате ли серумите около очите? Днес ми казаха, че не е препоръчително. Не намерих информация.Интересува ме конкретно за този.
Поне до колкото се ориентирам специално този показания е за свиване на порите при комбинирана и мазна кожа. Около очите кожата  при когото и да е, едва ли е такава, така че този серум специално аз около очите не бих сложила, има голяма вероятност да пари и изсушава.
Иначе за други серуми, които са офталмологично тествани и нямат дразнещи съставки, мисля че не би било проблем прилагането в околоочната зона.

# 196
  • Варна
Препоръчайте измиващ гел/пяна , който не щипе на очите. За смесена кожа.

# 197

Аз използвам този и съм доволна

# 198
  • Варна
Пише да няма пряк контакт с очите.

Аз използвам този и съм доволна

# 199
  • Седмото небе
Ама то няма как никой продукт да не се докосне до очите, винаги има вероятност... важното е да не люти и пари. А вие уточнете какъв гел и за какво ви трябва? За почистване на грим от очите/лицето или друг с матиращо действие щом сте с мазна кожа. По принцип всички такива предназначени за комбо/мазна кожа не са Ок за очите...
Максималния вариант може би за вас (ако носите грим и целите почистването му) е първо да го почистите от очите с памучен тампон и продукт по ваш избор и после да миете лицето с почистващо за вашия тип кожа.

# 200
вижте на апивита измиващите, препоръчват се и за очи, наистина са щадящи и недразнещи

# 201
  • Варна
Търся за премахване на грим и на очите. Ползвам на апивита лавандулата, но ми изсушава кога я ползвам ежедневно.За това искам да пробвам нещо друго.

# 202
може би някакво хидрофилно олио ще е подходящо

# 203
  • Стара Загора
Не зная дали става за грим, но съм ползвала инцидентно този душ гел за измиване на лицето и не ми изсушава:
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030011604
Има и голяма разфасовка.

# 204
  • Варна
Колебая се между двата. По възможност да не мирише, че все попадам на ужасни. Косата ми е тъмна.Видях, че на клоран има и с овес.Кое е по добрия вариант?

# 205
Скоро ще купувам почистващ гел и околоочен крем. Има ли нещо ново и интересно по аптеките? Опитала съм доста неща и вече не знам какво да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт